Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mangetsu

Oldal: 1234567891011
ha már ennyit tudtál várni ne akarj egyszerre mindent majd jön úgyis a többi is
Ki volt az a 6 drágalátos jóember aki átjött? Tudok nekik gratulálni nade mindegy, benne volt a pakliban. Így volt izgi

Hajrá Tseby!! Beléd helyezzük az erikások kollektív reménykedését
Dátum: 2011.07.11. 12:00:04
A minimális, alap találati esély 20%, ezt (úgy tudom) 5 szerencse különbség módosítja +/- 1%al, és max. a 10%, 50es vagy annál nagyobb különbségnél. Tehát az alap találati esély X=20 +/- Y, ahol Y a szerencsék különbsége osztva öttel, és nem lehet nagyobb 10nél, még ha 150 szerencse különbség van is
Dátum: 2011.07.11. 11:50:11
Hmpf. Vannak azért még olyan dolgok, amiket nem kötnek az ember orrára... vagy valaki tudja mennyi is a kritikus varázslat esélyének felső határa? Mert nagyon úgy tűnik, hogy van neki. V4en 115ös kritikus varázslat szakértelemmel 0 szakiösszegű egyén ellen NEM jött be a kritikus varázslatom. Először átléptem rajta. Most olyan ellen, akinek ugyan van 208as SZÖje, de sosem volt szövetségben, szóval nem lehet kritikus varázslat szakértelme, újra csak besült. Jó lenne, ha kitennék mennyi a max esély, mert semmi kedvem egy versenyszerveren sokezer LEt feleslegesen elpazarolni...
Dátum: 2011.07.11. 09:25:49
Miklós, Re: Támadás vs Védelem kontra IQ? Avagy varázslaté a csata?
38. hozzászólás - 2009.07.20. 20:37:58
Tegyük fel, hogy 200. szinten a tárgyakból cirka 500 védettség, és 300 támadás jöhet össze. A támadáshoz azonban hozzáadódik a szinted, így az egyensúly megmarad: 300+200 támadással áll szemben 500 védekezés, tehát a találati esély marad 50%. Természetesen, ehhez lehet eltérni, ha valaki nagyon rágyúr a támadásra v védekezésre. De alapban ezzel nincs gond.


Más téma volt, de itt van leírva. Jössz egy sörrel, hogy előbogarásztam Mellesleg wikin is fent van az info, csak a link ami a hszre mutat valamiért nem működik jól.

Szerk.: Ezen kívül ugye, azt se felejtsd el, hogy a találati esélyek ütésenként számolódnak, nem csatánként. Tehát ha 40% esélyed van eltalálni valakit, akkor lehet, hogy szerencséd van és 6ból 4szer eltalálod, de lehet, hogy egyszer sem. Erről szól a random. Egy régi találati esély képlettel kiszámoltam (nemtudom mennyire aktuális még), kinek mennyi esélye volt megütni téged. A viadalos ellenfelednek a képlettel -13% jött ki, ami ugye azt jelenti, hogy az alsó határértéknek megadott azt hiszem 20% esélye volt, a szerencse módosítóval, ami ez esetben +2%. Szóval a viadalos ellenfelednek 22% esélye volt megütni, a szövetségi társadnak pedig a normál találat esélye 29% volt, tehát összességében 7%os eltérés van. Ha jól tudom, a szerencse módosító csak az alapesélyt növeli/csökkenti.
Ha valaki hibát talál a számításomban, szóljon, javítson ki, a képletek régiek, lehet hiba bennük, és szeretnék tudni róla ha van
Dátum: 2011.07.10. 09:58:06
Hogy nevezik a sakkban a döntetlent?
remi*
matt
haul
ampass

Egy meccsen öt különféle döntetlen létezik: patt; ötven lépés; háromszori tükörkép; nincs mattadó erő; megegyezés. Az ún. "remi" a sakkversenyen való "döntetlen"-re, holtversenyben álló csapatokra használt szó. Kérem a kérdést javítani ("Hogy nevezik a sakkversenyeken a döntetlent/holtversenyt?"), vagy egy helyes válaszlehetőséget beiktatni (lehetőleg a legáltalánosabbat, a "patt" kifejezést, mert a emberek általában erre asszociálnak). Köszönöm.
Dátum: 2011.07.08. 18:14:08
Értem köszi marad az, hogy mennyire éri meg, mennyi lesz maxon a vadászatidő a V4es formulában
Dátum: 2011.07.08. 17:49:30
Ugyanezen gyorsítással kapcsolatban kérdezném (még ezt nem próbáltam): Az EFet lehet 57 fölé turbózni vele? És ezen kívül, V4en mekkora a hatásfoka a 111es EFnek, mennyivel csökken az egyes vadászatok ideje?
Melyek NEM minősülnek élőlénynek?

vírusok
baktériumok
korallok
szivacsok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Világos és érthető. A problémám az, hogy végigböngésztem a nyílt kvíz adatbázist 'vírus' és 'élőlény' kifejezésre is, és egyszer sem dobott ki hasonlót sem... ergó egyből arra gondoltam, hogy jó vagyok, fel tudom tenni, biztos elfogadják, és mehetek tovább a küldetésekkel. Ez kicsit megkavart, most nem értem: A kvíz adatbázis hiányos (szóval konkrétan értelmetlen, mert az lenne a lényege hogy minden kérdés ott van); én kerestem rossz kifejezésre (hogy lehet, hogy volt ez a kérdés, de a két kulcsszó nem szerepel??) vagy az adminunk bökött rá hogy haladjon? Utóbbit már el is vetem, mielőtt bárki reagálna rá, mert sértő és paranoid... de akkor az első kettőből melyik? (Lehet, hogy rossz topikba írok, mert ez itt már off határon mozog, de tekintve hogy az elutasítás miatt merülnek fel ezek a gondolatok, jobbnak látom ide írni.) Az is lehet persze, hogy vak vagyok, de még egyszer végignéztem és megint nem találtam semmi hasonlót.
Dátum: 2011.03.31. 13:02:31
Vagy vágjuk sutba a TP rendszert, és legyen erőalapú a szintlépés. Hetente (két-háromhetente?) egyszer egy nem meghatározott napon, hirtelen felbukkan egy nagyobb szörny, vagy a hordaparancsnok tábori viadalt rendez, stb., és a rendszer egy a következő szinthez beállított követelménynek megfelelő nehézségűre állítja be a próbát. Ha a karakter győz, akkor kap valami plusz jutalmat, és felkerül a következő szintre, ha nem, marad ahol van.
Ebben annyi problémát látok, hogy hatalmas meló lehet leprogramozni, és nem kevés energia a rendszernek sem adott időn belül az összes karaktert végigforgatni a próbán... viszont ezzel a szinthuszárkodást és az egy szinten való leragadást is egy az egyben kiküszöbölnénk, és előbb utóbb csak a nagyjából azonos erősségű karakterek maradnának x szinten, tehát a portya is sokkal élvezhetőbb lenne (nagyjából egyenlő ellenfelek, és a 0 LE nyereség mellé nem járna bosszantó TP, tehát aránylag megérné portyázni).
Tudom, hogy ez alapjaiban sok mindent megrengetne, meg hogy nagyon sok módosítással járna a TP teljes kivétele a játékból, s ez nagy hátulütője a dolognak, de talán sokat is javíthatna a játékélményen. Mindenesetre ez csak egy spontán ötlet most így a topikot olvasva, szóval biztos vannak még hibái, és nem is valószínű, hogy elfogadnák Miklósék a hatalmas meló miatt ami vele járna...
Dátum: 2011.03.24. 13:55:44
Majd valaki magas szintű legyen szíves és dobja már ki az új AF képességeket wikire! Köszi!
Dátum: 2011.03.05. 19:30:40
nem tanítok én senkit, nem az én tisztem. Ellenben azt mondd már meg kérlek, "komám", hogy mennyi az a fix LE? Nem hinném, hogy olyan hatalmas farmokat csinálnának Miklósék. Szerintem egy-egy megszokott farmkari többet hoz majd, mint ilyenből kettő, bár nem tudom melyik világon milyenek az arányok. Ez az egyik, a másik meg, hogy a LE csak akkor jön be, ha győzöl. Namost, a 400at levadássza a karakter, a 400 eseménypontból meg 150 kimegy a vesztes csaták miatt a kukába. Mert vesztes csaták lesznek dögivel, hacsak Miklósék ki nem veszik a randomot az eseményre. Így abból a 400 vadászatból minimum 5-600 lesz nagy hirtelen... a karakter még inkább átlagközelbe megy, a random még jobban bekavar... melyik is volt előbb, a tyúk, vagy a tojás? Ha csak azt vesszük, hogy a bejövő portya fix LE meg mondjuk a vadászat negyede elmegy piára (most hasamraütöttem, nincs kedvem számolgatni) akkor is borzalmas arányban jön a LE, főleg, hogy LE szerző szakik vadászati része nincs megkezdve sem. Érdeklődve várom a cáfolatokat, én örülnék a legjobban, ha tévednék.
Dátum: 2011.03.04. 22:28:33
olyan jó olvasni ezeket, hogy 'az én pók karakterem nem megy tönkre 400 vadászattól'... A tied. De belegondoltál, mi 400 vadászat egy 5ös vagy 6os szintű póknak? Igencsak szívás. Ez annyi plusz TP, hogy igencsak átlagközelbe sodródik, mert a LE meg elmegy piára. Ott viszont nem kellemes az átlagság egy póknak, mert még a random is bekavar...
Dátum: 2011.03.04. 16:46:04
még egy kérdés: Ha nekem van már +2% szakértelemolcsósítást adó relikem, és kérek egy +3%osat, akkor a +3%os üti a másikat, vagy összeadódik?
Dátum: 2011.03.04. 16:39:35
Ez az eseménypont-dolog nagyon nem fog tetszeni a pókoknak, és teljesen jogosan. Sok energiába és időbe kerül ám a megfelelő LE/TP arány fenntartása, és a vadászat nagyon elronthatja (tudom jól, angol VUn magam is pókoskodom). Javasolhatnám, hogy valami vadászaton kívüli dologgal is lehessen szerezni? Értem én, nem nagyon kéne hagyni hogy az überbrutál karakterek berobbanjanak egy kufárhoz aztán szerteszét gyepáljanak mindenkit, de így egyik sem fog nevezni sem, ha mégis azzal meg a fáradságosan felépített munkájukat teszik tönkre a kevésbé erős karakterek javára. Ami meg szintén nem igazságos. Ezzel valamit kezdeni kéne, teszem azt a CSP/eseménypont aránynál kicsit rosszabb, de azért PPhez igazított arányban portyázásért is lehetne kapni EPt, és a nevezéskor mindenkinek be kell jelölnie, hogyan akarja kapni, hogy ne legyenek visszaélések. Vagy mittudomén. Ez azonban így igen erőteljes hőzöngések okozója lesz, bár ezt szerintem láttátok Ti is előre, mikor betettétek... és remélem, hogy csak alkualapként szolgál, amolyan "de csinálhatnánk így is, szóval csitt és örülj" alapon
Dátum: 2011.03.04. 16:21:23
Üdv! E fölött sajnos nem tudok elsiklani. Én, mint a rousseau-izmus és az idealizmus határán bolyongó gyarló ember, rávilágítanék néhány alapvető hiányosságra, paradox kijelentésre a kifejtésedben.
Az evolúció adta gondolkodás, az érzelmek nem vehetők semmibe, mert ezek határozzák meg minden ember életvitelét. Mert mi az evolúció? Minden fajnak azon képessége, hogy önmagát a neki legkedvezőbb állapotba juttassa, fejlessze. Ennek segítségével alakul testünk egyre inkább a környezethez, s az általunk kívántakhoz leginkább hasznosítható formára. A fogak és karmok mi végre adattak a ragadozóknak? Hogy könnyebben juthassanak táplálékhoz. Ím a cél. S miért akarnak táplálékhoz jutni? Mert a táplálék az ő fogalmaik szerint a JÓ. S ímhol az ok is, valamint itt a bizonyíték, hogy azok a bizonyos "biológiai ingerek" milyen nagy hatást gyakorolnak nem az egyedre, de az egész fajra! Tehát mi is a ragadozó, és minden élőlény célja, élete? Az, amihez a leginkább alkalmazkodott. A táplálkozás, s a szaporodás. Ahogy Te mondtad, a fajfenntartás. De miért? S a válasz erre: mert nekik ez a JÓ. Ők ettől kapják meg azt a biológiai ingert, amitől úgy érzik, megtették a magukét. Erről szól az életük.
És mi hát az ember célja? Ugyanez. Nem, nem a fajfenntartás. Az, hogy JÓ legyen. Mi is a JÓ az embernek? Mitől érzi magát úgy, hogy az élete teljes? Hogy megtette a magáét? Mi ez a JÓ? A BOLDOGSÁG. A boldogság az, amit minden ember elérni vágyik, amire törekszünk nap mint nap, s ami meghatározza életünket. Ezért alakult ki a gondolkodó elme a koponyánkban. Mert hogy érhetjük el a boldogságot? Ha megértjük magunkat, s a világot, amelyben élünk. És ennek a legegyszerűbb módja, ha kívülről szemléljük. Ha úgymond "legyőzzük önmagunkat", azaz elhagyjuk emberi gyarlóságunk követelményeit, s képesek leszünk önnön függőségeinktől mentesen végigtekinteni a létünkön. Ebből a szempontból a buddhizmus a legéletképesebb filozófiai irányzat, hisz a buddhista papok azok, akik felülemelkednek a világon, s megtagadják, hogy a legcsekélyebb mértékben is feleslegesen beleavatkozzanak a világ folyásába, és hogy a testük vágyai irányítsák életük. Elhagyják testük minden kényszerét az életben maradáshoz szükségeseken kívül, és megkapják cserébe az adottságot, hogy az emberi elmét és testet majdnem teljesen pártatlanul szemlélhessék, így a lehetőségekhez mérten leginkább megérthessék. S a végállapotuk szintén ez: a nirvána, amely a körforgásból való kiszakadás. Amikor végleg elszakadhatnak a világtól és önmaguktól, mikor már teljes mértékben külső szemlélővé válnak... Mikor már megérthetik a világot, és az embert, és minden más élőlényt, mert nem részei többé. És ez az, ami az én két szélsőségemet is egybemossa, amit fentebb említettem, a rousseau-izmust és az idealizmust. E két irány, mely mindkettő igaz, s egymástól elhatárolódó, itt találkozik. A rousseau-izmus abban, hogy az ember legnagyobb tévedése az "enyém" volt, a tulajdon kitalálása, s hogy az ember csak a természetben, a magányosságban érheti el létezése csúcsát. Amikor elhagyjuk minden emberi kötöttségünket, le kell vetkeznünk a birtoklási vágyat, ami valóban az egyik legszilárdabb gát előttünk, s a mostani (vagy az akkori) társadalom ezt a gátat csak méginkább megerősíti. Ezenkívül a természet kívülállóként, magányban való figyelése a világunk megértését segíti. S az idealizmus abban, hogy az embernek fejlesztenie kell elméjét, gondolkodásmódját, meg KELL értenie önmaga érzelmeit és gondolatainak mibenlétét. Ez szintén elengedhetetlen ahhoz, hogy megérthessük önmagunkat.

Ez egyéni vélemény, de ha bárki bármi kivetnivalót találna benne, érdeklődve várom.
Dátum: 2011.02.28. 16:12:37
Hm. Csak egy kérdés: a támadó fél részéről van korlátozás a bukható LE mennyiségére?
Dátum: 2011.02.06. 19:33:51
Szép replika... Lett volna Nem tudom, vajon egy magadfajta kulturálatlan megérti-e, ha azt mondom: költői túlzás? De szerintem ejtsük a témát, én elmondtam amit akartam, és a többi már off kategória.
Dátum: 2011.02.06. 15:38:16
Hát, Tesó, nem tudom te merre jártál eddig, de itt varázslatról van szó. Oda meg oda se szagol a védekezés Khmm, hetven-akárhanyas szinten azért ezt már illene tudni
Dátum: 2011.02.06. 11:23:36
Félreértés ne essék, kicsit elbeszéltünk egymás mellett. Akiről te beszélsz, az Whrrax, a zabáló. Az belém nemigen sebzett 100on felül. De én már kénytelen vagyok a 125ös Yashratgh, a végethozót ütni, ami három támadásból lehúzza a 3700 ÉPmet. 42es szinthez igazított sebzésnél ennek nem így kellene működnie...
Oldal: 1234567891011