Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Magas szintű állatok kisajtolása
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
101. hozzászólás - 2021.07.02. 11:43:55 (Válasz Valheru75 #92 hozzászólására.)
Idézet: Valheru75 - 2021.07.01. 13:23:05


Azért arról lehetne valami kiírás, hogy már ma! is élesítve van, hogy csak 12 állat lép szintet a kiképzéstől!!!


De ez csak 200 milliárd felett, ugye?

mod.: igen
A hozzászólást LanMaffia módosította 2021.07.02. 11:46:58-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
102. hozzászólás - 2021.07.02. 12:57:16
200MRD után harmincadára csökkenteni az nagyon durva. Itt majd megint az jön elő, hogy megéri 20. szinten sajtolni, az viszont iszonyat őskő igényes lesz. Miért húznék fel bármit 32.000-re, ha megkapom ugyanazt kisebb szinten + küldetés? Annyi a gáz, hogy plusz rohadt sok kattintás.
Ha csak 12 állatra lesz érvényes a Kiképzés, és elsőként a familiárisokra fog hatni, akkor bele kell tenni azt, hogyha maximum szintű a familiáris, akkor ne erre menjenek el feleslegesen a szintek.

A találkozón az volt a javaslat, hogy a sajtolt LE századára csökkenjen.
A megosztott excelt ha megnézed, az állatokat 200 MRD után is érdemes legalább 100. szintig felhúzni. És 100. szint után is minden egyes szintért annyi +LE-t kapsz, mint 99-ről 100-ra, előtte pedig kevesebbet. Szóval én azt mondom, ha optimalizálni akarsz, azért 1000-ig így is érdemes elhúzni őket, hogy a lehető legtöbb LE jöjjön ki.
A 12 állatos korlát csak a 200 MRD után kattan be! És ahogy írtam, amikor azt nézi a program, hogy mit NE fejlesszen, ha 12-nél több állatod van, akkor a fejlesztendők közül először a familiárisokat veszi ki a program, utána a harcoló állatokat, legvégül a legalacsonyabb szintűeket. Így tehát teljes kontrollod van afelett, hogy mit fejlesztesz.

Ezzel is lehetne valamit csinálni azaz nekem most van 325 sajtoló medál és így nagyjából kukába megy 175db amiért keményen megdolgoztam

te még jócskán sajtolhatsz, amíg a limitet eléred De egyetértek, mindenképp be kell rakni a szerencsekerékbe, hogy 200 MRD fölött már ne essen sajtoló medál, ha megvan legalább 150 db, ezt ASAP programozzuk.

Lényeg a lényeg.: Nem lett volna szabad hagyni, hogy elinfálódjanak a dolgok

Ez nem így működik. Egy kellően összetett játéknál, amit folyamatosan fejlesztenek, még hosszas tesztelés mellett is folyamatosan vannak olyan kombók, amiket nem látnak előre, és így felborítják a játékegyensúlyt. Soha nem volt olyan játék, ahol ez ne fordult volna elő, és nem is lesz, ezeket mind kivédeni képtelenség, 1000 ember kombinált agykapacitásával szemben a 3-4 mindig alulmarad Itt csak a probléma kezelésében van variáció. 2 út van: az azonnali, kegyetlen nerf. Na ezzel lehet igazán jól játékosokat elveszíteni, mégis, a legtöbb játék ezt járja. A másik, amikor a tápolást mindenkinek lehetővé teszed, és csak olyan ponton vágod el a dolgot, ameddig még nem jutott el senki. Ez jóval nehézkesebb megoldás, és kockázatosabb, de mi ezt követjük, mert úgy érezzük, jobban szolgálja a játékosok érdekeit.

Mi kicsik csak annyit kértünk már többször is, hogy hagyjanak minket játszani az elit tagjai. Ez sajnos süket fülekre talált.

A játék kezdete óta elsődleges prioritás az, hogy védjük a játékosok érdekeit. Millió dolog került be a játékba azért, hogy ne tehesse tönkre más a játékodat. Mostanra már tényleg csak minimális kiskapu maradt, ahol kifoszthatnak mások, de ezt a minimális lehetőséget meg kell hagyni. Egyébként nem véletlen, hogy ez az egész topik egy PVE mechanizmusról szól, nem pedig más játékosok kifosztásáról, mára már ezeken van a hangsúly a topon. Kérlek, supporton írd meg a te helyzetedet, és megvizsgáljuk, próbálunk segíteni!

Miert van a 200 milliard feletti kepletben a *10 helyett *50 ?

Ha az excelt nézed, ott az első számítás 2 lépésre szét van még bontva (az első lépésben 10-zel szorzunk, és a mellette levő oszlopban ez meg van még szorozva 8-cal), a második számításban 1 lépésben, rögtön megszorozzuk 50-nel.
A hozzászólást Miklós módosította 2021.07.02. 13:00:02-kor
Pontszám: 7.76
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
103. hozzászólás - 2021.07.02. 20:05:13 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Ezzel a 12 állat léphet szintet azért jó kitoltatok egy játékossal , nincs neki familiáris de ha esetleg szerezne akkor sem fejlődne kiképzéssel , ez ezért nem lett jó átgondolva, miért ? jó példa én nekem még nincs 200mrd én tudok fejlődni nekem van 3 familiáris és mivel behoztátok a Familiáris fókusz és meg lehet venni hozzá a 20db Familiáris erősítőt amivel 32767 fölé viszi a familiárisokat majd jól fel tudom vinni 50000 szintűre ( addig nem sajtolok meg szerzek még 60db Familiáris fókuszt meg meglesz a 20db Familiáris erősítő aztán képzem ki az állatokat ) , neki már ez sem lehet ha jól értelmeztem a frissítést vagy csak egyféleképpen ha csak 12 állatot tart és ezt képezi ki több százezer templomkristályból és közben 5 állathelyet üresen hagyja

Mondom engem nem érint még tudom kontrollálni vagyis annyiban hogy igazából ebből nekem nagyobb előnyöm is lehet vele szemben , de igenis zavar ez mert nem tartom így fairnek ,minek akkor állatidomár köve, minek akkor Familiáris fókusz vagy hozzá a Familiáris erősítő egyáltalán, persze értem a többieket de azért ne úgy legyenek meghozva döntések hogy valakit elkaszáljunk egyből

- sajtoló medálok hatásfoka azért működhetne 20. vagy 100. szintig , ide is lett hozva egy jó döntés hogy 300 felett már csak 0,1% add de akkor már valamennyire legyen meg a hatásfoka , pl egy 20. szintű állat sajtolása sajtoló anomália nélkül úgy 300-400 ezer lehet 200-300 sajtoló medállal


- Ez sem volt fair azokkal szemben a Templomi ellátmány korlátozása , mások megvehették de nekik is ott volt az erőforrás rá csak még nem használták így ők kaptak egy kis plusz táp lehetőséget megvenni (+30 templomi pálca plusz ) csak annyi különbséggel hogy mi előbb csináltunk meg több gigatemplomot ( azaz aktívabban használtuk a játékot ) de nekik is lesz rá lehetőségük ha rápörögnek ha meg nem akkor egyáltalán minek is raktuk be ezt megvételre?

Jó hétvégét!
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.16
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
104. hozzászólás - 2021.07.02. 22:52:44 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Mod: félreértelmeztem
A hozzászólást Black Death módosította 2021.07.03. 10:46:45-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 6.32
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
105. hozzászólás - 2021.07.03. 04:53:43 (Válasz Black Death #104 hozzászólására.)
ha megvan a 200 milliárd sajtolt lé-d
Addigra meg kb biztosan maxos szintűek lesznek a familiárosok tehát így sem ugysem lépnek szintet és nem számítanak bele a 12 szintesbe pl nekem már most sem

Engem szerencsére nem érint ez a korlátozás mert már 35227. Szintű 4 familiárisom egy meg 8000 felett tart a vágó állatokkal egyetemben

szerintem meg nincs ezzel gond , el kell dönteni, hogy vágó állatokat nevelsz vagy a familiárist akarod 32767 fölé nevelni (megjegyzem semmi értelme , mert nem tud többet csak egy minimálissal több elnyelést ad .)

jelenleg 20 állatod lehet ha van 5 familiárisod meg két állatidomár köved, utóbbi nélkül 18 ,és ameddig nem sajtoltál 200m lé addig 18-20 állat lépi a szintet
Pontszám: 8.72
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
106. hozzászólás - 2021.07.03. 07:23:35 (Válasz Unr34l #103 hozzászólására.)
Idézet: Unr34l - 2021.07.02. 20:05:13
neki már ez sem lehet ha jól értelmeztem a frissítést vagy csak egyféleképpen ha csak 12 állatot tart és ezt képezi ki több százezer templomkristályból és közben 5 állathelyet üresen hagyja


És jelenleg nem a saját döntése volt eddig is, hogy nincs familiárisa és ebből fakadóan eddig a pillanatig élvezte ennek az előnyét az "extra" vágóállatokkal, mindenféle megkötés nélkül?
A mostani update után továbbra is lehetősége lesz rá - eddig is bármikor megvolt a lehetősége döntése és változtatni, de más irányt választott - csak más módon.
A hozzászólást Paco módosította 2021.07.03. 07:26:01-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.00
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
107. hozzászólás - 2021.07.03. 10:47:51 (Válasz Fsanyi82 #105 hozzászólására.)
Igazad van, köszi. Tegnap este már nem ment az értelmezés.
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 6.32
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
108. hozzászólás - 2021.07.03. 12:58:50 (Válasz Paco #106 hozzászólására.)
Akár lehetett volna hogy most innentől ez van és nincs 200mrd határ mert neked is másoknak is megvolt a lehetősége hogy kiszedjen ennyit ugye több mint 200 szinttel le vagy maradva mert másik utat választottál de nektek is megvan a lehetőség hogy meglegyen a 200mrd LE sajtolásból és nem csak 12 állat lépjen szintet mert megállsz 200mrd határ előtt mert ott van a számláló de neki már nincs lehetősége, remélem érted mit írtam

mod:

más utakhoz még, nektek meg van a lehetőség ezt az utat is megjárni de pl nekem nem volt lehetőségem 400 szintig 15 állatnál többet tartani de lejjebb ezek a plusz lehetőségek is megvannak most már
A hozzászólást Unr34l módosította 2021.07.03. 13:07:27-kor
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.74
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
109. hozzászólás - 2021.07.03. 19:56:26
Üdv!
Miklós írta:

"Lényeg a lényeg.: Nem lett volna szabad hagyni, hogy elinfálódjanak a dolgok

Ez nem így működik. Egy kellően összetett játéknál, amit folyamatosan fejlesztenek, még hosszas tesztelés mellett is folyamatosan vannak olyan kombók, amiket nem látnak előre, és így felborítják a játékegyensúlyt. Soha nem volt olyan játék, ahol ez ne fordult volna elő, és nem is lesz, ezeket mind kivédeni képtelenség, 1000 ember kombinált agykapacitásával szemben a 3-4 mindig alulmarad Itt csak a probléma kezelésében van variáció. 2 út van: az azonnali, kegyetlen nerf. Na ezzel lehet igazán jól játékosokat elveszíteni, mégis, a legtöbb játék ezt járja. A másik, amikor a tápolást mindenkinek lehetővé teszed, és csak olyan ponton vágod el a dolgot, ameddig még nem jutott el senki. Ez jóval nehézkesebb megoldás, és kockázatosabb, de mi ezt követjük, mert úgy érezzük, jobban szolgálja a játékosok érdekeit."


Jó estét T. Miklós Úr!

Ez aztán nem semmi :"a tápolást mindenkinek lehetővé teszed, és csak olyan ponton vágod el a dolgot, ameddig még nem jutott el senki."

V1-en játszom Mashadar néven és ÁTLÉPTEM a 200 MRD LE-t.!!!Ébresztő!A fenti állítás teljesen valótlan.
Kiképzéssel 12 állatot fejleszthetek és semmilyen választásom nincs, falakat emeltek elém, pusztán azért ,mert sokat játszottam, és jól optimalizáltam.Éppen ez tetszett a játékban, hogy minél több időt tölt vele az ember, agyal rajta, sokféle kombó eszébe jut ami segíti a karakter fejlődését.Tavaly kb. 3 hónapig a katakombákban voltam, nem tudtam játszani sajnos.Unr34l nagyon sok tanácsot adott(amit nagyon köszönök neki), amivel fel tudtam zárkózni hozzá és előrébb is tartok jelenleg.Így nem töröltem a kimaradt idő ellenére.
Aki nagyon sok erőforrást összegyűjtött, mert nem volt rá ideje, kedve elkölteni:
a mostani kimaxolt 20 állathellyel pörgetve a kiképzést, vigyázva , hogy ne lépje át a karakter a 200 MRD-ot(mert már kiírja a program ugye) , úgy gondolom sokkal messzebbre lehet jutni, mint ahogy/ameddig mi eljutottunk Unr34l-el..
Nekünk ezekre nem volt lehetőségünk.

Familiárisom nem volt soha, pusztán azért , mert nem akartam ua. a harcoló állatokat ,mint amik voltak másoknál(Őrült démon,Sárkánykígyó,Mágiatündér), mert baromi unalmasak.!
Még hajlottam is volna rá, hogy veszek familiárisokat, ha ebbe az irányba toljátok el a játékot, de a 12 állat léphet szintet szabály miatt teljesen értelmetlen számomra.Pl.az állatidomár köve,familiáris fókusz,Familiáris erősítő,Isteni tetoválás stb. mind értelmetlen..
Ha a 12 állat lép szintet korlátozás 16 állat lép szintet lenne, a jelenleg elérhető 20 állathely tükrében, még talán valahogy elfogadható lenne..Nem erőltetném , hogy meglegyen a 20 férőhely már amúgy se.

Ugyanaz a probléma, mint az Üstökös karakterekkel volt a sok-sok éve a TF-en.Pontosan azt látom ismétlődni itt is.
Tehát aki naponta játszik, elkölti az erőforrásait, okosan csinálja ,büntetve van hosszabb távon.(rövid távon is eventeknél)

Tisztelettel: Zsolt/Mashadar
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 8.97
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
110. hozzászólás - 2021.07.04. 11:19:54 (Válasz Valheru75 #109 hozzászólására.)
Teljesen jogos meglátások


Biztos van megoldás, legyen 250 milliárd a határ, lehessen utána kijelölni a szintlépő állatokat pl
Pontszám: 8.40
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
111. hozzászólás - 2021.07.04. 13:03:35
Nekem meg most reggel az jutott eszembe, hogy van most 300+ sajtoló medálom, de 200 milliárdtól messze vagyok. Mire meglesz lesz vagy 500-600 medálom a semmire Merthogy ugye csak utána lesz kivéve a szerencsekerékből - bár csomó más helyről még ugyanúgy jön. Azért mondom, hogy a semmire, mert 200 milliárdnál így is úgy is proccol a határ, teljesen mindegy, hogy 30 állatot sajtoltál, vagy 20-at. Ha meg utána ott marad egy magas szintű állat, abból igazából már csak a radikálisan csökkentett LÉ-t kapod.

Továbbra is úgy érzem, hogy az új szisztémában nem éri meg állatot nevelni. Szerintem sokkal inkább megérné valami sztorit gyúrni alá. Áldozd fel az 1.000 szintű állatod valami felsőbb hatalomnak és akkor kapsz sok bónuszt meg szirszart. Alacsonyabb szinten nem érné meg, feletette meg nem ad szignifikánsabb több LÉ-t. Így legalább egy adott szintig megéri húzni.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
112. hozzászólás - 2021.07.04. 17:11:47 (Válasz LanMaffia #111 hozzászólására.)
Vagy kitolni a hatart 250M-ra es onnantol a sajtolas nem LE-t adna, hanem husegszilankot amit tovabbra is emelne a sajtolo medal. Azt meg aztan arra kolti az ember mire akarja. (Amint lentebb emlitettem keruljon bele a verempalca is valaszthato opcionak)

En ezt a lehetoseget latom hosszabb tavon megoldasnak, ugyanis a husegszilankert valaszthato jutalmak tamogatjak az aktivitast, amibol szerezheto LE s igy az aktivitas jutalmazva lenne.
V3-Alíz
Pontszám: 7.69
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
113. hozzászólás - 2021.07.04. 17:27:34
mekkora optimalizalast lehetne csinalni, ha a husegszilank jutalmai koze berekulnenek ilyenek, hogy:

- +10% LE terkapus csatakra 10 orara (azonnali)
- +10% AF pontokra 10 orara (azonnali)
- +10% MAX EP 10 orara (azonnali) (bajnokira es kihivas tornyara is lehetne hasznalni)
- A relikviaforgacsot kivenni a jatekbol es minden jutalmat berakni a husegszilank ala
- Kalandterkep X husegszilank
- Isteni kocka XXXXX husegszilank
- X husegszilankert a tarolhato PP-k maximuma megno 10-zel
- X husegszilankert a tarolhato CSP-k maximuma megno 10-zel

Legendas targy RUNA keszites:
X husegszilankbol vehetsz egy runat. 1 felszerelesre 10 runa rakhato de ahogy novekszik a runak szama, ugy csokken az aktivalas valoszinusege. Sikertelen aktivalasnal a targy runaszama 0-ra csokken s kezdheted elolrol.
A runak veletlenszeru elonyokkel ruhazzak fel a targyaidat, pl:
- +5 targyszint (max fole is mehet)(tobbszor aktivalhato)
- + min es max sebzes (fegyverhez es varazslathoz)
- + elnyeles
- + varazslatelnyeles
- +eloszthato pontok(tobbszor aktivalhato)
- +X% AF pont
- +X Transzdestrukcio
- +Targyadon X tulajdonsag +50%-ban ervenyesul (tobbszor aktivalhato)

Legendas targy SZETT keszites:
LanMaffia legyszi dolgozd ki (Vagy valaki aki durvan Diablo-zott anno )

.... Vannak meg lehetosegek szerintem...
-
A hozzászólást Dozer módosította 2021.07.04. 17:56:02-kor
V3-Alíz
Pontszám: 7.69
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
114. hozzászólás - 2021.07.05. 08:31:30
250 MRD LÉ-re kitolni a határt, igazságos lenne Miklós!(légy szíves fontold meg). Így MINDEN játékosnak , nem csak rajtam kívül mindenki másnak) meglenne a választás lehetősége.Nem lehetne egy szavam se..
És valóban teljesülne amit kijelentettél:" A másik, amikor a tápolást mindenkinek lehetővé teszed, és csak olyan ponton vágod el a dolgot, ameddig még nem jutott el senki. Ez jóval nehézkesebb megoldás, és kockázatosabb, de mi ezt követjük, mert úgy érezzük, jobban szolgálja a játékosok érdekeit.""

A hűségszilánkos ötlet is jó a 250 MRD-os határ után.(sajtoló medál emeli a szilánk összegét ,persze ezt is átgondolva,ne ezzel szálljon el valaki..)
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 8.43
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
115. hozzászólás - 2021.07.05. 18:28:15
V1-en játszom Mashadar néven és ÁTLÉPTEM a 200 MRD LE-t.!!!

Így van, te vagy az Etalon, hozzád lett a határ igazítva Még tovább tolni a limitet, hogy még az első is tudjon tápolni, azért nem lenne jó ötlet, mert a többség számára ez a 200 MRD is elérhetetlennek tűnik. A limitet mindig az elsőnél szoktuk meghúzni.
Korlátok minden játékban kellenek, ezek nélkül mindig lesz, aki exponenciálisan el tud húzni a többiektől. Ez rövid távon persze eufória forrása, hosszabb távon azonban kiégéshez vezet a játékos részéről is (verseny hiánya), a többiek részéről is (utolérhetetlenség hiánya).
Természetesen le a kalappal, hogy ilyen jól optimalizáltál, és felismerted a familiárisok mellőzésében rejlő exploit lehetőséget is, az ebből származó előnyöd mindig is ott lesz, de a többieknek esélyt kell adni a felzárkózásra.

Továbbra is úgy érzem, hogy az új szisztémában nem éri meg állatot nevelni. Szerintem sokkal inkább megérné valami sztorit gyúrni alá. Áldozd fel az 1.000 szintű állatod valami felsőbb hatalomnak és akkor kapsz sok bónuszt meg szirszart.

Valójában ez megvan már most is, a tetoválásokhoz pont, hogy ilyen szuper állatok sajtolása szükséges.

Azt, hogy a sajtoló medálokra ráültessünk most valami újabb tápot, ami másféle előnyt ad, én nem támogatom, mert akkor aki elhúzott, megint a végtelenségig szalad, amíg a többiek próbálnak elérni oda, ahol ő most van. Akkor inkább majd kitalálunk valamit, amire át lehet váltani a felesleget.
Pontszám: 7.63
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője