Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zimi

Oldal: 12345678
Dátum: 2010.11.05. 08:23:07
Nekem vagy +20-at írt vagy nem is néztem, mindenesetre az entitás csata alapján (máskor mind kritikus, most amikor volt esszenciám is egy sem) az enyémet is elintézte. Mivel szerintem időben kiderült, örülnék, ha nem így futna le a bajnoki, akár olyan áron is, hogy nem ma, - akár egy kis éjszakai mentés turkálással is, ha szükséges - de legalább a valóságot jobban közelítő paraméterekkel.
Dátum: 2010.08.20. 09:16:45
És persze aki kimarad, az pedig irigykedik.
Dátum: 2010.08.16. 20:44:24
Az én korlátolt ismereteim alapján egységnyi idő alatt kapott anyázós levelek számában Bedzsik mellett (ő már ugye lett említve) Gaizka is nagyot alkot.
Dátum: 2009.11.29. 09:27:03
Lehet, hogy lemaradtam arról az okfejtésről, hogy bárkit miért zavarna, ha 15%-on LE nélkül leütik. Persze háború blablabla, akkor lehet italozni, vagy katakombázni. Mivel mindenki kihasználhatja ugyanezt, ha támad, így teljesen szimmetrikus a dolog.

Szerk: közben reggel kipihenve rájöttem, hogy kissé összemostam a két dolgot. A Blackjack-féle üthetetlenséget továbbra is nevetségesnek tartom, a kémgömb butítása Miklós indoklásával teljesen rendben van. Hiányérzetem csak akkor lesz, ha a változtatás során a kristálygömb tulajdonos(ok) azt kapja(k), hogy már eddig is megszedted magad, hallgass.
Dátum: 2009.11.28. 22:17:51
Olykor-olykor erősödik az az érzésem, hogy 60. szint felett már csak alkalmazkodásra képtelen "botok" játszanak. Történik valami, pl beszabadul közéjük valaki, aki leüti őket 15%-on és akkor egyből jön a sírás, hogy jájjj Miklós csinálj már valamit. Nem ám, hogy ők csináljanak valamit, pl. elköltsék a LE-t 14%-on, neeeem. Mindenki meg akar nyerni minden csatát infúzióra kötve is (értsd 15% ÉP), vagy üthetetlen akar lenni egész nap, mert zavarja, ha 0 LE-t rabolva leütik.

Mindennapi portyareformunkat adjátok meg ma, köszönjük szépen.
Dátum: 2009.11.06. 22:02:58
Ne már, mamiiiii! Most miért kell rájuk szólni, ha még hallgatnak is rád?

Ennél jobb már csak egy "Dr Faktor uncensored" - "Winnie" döntő lehetne...
Mint tudjátok ez a játék nem igényel sok időt, így a manakonstrukció is kapott egy 24 órás számlálót...
Dátum: 2009.10.12. 20:19:17
Azt, hogy kihívhatóvá válik nem lehetne eseménnyé nyilvánítani? Számomra például 100x fontosabb, mint a kutyák szintlépése és mégis erről feledkeztem meg, hiába voltam gépközelben. (Igen csak ideböfögtem olvasás nélkül, remélve hogy szem elé kerül, pardont kérek, ha erről már volt szó / rossz topik / ... )
Dátum: 2009.08.07. 08:07:46
Én a vállalható áldozatot valahogy úgy képzeltem volna, hogy 1 CSP ÉS 1 PP - mondjuk megkeresed a pilont és megküzdesz a manóval - cserébe 0.5 vadászatnyi LE-ért és TP-ért - a manó fele (vagy több) lélekenergiáját koncentrálod az megy a szorzóval, a másik fele (vagy kevesebb, de TP is arányosan kevesebb) meg megmarad neked. Meg persze megfűszerezve a szokásos randommal, hogy a LE az e körüli, a TP az fix. Szerintem ez mindenkinek áldozat lenne, de nem olyan mértékű és "egyensúlyborító", mint a mostani.
Dátum: 2009.08.06. 15:56:35
Hová tűnt az összes zafír a portyaablakomból? Vajon van köze hozzá, hogy ilyen lelkesen töltögetnek?
Dátum: 2009.07.18. 09:14:13
Megyek inkább megkeresem Drakint, ha már végre megtudtam, hogy úgy sem értem mitől döglik a légy vagy pók vagy mi.
Egyszerűen nem akarjátok megérteni miről zagyválunk, akkor meg úgy is felesleges.
Dátum: 2009.07.18. 07:38:46
Ezek szerint a pókok is csak azt hiszik magukról, hogy erősebbek, mert a minél nagyobb LE/TP-re hajtanak. Hülye pókok!
Dátum: 2009.07.17. 20:58:41
Egy pókra lehet mondani, hogy ül és rajoskodik a később kezdők között, ezzel szemben a VF-sekre nem. Miért? Mert az újonnan kezdők sokkal korábban hozzájuthatnak az akadémiához, mint az előbb kezdők, mivel a többséget már jócskán a játék "közepén" érte az akadémia. Így a sok tápos szakértelmet is előbb kifejleszthetik - közte a VF-t. Ugyanaz az eset, mint amikor két különböző generációjú pókot hasonlítunk össze. A később kezdő mindig hatalmassal előnnyel fog indulni a már kitaposott utak miatt. Ha pedig nem érdekli a játék annyira, hogy ezeket megismerje, akkor úgyse fog vele túl sokat foglalkozni.
Szerk:
a, a téma a VF, mint a játékot hosszútávon romba döntő csúnya rossz szakértelem
b, az, hogy az ugyanakkor indulók közül ki fejleszti ki és ki nem az ugyanaz az eset, mint a LE termelő szakiknál, ha valaki nem látja a fontosságát, akkor "így járt" ~ "ne legyenek szakértelmek, mert még valaki nem fejleszt valami fontosat" a' la Byzon
Dátum: 2009.07.15. 13:55:34
Melyik évben született Will Smith ?

HOL TALÁLHATÓ,LÁTHATÓ A SZENT ISTVÁN BAZILIKA ?

Melyik csapatban focizik Michael Ballack/2009.04 hó/?

Mi az űrhajó neve az ALIEN 2. részében?

Melyik Forma 1-es pilóta nyerte meg legtöbbször a Magyar Nagydíjat?

Melyik csapat beceneve a "farkasok"?
Azért néhány dolog fölött akkor is nagyon könnyen elsiklotok.
És érdekes módon Darah javaslatát sem vetted észre.

Pl. Igen hamar már maxolt transzplantációval, több állattal, manakonstrukcióval rohangálhatnak. Csak így ami még eszembe jutott az említetteken kívül, amihez korábban kellett azért jelentősebb mennyiséget építeni. A manakonstrukció miatt pedig előbb-utóbb oda mennek nagyobb szövibe, ahova akarnak, szintén lényegi erőfeszítés nélkül.

Persze 150. szintre elfogy az előnyük, de ki fog 150 szintet játszani?
Dátum: 2009.07.11. 12:15:39
Jaaaaaaaaa elnézést csak most jutottam ide.
Már rakom is vissza.

Szerk: szóval, aki kíváncsi Bkitten levelére vagy arra hogy milyen gyerekes vagyok, az mielőbb nézze meg a karakterlapomat.
Dátum: 2009.07.08. 20:01:40
Crimson mesterről lehet tudni valamit?
Dátum: 2009.07.04. 12:56:56
Szerintem van egyensúlytalanság (ott fenn ), amit az okoz, hogy minden felszerelés védekezést ad. Ha olyan felszerelés pakkot is lehetne választani, ami ugyanannyi támadást és védekezést adna a viselőjének az szerintem jótékony hatással lenne az egyensúlyra. A "varázslók" továbbra is vehetnék a lényegében csak védekezést adó cuccokat, a többiek pedig kapnának egy kis segítséget, hogy átüssék azt a nagy rakás védelmet.
(Persze engem még nem érint, lehet hogy nem is fog, egyelőre úgy látom a komolyabb vetélytársaim közül egy sem tervez ilyen jellegű agresszív "kasztosodást", addig pedig a mindent fejlesztek dolog nekem is megfelel.)
Dátum: 2009.06.18. 14:23:50
Szerintem messze nem olyan egysíkúak, mint amilyennek tűnnek, csak eddig a dolgok mélyén található elvekről (pontosabban a szabad verseny, mint matematikai modell) nyilatkoztam, minthogy azok alapján (is) ez a "legjobb" rendszer. (Ez a lehetséges világok legjobbika, mint ugye egy ideje tudjuk. )
Az, hogy a megvalósítás rettentő torz és tönkreteszi a bolygónkat, az is igaz.
De ezen szabályozással kell(ene) változtatni (mielőbb). A fogyasztói társadalom kialakulásában pedig az államnak van a legnagyobb szerepe (avagy kilábalás a nagy gazdasági világválságból). Amikor egy ország legfontosabb jellemzőjévé a GDP vált (kié nagyobb, avagy a jó öreg evolúciós vetélkedő), amit pedig úgy lehet növelni, ha a tévét 2 évente lecseréltetjük az emberekkel, az már régen rossz. (Mintha felrémlene emlékeimben valami kis ázsiai ország, ahol nem GDP-t számolnak, hanem valami boldogság mutatót...)
Ha a közösség (emberiség) érdekeit figyelembe vevő szabályok lennének, akkor nem lenne gond a rendszerrel sem, pl. verseny azon irányba, hogy adott ár mellett kinek a készüléke tart tovább, szennyez kevesebbet (ez azért már bizonyos termékek esetén alakul) stb.
Sajnos a szabályozást a rendszer haszonélvezői nem szeretnék (sőt!), az embereket lefoglalja a saját életük igazgatása (illetve ugye a haszonélvezők is emberek, úgyhogy kb. ugyanolyan szűklátókörűek), a választott vezetőkről meg ne is beszéljünk (ld. Magyarisztán).

"Védegylet"-effekt, visszatérés a termelő tevékenységekhez - ezzel kapcsolatban több probléma is felötlik bennem: csak alulról jöhet, ha felülről (állam) jön, akkor a diplomáciában szokásos kölcsönösség alapján a mi áruink sem mehetnek máshova => szívás. Alulról jönne? - hmm.. erre a felvilágosodás kora jut eszembe, tanítsuk az embereket és minden jó lesz... Termelői tevékenység: ugyanaz, mint a protekcionista gazdaságpolitika (ld. felülről): ha olyat termelünk, amit másnak nem tudunk eladni, az hihetetlenül drasztikus életminőség romláshoz vezet (korábban "szívás"), amit nem vállal senki önként (persze lesz kenyerünk, meg vízünk, mert jó a földrajzi fekvésünk - illetve majd meglátjuk, ugye éghajlatváltozás...). Ha lesz "világvége": globális éhezés meg ilyesmi, akkor úgy sem tudjuk "megvédeni" magunkat és amink van, hiába állunk már mi 20 évvel előtte át arra, hogy megtermeljük magunknak azt, ami kell (1. népvándorlás 2. hadsereg jön és visz, amit akar). Szóval vagy globálisan meg lesznek oldva idejében a problémák, vagy minket is ugyanakkora mértékben fognak érinteni, mint bárki mást.
Szerk: "Védegylet"-effekt, visszatérés a termelő tevékenységekhez helyett én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy tudatos fogyasztás: amit te is mondtál, hogy nem két dobozos tejből választom az olcsóbbat, hanem egy valamilyen szempontból (ideálisan ugye környezetterhelés stb. és nem azért mert magyar!) sokkal jobbat, ami esetleg kicsivel drágább.
Dátum: 2009.06.16. 10:08:25
Összeszedtem még néhány gondolatot.
"Hová is vezetett/fog vezetni ez a globalista gondolkodásmód" - még nem néztem meg (de mindenképp megfogom ), mindenesetre így látatlanban reagálok arra, amit gondolok, hogy mondani akarsz. A kapitalizmus és így a globalizáció erőssége pont az erőforrások optimális felhasználása. Az, hogy a különböző erőforrások ára fontosságukhoz/hátrányaikhoz képest rendkívül alacsony az nem a rendszer hibája, ez az állam, mint szabályozó csődje. A nemzetállamok alkalmatlanok ezen problémák kezelésére (ugye hogy semmit nem ért volna, ha Magyarország egyedül bevezet magának egy szigorú szén-dioxid kvótarendszert) csak és kizárólag globálisan lehet(ne) kezelni. Erre pedig nincs meg a politikai akarat ("Jajj, mi még fejődünk, ti is szennyezhettetek ebben a fejlődési szakaszban" - mondja India, Kína..., "Ártana a gazdaságnak" - így az USA...), amivel visszajutottunk az emberekhez, mert politikai akarat azért nincs, mert az emberek sem gondolják komolyan.
Oldal: 12345678