Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Magas szintű állatok kisajtolása
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
81. hozzászólás - 2021.06.28. 19:02:57 (Válasz Razor #80 hozzászólására.)
Nem szorzódik össze csal össze adódik
A 300 medál 4* szorzó az anomália 2*
4+2 az 6
Pontszám: 8.08
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
82. hozzászólás - 2021.06.28. 20:08:32
Jah vegul is lehet ugy is.
Persze ahhoz kell meg par zarojel meg egyebek.

Miklos annyit irt h "Ezt szorozza tovább a sajtoló medál ill. sajtoló anomália.".

Ez nalam ket sima szorzas csak.

De jo tudni. Irhatom at a kepletem

Mod: eliras
A hozzászólást Razor módosította 2021.06.28. 20:13:23-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.85
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
83. hozzászólás - 2021.06.29. 13:45:54 (Válasz Razor #82 hozzászólására.)
neked lesz inkább igazad nem összeadódik ,hanem össze szorzódik az mégis

de akkor tudnék biztosat mondani, ha vagy eljutnék egy maxos állatig vagy lesajtolnék egy meglévőt ahogy van(nincs kedvem) vagy a két hardcore sajtoló megadna egy sajtolt összeget , az akkori medálszám mellett és persze, hogy mekkora állatból sikerült ..
Pontszám: 8.72
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
84. hozzászólás - 2021.06.29. 14:35:05 (Válasz Fsanyi82 #83 hozzászólására.)
Vagy majd Miklós pontosítja
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.85
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
85. hozzászólás - 2021.06.29. 17:18:39
Valóban, az excel nem volt teljesen pontos, a +300% az nem 3x szorzó, hanem 4x...

Illetve még egy hiba is volt a képletben, amit itt elég körülményes lenne elmagyarázni, a lényeg, hogy a "szint" ami az alapszint és a módosított összege, erre volt egy 5000-es limit, miközben 5000-től már fix értékkel nőtt a kapott LE, de az egyik helyen az 5000 az alapszint+lépett szint volt, mig a másik helyen csak a lépett szint, ebből is adódhatott eltérés, ez még egy hiba voit az 5000-es limit bevezetésekor, ezt korrigáltuk.

Közben befejeztük a programozás nagyrészét, a legnagyobb macera az eddigi sajtolások összeszámolása volt, de ez sikerült, most már tárolva van mindenkinél, és az újabb sajtolások is ehhez adódnak hozzá.
Amit most csinálunk, és majdnem kész van, amit itt korábban írtam:

Ha az össz. sajtolt LE 200 milliárd LE alatt van, akkor maradt az 5000-es limit, és 5000 felett a szintenként 60.000 (szorozva sajtoló medál + anomália)

Ha az össz. sajtolt LE elérte ezt a limitet, utána 100-as limit van, 100. szinttől pedig már fix szintenként 3.000 van (szorozva sajtoló medál + anomália), de itt már maximum 150 sajtoló medál számít csak.

Illetve amit még meg akarunk csinálni, várhatóan holnap, hogy ne legyen többet probléma a familiárisokból se hosszú távon. Tehát ha eléred a 200 milliárdos határt, utána a kiképzés legfeljebb 12 állatot fog fejleszteni (ha több lenne, először a familiárist és a harcoló állatokat zárjuk ki a fellesztett állatok közül).

Az excelt majd feltöltöm valahová, ahonnan mindenki lehúzhatja.

A találkozón ugye az jött szóba, hogy a limit elérése után már csak századannyi LE-t kell adni, ez annyival azért nem lett kevesebb, "csak" harmincad annyi, de a képlet átalakításából, ill. a 100-as limitből ez jött ki.
A hozzászólást Miklós módosította 2021.06.29. 17:20:32-kor
Pontszám: 7.76
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
86. hozzászólás - 2021.06.29. 17:37:45
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ 1OuYsS1cn48UE9NgniBIxZv4VRNZInbwOTKhPdMWFwCQ/edit?usp=sharing

megjegyzés: a táblázatot én 70-es lélekenergia sajtolással csináltam, tudom, hogy felmehet 71-re is, ekkor a szorzóban a 15 módosul 15.2-re.
A hozzászólást Miklós módosította 2021.06.29. 17:38:40-kor
Pontszám: 7.76
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
87. hozzászólás - 2021.06.29. 18:39:35 (Válasz Miklós #85 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.06.29. 17:18:39

Illetve amit még meg akarunk csinálni, várhatóan holnap, hogy ne legyen többet probléma a familiárisokból se hosszú távon. Tehát ha eléred a 200 milliárdos határt, utána a kiképzés legfeljebb 12 állatot fog fejleszteni (ha több lenne, először a familiárist és a harcoló állatokat zárjuk ki a fellesztett állatok közül).


Nekem ez egyelőre kifejezetten nem tetszik.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
88. hozzászólás - 2021.06.30. 13:47:48 (Válasz LanMaffia #87 hozzászólására.)
Itt egyszerre több probléma is van.

A találkozós licit megmutatta, milyen óriási értéke van egy állatidomár kövének. de ugye ez a tárgy alapvetően csak a játékbeli licitnél elérhető, egy 1-es világon, ahol a legtöbb játékos van, óriási verseny van érte, amikor nagy ritkán felbukkan, van akinek csak évek múlva lesz meg.
Másrészt, már most is megvan a "familiáris" probléma, a familiárisokat nem lehet sajtolni, "elveszik" a helyet a sajtolható állatoktól. Oké, raktunk be mindenféle tápot a familiárisokra, meg van a 200 milliárdos limit, de ha azt eléred, utána megint mehet előről a vita, hogy mi van azzal, aki nem vett familiárist (vagy idejében, még 2-3 évvel ezelőtt kilobbizta, hogy törölve legyenek neki).
200MRD után 30-adára csökken a sajtolással kapott LE. De ha felhúzod az állataidat 32000. szintre, ugyanúgy rengeteg LE-t fog jelenteni, nem mind1, hogy valaki így 1-el vagy akár 5-tel több állatot tud nevelni, mint mások. ugyanaz a probléma visszatér, újratermeli magát.
Ha csak 1 állatod van, amit vmiért nem akarsz kisajtolni, már idegeskedhetsz, hogy nem optimálisan csinálod a dolgokat.

Egyébként minden probléma forrása a templomkristály, ill. az, hogy az újabb és újabb templomok teljesítésével egyre többet kapsz. Ezt ugye már visszamenőleg nem lehet nerfelni, de előre nézve, a NAGYON távoli jövőben (a legtöbb játékosnak ez a 200 MRD limit még évekbe telik) ráfér egy ilyen minimálisnak mondható nerf.
Pontszám: 7.76
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
89. hozzászólás - 2021.06.30. 17:39:23 (Válasz Miklós #88 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.06.30. 13:47:48
hogy mi van azzal, aki nem vett familiárist (vagy idejében, még 2-3 évvel ezelőtt kilobbizta, hogy törölve legyenek neki)


De ha már itt tartunk, akkor ezzel mi lesz?
Lehet töröltetni őket?
Mert akkor én szeretném, még mindig.
A hozzászólást Paco módosította 2021.06.30. 17:39:57-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.00
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
90. hozzászólás - 2021.06.30. 21:21:16 (Válasz Miklós #88 hozzászólására.)
Régebben is voltak szuperértékes tárgyak, amikről nyilván maradtak le emberek. Az állatidomár kövét V1-en kétszer is Unr34l vitte el, a harmadikat meg én. Ülnek az emberek a templomkristályokon, át lehet őket váltani dukátra és megvenni. Azt akarom ezzel mondani, hogyha egyetlen ember kétszer is meg tudta szerezni egymás után, akkor azért annyira nem lehetetlen megszerezni. Másrészt meg a találkozóra is el lehetett menni, én is elmentem Debrecenből, sőt a védettségi kártya nélküli licitet is meg tudtuk oldani. Persze nyilván Angliából másabb hazajönni, de ott a normál aukció továbbra is.

A familiáris probléma úgy oldható meg, hogy erősítitek a familiárisokat tovább. Akinek több van, több bónusz. Lehet itt szolidan arrafelé terelgetni.

200MRD után harmincadára csökkenteni az nagyon durva. Itt majd megint az jön elő, hogy megéri 20. szinten sajtolni, az viszont iszonyat őskő igényes lesz. Miért húznék fel bármit 32.000-re, ha megkapom ugyanazt kisebb szinten + küldetés? Annyi a gáz, hogy plusz rohadt sok kattintás.

Ha csak 12 állatra lesz érvényes a Kiképzés, és elsőként a familiárisokra fog hatni, akkor bele kell tenni azt, hogyha maximum szintű a familiáris, akkor ne erre menjenek el feleslegesen a szintek.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
91. hozzászólás - 2021.06.30. 22:19:51 (Válasz LanMaffia #90 hozzászólására.)
Egy kicsit kijavítalak elsőt és a harmadikat vittem és Te a negyediket a másodikat a nagy sajtoló vitte

Illetve amit még meg akarunk csinálni, várhatóan holnap, hogy ne legyen többet probléma a familiárisokból se hosszú távon. Tehát ha eléred a 200 milliárdos határt, utána a kiképzés legfeljebb 12 állatot fog fejleszteni (ha több lenne, először a familiárist és a harcoló állatokat zárjuk ki a fellesztett állatok közül).


Miklós ennek már nem lesz így értelme mert megnéztem a excel tábláztatott és aki eléri a 200MRD határt utána már úgy látom hogy nem fogja megérni 32ezerig felvinni az állatokat sajtolni , ami nem baj és megint előnyösebb lesz a 20. szintnél kisajtolni és pörgetni vele a küldetéskét

Ha az össz. sajtolt LE elérte ezt a limitet, utána 100-as limit van, 100. szinttől pedig már fix szintenként 3.000 van (szorozva sajtoló medál + anomália), de itt már maximum 150 sajtoló medál számít csak.


Ezzel is lehetne valamit csinálni azaz nekem most van 325 sajtoló medál és így nagyjából kukába megy 175db amiért keményen megdolgoztam de jó a 200mrd után 150 sajtoló medál hatásfok azzal nincs baj csak aki aktívan játszott azt most mi lesz ezzel? meg akkor már ne essen szerencsekeréken se alapból akik elérték a 150 sajtoló medált és 200mrd sajtolási limitet, isteni kocka meg nekem nem nagyon potyog
A hozzászólást Unr34l módosította 2021.06.30. 23:22:24-kor
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.73
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
92. hozzászólás - 2021.07.01. 13:23:05 (Válasz Unr34l #91 hozzászólására.)
"Egy kicsit kijavítalak elsőt és a harmadikat vittem és Te a negyediket a másodikat a nagy sajtoló vitte "

Vállalom.


Azért arról lehetne valami kiírás, hogy már ma! is élesítve van, hogy csak 12 állat lép szintet a kiképzéstől!!!

Ha eléri valaki a 200 milliárd sajtolást, tegyétek be légyszíves Miklós , hogy automatikusan ne forgasson sajtoló medált!! Előre is köszi!

Látom kiírva: XXXXXX
A hozzászólást Valheru75 módosította 2021.07.01. 13:43:41-kor
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.40
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
93. hozzászólás - 2021.07.01. 14:46:52
Nem értem ezt az egészet.
Ahogy én látom a dolgokat.: A játékvezetés már az elejétől fogva elrontotta magát a játékot azzal, hogy szinte vakon tesztelve raktak be dolgokat, amiket azután a játékosok teszteltek a játékban és miután előjöttek a nagyobb problémák, hogy ez, meg az milyen űberbrutál tápot ad, gyorsan megnerfelték.
Ha még jól emlékszem akkor a láthatatlan vadászattal kezdődött ez a mindent nerfelünk, ami jó, bár akkor még csak 1-s és 2-s világ volt.
Ezen idő óta a Végzetúr a nerfek világában él.
Valahol olvastam, hogy most az egyes világ a leg aktívabb.
No, de miért is van ez?
Mivel V2-ről és V3-ról oda vándoroltak át az aktívabb karakterek és pont.
Ha nem lett volna ez a vándorlás, akkor éppen olyan üresen kongó szerver lenne, mint mondjuk a V5 és a V6.
A probléma öngeneráló és folyamatos.
Egyre többen hagyják abba a játékot, vagy nem áldoznak rá, mert nem éri meg nekik és ez fogja a játék végét jelenteni, mivel marad majd pár játékos aki fizet, a többi meg vagy agonizál, vagy abba hagy.
Itt a játékvezetésnek kellene tenni az ügy érdekében és nem a játékosoknak agyalni azon, hogy mi is legyen.
A játékos dolga a játék.
Lényeg a lényeg.: Nem lett volna szabad hagyni, hogy elinfálódjanak a dolgok (lásd dukát) és nem nerfel kellene egy problémát orvosolni, hanem hosszú távú tesztelés után bevezetni, ha kell már alapból butítva így kizárható a későbbi hőzöngés.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 7.89
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
94. hozzászólás - 2021.07.01. 16:40:35
Csatlakoznék az előttem "szólóhoz". Olyan az egész, mintha a pár fizetősnek, illetve havernak csinálunk egy játékot. A kicsik meg le vannak ejtve. Mi kicsik ezeket a határokat sosem fogjuk elérni. Mint ahogy ezt Miklós is látja. Így igazából a kicsiknek teljesen lényegtelen ez az egész huzavona, ereszd el a hajam. Mi kicsik csak annyit kértünk már többször is, hogy hagyjanak minket játszani az elit tagjai. Ez sajnos süket fülekre talált. Azért hagyja abba sok ember, és azért nem tud előrébb haladni, mert a jóval erősebb profi játékosok állandóan támadják elviszik a keservesen megszerzett kis LE. Nos mondják erre a nagyok, hogy ez a játék lényege. Majd kíváncsi leszek, hogy akkor mit fognak mondani ha csak ők lesznek játékban. Marad pár fizetős elit akik kb. 20-30 szintenként lesznek elosztva. Akkor már ők sem fognak fizetni a játékért mert nincs miért. Nincs akit lealázzanak, támadjanak. Na akkor lesz vége a játéknak. Eltűnnek a gyenge karik akiket le lehet alázni. Mint az életben. Ha a gazdag nem tud senkit lealázni, senkinek nem tud dicsekedni, akkor frusztrálódik. Mondhatjátok hülye ez a srác. Minek ír ilyen baromságokat. Nos igazatok van. Én is ilyen cipőben vagyok. 1 éve állok a szintemen mert nem tudok egy jóval erősebb kari miatt haladni. Mondhatjátok, hogy fizessek többet és akkor jobb lesz a karim. Volt olyan év, hogy 400.000 fizettem. Van akinek ez nevetségesen kevés, de én csak ennyit engedhetek meg magamnak. De mivel állok így már ennyit megspóroltam. Lett belőle xbox meg assassin. Így újra van mivel játszani. Szépen kivárom a vitatkozásotok végét. További jó játékot kívánok mindenkinek.
A hozzászólást Noodlee módosította 2021.07.01. 16:42:11-kor
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5.74
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
95. hozzászólás - 2021.07.01. 16:59:36 (Válasz Noodlee #94 hozzászólására.)
Azért abban az évben mire költöttél 400ezret de komolyan kérdezem? mert az brutál sok, közel 10 év alatt felét sem költöttem, akkor valamit rosszul csinálsz

Elől vagyok azt évek óta nem kamrázok játékosokat pedig tudnék mind nap 16 aktív játékost akiktől dölne is a LE

Egyszerűen el kell költeni a LE-t , ezt tettem én is amikor kicsi voltam és most is
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.73
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
96. hozzászólás - 2021.07.01. 17:12:36 (Válasz Noodlee #94 hozzászólására.)
önmagában azzal nem haladsz vagy nem jutsz semmire ha tolod a pénzt be , ha egyébként nem látod át a játékot , márpedig valószínű nem , akkor egy millioért sem leszel jobb, mint az aki mindent optimálisan kihasznál

lásd engem , nem tudom mikor vettem követ utoljára legalábbis nagy tételben , már a befizetési akciók sem izgatnak , mostanában aktívnak se mondanám magamat és mégis elég jó karaktert dobtam össze .

Én pl még annyit se sajtoltam , mint a v1 top két játékos ,- nekem 29 milliárdot ír a sajtolás oldalon mégis tö-ben nemigen vagyok lemaradva se küldiszámban se semmiben , butább tudásfa mellett sem v3 on .
Pontszám: 8.08
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
97. hozzászólás - 2021.07.01. 18:03:22 (Válasz Fsanyi82 #96 hozzászólására.)
mert Te vagy a Sanyi
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.15
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
98. hozzászólás - 2021.07.01. 20:55:58 (Válasz Fsanyi82 #96 hozzászólására.)
20.000 feletti alap tulajdonságnál kb. 15 millió LE ,1-el megnövelni..Hozzám képest kb.27.000 TÖ-vel vagy lemaradva, sok LE az nagyon..Jó lenne egy olyan kimutatás, hogy mennyi LE-t költött el eddig a karakter összesen.Erre kíváncsi lennék..
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.60
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
99. hozzászólás - 2021.07.01. 22:19:05 (Válasz Valheru75 #98 hozzászólására.)
Sok lé de szintben is marha messze vagy tőlem. Ameddig nem érek fel 400 ra nem is erőltetem a játékot túlzottan.
Alapból 200 milliárddal több a sajtolt lé d, mint nekem
Pontszám: 8.08
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok kisajtolása
100. hozzászólás - 2021.07.02. 10:30:11 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Valaki homalyositson fel plz.
Miert van a 200 milliard feletti kepletben a *10 helyett *50 ?

Egesz pontosan tehat az alap LE 200 milliard sajtolas folott miert lett otszoros? Nem csak a limit lesz 100 5000 helyett?
A hozzászólást Razor módosította 2021.07.02. 11:27:58-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.85
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője