Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Üdv!

Szerintem még mindig beleférne +1 tétel. Ha 3 percnyi licitidővel számolunk akkor az 9 perc.

Illetve korábban már az időpont kapcsán jeleztem hogy fizetés okán nem a legideálisabb a hónap vége, erre az volt a válasz hogy figyelembe lesz véve. Sajnálom hogy nem így sikerült, remélem legközelebb ez is szempont lesz.

Még mindig azon a véleményen vagyok hogy + pontok helyett az új lehetőségeket adó relikviák jobbak. Bevallom megtisztelve érezném magam ha választ kapnék arra mi lesz a Mentális burok relikviával. Hány évet kell rá várni hogy újra előkerüljön? Vagy már végleg lemaradtunk róla?


Let
Tiszteletem!

Egyrészt amellett hogy többen említették az inspirátort hiányzik a joker is (igaz hogy előző alkalommal is kimaradt, de sokaknak hiányzott), másrészt tudok róla hogy többeknek -köztük nekem is- felkeltette az érdeklődését a Mentális burok relikvia. Kérném hogy olyan új relikviák helyett amelyeket csak bizonyos szinttől lehet használni inkább olyanok legyenek amiknek nincs szint megkötése.

S még egyszer, szeretném ha egy év várakozás után lenne mentális burok is. Ha jól értem azért tervezett lista mert lehet változtatni rajta. Legalábbis remélem hogy olyan relikviák kerülnek be a listába amikre van igény. Az inspirátor meg azt hittem hagyomány....


Let

Edit: Egy dolog még. Nem értem ha múltkor arany öv volt akkor most miért ezüst agyar van licitre bocsátva.
Dátum: 2010.10.28. 01:25:39
Üdv!

Nem tudom, nekem sajnálatos hogy olyanok mennek el akik a fórumon színvonalat képviseltek. Félreértés ne essék, a legtöbb gyakori hozzászóló hiányát észrevenném és sokukat hiányolnám. A cinizmus valóban soha nem lesz az én humorom, ilyenkor értem én a viccet csak nem szeretem. Egyébként azt hiszem most remélhetjük hogy a játékos marad, csak a karakter tulajdonosa változik meg. Ez van akinek rossz, van akinek jó hír.

v3-on egyébként jó pár top karakter más kezekbe került és ahogyan én látom már ingatag lábon áll néhány szövetség aktivitás tekintetében (már ha az építőket nem számítjuk). Szvsz a játék alacsonyabb szinten is igencsak monotonná válhat bármely világon, alacsony szintű pókoktól kezdve közepes szintűeken át a "nagyokig".

Néhány akikről majdnem biztosan tudható hogy más kezekben vannak
Kistoth
Lady Hammerstrike
Büyük
Impopo
Rene

Aztán ott vannak még a törlések (lásd Birka havi statja), a meg nem erősített cserék, az építő karakterré avanzsálások, úgyhogy azért rendesen van változás a top 200-ban.
Igazából nem tudom miért van ez, de el nem bagatellizálnám a dolgot. Én úgy gondolom hogy ez a topic azért is van, hogy jelenségekre, irányvonalakra felhívja a figyelmet.


Let
Dátum: 2010.10.28. 01:05:53
Üdv!

Viktor hozzászólása is szerintem azt támasztja alá, hogy nem látunk rá a játék egészére, legfeljebb néhány alapvetően is erős karakter számára válik könnyűvé az Lgy ergo Térital szerzése.

Birka egyébként üdvözlöm hogy ilyen alaposan körbejártad a saját példád alapján a kérdést. Korábbi hozzászólásomat ellenőrizve az általam kapott kalandok próbaszáma egyébként 4,5-nél némileg kisebb. Lehet hogy a sok "A barlang" kaland miatt van?

Ilyenkor jöhetne Jeriko hogy megkérdezze Miklóstól hány ital is van az embereknél Landi után és mennyi LGY-t is szerez egy karakter átlagban?



Let
Dátum: 2010.10.27. 19:37:24
Üdv!

Köszönöm a bókot, de nem szükséges, nem az innen kapott elismerésből táplálkozom. Hogy őszinte legyek nehéz megítélni hogy ha ilyet látok az komoly, vagy az emberek csak önmaguk karikatúráit alakítják. A gyalog galoppot egyébként én is szeretem. A megértése sajnos elmaradt, de próbálkozok.

Azért kíváncsi lennék hányan hagyták abba mostanában az emblematikus körből. V3-on ahol én vagyok két tucat átvételről tudok az előző három hónapban és fele ennyi törlésről a jelentősebb játékosok sorából.

További jó elmélkedést a kérdésben
Let

Én csak annyit szeretnék majd hogy bemutassák nekem a "nyertest" a VU talin, viszem majd a haverokat hagy nevessenek ők is


Örülök hogy támogatás kell neked ahhoz, hogy nevess valamin, ettől gondolom úgy érzed az álláspontod erősödik. Én egyedül is tudok nevetni.

Ettől függetlenül valahogy nem jó hogy ennyi törlés van szerintem.
Dátum: 2010.10.27. 19:20:30
Tiszteletem!

Feltételezem, hogy egy szűk réteg kivételével -akik dúskálnak a lélekgyémántban- mindenkinek elég nagy ahhoz a térkifordító ital költsége hogy megfontoltan használja.
Kíváncsi lennék, hogy átlag 4 próbás kalanddal számolva hányat kell adott szinteken teljesíteni hogy meg lehessen venni egy Téritalt. Azon a szinten ahol jelenleg tartok, 35 kaland kell átlagosan egy italhoz ilyen feltételekkel.

Amennyiben másoknak sokkal kevesebb szerintem jelezzék, akkor elképzelhetőnek tartom hogy alacsony az ital költsége.


Let
Dátum: 2010.10.27. 19:13:35
Üdv!

Egyrészt rengeteg karaktereladásról tudok, van aki hajlandó fizetni értük.
Másrészt pedig nem a karaktertől függ, hanem a játékostól hogy mi az izgalmas. Van akinek az az izgalom ha programmal vagy excel táblával összesíti az LE diffeket, lerabolja mások karakterét, van akinek az hogy minden fejlesztésbe először ő kóstol bele, hogy ott van a toplista első oldalán.

Én személy szerint annak ellenére hogy nem játszok v1-en sajnálom hogy ilyen játékosokat vesztünk el sorban, olyanokat akik szvsz színesebbé tették a játékot és sokszor érdemes volt a hozzászólásaikat olvasni. Természetesen lehet hogy más nem így gondolja.

Azt hiszem azért van egy sajátos humora annak hogy azt kérdezitek ki lenne hajlandó különböző módokon áldozatot hozni a v1 top karakterének átvételéért (itt esetünkben van egy pár feltétel)... Gondolom komolyan gondoljátok hogy ilyen nincs is és még igazoljátok is egymást? <széles mosoly>

Let
Tiszteletem!

Jelezném, hogy egy kedves ismerősöm külföldről jött vonattal és nem fogadták el a jegyét (annak ellenére mondom, hogy gondolom a Vlagy-Bud nem komoly) .
Aki ugyancsak külföldről jön szerintem előre levelezze le a Beholderrel hogyan is számítják be a jegyet.

Miklós, szeretném kérni ebben az évben legyen megint Joker és ami fontosabb, ha lehet legyen Mentális burok.
Esetleg a móka kedvéért egyet a Relikviák közül több lehetőséget kínálva itt a fórumon megszavaztathatnátok.

Let
Dátum: 2010.10.25. 20:28:16
Spartacus
A tizedes meg a többiek
Tizenkét dühös ember
Ne bántsátok a feketerigót!
Római Vakáció

Magnólia
A pénz színe
V mint Vérbosszú
(Frank Miller) 300
Kincsvadászok (The Goonies)

5 klasszikus, 5 modern film. Rengeteg kedvencemet írta már más úgyhogy olyanokat próbáltam jelölni amiket más még nem.
Dátum: 2010.10.10. 22:39:25
Minek a végére érve kell elrohannod?
Célegyenesnek.
Botnak.
Határidőnek.
Mesének.

A helyes válasz a kérdező szerint a mesének.
Sajátos belső logikának nevezném, nem kvízkérdésnek. Kakukktojás jelleg.
Dátum: 2010.10.07. 13:24:37
Üdv!

Első kérdésedre a válasz, hogy az alkimista labor minden szintjéért 10 percig hatnak az esszenciák ha jól tudom.
Másodikra, hogy egy esszencia sem tesz lehetővé szakinövelést.


Let
Dátum: 2010.10.06. 16:00:55
Üdv Birka!

Eddig sem mondtam mást, mint hogy meggyőztek, hogy a láthatatlan vadászat káros a játék egésze számára, mivel a most induló karakterek belefutnak a láthatatlan vadászókba.

Eddig Prismával szemben tartottam ezt az álláspontot és egyetértettem vele abban hogy a kontraszelekció káros lehet.

Azt hiszem tévedsz ha azt gondolod, v3-on most kezdődik a láthatatlan vadászat. Már jó ideje kapcsolatban van a rossz aránnyal, mint "optimalizáció", most ez a stratégia lett komolyan megerősitve.

Egyébként Kócos győzelemmel tömése mellé még az is adalék, hogy most már a TP mellé a győzelem is számit. A jelenség már tegnap óta érzékelhető, mivel bajnok jelöltek a bajnokokat támadják tömési szándékkal közepes-alacsony szinten.

Javaslom mindenkinek aki nem volt egyértelmű, a hozzászólásaim újra olvasását, mert korábban is mint mondtam a láthatatlan vadászat lehet káros a játék számára, v3-on nem igényel különösebb befektetést azon kivül hogy legyen rossz arány és előre ki legyen számitva a szakértelmek fejlesztése illetve nem támogattam a kontraszelekciót.

Úgy érzem azért mert ebbe a topicba írtam igaztalanul azonosítasz a nerffel. Még egyszer ez a megoldás káros, főleg v3 számára.

A plebs továbbra sincs a lehetőségről tájékoztatva, akik a feltételeknek eddig is megfeleltek folytatják a műsort.

Ennél azért több kellene. Vagy ne legyen nerf.


Let


Ui: Talán nem meglepő módon Kócos most jobban átérzi a probléma súlyát. Rengeteg módon megbontja a játékot. Még inkább a rossz irányba dönti a mérleget játékélmény szempontjából az újonnan indulóknak, a portyázóknak és a bajnokira esélyeseknek, leginkább v3-on.
Dátum: 2010.10.05. 20:04:27
Külön hangsúlyoznám ki, hogy a rossz arány nem jelent feltétlenül gyengébben fejlesztett karaktert vadászattal optimalizálók esetén.
Azt is, hogy v3-on ha egyre nagyobb jelentősége van a rossz aránynak a portya még inkább értelmetlenné válik, kivétel a rossz aránnyal jó arányúakat támadók számára.
Dátum: 2010.10.05. 19:52:24
Tiszteletem!

Alapvetően most sem tudok azonosulni Prisma stílusával és mondanivalójával de bevallom most megértettem miért mondja amit mond.
Valószínűsíthetően előre sejtette, hogy mennyire nem lesz eltalált a nerf.

Ennél valóban sokkal jobb lett volna ha nem veszitek ki. Annak ellenére mondom, hogy eddig mivel úgy tűnt a következő generációk nagy része nem ismeri ezt a taktikát, belefut a láthatatlan vadászattal vadászókba a pókok mellett és ez rossz hatással lehet a játékra.

Dozer hozzászólását ajánlanám mindenki figyelmébe. Egyszerűen hihetetlen hogy a rossz játékot támogatjátok.

Egyébként aki prevről beszél, hogy mennyire egyszerű is kivédeni a tömést azért vegyük figyelembe, hogy az elszenvedők nem mind lesznek prémesek. Már ha cél az hogy a nem fizető játékosok ne szenvedjék meg ezt a változtatást.

Értelmetlenül növekszik minden a gyűrűt kihasználni képtelen csataaránya v3-on. Én azt gondolom, hogy ez jutalom azoknak akik rossz csataarányra törekszenek, felerősítik magukat majd bajnokok lesznek. Ez a jelenség magában nem is lenne baj, ha nem lenne egy új kitételhez kötve.

Elég sok a probléma a v3-as alacsony csataaránnyal így is.
Gyakorlatilag teljesen mindegy mi történik egy támadás alatt, a rossz arányúak rengeteg Le-t tarthatnak maguknál, ha vesztenek nem veszítenek semmit.
Ha nyernek azonban nagyot szakíthatnak.

Az előző néhány csatában a karekteremnek 200-al nagyobb Iq-ja, 200-al nagyobb védekezése mint a támadóim támadása volt. Nem jött be a varázslatom és simán ütöttek közelharcban. Egyik ellen harag itala is volt. Jobb felszerelésem és hat bajnoki medálom van.
Náluk volt állat, nálam nem. A szerencséjük magasabb 30 ponttal. Az egy dolog hogy ezt megtehetik, de amellett hogy az építő karakterek is jutalmazva lesznek, most már a szándékosan rossz arányra törekvők is?
Innentől elég az ha sok csatából egyet nyernek, mert akkor nagyot szakíthatnak.

Az nekem mikor játék ha még visszatámadni sem éri meg senkit a környezetemben, mert cél a rossz arány?
Ezzel a portyát ölöd meg Miklós v3-on, nem a láthatatlan vadászatot.

Tisztelettel kérem a dolog átgondolását. A jövőben pedig lehet hogy az én alapállásom is az lesz, hogy minden a játékot érintő változás rosszul sülhet el, ezért nem támogatom. Ezt még nekem kell átgondolnom.

Szerintem mindenkinek fontolóra kellene vennie hogy mennyire lehet ez rossz hatással a játékos közösségre. Minden világon.

Let
Dátum: 2010.10.04. 18:35:05
Üdv!

1 Igen, függ a megfigyelőtől.
Mivel látom nem értesz a témához olvass utána a lokális inerciarendszereknek és a kvantumelméletnek, javaslom a Fizikai szemlét.

2. Jól látható hogy nem értesz hozzá, mert az alapvető fogalmakat sem ismered. Nem baj, sok minden van amihez én sem értek.

3. Köszönöm, én meg a betegségeim jól megvannak. Ennek semmi köze nincs egy játékbeli problémához. Az pedig érthető hogy itt te akarod az orvost játszani.

Várom a Pü-ket ha van még olyan mondandód amit nem másoknak harsognál, vagy esetleg valóban meg akarod mutatni mennyire sokat tudsz a kvantummechanikáról. Ha elmondod hogy az Einstein ekvivalencia-elv hol nem illeszkedik a kvantummechanikához még el is hiszem hogy többet tudsz mint én. Erről is.


Let


Ui: Az igazság is mindig relatív egyébként, egy ilyen vita is megmutatja. Azt ha valaki kihirdeti hogy mi az igazság, azt másnak hívják.
Dátum: 2010.10.04. 17:59:55
Üdv!

Nem hiszem hogy azért mert megváltoztatom a döntésemet hiteltelen lennék. Természetesen szíved joga így érezni.
A jövőben is így teszek ha úgy érzem valami olyat látok ami nagyon nem tetszik, vagy olyat hogy peregnek az események és van még mint mondani.

Biztos vagyok benne, hogy veled is előfordult már, hogy úgy döntöttél nem foglalkozol valamivel, aztán mégis.

A többivel egyetértek, valamilyen irányba lépni kell. A fura az, hogy nem is feltétlenül egymással ellentétes véleményt képviselünk (láthatatlanság sem maga a gonosz szerintem sem, illetve korábban Prismával értettem egyet veled szemben a felzárkóztatás kérdésében), mégis eltér a véleményünk a játékra gyakorolt hatásáról. Mondjon valamit a Jv, vagy legyen szavazás szvsz is.


Let


Edit: kieg
Dátum: 2010.10.04. 17:41:20
Üdv!

A gravitációs kölcsönhatás erősségéről is hiába írnának ki szavazást, az az emberek véleményétől független. Az Univerzum már csak ilyen: nem érdekli, hogy kinek mi a véleménye.


Természetesen fogalmad sincs róla, hogy a pl. kvantumfizika szerint a megfigyelő hatással van a megfigyelés tárgyára. Tehát a példád is sántít.
Ebben a játékban is az erőviszonyokat a játékosok alakították úgy ahogy most vannak, adott kereteken belül, amik pedig folyamatosan változnak a játékosok és a JV döntései alapján.

Ha az ember jó eredményt akar helyére behelyettesíteném, hogy úgy legyen ahogy te akarod.
Nekem rettentően hamis ez az "átlagnál nagyobb IQ", "komplex ismeretek", "triviális dolog".
Szerintem sokkal több dologról kellene szavazást kiírni mert egy szavazás tájékoztató jellegű is, felhívja a problémára a figyelmet. Ellentétben a frázisaiddal ami teljesen másra hívja fel, leginkább hiányokra.

Valamilyen módon igenis ki kell kérni több ember véleményét is, mint azt a maroknyiét aki a fórumon hallatja a hangját.
Nem hiszem hogy bárki átlátná a játékot a maga teljességében, vagy képes lenne tömegek nevében beszélni.



Let
Dátum: 2010.10.04. 13:11:11
Üdv!

Nem ez a helyzet v3-on ahol az arány korlátozza a veszthető és nyerhető LE-t.
Fekete liga pl. élen jár az olyan optimalizálásban ahol cél a rossz arány, majd nyugiban vadászgatás.

Egyébként megértem és elfogadom hogy más világokon ahol többet lehet rabolni más a helyzet, érthető az ellenpélda, ilyet még ismertem.
Nem tudom hogy a te példád általános-e, erre felettébb kíváncsi lennék.

Hozzátenném, hogy v3-on jó aránnyal én is láthatatlanul vadásztam. Egyszer már belenyugodtam a nerfbe, v3 alapján elfogadhatónak tartottam, de ha több ilyen erős ellenpélda lesz, remélem lesz alternatíva.


Let
Dátum: 2010.10.04. 12:41:28
Üdv!

Erre már van mit reagálni.

Ez az egész amit írsz független a láthatatlan vadászat extra Le termelő hatásától, anélkül is meg kellett tenned, hogy ne raboljanak le.
Úgy érzem elég sok dolgot vontál egybe.

Szvsz nem az a lényeg, hogy ki használja (én is használtam), hanem hogy milyen hatása van a játékra, a most induló tapasztalatlan játékosoktól kezdve az összes világon át minden játékosra.



Let
Dátum: 2010.10.04. 12:13:03
Gondoltam elmagyarázom még egyszer, hogy érthető legyek. Inkább nem teszem.
Nem csalódtam benned, hoztad a formádat.

Akit érdekel amit a témában mint használó mit gondolok már leírtam.
Folyamatos vélemény váltás mellett, aztán jön a nem-is-úgy gondoltam csak irónia volt, majd "igazából nem nektek szólt, hanem az a harmadik beszélt hülyeséget" nincs értelme tovább folytatni a vitát.