Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zirrian

Oldal: 123
Na akkor már felhozok én is valamit.
Gondolom ismeritek az Angyalbőrbent. Nincs sok élményem róla, mivel csak egy részt láttam, de nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, azért is, mert magyar, és azért is, mert rengeteg poén van benne. Olyan igazi békebeli sorozat.
És, sokak öömére meg lehet tanulni belőle úgy káromkodni, hogy egy darab trágár szót se mondjunk ki

A többi sorozat...nem sokat nézek, elvétve a Dr. Houset, a feketehumor miatt, a lelkizést szívesen kihagynám, a Stargatet, abból is a régit, az Atlantis nekem nem tetszik.

A magyar sorozatokról nem beszélek, hizsne nincsenek is értékelhető darabok, de szóljatok, és rátekintek
Álmot látott...
Egy helyről, melyet emberfeletti lények népesítettek be. Hatalmas, rengeteg végtaggal rendelkező mesebeli lények. Ekkor váltott a kép. Egy hatmancsú harcos, minden végtagjában karddal ordítva rontott egy csapat goblin közé. Váltás. Egy feketébe öltözött nyiszlett alak kacagása egy csapat olvadozó sötét elf között. Minden oly ismerős...és mégis oly távoli.
-Hol vagyok? - kérdezte. Egy kocsmában volt. Valaki odalépett hozzá.
-Hazatértél lányom. Végre itthon vagy.
Zirrian nem értette. Rengeteg dolgot akart kérdezni, de ekkor felébredt. Egy ágyban feküdt, valószínűleg a fogadóban. Felkászálódott, és megmosdott az asztalra készített mosdóvízben. Nagy megelégedéssel tölötte el, hogy mindene a helyén volt. Cselesen elrejtett tőrét előhúzta rejtekéből, minden eshetőségre felkészzülve. Kilépett az ajtón, amikor valami elszáguldott előtte. Nem ismerte a lényt, de a mesékben hallott róla.
Egy tigroszlán. Szerencsére a lény nem vette őt észre. Óvatosan megindult a nyomában...
A lény egy felsőbb emeletre vezette őt. Visszanézett, és a lány érezte, vezeti őt. Megértvén a jelet, biccentett a tigroszlán felé.
-mi lehet itt...-gondolkodott, de semmit sem talált. Megvonta vállát, és elindult, oldalán az erős vadállattal. Amikkor a szobák előtt járt, lneézett rá, és látta szemében a gyerekes csillogást.
-Hisz ez csak egy kölyök...-motyogta, és belépett a kocsma alsó szintjére. A küzdelem már véget ért, és semmi nyomott nem hagyott maga után. Hirtelen mindenki elnémult, és a lány társára nézett. Zirrian fürdött a rá és a tigroszlánra szegeződő tekintetekben.
-Viszlát...-mondta az ajtóból, és egy csókot dobott a bentieknek. Néhányan hangosan felsóhajtottak.
Dátum: 2008.10.23. 20:18:06
Nagyanyám megmondta, és teljes mértékben igaza is van: bankkal sose kezdjen az ember!
Amúgy a téma többi részéhez nem nagyon tudok mit hozzátenni, fiatalságomnál fogva
Dátum: 2008.10.21. 18:53:36
Eszembe jutott valami, mégpedig a személyes szövetségesek. Így nem kellene kiírni mindenkinek, hogy kivel áll szoros barátságban, és egyszerűbb lenne megkeresni ismerőseinket. Ezzel párhuzamosan személyes ellenségek menü
Dátum: 2008.10.21. 18:38:01
Most álljak itt én, mint sok írás kivétele: 14 éves vagyok, január végén 15 és effektíve rengeteget olvasok
Gyors példa: nemtom ki ismeri Richard A. Knaaktól az Ősök Háborúja trilógiát. Háromkötetes, mindhárom kötete elég vastag, s bár igaz, hogy a betűk nagyok, emellett a margó is emberes, de még így sem a legkönnyebb olvasmány kezdő olvasóknak. Na a teljes trilógia volt kb 6 óra, és akkor még nem is túlzok. Sokszor már kifogyok a könyvekből.
De sajnos a fentebb elhangzottakat sajnos csak alátámasztani tudom...Miskolcon az egyik elitebb gimibe árok, a Földesbe, ahol jelenleg kilencedikes vagyok, de az osztályom ilyen téren zokni.
Nem az, hogy fantasyt olvasna, amely tényleg remek dolog, de azért vannak a világirodalom klasszikusai között nagyobb művek is, de úk ezeket sem ismerik. Emlékszem, 3-4 éve olvastam el a Candideot, és ennek hatására filozófus akartam lenni.
Mindez azért van, mert nincs fantáziájuk. Megvárják a filmet mindenből, mert nem tudják maguk elé képzelni a jeleneteket. Inkább beérik egy olcsó, X kategóriás színésszel, minthogy megalkossák a saját karakterüket, aki akár teljesen más, mint a filmvásznon megjelenő.
Ebből akár egyeneságon indulhat a szerepjáték. Ott lehet felhasználni legjobban azt az ismeretanyagot, amit megszereztünk a könyvekben. Magyarból nagy spíler vagyok a fogalmazásaimmal, mert a tanárom szerint a nagy szókincsem mellé társul egy adag jófajta humor, és sok fantázia
Megpróbálom terjeszteni az igét, de senkit sem sikerül rávennem arra, hogy elolvassom valami olyat, aminek értelme is van.
Egyik angolórán volt a feladat, hogy a kedvenc könyvünkről kellett beszélni. Hát, mit mondjak...megvolt a véleményem az ott elhangzottakról. 1-2 kivétellel mind ma befutott sikerkönyvek. Én egy pár éves Warhammer kötetről meséltem, a tanár megdícsért, de nem olvasná el.
Na és a celebek. Meg kellene már mondani az embereknek, hogyha valaki bennevan a tévében, attól még nem fog jó könyvet írni. De sajnos ezt veszik. Emiatt halnak ki az igazán jó könyvek. Rejtőnek vajon ennyi problémája volt ezzel? Rosszul is mondom, inkább a Rejtő-könyvek eladásával volt ennyi probléma? Valószínűleg nem. Akkor az emberek szívesebben olvasgattak, és Rejtőnél megvolt az a fajta humor, ami jellemzi a magyarságot. És ez az a humor, ami kezd kiveszni a magyar könyvekből. Persze, a fantasyban nem kell jelen lennie, de nem íródik manapság ilyen könyv. Ha mégis, akkor kérek egy címet és írót
A hangoskönyvekről nem tudok véleményt mondani, mivel nem szoktam hallgatni, amikor egy könyvet olvasok, inkább hallgatok alatta zenét. De valaki írta előttem, hogy szinte mindenhol olvas könyveket. Na én esetleges sz. gépen való játék közben is szoktam
És még egy utolsó nagy probléma: nem tudnak az emberek olvasni. Ide igaz a Beatrice egyik dalszövege, miszerint: "azért szar ez az egész világ, mert ti emberek szarok vagytok". Ez érthető a könyvekre. Csöppet vulgáris kifejezésekkel élve azért vannak szarban a jobb könyvek, mert az emberek szarok ilyen téren, és csak azt olvassák el, aminek szókincse maximum 500 szó.

Az én véleményem ennyi lenne a témáról...már régóta le szerettem volna, írni, így hát jól jött nekem az a kis blog, köszönöm szépen.

Ui: TF szerepjáték ötletét támogatom, tutira megvenném, már csak a hangulata miatt is!
Dátum: 2008.10.21. 15:42:58
Én magam elég sok könyvet olvasok, és jobb megvenni rendesen boltban, mintha számítógépen, esetleg nyomtatásban olvasnám el. A mai fantasy és sci-fi könyvek nagy része 2-3 ezer forint környékén mozog, ami szerintem elérhető ár.
Erről tudok csak véleményt mondani, hiszen ilyeneket olvasok, a többi ún. "sikerkönyvet" nem ismerem. Itt tessék a nagyon divatos vackokra gondolni, amelyeket a szupercelebek és hasonlók írnak...
De egyre nagyobb örömmel látom, hogy egyre jobb minőségű könyvek kerülenk forgalomba. Nemrég vettem meg valamelyik pályaudvaron egy ezresért a Perdido pályaudvar, végállomás című kétkötetes olvasmányt, ami ha nem lett volna akciós, akkor is megvettem volna. Külsőre szép, elrendezés is rendben van, és utólag elolvasva kiadtam volna érte azt a négyszerennyit is, amennyi eredetileg volt.
Egy szó, mint száz: mostanság egyre jobbak a könyvek, és bár nem látok túl sok embert, aki olvasna, sőt, nem is látok (-.-), de én, és még pár társam kitartunk emellett!
Zirrian érzi, hogy mozgásba lendült, ámy gyorsan meg is állt. Gyöngéd kezek nyúltak hozzá, majd vizet csöpögtettek az arcára. Hangosan prüszkölt, de kapott még egy adagot. Enyhén kovályogva ült fel az ágyon, és kábán megkérdezte:
-Hol....hol vagyok? Ki van itt?- és ekkor megpillantotta a férfit, aki szemben ült vele, de arcáról semmit sem lehetett leolvasni.- Ki vagy te? Mit akarsz velem?
Ám a sok beszéd ismét kimerítette. Egy hangos sóhajtással eldőlt, és hosszú hosszú órákig csak aludt és aludt....
Dátum: 2008.10.13. 22:19:36
Sziasztok!
A Princes of the Universe tagfelvételt hirdet!
Elsősorban 3, vagy alacsonyabb szntű nem droid játékosokat várunk, egyenlőre egy szabad hely van, kevés az építőnk, de ha belépsz, nem bánod meg, mert egy jól működő hadigépezet indult el velünk!
Keresd Zirriant, Zahrut, Mindanaot, vagy Agyhalottat. Bárki lehet tag, aki becsületes, hűséges, és elneyeri bizalmunkat. Terveink között szerepel, hogy minél gyorsabban építkezzünk, ám építőkarik kíméljenek, vagy csak rövid időre lépjenek be
Várjuk a jelentkezőket! És ne feledd! Chuck Norris támogat minket.
A lányt felemeli valaki. Vagy csak így gondolja? Nyöszörög egy csöppet, ám tudatán áttör egy apró sugár egy férfi mogorva arcáról, de újra elnyeli a sötétség...
Egy kicsiny alak les be a kocsma ajtaján. Szeplős arcán látszik, hogy alig érte meg a tizenöt nyarat. Már ha egyáltalán nyárnak lehet nevezni ezt a kiszáradt, mágikus viharokkal teli időt...
Tekintetét a helyiség belseje felé fordítja, ahol a végzeturak és úrnők kört formálnak valami körül.
- Meg kell tudnom mi folyik ott...-motyogja, és beljebb surran. Csak mikor belép, akkor vált láthatóvá formás teste, amivel rendkívül kecsesen mozgott. Fürgén a terem közepén lévőkhöz sietett, és megpróbált átbújni a végzeturak között.
- Elnézést...bocsánat...-hadarta minden egyes dühös szisszenés és morgás hatására.
Amikor sikerült bepréselnie magát a második sorba, elkerekdett a szeme. Két végzetúr harcolt egymással, szöges buzogánnyal és a mágia erejével felszerelve. Mikor az egyik lesújtott a másik mellkasára, a lány szeme elkerekedett. Ő még sohasem használta fegyverét társai ellen.
-Mi...miért harcolnak?- kérdezte az egyik mellette állótól.
A kérdezett ránézett, majd megszólalt.
- Magam sem tudom. De nem jó móka?
A lány fintorogva fordult el a kör közepe felől, és minden erejét latba vetve elindult a pult irányába. Kért valami nem túl erőset, és amikor megkapta, erősen meghúzta. Utólag ez rossz döntésnek bizonyult, mivel erős pálinka volt az ital.
-Ez...gyenge...ital?- kérdezte a hányingerrel küszködve, miközben alig bírta letenni a korsót az asztalra.
A csapos mogorva válaszát már nem értette, mert elhomályosult előtte a világ, és bedőlt a pult elé...
Oldal: 123