Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eardog

Dátum: 2009.01.07. 09:13:07
bocsi, a 37-10 az a spektrális természetesen
Dátum: 2009.01.07. 09:11:30
GYorsan hozzászólok....én is vadászatra gyúrok, most 37+10 tudattal, én is abban bízom, hogy hosszútávon behozza az árát. Amúgy nekem is 70-es a támadás védekezés, de simán levernek a 5-6 szinttel magasabbak jobb cuccokkal.

Sztem a megoldás az egészre...már egyszer írtam, hogy a tárgyak erősségét kell csökkenteni, vagy az erősödésük mértékét....pl, kőkard után a köv ősköves már +30-cal magasabb a sebzésmaximuma...sztem elég lenne a +15-ős ugrás is....és ha sokkal lassabban nőlnek a sebzések, és egyéb bónuszok, akkor 5-6 szinttel magasabb se 5-700 ÉP-t sebez, csak 3-400-at...és akkor megmaradhatna ez a nagy 5-6 szintes letámadás...sztem ezzel a megoldással mindenki kibékülne! Aki erős magas szinten, az relatíve gyengébb fegyóval is tud érvényesülni, aki nem, az nem.
Dátum: 2009.01.06. 17:41:50
Amúgy lehet hogy a fegyverek sebzését kéne csökkenteni....az jó ötlet lenne, és akkor maradhat ez a nagy letámadás is....épp elég, hogy a magasabb szintűeknek nagy a TÖ-je, nem kell a fegyvereket ilyen nagy ütemben fejleszteni....és ősköves vok, de sztem még az ősköves tárgyak erősségét is vissza lehet venni kicsit, erősebb legyen egy sima tárgynál, de ne annyival...sztem akkor is megvenném, ha már belefeccöltem ennyi lét, mert sztem az ősköves emberek nagy része a prémium tagságra és a lélekkút kisütésre hajaz, tehát az miatt veszi az őskövet....
Dátum: 2009.01.06. 16:10:04
Idézet: BaalCain - 2009.01.06. 15:57:03
Maxos pp állok. Oldalakat kell lapoznom mire találok ellenfelet akit támadhatok, kb 75ből 1et. a többi éppen sokszáz órás bészeszerződését tölti. Vagy pedig ha messzire ütnék akkor meg úgyis Ép % alatt van.

Amondó vagyok ne sírjon azaz egy akit igy el lehet érni a 75ből és ne további nehezítésért könyörögjetek a portyázáson. Igy is halott dolog.
A top támadó szövik alig harcolnak már. Nincs értelme lassan a háborúnak sem.

Ami látványos az, h bejön valaki aki elver rosszul esik mert elvitt tőled pár száz Lét. Az nem látványos ahogy valaki elmegy vadászni és mivel erre ráállt kari naponta,minden egyes nap többször annyit összeszed mint a szinten lévő társai.
Állandó nyavajgás egy már lassan megszűnő játékstilus miatt amit pár szinten lehet csak rendesen ma már játszani, vicc az egész.


Az igaz, hogy nehéz ellenfelet találni, de csak a kicsik között, mert hozzám képest csomó erősebb van, akiket simán lehet támadni, viszont ha én akarok lefelé támadni, akkor ott nem is dob ki senkit a PP ablak....tehát ebből is látszik, hogy be kell szüntetni a nagy szintkülönbséget, úgyse lehet LE-t szerezni, nem lehet megtámadni senkit, akkor minek?
Dátum: 2009.01.06. 14:38:54
PP korlát se rossz, de én TP és LE korlátban hiszek...mert akkor tényleg nem fáj annyira, ha elver ewgy magasabb, viszont ha PP korlát van, attól még elvehet tőled sok LE-t, ha épp gyűjtesz valamire...

Vagy esetleg akkor berakni a TP és LE csökkenést, amikor egymás utáni harcokra kapjuk a -10,-20%, stb kombókat...és ezzel el lehet érni, hogy egy erős kari ne verje végig a kicsiket sorba egymás után 5-6ot -40%-okkal....
Dátum: 2009.01.06. 14:35:18
Idézet: Stubb - 2009.01.06. 14:29:51
Nem, dehogy. Természetesen nem így gondolom. De nem akarok visszamászni megint a "szintvisszamaradt karakterek" problémához. Csak ez egy 22-es csapdája. Pont ezért nem szint, hanem "súlycsoport" alapján kéne besorolni a karaktereket. Tudom hülye példa de szted mennyi esélye pl. Kokónak vmelyik Klicskó ellen? Pedig lehetnének egy csoportban hiszen mindketten 34 évesek (nem nem annyi idősek, csak mondtam egy számot...). Talán így érthetőbb a problémám. Ennek ellenére benevezek én is, veszteni nem veszítek semmit.


Abban igazad van, hogy az hülyeség, hogy dávid és góliát mérkőzik(bár pont jó ez a példa, mert a random miatt itt is nyerhet dávid ), épp ezért 1szinten 1 bajnok kell, és nem kell összevonni a szinteket...amúgy hogy az azonos erősségüek kerüljenek egy súlycsoportba...ebben van valami, de ha belegondolsz, mindenkinek adott a lehetőség, hogy ő csinálja meg a legjobb karit...valekinek összejön, valakinek nem...és azért az szemétség lenne, hogy a szinten én vok simán a legjobb, sok időt fordítottam a karakteremre, és besorolnak 3-4 szinttel feljebb....ez a medál a befektetett munka gyümölcse...sztem jó ez így, főleg hogy havonta van, mert így azért tényleg nem akkora előny, bár azért előny....
Dátum: 2009.01.06. 14:11:48
Sziasztok!

Most kicsit nézegetem azokat a szöviket, akik már harcoltak epikus szörnyek ellen, hogy kicsit csorogjon a nyálam a jó cuccaikra...esetleg nem lehetne egy olyan gomb, hogy kilistázza azoknak az embereknek a nevét, akiknek van epikus lényektől származó cuccaik...csak akkro nem kéne végignéznem feleslegesen 100-200 embert:)
Dátum: 2009.01.06. 13:28:49
Én egy hete a bajnokira gyúrok, vezetem is azt a szintet, ahol jelentkeztem a bajnokira kb 30-40TÖ-vel...tehát én reménykedem a győzelemben, ez az egyik célom, hogy végre legyen egy medálom:)
Sztem is jó lenne, ha szintekre lenne lebontva a viadal, sztem az előzőnél azért volt 2 szintenként, mert nem volt még olyan sok ember világ2-n...vagy világ1-en is 2 szintenként ment? Azért is jó szintenként, mert akkor több ember kapna medált, és akkor többen járnak jól:) Meg azért tényleg nem mindegy melyik kategoriában indulok, lehet simán nyerek az egyik szinten, és a fölötte lévőben nem...és így totál lutri, hogy most vajon melyik kategóriába kerülön, és azért 1 hét felkészülést nem dobnék ki az ablakon....mondjuk azért nem jártam rosszul vele:)

No, a lényeg, szintenként legyen, ahogy az elején, és több ember lesz boldog...nekem az is jó lenne ha a medál nem adna még ekkora bónuszt se, csak maga az elismerés, hogy igen, én megnyertem egy bajnoki tornát
Dátum: 2009.01.06. 13:12:42
lejjebb az 2 "j"...bocsi
Dátum: 2009.01.06. 13:12:21
Idézet: Tiha - 2009.01.02. 23:39:16
2 ötlet:

1. a fentről lefele támadás: minél lejjebb támadsz, annál több portyapontba kerüljön, azt kész. (így is jóval kevesebb LE-t zsákmányolhat valaki, aki nagyon magas szintű, az minimális LE-t tud csak rabolni.)

2. az ősköveket valahogy központilag kéne megoldani. Világ1-2-3 mindelhol egy karakter, az rengeteg idő mire mindnek veszek pár száz őskövet. a saját profilomba kéne, hogy kerüljön, és onnét tudnám osztani a karaktereimnek.


ÉN még annyival egészíteném ki a fentebb leírtakat, hogy ha lefelé támadnak, minél nagyobb a szintkülönbség, annál kisebb legyen a szerezhető TP is, ne csak az LE, ugyanis mint tudjuk sok magas kari TP-ért megy!
Akár szintenként 15%-kal csökkenhetne az LE és TP is...

1 szinttel lejebb -15% TP és LE
2 szinttel lejebb -30% TP és LE
3 szinttel lejebb -45% TP és LE
4 szinttel lejebb -60% TP és LE

Így aki alapból gyenge kari, az rá lesz szorulva hogy lefelé támadjon nagy szintkülönbséggel, de legalább kap LE-t és TP-t még ha keveset is, a nagyok meg talán nem pazarolnak PP-t ilyen kis nyereségért cserébe....
Dátum: 2009.01.06. 13:07:36
Idézet: Princess Serenity - 2009.01.03. 21:14:58
Tapasztalatból mondom, hogy nem mindig a prémiumos cucc a jobb. Nézd meg újra a vásárolható tárgyakat, előfordul, hogy a "sima" értékesebb, holott kevesebbe kerül!


Szia!

Mondanál egy példát, mert akkor az nekem is kell...legalább spórolok őskövet
Dátum: 2009.01.04. 12:16:25
Hali!

Érdeklődék hogy mire várható a szintkülönbség csökkentése a támadásoknál? Engem 23-as szinten nagyon zavar, hogy szétvernek a 28-asok...
Dátum: 2008.12.30. 12:01:58
Idézet: Crimson - 2008.12.30. 11:55:14
Ha ilyen hatásfokkal portyázol tovább, akkor egy idő után simán visszaversz bármiféle támadást felülről.

Ne akarj egyszerre mindent:)


Hát ez az, hogy 15.szinttól már nem nagyon lehet PPből LE-t szerezni....onnantól vadászat kell, de hiába vok erős, akkor is sok a 6 szint különbség sztem...de majd meglátjuk
Dátum: 2008.12.30. 11:42:53
Amúgy nem veszekedek senkivel, egyszerűen így látom, és csak megírom a véleményem...lehet még 3000 végzetúr így látja, csak nem fórumoznak...úgyh akkor én őket képviselem
Dátum: 2008.12.30. 11:41:52
Idézet: Balor - 2008.12.30. 11:10:31
Szerintem semmi siras nem volt a hozzaszolasomban, ellenben a tiedben mar annal inkabb. Ha konkretan a velemenyemre vagy kivancsi, akkor tessek. Aki hagyja, hogy 6 szinttel magasabbrol folyamatosan lecsapjak, bena a jatekhoz. Ahhoz eleterejenek a legalabb 45 %-an kell allnia.
Masreszt azert "vedem", mert egy ket korlatozasnak koszonhetoen mar csodbe ment egy-ket hosszutavu tervem, amibe rengeteg eroforrast oltem, megis alkalmazkodtam, mint ahogy sokan masok is. A helyzet egyszeru, alkalmazkodni kell a jatekhoz, elvegre forditva megsem lehet. A sok korlatozas, amit elsosorban az ugyetlenebb es/vagy irigy jatekosok eszkozoltek ki, igy is elegge elsablonositottak a jatekot.


V2-n gondoltam fasza gyerek leszek, PP-zek mint TrueBlood....el is kezdtem, erre milyen jó, hogy a TP értéket megnövelték, ha felfelé támadsz...engem gyengítettek, a vadászos topkariknak ez mindegy volt...akkor én fogtam el az elsők között állatot, na, mondom ebből über táp állat lesz, erre gyengítik a magas szintű állatokat...eddig nekem is mindig keresztbe tettek, de én is alkalmazkodom, ott vok Eraman néven V2-ben a szerzett LE listán a 2.helyen...és ezt úgy merem válalni, hogy nem multizok...igaz van egy-két ember, akihez visszajárok, mert nem tanul a hibáiból és sok LE-t tart magánál, de az az ő baja...úgyh én is alkalmazkodok, de akkor mond meg hogy alkalmazkodjak a 6.szinttel feljebb jövő támadástól? Ne is mondd, kereskedés, szívósság..tudom, de az ellenlél is növeli, és ha nem a kereskedés 3-4-es, nekem 5-6 az még nem sok előny, úgyh örülök, hogy ha egálba leszek 3-4 szinttel magasabbakkal szemben....de a 6 akkor is sok...és ahogy valaki írtam, hogy csökkentik 1 szinttel az a 20.szint alatt az igen jó..hát igen, de persze ebből megint kimaradok, mert amire az megvalósul, már 15-20 között leszek, most 10 vok....tehát megint nem érint engem annyira ez a fejlesztés...de én küzdök mindennek ellenére ...és nem sírok, inkább határotott érvekkel állok ki az igazam mellett.
Dátum: 2008.12.30. 11:06:57
Idézet: Bolsevik - 2008.12.30. 09:35:14
Idézet: Eardog - 2008.12.30. 07:06:02

Sztem ez MINDEKÉPPEN SZAVAZÁS kellene erről a témáról, maximalizálni kéne a támadási távolságot 3 szintben....még ez is sok, de hogy legyen kit támadniuk legfelső szintűeknek, így 3-ba belemennék!

Miért nem lehet egy szavazást indítani egy fórumozónak? PEdig nem ártana.....sztem elsöprő fölénnyel nyerne a 3-as szintkülönbség....


Üdv!

Mindenféle politikai vetületet mellőzve, ha jól tudom a vizitdíjról és a tandíjról is lehetett mostanság itt népszavazni. Na, az elsöprő többség itt is megvolt... De ezt már máshol javasoltam, hogy aki kiírja magára hogy "Ne támadj meg!", azt ne lehessen megtámadni, muhaha. Szerintem még ezt is elsöprő többséggel megszavazná a nép. És, akkor ez már egy jó szabály lenne?

Azért jusson eszedbe, egyszer majd te is leszel olyan magas szintű hogy ez a 3 szint igencsak szűkös lenne a számodra. Persze ha soha nem óhajtasz portyázni, akkor nem


Igen, de én nem faszságot akarok megszavaztatni, hanem egy értelmes szabályt...V1-en általában 3 szinttel lefelé ütök, valamikor lejjebb is, de ha már van 30-40TÖ előnyöm, akkor már 10-ből 8-szor nyerek, és ez az előny megvan 3szinttel lejjebbről is....én akkor is soknak tartom a 6 szintet, meg már a 4et is....nem veszi észre senki, hogy minél magasabb a szint, annál nagyobb különbség van a fegyók között is? kőkart meg az utánna lévő ősköves nem tom mi, ott is valami 30-cal nagyobb a max sebzét, 21 támadás, meg ilyenek....ha azt megveszem, és a másiknak nincs, már akkor szétverem...nem kell hozzá 6 szint különbség....de nekem mindegy, amíg látom értelmét, addig tolom, aztán ha már szarrá vert midneki akkor törlöm a kari...ennyi
Dátum: 2008.12.30. 11:01:52
Idézet: Ezékiel - 2008.12.30. 09:22:13
A támadási küszöb csökkentése szerintem egy idő után oda vezetne, hogy a top játékosok egyáltalán nem tudnának portyázni, ami nem biztos, hogy cél egy ilyen játékban. Itt ha jól értem inkább az a probléma, hogy az alacsonyabb szintűek ép-jét mindig lenullázzák és erre kéne valami megoldás.

Pl lehetne egy opció, amit ha beállít a játékos, akkor azontúl ha 5 szinttel feljebbről ütik, akkor már csak "barátságos" meccset lehetne vívni vele. Ekkor mindkét fél csak a csatában vesztett ép felét vesztené el valójában / a sebzés felét visszagyógyulnák csata után. Ez lehetne egy sima beállítás, mint a portyázásoknál, vagy kéne hozzá valami épület/skill.

Ez csak egy nyers ötlet, elég sok kérdés felmerülne, pl mennyi LÉ, TP járjon ilyen csatákért, de szerintem lenne értelme.

Én most pont abban a helyzetben vagyok (26. szint) , hogy mindkét oldalát látom a történetnek, mert felülről jön az ELIT, de amikor túl sok PPm van, leütök 21. szintre is, ahol -20-30%-kal is elég durván elverem a célpontokat - márha éppen van valaki, mert általában csúnyán le van verve mindig mindenki.



Nem a a baj, hogy levernek, az is, de miért játszak olyan game-mel, amiben semmi esélyen, csak ha én is kicsiket ütök?
És kimondtad a kulcsszót, -30% kal is lefelé üthetsz...ergo akkor inkább a felső 100 is 5-6 szinttel üt lefellé, mert akkor kapják legkevesebb TP-t, és még lehet hogy LE is csurran...háborúban meg egyértelműen leigáz egyedül egy 10 fős szövit, akik mind 5-6 szinttel alacsonyabbak....
Dátum: 2008.12.30. 10:59:20
Idézet: Balor - 2008.12.30. 09:15:25
Egy 3szintes korlatozassal a legmagasabb szintu karakterek jatekat olned meg, Sharpa pl. max az arenaban kuzdhetne...
De van megoldas az allando alacsony ep-n valo tengodesre is. Noveld az egeszseged husszal, es maris eleg ep-d lesz mindenre, meg ha tobbszazat vernek is beled tamadasonkent.


Neki se kötelező elhúznia 15 szinttel, addig is bevárja a többieket, addig is gyűlik a csp...nehogy már pont őt kelljen sajnálni....most te egy ember miatt sírsz, amikor sztem jobb lenne ha 5000 ember boldogulna jobban, mint az a felső 50-100....eddig úgyis mindig ők lettek segítve....
Dátum: 2008.12.30. 10:56:35
Idézet: Mortimer - 2008.12.30. 07:29:20
Egy vélemény "felülről".

Ennek ellentmondanék annyiban, hogy ezáltal a saját szintjükön kiugróan erős karakterek tökéletes biztonságban játszhatnának tovább, ugyanis a teljes támadási szférában NEM LENNE SENKI, aki eséllyel veheti fel ellenük a harcot. Jelenleg alig néhány ember "élvezheti" ezt a védettséget, más kérdés, hogy szerintem számukra ez már nem játék. Bejön, vadászik, kattint hármat, kilép. Uncsi.

Vedd észre, hogy te ezt a pár embert bővítenéd ki több tucatra. Ha csökkenne a támadási szint, akkor olyan karaktereket, amelyek több százezret raboltak, még az őket éppen támadni tudó legmagasabb szintűek sem tudnának leverni, semmi és senki nem tudná őket megrendszabályozni. Például én 27. szinten egyáltalán nem a leggyengébbeket támadom, számtalanszor van, hogy direkt nézem ki a legerősebb 23., 24., 25. szinten (ki tartja magát legerősebbnek...), mert attól még esélyes, hogy nem 0 LE-t viszek el. Ha ezt a határt csökkented, őket véded leginkább, hiszen nyugodtan tarthatnának maguknál mindig sokezer LE-t, érinthetetlenek lennének.

Kiegészítés: Írom mindezt úgy, hogy magam ellen is beszélek, hiszen engem is hetente többször betámadnak az Elit és az Azúr jeles tagjai.



Ok, ha így nézzük az jó, ha te a legerősebbeket támadod...én se vok erős, de gyenge se, 22-es vok és sorba csapkodnak a 27-esek úgyh, h én sebzek 80-at, ők 500-at....tehát sokat vagyok 15% alatt, és hafelette vok akkor támadok párat, és ennyi, megyek pihenni...pont hogy a vadászat ad kis sikerélményt, mert ott jönnek jó fogások, de hiába fejlesztem magam, ha úgyis elvernek....

A játéknak pont az a lényege, ha ügyse vagy és veszel sok őskövet, akkor előnyre teszel szert, és így szinte mindig te nyersz...másnak is ott a lehetőség, hogy ugyanilyen karit csináljon, max neki nincs annyi esze, türelme, taktikai érzéke, ideje hogy ezt megvalósítsa....de ha nem is a legerősebbekről beszélük, hanem mint én V1-en egy közepesen erős emberkéről, akkor nekem már most elment a kedvem, hogy 6 szinttel feljebbről csapkodnak...sztem már 3 szint is bőven elég, hogy elverjünk egy nagyon erős 3 szinttel alacsonyabb karit, sőt....de 6 szintnél már egy senki is elverheti még Trueblood-ot is sztem...én mondjuk szerzek most 22-sen 20 vadiból 7K LE-t, egy szinten tudok vadászni...legyen kicsi szám, 140-et(hogy könnyen számoljak), és 6 szinten ha ezeket az értékeket tartom, akkor az 300K LE!!!!
Amiból ha átlag 1 tul pont 3K, akkor 100 tulpontot tudok növelni...és elég szerényen számoltam a vadászatból befolyó lét, és a vadászatok számát....közbe persze azért a harcból is jöhet pár 10K, ha mákod van...nem beszélve a küldetésekről, az új cuccokról, ár érték arányban többet ad, mintha csak a tulajdonságot növeled....akkor sztem ez fer???
Dátum: 2008.12.30. 07:06:02
Idézet: Kyron - 2008.12.29. 21:27:10
-- valószínűleg eggyel csökkentjük majd a szintkülönbséget, amivel támadni lehet


Örömmel vettem észre, hogy 30. szintről már 6 szinttel lejjebb is lehet támadni. Ez ugyebár azért van, mert minél magasabb szintűek vagyunk, annál kisebb közöttünk a különbség. Bár ők 1 körben ütnek annyit, mint én 6 kör alatt de szerencsére a fenti változtatás majd segíteni fog ezen. Így várniuk kell a 32. szintig, hogy 6-tal lejjebb üssenek...
Nem kenyerem a sírás - mert akkor ugyebár éhen halnék - de ez már egy kicsit sok. Nem az a gondom, hogy legyőznek, nem is az, hogy LE-t visznek(vagy nem), hanem az hogy két ilyen támadó nullára üt és az nem túl kellemes.
Tudom ők semmiről nem tehetnek, mert ilyen a játék és ők csak játszani akarnak.
De mindenki törődjön a saját lelkiismeretével és aludjon jót azzal a tudattal, hogy megint jól elverte az esélytelen kicsiket.


Sztem ez az egész baromság, hogy ahogy megyünk előre, mindig egyre többet lehet lefelé támadni....mi megfontolásból??? egy 32..szintű uccsó helyezett is röhögve leveri a nála 5.szinttel kisebb tuti karaktert, mert 5szinttel magasabbak a cuccai...pláne ha 6-tal, akkor már átöleltünk egy teljes ősköves cuccot is, ami ugye 6 szinttenként jönnek...és hiába full tápos valaki 26.szinten, ha egyszerűen simán agyonverik a feljebb lévők...ezzel azt érik el, hogy a legfelső szinten mindenki simán elhúz, és alattuk 6 szinttel csak szar karakterek lesznek!!!!!

Sztem ez MINDEKÉPPEN SZAVAZÁS kellene erről a témáról, maximalizálni kéne a támadási távolságot 3 szintben....még ez is sok, de hogy legyen kit támadniuk legfelső szintűeknek, így 3-ba belemennék!

Miért nem lehet egy szavazást indítani egy fórumozónak? PEdig nem ártana.....sztem elsöprő fölénnyel nyerne a 3-as szintkülönbség....különbéen is, aki 6 szinttet letámad, az egy nagy köcsög féreg, úgy aztán könnyű keménynek lenni...ha így marad, akkor nem is leszértelme ősköves cuccot vennem, mert így is úgy is szarrá vernek fentről, akkor men minden dobjam ki a pénzem, ha sikerélményem se lesz?