Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dark Wolf

Oldal: 12
Dátum: 2011.01.22. 10:41:58
Egy apróságról megfeledkezel.. Auz addig oké hogy X .. TP-ből , Y AF-et kapok.. De ha nincs VF-em, akkor 46 TP után kapok AF pontot.. HA pedig van, akkor 23 TP után, és annak is csak a negyedét...
VAgyis ha 46 TP után kapok 0,080 AF pontot, Akkor a VF miatt 23 TP után 0,040 jár(na) de mivel a VF negyedeli, ezért csak 0,010-et kapok...Ezek csak hasraütés szerű számok, nem számoltam ki pontosan ... Amit tudok, az az, hogy a 47 TP-ért cserébe 0,020 AF pontot kaptam ... De ez nem lényeges az eset fontossága szempontjából...

A lényeg a képlet... AF = TP / (szint * 35) .. VAgyis .. A vadászatért kapok 23 TP-t / 68x35=(2380)= 0.0096 AF pont jár érte. De.... Ittt jön miklós hozzászólása... Ezt a pontot még negyedeli VF ... VAgyis... kerekítve, összesen csak 0.0025 AF pontot kapok...

Aki pedig nem AF-es, az eleve 46 TP után kap AF pontot vagyis vadászatonként 0,019 -et kap

Azért ez nem mindegy.. AMi pedig az EH -t illeti.. Erősen gondolkodom rajta, ugyanis amit eddig olvastam egyre inkább erre ösztönöz.. Miklósék jól elszúrták ezt az EH-s dolgot az elején..NEm igazán úgy működött ahogy kellett volna.Kaptak is érte hideget bőven.. A nagy igyekezetükben pedig most sikerült átesniük ama lónak a bizonyos túloldalára..Szerintem... Ugyanis amerre csak nézek az EH ajnározását látom.., Rengeteg képesség és szabály, és módosítás tuningolja az EH-t... Míg a VF folyamatosan le van húzva béka feneke alá..PEdig a VF, már eleve egy elcseszett dolog, legalábbis ezek a hatalmas szint beli különbségek amik a portyáknál kijönnek..Nos..A VF.nek nincs értelme... Ami pénzt és időt eddig a játékba öltem..az mind kárba vész.. MErt az ember ellehetelenül... Esély sincs arra hogy jobb lehess...hogy kitörj.. Mikor 8 szintel magasabbról egyfolytában támadnak... sokra mész a VF-eddel... JAh..hogy lefelé én is tudok ütni?... NAgy kaland.. Ennek a szakinak az lenne a hivatása, hogy kompenzálja a szintkülönbségeket..Amit egy jól fejlesztett kari esetében 4-5 szintkülönbség de inkább 4 el is lát..De 8 szint???.... Kicsit tulzás nem??.. Bár ez utóbbbi panasz... már egy másik témához illik..de kijött
Dátum: 2011.01.22. 09:56:49
Sziasztok!...

Nem tudom jól értelmeztem e..Lehet tévedek... De ezek az AF pontok nem szivatják véletlenül kétszeresen azokat, akik VF-re gyúrtak????
Ha nem tévedek ...Alapesetben az AF = TP / (szint * 35) ..képlet alapján kapunk AF pontokat... Vagyis a kapott TP mennyisége befolyásolja mennyi AF pontot kapunk. NA már most.. ha én VF-et maxoltam, akkor jóval kevesebb TP-t kapok a vadászataimra. VAgyis, ebből következik hogy a kapott AF pontjaim is kevesebbek lesznek ... Amit nem értek ..miért kellett ezt még tovább csökkenteni???

MIklós:" Fontos: a visszafogott fejlődés szakértelem nemcsak a vadászatért kapott TP-t csökkenti, hanem ezenfelül a vadászatért, térkapuért kapott AF pontokat is tovább csökkenti! Tehát 50-es VFel negyedannyi AF-et kapsz egy vadászatért, mint egy nem VFes. Ez a hatás a kompenzáció képességgel részben kompenzálható."

Ez számomra elég bosszantó .. Eleve a kevesebb TP miatt kevesebb AF pontot kapok.. és még az a kevesebb is negyedelődik....

Kezd egyre furcsább módon változni ez a játék...
Dátum: 2010.05.24. 13:54:23
Köszi Craslorg! ... Arról esetleg nincs info-d, hogy az Lv. 107-es epikusnak mekkorák a statjai?...

Kíváncsi lennék rá.. Kár hogy az epikusokat nem lehet Kémgömbbel kikémlelni... Legalább lehetne tudni mire kell gyúrni..
Dátum: 2010.05.24. 11:28:05
Köszi..de azt én is tudom hogy mindegyik erősebb az előtte levőnél... ... Ezt a bizonyos növelést én ugyanazon epikuson követtem el. Új pajzs, páncél, ékszer... Szóval furcsa hogy ugyanúgy sebez mintha nem is költöttem volna egy csomó LE-át fejlesztésre...

Ami az átütést illeti... az is furcsa, hogy minden támadása talál, bármekkora a védelmem... Ha a támadásom növelem, az mennyit befojásol?... Bár szerintem semmit, mert mikor a Végzetpengét, visszacseréltem Hóförgetegre akkor sem történt változás. Érdekes az első Dögök még könnyen legyőzhetők voltak, ott valahogy érvényesültek a tulajdonságok... Így 100 epi környékén viszont egyszerűen felborult minden.... Akkorákat sebznek a dögök, amekkorákat akarnak... Az elnyelés a legjobb fegyver ellenük.. Úgy tűnik...
Dátum: 2010.05.24. 11:00:21
Hi All !


Meg tudná nekem mondani valaki, hog ypontosan hogy is működik az epikus?... Már lenyomtunk párat, de még mindig rejtély számomra. Mármint a sebzése... Nem igazán értem, hog y hogy is van az, hogy ha az össz védelmem 312, az epikus sebez rajtam körönként 500-600 at--- felnyomom a védelmem új cuccokkal 380-ra...és erre továbbra is ugyanekkorákat sebez rám. ... Hogy van ez????....
Dátum: 2010.04.25. 15:08:37
Panna!


Érdekes meglátás. Amit azért helyesbítenék... Nem vagyok EH-s .... Tehát nem az utolsó helyen sír a szám.
Nem vagyok az a kari sem, aki 150 térképdarabot szerzett és azért rinyál hogy ismerjék el a buzgóságát, kitartását, önfeláldozását....

Nekem jelenleg 27 térképem van. Amit írok nemmagam miatt írom, hanem azok miatt, akik szerintem megérdemelnék az elismerést. Akik a hátukra veszik a csapatukat....húzzák azt a bizonyos szekeret... S ha mindez Viadalos módszerrel egységekre bontva történne, senkit nem érne sérelem. Lennének irigyek...lennének akik lázadnának...hogy ha ők ezt tudták volna... De azok az emberek.... Inkább nem minősíteném őket... Akik a csapatért csak akkor tesznek valamit ha azt kellően honorálják, akkor azok nem csapatjátékosok...csak zsoldosok... No de mindegy...Ez annyira nem lényeges.... Sokat olvasok..sokat hallok.. ÉS az a tapasztalatom, hogy vannak akik csak a napi rutint csinálják... és vannak akik többlet áldozatot hoznak azért, hogy ők győzzenek... VAgy elérjenek valamilyen sikert...

Ezért én ajánlom Miklóséknak, hogy a hátralévő szűk 2 hétben programozzanak le gyorsan valami egyedi díjazást... Mert így lenne korrekt...

Ami pedig a végzetmedált illeti... fantasy-ra lebontva... Nos ez a díj a 4. helyezett oklevelét helyettesíti... Az egyedi díjazás pedig ezen felül jár... Ne keverd össze...
Dátum: 2010.04.25. 14:46:49
Kedves Panna!...No és persze mindenki.


AMikor a versenyeket és az Olimpiákat hozzátok föl , mindig mosolygok. Mennek az érvek, ellenérvek... Oké...
De ha már itt tartunk... Nincs igazad! Valamint azoknak sincs akik azt állítják hogy ez egy csapatverseny, és ha vesztesz a csapat veszít, ..vagy esetleg nyer... és ennyi... NIncs egyéni díjazás , mint a sportban sincs...

Hohó... Kezdjem el sorolni mennyi autó, lakás, sok száz millió lett egy - egy verseny végén szétosztva szerte a nagyvilágban????...
MIért... Azért mert a legjobbakat a csapaton belül is díjazták. A Klub, a Szervezet... Hogy ne menjünk messzire... Foci... Aranylabás focisták... Gólkirályok... De ezek trófeák.... Amiket fentebb soroltam, azok pediog minden sportban jelen vannak... Úszás, futás, Öttusa ... MIndegy hogy egyéniben vagy csapatban indulsz... Aki a legjobbbban teljesít, azt illik elismerni, és megfelelően honorálni.

Szerintem ez így lenne illő.

S hogy ne a top legyen aki ebből hasznot húz... írtam pár hozzászólással fentebb... be lehetett volna vezetni azt a rendszert ami a BAjnoki viadalon van. CSak más elosztásban. MOndjuk 8 szintenként lett volna lebontva vagy 10 szintenként.... Így tehát a 2-es szintű játékos teljesítménye a 11-es szintűével áll szemben. A 12-es szintű játékos a 21-sel....
Így ezekben a kategóriákban az első 10, vagy 20....attól függően hány játékos nevezett... Vagy csak az első 5 egyéni teljesítményére különdíjat kap. Így,... ha a csapat nem is ér el előkelő helyezést, a sok töltelék miatt, azok az emberek akik a lelküket kitették, méltó elismerésben részesülnek a különdíj által. Így nem éreznék azt, hogy hiábavaló és fölösleges volt a munkájuk.

Szerintem....
Dátum: 2010.04.25. 10:58:32
Nem tudom ki hogy van vele, de számomra ez a térkép hystoria, mára teljesen érdektelen lett. Az elején még fűtött a vágy hogy térképet találjak. A találati esélyek akkor még ismeretlenek voltak. Volt egy cél... Legyen 10 térkép darab.. (EZ fontos ahhoz hogy a jutalomban részesülhess...)
Aztán meg volt a 10...majd a 20 .... Ment ezerrel a portya, a kihívás, a vadászat ... A csapatunk pedig 1 helyet javítva, végérvényesen beragadt a 3. helyre.
Innentől kezdve, az egész történet leült mint az iszap. Nincs motiváció. Az esélyek akkor sem változnak ha a fejem tetejére állok. HAsznom sem származik belőle...illetve ... ez most úgy hangzott mintha csak ülnék a ...-on .... szó sincs róla... Csak nem érdekel már hogy találok e térképet vagy sem. Az eredmények magukért beszélnek. A versenyt le is lehetne zárni a mai nappal, mert változás már nem lesz...

Ezt elkerülendő, szerintem be kellett volna rakni a játékba egy olyan opciót, ami ösztönözte volna a játékosokat, hogy a legtöbb térképet gyüjtsék.

Pl. Az első 20 legtöbb térképet gyüjtő, függetlenül hogy melyik csapatban van, választhat a 4 nyeremény közül...
- VAgy... Számukra a bezsebelt nyeremény további + x % -ot ad.
- VAgy .... Egyszerűen csak valami új dolgot kaptak volna...

A lényeg, hogy lett volna ösztönző jutalom. S hogy ezzel a top játékosok kerültek volna előnybe... ???.... Lehet hogy igen.... De ... Akik alul vannak, azoknak a top, mindig top marad... Azt viszont ne feledjük el, hogy top játékos nem egy van, hanem több. VAgyis köztük is folyik a versengés... Ahhoz pedig hogy a mászás szakit felfejlessze valaki, nem kell feltétlen top játékosnak lennie.. HA kicsivel alatta van, már nem jelent gondot ... ...
De lehetett volna a külön díjazást kategóriákra bontani mint a bajnoki viadalon. Így, a kicsik is motiválva lettek volna, mert a 2-3-as szintű kariknak nem a 100-as szintűekkel szemben kellett volna helyt állniuk, hanem a hozzájuk hasonló szintűekkel szemben.
S ha a nyeremény valami olyan tárgy lett volna, ami segíti a fejlődésüket... nyilván többet tettek volna a siker érdekében.
Bár az tény, hogy elcseszett dolog volt a mászás szakit választani szorzó növelőnek, mert a kis játékosoknak így nincs lehetősége a találati esély növelésére.


De szerintem az sem lett volna rossz, ha mondjuk nem ad ilyen gyakran térképet. Rossz az idő és a találati esély aránya.
10 térkép kell ahhoz hogy részesüljünk a jutalomból. Ez önmagában még oké.... De ha időközben a csapatunk nagyon lemarad, akkor az emberekben nem a tűz lobban lángra, ... nem képzeli magát senki Superman-nak...és nem akarja majd megváltani a világot... épp ellenkezőleg. Elkeseredik, és nem foglalkozik vele. A biztos 10 meg van.... a többi nem számit.

Ezért... vagy csak 2 hetesre kellett volna tervezni az event-et, hogy a lelkesedés ne hagyjon alább, és mindenki hajtson... VAgy, 10-ed ennyi találati esély. Mert ha most az egyik csapat 7700 térképpel a másik 6300 térképpel rendelkezik, az 1400 különbség már sok. Főleg ha még növekszik is, vagy hosszú ideje állandó..... De ha ezek a számok 770 - 630 .... Akkor az emberben még ott pislákol a remény, hogy ezt még be lehet hozni...

Igaz... ha az esélyek egyformán 10-ed akkorák, akkor ugyanúgy nem lehet behozni ezt a lemaradást, mert valójában a különbség ugyanakkora... De ez pusztán psichologia.... a 140 kevesebb mint az 1400, így behozható. MInt a kereskedelemben.. AZ a termék ami 9.999 Ft-ba kerül könnyebben eladható, mint ami 10.000 Ft-ba kerül... ÉS ez tény. Még ha tudjuk is hogy csak 1 forint a különbség, de mégis csak 9000, és nem 10000

Tény, hogy ez a első futam...remélhetőleg a második érdekesebb,és fordulatokkal telibb lesz. Nem pedig 1 hét után lefutott...
Dátum: 2010.04.14. 17:27:52
Feltételezem te is a Kereskedelmet választottad
Dátum: 2010.04.14. 16:47:33
Valahol igazad van, valahol nincs... Elvileg Miklósék ki tudják szűrni, ki aktív az adott kufárnál, és ki nem.... Igen...Na de milyen hamar tudják ezt kiszúrni?... Ha csak 2-3 nap után, akkor már eleve elcseszett az egész. Mert 2-3 nap alatt az aktív 500 ember olyan előnyre tesz szert, amit utána nem lehet behozni. Ugyanis jelenleg 212-en vannak. Így max 2,5 szeres szorzót kaptak 2-3 napig... a valós 10 szeres helyett... Márpedig azt hogy egy kari mennyire aktív, vagy aktív e, nem lehet megállapítani 5-6 óra alatt...
Ami pedig külön érdekes... Kata csapata az elején még a 3. volt...és elég jól haladtak...Most az utolsók és egyre jobban távolodnak.
Ebből én arra következtetek, hogy a töltelék karik is vadászgattak 1-2-3 napig.... Most viszont már nem. Akik pedig nyomták ezerrrel, az a kb 50 ember, .. ők pedig kifogytak a munícióból... Ezért a lemaradás. Ezt pedig nem is fogják tudni behozni már. 10 szeres bónusz ide vagy oda.... A mászás szakik a csillagos eget súrolják a top kariknál... az pedig simán kompenzálja a létszám bónuszt. Ha nem is az egészet, de legalább a felét. Mert ahogy olvasgatom és hallom..Már nagyon sokan 100 fölötti mászással nyomulnak, amire még +100 turbó is ugrik, vagy turbóval van 100 mászás.... A lényeg hogy összességében a legnagyobb elcseszés az, hogy a mászás szaki lett a Joker, aminek a fejlesztése teljesen érdektelen a játék menete szempontjából. Ha egy olyan szaki lett volna kiválasztva, ami esetlegesen tényleg jól jöhet...a kis karik is elérhetik.... nyilván jobban lelkesedtek volna a fejlesztésen... de a mászást minek fejleszteni?....Azért hogy a kalandnál kevesebb kristálypont menjen el?.... Nekem 40 . Jelenleg van 22 térképem...mondjuk a munkámból kifolyólag csak esténként tudok a gép elé ülni... De amit tudok megteszek. Viszont 59 szinten sem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy több százezer LE-át költsek a mászás agyonfejlesztésére...Persze ha lenne értelme..Tolnám én is...
Dátum: 2010.04.14. 16:20:54
Én úg y látom ezt az arány dolgot, hogy ... Az első nap kicsit kaotikus volt. Én is, és még rajtam kívül elég sokan érdeklődtek és írtak abban az ügyben, hogy hogy lehetséges, hogy még csak most indult az event, de már nincs szüksége a kufárnak több követőre. Elég meglepő volt, ... hisz az ember fia-lánya nem szivesen szaladgál ebben a vad és kegyetlen világban 20-30-40 ezer LE-val.... és mikor a befizetésre került volna a sor, ez a meglepő üzenet fogadott sokunkat.... Nekem valahol mázlim volt, mert kb. 10 mp. után már nevezhettem...
De a lényeg, hogy csak ezután tudtam meg, ... mert nyilvánosságra hozták Miklósék....hogy van egy arány a kufárok között. Ez kezdetben kétszeres volt, de Miklósék növelték háromszorosra, mert az EH tagok nem akartak szaporodni, az összes többi viszont top-on volt, és "izzottak" a vonalak. Szerintem ekkor igenis elkezdődött egyfajta taktikázás. Kis karik az EH-ba, (tölteléknek) ...pusztán a létszám miatt, hogy a többi kufárhoz ismét megnyíljon az út.
Jelenleg 212 követője van a Káprázatos Katikának... és nem lennék meglepve, ha ebből a létszámból, mindössze 40-50 ember játszana csak... Azon pedig pláne nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ezek az emberek nem a top-ból kerültek ki, és nincs 100+100-as mászásuk.
Akik a specben, és a keriben vannak, amellett hogy többen vannak, és magasabb szintűek, több aktív tag is van.
Na már most .. kompenzáció ide, kompenzáció oda.... 50 aktív ember, 500 aktív emberrel szemben eleve esélytelen, akármekkora bónuszt is kap. Főleg úgy hogy az 500 ember között rengetegen vannak a top karik közül, akiknek a magas mászás szakija kompenzálja bőven azt a különbséget, amit az EH -sok kaptak előnyként az alacsony létszámuk miatt.

Szerintem
Dátum: 2010.04.10. 07:55:52
Ami a nevezések lezárását illeti, szerintem is jó ötlet lenne a random lezárás. Aki nevezni akar, az event 15. napjáig biztosan megteheti. A 15. nap után pedig bármikor, bejelentés nélkül lezárhatják Miklósék. Úgy gondolom aki addig nem nevez be nem azért nem teszi, mert addig nem ért rá, hanem azért, mert taktikázott, és arra játszott hogy az utolsó percben belép, szerez 10 térképet és bezsebeli a biztos zsákmányt. Igaz..LE-ban ez többet fog jelenteni neki mint azoknak akik az elejétől játszanak. De a nagy kariknak nem hinném hogy problémát jelent kitermelni azt a kis pluszt. Akik pedig az elejétől kezdve a csapatban, a csapattal idegeskedtek hogy behozzák a lemaradást, vagy növeljék az előnyt. Rengeteg LE-át öltek a játékba hogy a mászás szakit napról-napra növeljék, hogy minél több térkép meglegyen... HOgy húzzák a csapatot előre. MInél gyorsabban, minél magasabbra.... Szóval úgy vélem ezekkel az emberekkel szemben nem fair, hogy valaki az utolsó percig kivár, megszerzi a biztos 10 térképét és bezsebeli a díjat.
Elvileg arrról kellene szóljon a játék, hogy csapatmunka. Mindenki arra kellene törekedjen hogy minél több térképe legyen, és nem 10 db a cél.... Akinek pedig csak a 10 db a cél az nem érdemli meg hogy a végén megkapja a díjat. Mert 10 barabot megszerezni nem nagy kunszt..
Ezért lenne jó a random lezárás. A nagy taktikusok így nem tudnák mikor kell az utolsó pillanatban beszállni. És nulla energiával "nagyot kaszálni". Igenis tegyen érte csapatban aki vágyik ezen jutalmak valamelyikére.
Oké ... De itt a V.Ú.-ban elég lenne egy ugrás... Erdeit pusztán a kategória ugrás miatt hoztam föl... De igazad van, ..fő a pontosség

De én valami ilyesmit olvastam ezzel kapcsolatban...


Az Universum Box Promotion hivatalosan is megerősítette, hogy a WBO félnehézsúlyú világbajnoka, Erdei Zsolt következő mérkőzésén egy kategóriával feljebb, cirkálósúlyban lép ringbe.A magyar klasszis ellenfele a WBC világbajnoka, az Giacobbe Fragomeni (26-1-1)
ez nem válasz..csak egy megjegyzés... Mivel régen TF-eztem, az a rendszer, ami ott volt, szerintem itt is megállná a helyét. Lehetne annyiban módosítani, hogy ha valaki 2szer ugyanabban a kategóriában győzött, legközelebb, csak 1 kategóriával fentebb mérettetheti meg magát. Nem kellenek jelzők, és semmilyen minusz. A pók karik továbbra is erősödhetnek és farmolhatnak a hétköznapokban, az olimpián viszont egyre keményebb ellenfelekkel találják magukat szembe.
Erről Erdei ZSolti esete jut eszembe.... nem tudtak már ellenfelet találni neki...( bár ez lehet csak kamu volt) ... fentebbb tették egy súlycsoporttal. És a boxban erre már sokszor volt példa. Így lehet valaki több súlycsoportban is bajnok..ha ügyes...
Ami pedig a medálok eladhatóságát illeti.... Lehessen eladni, (ezzel elveszti a medál adta bónuszokat az illető) de a tényen nem változtat... 2 nyert bajnokság után, automatikus kategória ugrás....
Az pedig szintén eg y jó ötlet, hogy bajnok az előcsatározásokban ne vehessen részt, mert az elég gáz, ha valaki a második, vagy x.-ik körben pont a bajnoktól kap ki. Aki az adott kategóriában már nyert egy bajnoki címet annak csak azzal az egy emberrel ( kihívóval ) kelljen megküzdenie, aki a csatározásokból győztesen kerül ki.
De ezt tovább nem is érdemes bonyolítani.
Dátum: 2009.03.12. 11:26:40
Halihóó...úgy látom mások is ezt tapasztalaták....megtámadtak..okoztam 330 sebzést,kaptam 56-ot...maradt 837 életem ,és ellenfelem győzött... A klántársam még ki is végezte támadóját,mégis ő vesztett...jó lenne mielőbb javítani,mielőtt az össes gyenge kari nekiugrik a nagyoknak,és lealázzák őket
Dátum: 2008.10.09. 16:57:11
Sziasztok,

A szörnyek statisztikáiról, értékeiről lehet tudni valamit? Van erre valamilyen táblázat, hogy milyen lény milyen értékekkel rendelkezik?

Valamint, jelenleg nem vagyok túl magas szintű (4), de már nem jönnek "apró" szörnyek. A küldetést így eldobtam rengeteg vadászat után, amikor még mindig nullán álltam. Az amúgy erősebb szörnyekből is vannak "apróbbak"?

És ha már így belelendültem: a küldetés eldobása jár valamilyen negatív hatással?

Előre is köszi,
Dark Wolf
Dátum: 2008.10.08. 14:37:18
Sziasztok,

Szeretnék egy épkézláb rubin szövetség tagja lenni, olyan szövetségé, akiknek vannak céljaik, és elképzelésük is arról, hogy azt hogyan akarják elérni. Fejlődésemmel, és aktivitásommal hasznos tagja lennék egy ilyen csapatnak.

Dark Wolf
Oldal: 12