Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zimi

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.06.16. 07:41:01
"Na igen, rossz minőségű, olcsó, de piacképes termékek áradat jön be. Emiatt a magyar, minőségi áruk háttérbe szorulnak" - Erről azért én nem lennék meggyőződve. Tipikusan az EU-n belülről szerintem ugyanaz a minőség jön, mert ugyanazok az előírások, és itthon is pont annyira tartják be, mint máshol (ha valamit el lehet spórolni, el is spórolják, sőőőt, ld. átcsomagolási botrányok).
"hisz az EU részben ezen nagyhatalmak 'ellensúlyozására'" - Én is pont ezt mondtam, hogy az EU-n belül kellene szorosabb együttműködés kifelé, mert jelenleg megosztják az európai országokat és nem tudunk semmit elérni.
Dátum: 2009.06.15. 16:06:49
"Mi vagyunk a megtestesült Buddha......mindenkit szeretünk" - mondja maga az Ördög.
Hát köszönöm szépen, ez a képzavar kifog rajtam.
Dátum: 2009.06.15. 15:39:36
Jah igen elfelejtettem, hogy ti a kristály elleni hadviselésben is járatosak vagytok.
Dátum: 2009.06.15. 15:28:18
Már csak egy hasonlóan elszánt zafír szövetséget kellene keríteni, hogy minden horda érintett legyen. Persze mindenki katakomba nélkül, na az lenne a Chaos!
Dátum: 2009.06.15. 15:12:05
Az egyik emberetek végig lenn volt, egy másik pedig 2-3 napot. A végén kétségbeesésünkben az utolsó másfél napra (egyrészt valós IRL okok miatt, másrészt egyenlítésként ) leküldtünk 2 embert. De ezt már megvitattuk, azt hiszem.
Mindenesetre igencsak szerencsétlen kontextusban hozta fel Barracuda, mert veletek azért az év nyílt sisakos meccsét vívtuk és azt hiszem mindenki élményekkel gazdagon tért haza.
(Anathema pont a héten tért vissza, vagy egy hónapot kubikolt egy másik szövetségben, szóval "menekülését" kizárólag a saját érdemeteknek feltüntetni elég nagy csúsztatás )
Nálatok magyarázkodás sem kellett, mert ti alapból úgy gondoltátok, hogy csak nekünk nem lehet.
Dátum: 2009.06.15. 14:18:47
"Bocs, de te ezt hol tanultad?" Itthon.
Egyébként nem értem a kérdést, így azt sem, hogy a kiigazítás után mi a gond ezzel az elgondolásommal.
A kiigazításnál azért volt olyan hosszú kitekintés, hogy legyen sejtésed róla, hogy nem azért írtam először úgy ahogy írtam, mert nem vagyok tisztában vele, hogy kell hozzá tudás és az egy lebecsmérlő elszólás, hanem azért, mert túl természetesnek vettem, mivel én gyerekkorom óta aktívan részt veszek ilyesfajta projektekben.
A mottóm pedig továbbra is az, hogy még mindig ugyanazzal a technikával horolok, gyomlálok..., ahogy 10-15 évvel ezelőtt megtanultam a szüleimtől, azaz továbbra is "betanított" munkának látom, ugyanazt kell csinálni minden évben a megfelelő időben.
Szerk: már csak ide a válasz, mert így is szétoffoltuk magunkat, ipari méretekhez mondtam a gépeket, de az hogy mikor mit kell csinálni a gépekkel ugyanaz a kategória. Az az érzésem, hogy apróságokon kötekedsz és rosszindulatú is vagy. Meg még UFÓ is.
Dátum: 2009.06.15. 07:55:31
Ja bocs, a városiak biztos sok újdonságot találnának benne.
Nekem nem tűnik valami eszeveszett bonyolultnak, hogy elülteted, időnként megpermetezed (persze ehhez nem árt egy könyv, de a mezőgazdasági boltban is simán megmondják, hogy mi kell neked ), egyéb speciális művelet (metszés, feltöltés..., amit akarsz) és persze összeszeded. Gyakorlatilag statikus tudás, nyoma sincs a más szakmákban elvárt csodás "élethossziglan tanulásnak".
Remélem így már érthető mire gondoltam.
Szerk: ti. hogy az emberi hozzáadott érték jóval kisebb, mint a szolgáltatásoknál. Igen a szaktudás szót rosszul használtam, hiszen pont arra van szükség, egy korlátos tudásra, nem pedig valamilyen kreatív, egyéni dologra.
Szerk2: továbbra is várok rá, hogy valaki felnyissa a szemem a mezőgazdasági termelés kreativitásával kapcsolatban (már ha jelent valami értelmeset a lepontozás pl. az egyet nem értést )
Dátum: 2009.06.14. 09:08:02
Akkor én is kezdem sorjában.

Bizonyára véletlenül se hallottál arról a szóról, hogy kereslet. Az a helyzet, hogy azért hozzák be, amit behoznak, mert azt veszik meg. Ha te megveszed a magyar tejet 180 Ft-ért, ha ott van a polcon mellette a szlovák/lengyel... tej 110 Ft-ért, akkor gratulálok a hazafiasságodért. A többség - köztük én - úgy sem fog így tenni. (a protekcionista gazdaságpolitika egy kicsi nyílt országban = jó nagy hülyeség)
Fura amikor az emberek előhozzák a tipikusan nehézipari cégeket, hogy miért kellett bezárni. Talán mert semmilyen nyersanyag nincs nálunk és mindent világpiaci áron kellene venni, így pedig nem lehet versenyezni az olyan országokkal, ahol helyben van minden.
A másik kedvencem, amikor egy ismerősöm mondja, hogy "nem termelünk semmit, mindenki csak szolgáltat". Hát erre én azt mondom, hogy nem irigylem a kínai gyári munkásokat, akik napi néhány dollárért dolgoznak napi 16 órát és termelnek "valamit". Azt kell megérteni, hogy olyan dolgot kell csinálni, amit 1. el lehet adni (versenyképes ár) 2. nagy a hozzáadott érték. A többit meg hagyjuk másra. Üresen állnak a földek, na és? Nem viszi senki sehova, ha kell mindig itt lesz. Tipikusan a mezőgazdasághoz sem szaktudás kell, hanem csak gépek.
Még általában EU-hoz: én teljes mértékben EU párti vagyok, sőt szívesen látnám, ha szorosabb lenne a "kötés". Az USA-val, Kínával vagy Oroszországgal szemben az európai országok külön-külön semmilyen érdekérvényesítő képességgel nem rendelkeznek, amit mindig ki is használnak. (ld. oszd meg és uralkodj elv - pl. Oroszország és a gázvita).

Egyelőre ennyi kívánkozott ki belőlem.
Dátum: 2009.05.30. 14:11:52
most nézem cirip a közel 4000 hozzászólásodat


Majd ha végeztél szólj és kezdj hozzá Byzonéhoz.

Szerk: Most már legalább tudom, hogy van aki használja azt a funkciót, hogy fel vannak sorolva a felhasználónál a hozzászólásai.
... Mordred már nem is mond erre semmit, csak járja szellemként a topikokat és osztja agyatlanul az egyes és tízes pontokat...

Szerk: egy kis sorvezető:
Engem nem érintő ügyekben sírás => 1 (Ronin, KV...)
Érint és nekem is sírhatnékom van => 10 (LE korlát, kivégzés...)
Ja és szeretném megalapítani a "Sírjunk együtt, gyerekek!" önképző szakkört.
A szakkör célkitűzése, hogy sírás ügyekben a lehető legteljesebb ismeretekkel rendelkező végzeturakat gyűjtse össze.
Felvételi kritérium: aktív fórum olvasás és a korábbiak szerinti véleménynyilvánítás pontozással.
Mottó: "Mindenki a maga sírásának a kovácsa"
Dátum: 2009.05.25. 11:03:46
Azt hiszem a számok mögötti pontok felett elsiklottál.
Ahogy én értelmezem a javaslatot:
2. -2-t => 2 db = -3
3. -3-t => 3 db = -6
...
Dátum: 2009.05.23. 10:44:42
Persze nem jelenti automatikusan azt, én pont erre kívántam felhívni a figyelmet, hogy egyrészt ne is jelentse, másrészt, hogy a felvetett problémára egy teljesen alkalmatlan, de valóban gyors "megoldást" kaptunk. Úgy látszik mostanában ez a ház specialitása.

Nekem tetszik a hasraütésed Byzon.
Dátum: 2009.05.23. 09:51:36
"Arra kell ösztönözni a szövetségeket, hogy minél tovább ellenálljanak, és annál kevesebbet veszítsenek."
Igen mindenképp ez lenne a kívánatos, de nem úgy, hogy a győztes szövetség kevesebbet nyerjen (arányaiban), mert bevállalt egy nehezebb ellenfelet, mert akkor az eredmény már elég fura lenne: mintha egyéni szinten az lenne, hogy ha több sebzést kapsz, akkor nem rabolhatsz annyi LE-t, tehát támadd a nálad kisebbeket, akik 0-t sebeznek beléd.
Sajnos a változtatás semmiképp sem ebbe az irányba mutatott, így gondolom te sem örülsz neki, egyszerűen fűnyírózta az eddig is tamagocsi/tevenevelde szintű nyerhető LE-t.
Szerintem most már jöhetne minél előbb egy szerverleállás és egy alapos adatbázis vizsgálat. Minél tovább halogatják, annál több dolguk lesz.
Tőlem V4-n lehet szabályos és akkor mindig lesz a portyában LE, mert mindenkinél kreatív lesz és több millió LE. Érdekes kérdés lesz, hogy hány bájton tárolják a LE-t Miklósék és kiakasztható-e. És járulékosan már 10. szintre mindenkinek 1000-s TÖ-je és SZÖ-je lesz, király.
Mellékesen: nyilván az sem véletlen, hogy nevenincs szövetségek, nevenincs emberei álltak ennek neki, talán mindenki más érezte, hogy ez azért nem kóser, és nem lehet ez a játék célja.
Bizony az ő zárolásuk és a szövetségi épületek visszabontása mellett lehet, hogy kollektív kizárás kellene az egész szövetségükre. Egyébként én annyira, de annyira örülök neki, hogy most történt mindez, mert 1-2 héten belül esedékes lett volna némi őskő vásárlás. Így legalább nem lesz bukó pénzem benne, ha esetleg tényleg így hagyják - amit nem tudok elképzelni.
Dátum: 2009.05.20. 20:18:08
Aham, szóval ez a VM sikerének egyik titka - nagy gondot fordít az utánpótlás-nevelésre.
Dátum: 2009.05.20. 20:11:49
Mohamed nem jött, úgyhogy ment a hegy. Amúgy a szövetségi fórum alapján úgy tűnik mindkét oldalon vannak, akiknek kevés volt a két hét, hogy kibontakozzanak, illetve még úgy érzik rendezetlen ügyeik vannak.
Szerk: És milyen jó, hogy a bennük lakozó feszültség levezetésére lehetőség ad a háború csarnoka, nem kell holmi békeidőszakokra várni.
Dátum: 2009.05.20. 17:42:18
Én személy szerint szívesen mennék, mert a VM és a Chaos elleni háborúk jóvoltából már a fülemen is TP folyik. Ezennel ünnepélyesen megkérnék mindenkit, aki véres és hosszú (1-2 hetes) háborút szeretne velünk, hogy várjon legalább 1 hónapot.
Dátum: 2009.05.18. 18:19:25
Bíbor möszék rettegjetek, itt jön Begginer!
Oldal: 12345678