Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
321. hozzászólás - 2009.11.28. 22:17:51
Olykor-olykor erősödik az az érzésem, hogy 60. szint felett már csak alkalmazkodásra képtelen "botok" játszanak. Történik valami, pl beszabadul közéjük valaki, aki leüti őket 15%-on és akkor egyből jön a sírás, hogy jájjj Miklós csinálj már valamit. Nem ám, hogy ők csináljanak valamit, pl. elköltsék a LE-t 14%-on, neeeem. Mindenki meg akar nyerni minden csatát infúzióra kötve is (értsd 15% ÉP), vagy üthetetlen akar lenni egész nap, mert zavarja, ha 0 LE-t rabolva leütik.

Mindennapi portyareformunkat adjátok meg ma, köszönjük szépen.
V1 Mordred
Pontszám: 7.46
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
322. hozzászólás - 2009.11.28. 22:21:58
Viszont azt is tegyük hozzá, hogy van kb. 3-4 mp holtidő, amikor már támadható valaki, pedig neki még visszavan az a 3-4 mp...
Pontszám: 7.88
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
323. hozzászólás - 2009.11.28. 22:28:45 (Válasz Zimi #321 hozzászólására.)
A szöveg értés és a szövegolvasás két különböző dolog, javaslom az előbbire gyúrj rá, mielőtt globálisan kiosztass mindenkit, egy olyan szituációról amit te soha nem tapasztaltál meg:) Ez ugyanolyan visszatetsző dolog, mint amikor valaki megmondja a frankót a kis karaktereknek, hogy miért nem jó a karakterük. Azt csendben teszem hozzá, hogy akik 60..bár ez a jelenség inkább 70+ feletti szinten járnak, azok "végigalkalmazkodtak" több mint egy évet, és még mindig folytatják;)

Nézd, ha egy védekező felfogás jön a képbe, az mindig tamagocsizás a megmondóemberek szerint. Elsők között vettem/nyertem meg a büntetőt, ami egy védekező tárgy (holt gyenge, egyetlen erénye a CSP levonás volt). Alig lett használva, máris jött a változtatás, és már csak randomként működik, mert annyira igazságtalan dolog volt, hogy szegény támadó biztosan elveszít egy CSP-t, a random (biztos beverem, nembiztos hogy vesztek valamit) támadás az nem számít tamagocsizásnak:) Nem kaptam kártérítést, pedig én csak nagyon kis ideig használhattam úgy, ahogyan eredetileg véve (és kifizetve) lett.

Az utolsó bekezdéssel nem azt akarom mondani, hogy -többek közt- Dutch ne kapjon ésszerű kártérítést ha úgy alakul, én nem sajnálnám se tőle se mástól:)
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.11.28. 22:33:10-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
324. hozzászólás - 2009.11.28. 22:34:34 (Válasz Blackjack #323 hozzászólására.)
Természetesen a büntető módosítása is egy ostoba fejlesztés volt, sajnos a csp-t féltő júzerek hangosabbak voltak, többet duruzsoltak Miklós fgülébe, mint a büntetőt támogató játékosok.

(Mondjuk ez már nagyon off.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
325. hozzászólás - 2009.11.28. 22:42:21
Köszönjük szépen az összefoglalót, Birka, nagyon frappáns volt!

Tényként mondjuk csak azokat a dolgokat kéne kezelni, amik bekerültek, de nagyjából egyetértettünk mindenben, azt hiszem.

Remélem mindenki jól érezte magát! Nekem nagyon jó érzés volt a sok kérdés és érdeklődés, igaz, hogy a hangom a végére teljesen elment de annyi baj legyen az aukciót még (épphogy) sikerült azért végigcsinálni. Remélem fél év múlva még többen eljönnek.

A kémgömbbel kapcsolatban kérdeztek itt páran. A játékban alapvető cél volt, hogy ne legyen SEMMILYEN mechanizmus, amellyel egyértelműen látható támadás nélkül, hogy ki vadászik. (Ennek oka asszem elég egyértelmű, ha van ilyen mechanizmus, akkor attól a pillanattól kezdve a portyázás scriptelhető, automatizálható stb). Épp ezért szüntettük meg a kviz számolás valós idejű updatelését a karakterlapon és toplistán és igyekeztünk más hasonló metódusokat is kivédeni. A kémgömbös relikviának nem az volt a célja, hogy meg lehessen vele állapitani, hogy ki vadászik, és ki nem, és ki az aki most lép ki 15%ból egy csomó LE-vel, hanem hogy gyakrabban lehessen használni a kémgömböt. Annyi bizonyos, hogy a kémgömb nem fogja a TP-t kijelezni.
Pontszám: 5.79
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
326. hozzászólás - 2009.11.28. 23:34:10
Engem nem igazan erdekel Dutch vetitese a portya ablakba beirogatasrol, max. azota rohogok ezen.. Engem egy erdekel... Cyron, a dicso fonokom, hogy a feszkes thargodanos sotet foldes moszerben szerepelhet egy Raias HKK lapon... ?!?!?! Ez mar perveeeerz..... Tiltakozom, mint osRaias, tessek bezuzni azt a lapot....
Pontszám: 3.34
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
327. hozzászólás - 2009.11.28. 23:59:57 (Válasz Miklós #325 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.28. 22:42:21
A kémgömbös relikviának nem az volt a célja, hogy meg lehessen vele állapitani, hogy ki vadászik, és ki nem, és ki az aki most lép ki 15%ból egy csomó LE-vel, hanem hogy gyakrabban lehessen használni a kémgömböt.


Hát mit ne mondjak ezt elég erős fáziskéséssel sikerült megállapítania a Tisztelt Játékvezetésnek...
Már a megjelenése óta tele van a fórum azzal, hogy ez bizony új lehetőség lesz magas szinten is LE szerzésre portyából

Azért remélem a császári tekercsről nem derül ki utólag, hogy tulajdonképpen ki sem válthattam volna a döntetlenes küldetést, mert azt a JV csak arra szánta, hogy csak és kizárólag a legendához kapcsolódó küldiket lehessen vele kiváltani...

Ez azért már erősen röhej kategória (félreértés ne essék nekem nincs kristálygömböm, a módszer az amit aggályosnak tartok)



Azért abban még reménykedem, hogy a jövőben azért olyan (átgondoltabb) fejlesztéseket kapunk, amibe nem kell állandóan belenyúlni, csak mert túl jól sikerült, sokan ugyanis minden egy lapra feltéve mennek rá például az aukciós tárgyakra is
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.11.29. 00:04:14-kor




Pontszám: 8.26
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
328. hozzászólás - 2009.11.29. 00:22:10 (Válasz Miklós #325 hozzászólására.)
Akkor én most mit csináljak a kristálygömbömmel? Töröljem ki vele a s*ggemet?

Miklós értem én, hogy azért raktad de be ezt a relikviát, hogy sűrűbben lehessen használni a kémgömböt, de szerinted a játékosok miért akarják többet használni a kémgömböt? Hogy több információt szerezzenek. Ha nem engeded, hogy információhoz jusson a karakter, akkor aztán van értelme percenként gömbözni.

Szeretném, ha a teljes kémgömb reform után lehetősége lenne az összes karakternek a játékban a kristálygömb lecserélésére, egy tetszőlegesen választott másik relikviára.

Solina: nagyon örülök, hogy csalónak tartasz, de inkább a saját portádon kellene körülnézni. Hányszor ütötted már az azúr légió epikusát másik karakterrel? hányszor portyáztál már másik karakterrel? stb.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.52
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
329. hozzászólás - 2009.11.29. 02:35:23 (Válasz Ricardo #328 hozzászólására.)
En nem vadoltalak semmivel, jot mulattam, azt szabad... Amugy mas vagta a fejednek amit emlegetsz, szoval rendezd le vele a dolgaidat..
Pontszám: 3.77
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
330. hozzászólás - 2009.11.29. 03:43:48
Ha a kémgömb nem jelzi ki a TPt akkor kb vethetjük a keresztet a brutális pók karakterekre. A kondának egy gondal kevesebb! Pipa!

Ha a 15%on nem vagy még üthető csak 15%+X%on eset is bekerül. Akkor keresztet vethetünk a kemény küzdelmekre szöviháborúban és az átlag pók kariknál erőssebb pókokra.

Ha bekerül az, hogy 15% körül az embernek ugyan akkora esélye legyen kivédeni a támadást mint elveszíteni azt, vagy valami buffot kap az ember erre az időre. Akkor kb a kegyelemdöfést adtuk meg a háborúknak és az átlag pók kariknak.

Nagyszerű! Mondhatom, Nagyszerű!
Ismerem mindkét oldalt, úgyhogy nem kell azzal jönni hogy te ez vagy és azért véded ezt blabla...!

Az egész dolog egy okra vezethető vissza: NEM KÖLTIK EL AZ EMBEREK A LÉT 15% ALATT!

Ezért van a sírás, ezért van ez az egész "tegyük taccsra a portyát" mozgalom!
Valaki a nehezebb, kockázatosabb és több odafigyelést igénylő utat választja, hogy legyen esélye erősebbnek lenni mint a többiek.
Ezért a többiek berágnak mert nekik sokkal kevesebb befektetésből nincs akkora erejük mint a csúúúnya rossz póknak! Mivel a karakterek globális erősítésének nem lenne értelme, így inkább kisírják, hogy az erősebbeket gyengítsék, vagy rántsák le az ő szintjükre! (Portyás változások mellett lásd még: VF reform sírása projekt!)

Jöhetnek az egyesek!
Köszönöm!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.05
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
331. hozzászólás - 2009.11.29. 06:08:55
A találkozón vásárolt őskövek mikor kerülnek jóváírásra?
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 6.39
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
332. hozzászólás - 2009.11.29. 07:46:25
Asszem szerda csütörtök, mármint nekem Lan azt mondta,,,:D A kavicsokat én is naon várom....mehetek végre normálisan játszani...

Más: Hát hogy milyenvolt a vÚ attól elekntve, hogy a v2-es karimnak elfelejtettem a számát így bebuktam az élő dukátot, vagyis a tyúkot pl...:D nem volt rossz, aszem 15-16 sörig jutottunk...bár 8 kor már kidőltünk Lannal...kevés másnap a 3,5 h alvás:P

Egy csomó mbert nem láttam, majd máskor....nyáron.

A VÚ fórum megint vicces volt, hála annak a nagy "tudásnak" Miklós láttam Neked is szagatt a kép:P

Mintha előőte a fórumon az lett volna, hogy olyan helyett veszel belépőt aki nincs akk neki is tudsz venni végzetmedált,ehelyett volt egy kis gigszer: -"na jó, mert kanadai...megmagyaráz lett a válasz...., mindegy remélem megkapja a FőnökÚr.

Vége kikapcs!!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 2.36
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
333. hozzászólás - 2009.11.29. 08:07:35
Vu fórum koránt sem volt annyira "vitás", mint eddig. Emészthető ötletek és a problémákra nagyjából érthető magyarázatok jöttek.

Részemről teljesen rendben volt a találkozó, örülök, hogy nem hagytam ki.
Pontszám: 6.98
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
334. hozzászólás - 2009.11.29. 08:11:11
Miklós !

Azt azért remélem érzed, hogy a Kristálygömb tönkretételével (vagy reformjával? mindegy hogy nevezzük...), teljesen jogos a gömbtulajdonosoknak az a kérése, hogy valamilyen szinten kárpótlást kapjanak? Mint amikor valamilyen szakértelmet vátoztattok ez ugyanolyan. Ott lehetőség volt ezek lefelejtésére. Itt lehetőséget kéne adni a relikvia visszaváltására, még ha nem is azon az áron amin vette, de egy 90%-ot mindenképpen reálisnak tartanék.
A tetszőlegesen választott aukciós tárgyat meg felejtsétek el, nincs szükségünk mégtöbb aukciós bérletre... BÁR, ha max olyan tételt választhatnának, ami ugyanannyiért/kevesebbért ment el mint anno a gömbjük, akkor ez is teljesen reális lenne.
Pontszám: 4.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
335. hozzászólás - 2009.11.29. 08:37:43 (Válasz Cavalorn #334 hozzászólására.)
A hp-ját továbbra is látod, azaz tudod 15%-on ütni, tudsz kalkulálni háborúban, scennelheted az egész környékedet 1-2 óra alatt, szerintem csak a "nitrót" kötötték ki a dologból, és megmaradt a végtelen kerékcseréd a versenyen, ami így is előny a többi játékoshoz képest, akik max óránkánét cserélhetnek.
Ismerve az utólagos kiskapu bezárásokat, örülhettek neki, hogy nem kaptok retorziót, nemhogy kárpótlást a nem bemutatott "nitróéert", bár ha Csuhiék se kaptak semmit (az is bejelentett, legális cucc volt, és legalább ekkora kaliberü) ...
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.29. 08:38:54-kor
Pontszám: 6.31
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
336. hozzászólás - 2009.11.29. 08:46:04 (Válasz Birka #335 hozzászólására.)
Kiskapu bezárások...de szép is ez Birka.

Mostmár menjünk vissza Mortimer topicjába, és sajnálkozzunk a kitörési pont hiányán.

És közben ne felejtsük el köpködni a VF-et.

(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.86
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
337. hozzászólás - 2009.11.29. 09:18:17 (Válasz Birka #335 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.29. 08:37:43
A
Ismerve az utólagos kiskapu bezárásokat, örülhettek neki, hogy nem kaptok retorziót, nemhogy kárpótlást a nem bemutatott "nitróéert",


Te miről beszélsz? Emberek, kapjunk az eszünkhöz ... Én egy szabályos taktikai elemet használtam a játékban, nehogy már még annak kelljen örülnöm, hogy nem büntetnek meg érte.

A kárpótlásról: 18 naponta 1 millió lélekenergiát termelt nekem a gömb, ez fél év alatt 10 millió LÉ. Úgy gondolom, hogy ha ezt egy tollvonással elvehetik tőlem akkor igenis jár érte a kompenzáció. Nem érdekel, hogy mennyit termelt eddig a gömb, más relikvia sincs lekorlátozva ilyen szinten. (pl Cyronnak is berakhatták volna ezzel az erővel, hogy csak 200 dukátot termelhet a bérlet vagy a tyúk, utána kuka) Csak az inspirátor veheti fel a versenyt a gömbbel, így én mindenképpen azt szeretnék kérni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.48
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
338. hozzászólás - 2009.11.29. 09:19:36
Tiszteletem!

Habár én most vettem részt Magyarországon először ilyen találkozón, tehát nincs összehasonlítási alapom, szeretném megosztani mindenkivel, hogy a fórumokra író, néha valóban magas szintű karakterekkel játszó urak és hölgyek is élő emberek.
Szerintem arra mindenképpen jó volt a találkozó, hogy megtudjuk, Miklósék hogyan is képzelik a játék jövőjét, illetve lássuk, hogy -talán- nem is akarunk annyira mást, csak egy jobb játékot.
Köszönöm mindenkinek akivel volt lehetőségem beszélgetni (Maci, Tyberius, Gyulas84, Birka, Ricardo és még sokan mások).
Egyébként ki volt az a srác, aki majdnem mindent vitt a tombolán?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.70
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
339. hozzászólás - 2009.11.29. 09:23:08 (Válasz Let. #338 hozzászólására.)
Úristen??!!

Te találkoztál Ricardóval?

Én nem pedig még csapattársam is volt...

Az a srác nem tom, h mennyi tombolát vett, de min 100-150-et, mivel Ő adta oda a másik 2 spanjának, is...gondolta kell egy kis változatosság...Vmi TF es lehetett...
Pontszám: 5.51
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
340. hozzászólás - 2009.11.29. 09:27:03 (Válasz Blackjack #323 hozzászólására.)
Lehet, hogy lemaradtam arról az okfejtésről, hogy bárkit miért zavarna, ha 15%-on LE nélkül leütik. Persze háború blablabla, akkor lehet italozni, vagy katakombázni. Mivel mindenki kihasználhatja ugyanezt, ha támad, így teljesen szimmetrikus a dolog.

Szerk: közben reggel kipihenve rájöttem, hogy kissé összemostam a két dolgot. A Blackjack-féle üthetetlenséget továbbra is nevetségesnek tartom, a kémgömb butítása Miklós indoklásával teljesen rendben van. Hiányérzetem csak akkor lesz, ha a változtatás során a kristálygömb tulajdonos(ok) azt kapja(k), hogy már eddig is megszedted magad, hallgass.
A hozzászólást Zimi módosította 2009.11.29. 11:34:56-kor
V1 Mordred
Pontszám: 6.54
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!