Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Magas szintű állatok kisajtolása
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
41. hozzászólás - 2021.06.17. 16:01:15 (Válasz LanMaffia #40 hozzászólására.)
Ezzel csak az a baj hogy neked ott a sok templomi pálca meg másoknak is és ezzel megint Ti tudnátok még több erőforrást kiszedni.

kicsit furcsálom hogy logokban nincs benne a akár 5-13MRD LE sajtolások de a tudás fája szintlépéses bónusz akár 20-30 szintig visszamenőleg megvolt játékosoknál

De majd lesz ami lesz, különben mindenkinek adott ez a lehetőség semmi extra nem kell csak kell tenni is kell érte ugye pörgetni a templomokat meg elhasználni portya és vadászitalokat , térkapu pontokat vermeket stb.
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.74
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
42. hozzászólás - 2021.06.17. 16:11:12 (Válasz Unr34l #41 hozzászólására.)
Na igen, de ehhez meg eszement idő meg minden kell. Tényleg sok pálca van itt, szó se róla. Meg még nagyon sok verempálca is. Tény. Meg minden más. De nem hiába van itt Ma is letudtam a napit és megyek társasozni. Holnap foci, aztán találkozó, aztán csináljuk a lakást, megint foci, színház, akármi. Nincs itt idő 100*8 órát beletenni, hogy meglegyen minden Havi 1.5 gigatemplomot csinálok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
43. hozzászólás - 2021.06.18. 17:04:43
Egy olyan kompromisszumra van szükség, ahol a káposzta is megmarad, és a kecske is jóllakik.

Először is, nem kell senkinek aggódnia amiatt, hogy amit más kitápolt, neki már nem lehet. Ilyenről nem volt szó. tény, hogy magát a sajtolás LE-t nem loggoljuk, viszont a szerzett LE-t igen. És ezt is pontosan tudjuk, hogy 100 milliárd LE-t csak sajtolásból lehet szerezni. Jelenleg összesen 2 játékos érte csak el ezt a szintet.

Ha meghatározzuk, hogy a sajtolás X LE eléréséig így működik, utána meg amúgy, akkor eddig a pontig mindenki el fog tudni jutni, legfeljebb különböző sebességgel. Aki pedig már túl van rajta, az azért nem veszíti el az előnyét, mert ő akkor is fog tudni sajtolgatni, amíg a többiek a korábbi határt próbálják elérni, csak jóval kisebb hatékonysággal.

Gyakorlatban, mindenki kap a játékban esély valahány darab ultra-giga sajtolásra, amivel ki tud nyerni rengeteg LE-t, és utána ez a lehetőség elvész.

Amivel még azért futnék egy kört, hogy megnézzük, hátha a sajtolási LE-k is visszaszámolhatók, erre én látok esélyt.
Pontszám: 7.63
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
44. hozzászólás - 2021.06.18. 17:54:17
A 2 top karit megkérem, hogy pár napig ne sajtoljon gigaállatot, amíg eldöntjük, mi lesz, köszönöm a segítséget!
Pontszám: 6.84
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
45. hozzászólás - 2021.06.18. 18:13:13 (Válasz Miklós #44 hozzászólására.)
pedig most akartam a hétvégén gyorsan kisajtolni egy sort de rendben nem sajtolok
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.74
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
46. hozzászólás - 2021.06.18. 19:09:35 (Válasz Miklós #44 hozzászólására.)
Rendben!Nem sajtolok.
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.48
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
47. hozzászólás - 2021.06.18. 19:45:55
Tudjátok mit, én se sajtolok!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
48. hozzászólás - 2021.06.18. 22:07:57 (Válasz Miklós #43 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.06.18. 17:04:43
És ezt is pontosan tudjuk, hogy 100 milliárd LE-t csak sajtolásból lehet szerezni.


Azért én ennél az összegnél többnek mondanám/gondolnám az eddigi sajtolások alapján, mintsem "csak" ennyi. A többszöröse inkább reális.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.99
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
49. hozzászólás - 2021.06.19. 10:23:15
Ha már találkozón ez lesz a fő téma, de jó lenne ha kárhozat verembe legalább be lehetne tenni a CSP-t Júniusban meg minfig amikor végzet verme van adott hónapban, gondolom ez megoldható lenne.
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.74
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
50. hozzászólás - 2021.06.21. 18:16:33
léleksajtolás:

A találkozón megbeszéltük, hogy a sajtolás képletét publikussá tesszük. Íme ha láttok benne hibát, jelezzétek!

A sajtolt LE-t a következő módon számítjuk:

szint: az állat alap és lépett szintjének összege mínusz 1, de legfeljebb 5000.

sajtolás LE = 10 * szint * (1 + 0.5* (állat lépett szintje, de legfeljebb 5000) + sajtolás szakértelem * 0.2).

Példa: 101. alapszintű, és 1000. lépett szintű állatnál, és 70-as sajtolásnál:
szint = 1100.
sajtolás LE = 10* 1100 * (1+ 0.5*1000 + 35) = 5,896,000
5000. szint fölött ezt a LE-t szintenként fix 60.000-rel növeljük.

Ezt szorozza tovább a sajtoló medál ill. sajtoló anomália.

A találkozón felvetett megoldás azt volt, hogy húzunk egy limitet. Megnéztük, a maxos, sajtolással szerzett LE valamivel 100 milliárd fölött jár. Tehát a sajtolás a régi képlet szerint működne, ha az össz sajtolt LE-d 100 milliárd alatt van. Ha efölött, akkor jóval lejjebb húznánk meg a limitet, amikortól kezdve fix LE jár, kb 100. szintnél. Illetve talán érdemes a sajtoló medálok hatásfokát is csökkenteni e limit elérése után, különben továbbra is a végtelenségig nőhet a szakadék játékosok közt.
Pontszám: 7.76
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
51. hozzászólás - 2021.06.22. 10:54:35 (Válasz Miklós #50 hozzászólására.)
Hogy ez miért is alakult ki ez a magas szintű állat probléma az én részemről?

Már évekkel ezelőtt nem tudtam mit csinálni azokkal akik pörgették a 20. állat szint sajtolást ( ugye 20. szintig TP-s állatfelszerelés + sajtoláskor gradulátum + sajtoló anomália ) ez óriási boost volt azoknak akik ezt pörgették , esély sem volt, már pár éve elkezdtem 150,300,500 szintig vinni az állatokat és ott sajtoltam többnek éreztem igaz nem pörgött úgy küldetés de még is az volt az érzésem hogy eleve gyorsabb ( kevesebb kattingatás, kevesebb idő )

Amikor ~4500 állatokat sajtoltam amit itt meg is osztottam fórumon akkor csillant fel mindenkinek hogy itt a nagy LE szerzési lehetőség ( ami később kiderült az 5000 feletti állatnál még durvább ) aztán ugye lettek a 10k 20k és 30k állatok sajtolása amik már milliárdok és ezek mellet minden más LE szerzési lehetőség eltörpült, de akik ezt csinálták az azért volt mert ők ezt pörgették sok időt energiát ráfordítottak más utat jártak...




Kicsit azt érzem hogy akik sokat melóztak éveken át a végzet templomokkal ( 5-6 naponta) utána meg a gigatemplomokkal (8-10 naponta ) sok sok időt áldoztak rá hogy meglegyen ez az előny azt most egyik napról a másikra el akarjátok tüntetni Ennyi erővel lehet a a tartalékolt erőforrásokra is korlát ha már mindenek csinálunk korlátot, úgy hogy pl max 50 templomi pálca,100 kisebb térkapus stimulátor,200 vadászat itala,200 portyázás itala 200 kisebb portyázás itala stb... sőt még az állatok max szintjét is visszavághatjuk, templomkristályt tárolást is vissza lehet vágni 5000-re max, de akkor a transzdestrukció 1400 szakértelmet is vágjuk vissza erősen , meg lehetne a templomkristály átváltásait is úgy megcsinálni mint az őskőnél hogy emelkedik vagy ahogyan kezdeteknél az ektoplazmánál az elejétől működik ezzel mindent meg lehet fogni Ugye a karakter hátizsákjában nem fér el több tonna

Miklós kérlek írd meg nekem hogy mennyi milliárd LE-t sajtoltam ki , mert én tudom a pontos összeget mivel el van mentve, 14 állat volt ami 5000. szint felett volt sajtolva nem több nem kevesebb

Sajtoló medálokat tovább nerfelni tök jó , időben szóltam nektek hogy legyen egy maximuma pl 300 amikor írtam nektek nekem kb akkor volt 280db nem történt semmi azóta már 323db és nekem már a tudás fája is erősen butítót verzióval is szerzem több mint 40 sajtoló medált! Akár visszavihetjük a a sajtoló medálokat max 100 szintre ( így csak 100%-os lesz a hatásfoka sajtolásnál ) és mindenki visszakapná a fölötti részt valamilyen formában ezzel is lehet a magas szintű állatóknak a szerzett LE-t csökkenteni drasztikusan, ha már úgy is ezt akarja többség , lesz korlát onnantól mindenkinek ugyan annyi LE fog esni és a többi cselekvéstől sem emelkedne ki.

Tudás fája: olvasom itt hogy nagy szövetségeknek mekkora tudás fája van, az azért van mert tettek is érte hogy magas szintű legyen, én nagyon sok templomkristályt beáldoztam végzetmedálokra, minden nap építem évek óta ( kivéve amikor elfelejtettem ) + a szövetségi bajnokságból is emelkedik a szint, teljesen mindegy hogy a tudás fája 50,100 vagy 150 szintű ha egy 50,100,150 vagy 200 szintű karakternek mert a toplistában hátul vannak és ez is befolyásolja a jutalmat hol helyezkedik el itt pár darabban tér el a jutalom ahhoz hogy jó bónusz legyen a toplista elején kell lenni magas tudás fájával + A tudás fája AF képesség.
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 7.50
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
52. hozzászólás - 2021.06.22. 12:52:10 (Válasz Unr34l #51 hozzászólására.)
Én is szeretném tudni Miklós mennyi milliárd LE-t sajtoltam, 100 körül gondolom.. Jegyzeteltem én is, össze még nem számoltam.
Ilyesmivel egyetértek, legyen valami a mérleg másik oldalán is (aktív játék elismerése..)
"'tartalékolt erőforrásokra is korlát ha már mindenek csinálunk korlátot, úgy hogy pl max 50 templomi pálca,100 kisebb térkapus stimulátor,200 vadászat itala,200 portyázás itala 200 kisebb portyázás itala stb...'"
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 7.99
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
53. hozzászólás - 2021.06.22. 13:51:55
szerintem meg korlátozzuk le ki mennyit játszhat
aki már elhuzott az csinálhat mindent aki még nem és neadj isten van tartaléka az meg heti egy napot játszhat

ironia vége

elhiszem hogy szeretnétek be betonozni az előnyötöket amiért megdolgoztatok de az erőforrásokat lekorlátozni ...
Persze mindenki játsza el kisebb hatásfokkal ha meg nem akkor vágjuk le a pluszt lazán , még véletlen se legyen esélye senkinek hasonlót csinálni amit ti csináltatok (már ha ráveszi valaki magát, hogy pénzt időt nem sajnálva megpróbál hasonlóan játszani)
Látom nektek is megsütötte a nap a fejeteket rendesen

Mindegy mit és hogy nerfelnek a Ti előnyötök még butított fával is megmarad örökre...
Oké építettek van sok végzet medál , etc,etc...
De egyik világon se jön egy csilliárd lé építéssel sem annyi energiatégla mint v1 en
Pontszám: 8.08
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
54. hozzászólás - 2021.06.22. 14:42:26 (Válasz Fsanyi82 #53 hozzászólására.)
erre a világ összevonás segített volna csak sok játékosnak a komfort zónája sérül felesleges ennyi világ eleve ennyi játékosra. ezek szerint a V1 a legaktívabb a többi világon meg fele annyi aktív játékos nincs azért kaptok annyit amennyit.

nem a bebetonozásról szól itt , ugy különben pont az töeténik itt hogy folyamatos korlátozás van, anno a nálad lévő LE is csak annyi millió lehet amennyi a szinted különben nem tudsz semmit csinálni addig míg nem költesz , a tárolásra is pont jó volna ez el kéne használni vagy túl csorog mint a CSP és PP azt is használni kell , ne csak az egyik irány korlátozzuk legyünk igazságossak akkor már.

MOD: meg pont Te mondod itt voltál a legmagasabb tudás fája szövetségben adott volt a lehetőség számodra is,saját magadtól mentél el
A hozzászólást Unr34l módosította 2021.06.22. 15:07:25-kor
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.72
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
55. hozzászólás - 2021.06.22. 15:22:37
Szerintem igen kicsi az esély rá, hogy valaki (pl. én) hirtelen nekiáll és kipörgeti az összes erőforrását. Lenne 1 év simán. De ha mégis, akkor pontosan ugyanannyira megérdemli, mint az, aki most pörgette el. A játék meg folyamatosan változik, a nerfek is jönnek-mennek, jönnek az új relikek, valami mindig változik. Hozzátartozik.

Akik most elöl vannak, azok "kárára" vannak elöl, akiknek még nem voltak meg lehetőségeik anno. Nem kell itt áztatni az egereket, mindenki marad kurvaerős és ugyanúgy találni fogtok további lehetőségeket
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
56. hozzászólás - 2021.06.22. 16:27:20
Mókás (?) olvasni, hogy mindketten - Unreal és Mashadar - kérdezitek Miklóst, hogy szerinte Ti mennyit sajtoltatok, holott pontosan tudjátok mindketten. Miért nem mondjátok meg neki egyszerűen? Ez nekem egy kicsit amolyan "kivagyokén" jellegű hozzászólásnak hat.
Nem vitatja az érdemeiteket senki sem, ezt eddig sem tette senki sem, egyikőtöknél sem.
A probléma már adott, ki van vesézve, minden megvan hozzá, ami elvileg kell a megoldáshoz, pusztán a legmagasabb sajtolt LE összeg a vonal meghúzásához, elvileg. Ami elvileg szintén adott; hiszen mindketten tudjátok és Miklós is tudja.
Ennyi erővel be is dobhatnátok ide a "közösbe", had tudja már akkor mindenki, hogy mi van a bűvészkalapban.
Azt már rég elköltöttétek, rajtatok van, elrabolni sem fogja senki sem.
De mégis talán gyorsabban születik egy megoldás arra, amit Ti is jeleztetek - legalábbs Unreal elmondása alapján tutira - csak nem lett vele kellő időben foglalkozva.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 9.00
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
57. hozzászólás - 2021.06.22. 16:35:15 (Válasz Miklós #50 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.06.21. 18:16:33


sajtolás LE = 10 * szint * (1 + 0.5* (állat lépett szintje, de legfeljebb 5000) + sajtolás szakértelem * 0.2).

Példa: 101. alapszintű, és 1000. lépett szintű állatnál, és 70-as sajtolásnál:
szint = 1100.
sajtolás LE = 10* 1100 * (1+ 0.5*1000 + 35) = 5,896,000
5000. szint fölött ezt a LE-t szintenként fix 60.000-rel növeljük.

Ezt szorozza tovább a sajtoló medál ill. sajtoló anomália.


Én ezt nem értem.

101. alapszint és 1000. lépett szintű állat oké, de mi az 1100?

Mi az értelme a zárójelben lévő "1"-nek és a "sajtolás*0.2"-nek olyan számok mellett, mint az állat lépett szintje? Totál értéktelen mindkét érték már 1000 lépett szintnél is.

Most akkor én is teszt:

400. alapszint
5000. szint
70-es sajt

10*400*(1+0.5*5000+35)=10.144.000

és akkor ha 20.000-es állatot sajtolok, akkor hozzáad még 15.000*60.000-et, ami 900.000.000.
és akkor ezt szorozza fel a sajtoló medál, ami legyen maxos 300, tehát 4*-es szorzó, tehát 3.640.576.000 LÉ

Ezek most így nem stimmelnek a 14 milliárdos számokkal, de akkor se, ha 32.000-es lépett szintű állatokat nézek.

Mit néztem be?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
787 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
58. hozzászólás - 2021.06.22. 17:03:05 (Válasz Paco #56 hozzászólására.)
én kiváncsi vagyok rá hogy biztosan tudják a pontosan mert ha nem akkor mások is sajtoltak extrát és nem lesz egyenlő sőt több 10MRD differencia is lehet.

Ugye Te is beírtad ide hogy a 100MRD-nek többszörösét sajtoltuk ki , az én részemnél nagyot tévedtél.
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.72
kedvencMogorvacheiFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
59. hozzászólás - 2021.06.22. 17:48:47 (Válasz Unr34l #54 hozzászólására.)
nem kifejezetten ide, tartozik de ha már feljött.
egy átgondolt Világ összevonás tök jó lenne, tényleg nincs rengeteg játékos, kicsit talán több lehetne az interakció.
---
Pontszám: 9.44
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
60. hozzászólás - 2021.06.22. 18:41:24 (Válasz Unr34l #58 hozzászólására.)
Ketten lehet kisajtoltuk a 100 milliárd LE többszörösét, mondjuk 200 milliárd LE-t összesen.
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.40
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!