Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gtadl

Oldal: 123
Dátum: 2009.01.22. 13:52:35
A második ok, ami miatt abbahagyom ezt a játékot a kvíz. Az általános műveltségi kérdés, hogy milyen nemű Eric Cartmen anyja a South Parkban, a válaszok közt olyan elírással, hogy Transzfesztita (SIC), ami egy nem létező szó, de a transzvesztita még csak nem is nem, de azt nem tudjátok, mi a szekerce.

Többet nem értékelek kérdést. Maradjatok szépen a "ebben a játékban most mék világba vagy bejelentkezve?" (SIC) kérdések szintjén. Tudom, ezt a játékot nem az értelemmel és érettségivel rendelkezőknek, hanem az apuci majd fizeti az internetemet és az ősköveimet generációnak csináltátok, hiszen ők a célközösség, ők vannak többen. Úgyhogy hagyjuk.

üdv
a.
Dátum: 2009.01.22. 11:01:36
Kicsit elszakadva a fizetős/nem fizetős vitától.

Miklós, nem félsz attól, hogy iszonyú gyors lesz a fejlődés a harmadik világban? Gyorsabb ÉP regeneráció, sűrűbb csaták és a csaták itt LE generátorok, mert a győztes mindent visz a vesztes pedig csak 20%-ot veszít. Oké maximálva van a kinyerhető LE és a portyapontok korlátoznak, de nem látom be, miért ne pihenne mindenki 3000 LE-vel maximális haszon reményében szemben az első világon eluralkodó 0 LE-s (vagy projekcióval 0-ra védett) táborozással.

Egy laboratóriumi eset, hogy értsd mire gondolok: Én a saját tükörképemmel harcolok 50-50% eséllyel ezer csatát, akkor 500-at nyerek / 500-at vesztek. Mindkettőnknél elegendő LE van maximális rabláshoz, és az egyszerűség kedvéért első szintűek vagyunk végig, akkor két csatánként 10+10*1 LE-t zsákmányolok és 10+10*1*0.2 -t vesztek. Ami kb. +16 LE
Ezer csata után +5300 LE mérleggel zárok.

Ugyanez a kísérlet az első világon elvileg +0 LE mérleggel zárul, hiszen amit elraboltam, az el is veszítem.

Ez nagyon nagy különbség.
Dátum: 2009.01.20. 12:26:59
Idézet: Jeriko - 2009.01.20. 09:57:26
Részemről ez a háború 1 hét múlva kezdődik.
Hogy-hogy? Másfél napig vártam, hogy támadjatok, rám sem bagóztatok. Ha nem látsz le a 24. szintre, akkor tárgytalan a kérdésem.

Utána elbújtam persze, mert olyan állapotba értem, hogy ha páran megtámadnak tőletek és lepattannak, attól szintet léptem volna és rögtön bevihettetek volna 3-4 győzelmet ellenem, mire felocsúdok. De gondolom, ezt láttátok Kémgömbbel, ezért vonultam kata kombájába.

A fejlődés beáldozásáról annyit szeretnék mondani, hogy az egész játékom alatt akkor tudtam fejlődni a legkevésbé, amikor menetrendszerű gyakorisággal napi 4-5 támadást kaptam tőletek. Választ az üzeneteimre viszont csak Tőled, így tiéd továbbra is a kivételnek járó tisztelet.

Alfonz
Dátum: 2009.01.15. 12:01:29
Melyik hegységben található Lilafüred?
Bükk
Pilis
Mátra
Bakony

Bocs, hogy szólok, de Lillafüred. A lila az a Végzetúr skinje.
Dátum: 2009.01.13. 08:03:25
A Csillagközi invázió című filmnek hány része va?
1
4
3
2

Már amikor megláttam a kérdést, tudtam, hogy megszívjuk ezzel a kérdéssel. Eleve nem általános műveltség. De ha utánakeres az ember azt kapja: Film (mozifilm) 1 darab létezik.
Rajzfilm folytatás pedig az 5. részénél tart.
http://www.netpiac.hu/display/index.phtml?do=termek&termek_id=2637
http://www.netpiac.hu/display/index.phtml?do=termek&termek_id=2711

Bejelöltem a 4-et, erre kiadta, hogy a helyes válasz 3.

Töröljétek, vagy javítsátok, kérlek, vagy mittomén, csak mások már ne szívjanak vele. Kösz.

-----

Mikor indul el a 3.világ?
* jan. 3
már megy
feb. 1
dec. 31


Ez valami vicc? Ha igaz lenne, akkor ma, január 13-án két válasz lenne helyes, de egyik sem az. Valamit gőzöm sincs, honnan kellene ezt tudnom. Végigkerestem a fórumot (külön köszönet, hogy 30 másodpercenként lehet keresni, amikor ketyeg az óra. ), de nem találtam dátumot. Olyat leletem, hogy " várhatóan január második felében", de ilyen válasz meg a fentiek közt nem volt.

-----

Mikor kiáltották ki Oroszország függetlenségét a Szovjetúniótól?
* 1990. június 10
1991. december 12
1848
1943. április 2

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Szovjetuni%C3%B3_felboml%C3%A1sa
A végső lépés 1991. december 8-én történt, amikor Oroszország, Ukrajna és Belarusz hivatalosan megállapodott egymással a Szovjetúnió megszüntetéséről [...] majd ezt követően december 12-én Oroszország is kikáltotta a függetlenségét a Szovjetúniótól


Írtam a Wikipédiának is, Nektek is. Valaki javítsa, mert a kétféle válasz közt elveszve halok meg.
Dátum: 2009.01.11. 18:43:39
Idézet: Vorian - 2009.01.10. 14:33:02
Ma 10 vadászatomból 3-ra nem kaptam meg az érte járó LE-t! Nem költöttem el, nem vitték el, egyszerűen vége a vadászatnak, a csp-m csökken, de nem kapom meg a lélekenergiát. Ez mással is előfordult, vagy ez csak egy "személyre szabott" bug?
A válaszokat előre is köszönöm.


Olvasd el az 1726-os postomat. Én is hasonlóan jártam azzal a különbséggel, hogy egy pillanatig megvolt minden LE-m, csak két kattintás közt eltűnt. Én is várom a válaszukat, de gondolom, hétfőn délelőttig nem fognak foglalkozni vele érdemben, hiszen hétvége van. Lazítsunk.
Dátum: 2009.01.11. 18:34:03
Ez mindig is így volt. A támadhatók listáját nem csak Te látod, hanem mások is. Akik gyorsabban lépnek és támadják meg az illetőt, azoké a dicsőség, Te már csak a nem támadható feliratot látod. És még az is előfordulhat, hogy az illető játszik, tehát azért lett kevés ÉP-je, mert közben ő kezdeményezett csatát. (Ez minősít téged is, mert biztosan Te is a leggyengébb tulajdonságösszegűre utazol, mint mindenki.)

Engem mindenesetre érdekelne, hogyan jelennek meg a karakterek a portya oldalon. Kizártnak tartom a totális RND-t. Szerintem aki aktívabb, az inkább jelenik meg, mint a nem aktív emberek. 30 óra távollétem alatt négyen támadtak meg, máskor ha óránként belépek, akkor napi 6-10 támadást kapok. (A SELECT statementből szedjétek ki az ORDER BY lastactivetimestamp-et )
Dátum: 2009.01.09. 18:16:50
Sziasztok!

Eltűnt 1000+ LE-m. Volt kb 500 LE-m, összevadásztam 4582-t (összesen 5012 vagy ilyesmi), ezután a tudatturbót áttettem az építésre, bementem a szövetség / épületek menübe és azt kaptam az arcomba, hogy 3162 LE-t építhetek. Be is építettem 3100-at, de furcsálltam. Na, mondom, lecsaptak. De nem, bőven 15% alatt vagyok, nem portyázhatok. És a csatáim közt sincs semmi. Mi történet?

Nem nyúlok a karakteremhez. Megnézhetitek most + a logokat.

[szerk] Most látom csak, hogy a tudatturbóm ismét a spektrális manipuláción van és nem ketyeg az óra. Ezek szerint adatbázis restore volt? Ennek ellentmond, hogy a vadászat oldalon ott virít a 12 vadászatom a szerzett 4582 LE-vel.
Dátum: 2009.01.09. 17:05:10
Hány pár lába van egy tucat százlábúnak?
1200
300
600
50

Értem én: azt hitted ez beugratós kérdés és a százlábúnak 50 pár lába van, de ez nem igaz.

A wiki szerint egy százlábúnak 15-101 pár lába lehet. Egy tucat százlábúnál 180 és 1212 közt van a lábpárak száma. Akkor miért pont 600? És miért nem jó a 300 vagy az 1200?

Csak annyit szeretnék kérni, hogy a beugratós kérdéseknél jelezzétek, mert akkor nem fogunk lexikonokat lapozgatni.
Dátum: 2009.01.09. 11:29:06
Én most nem fogok érvelni, vitázni, hanem megmondom: ha ezt bevezetitek, én abbahagyom a játékot. A karakterem középszerű. Portyázni nem szeretek, sosem tetszett ez a része a játéknak. (100 portyapontom van mióta bevezették.) Lehet, hogy az LE forogna, de nézzétek messziről, az alacsonyabb szintekről áramolna felfelé. Bocsánat, ne beszéljünk szintekről. Az iszonyat kigyúrt ütőgépek felé áramolna a szimplán csak szórakozni akarók felől. Akik számára ezután még kevesebb szórakozást nyújtana a game.
Dátum: 2009.01.09. 05:36:50
A bajnoki medál szerintem csak szimplán ne számítson a viadalon, viszont ne lehessen ugyanabban a kategóriában indulniuk _a_győzteseknek_, amelyben már győztek.

Egyébként tisztelem az optimizmusodat, de szerintem lesz itt még szükség a kategóriák mozgatására.


Ezen kívül azon gondolkodtam, hogy az egyenes kieséses rendszerben hogyan oldjátok meg az egyenlő csataszámot. Ideális esetben ugyanis egy kategóriában 2 hatványa darab végzetúrnak kell jelentkeznie. Ellenkező esetben vannak, akik többet csatáznak másoknál és mint állítjátok, ebben a szerencse vezérelt játékban Dávid is győzhet Góliát ellen, azaz aki egyel többet csatázik, mint mások, egyel több esélye van kiesni.

[szerk] Még egy megjegyzésem lenne. Sokan támadjátok a fejlesztőket. Első reakcióként én is szoktam, de aztán mindig gondolkodom picit. Kérlek, mielőtt felháborodtok, gondoljátok végig:

1, Január első (másfeledik) hete van. Tegye fel a kezét aki dolgozik és teljesen simán indult az éve. Gondolom, ez a Beholdernél sincs máshogy.

2. A Végzetúr elvileg egy ingyenes játék. Erről, ha vitázunk ne ebben a topicban tegyük. Mondjuk úgy, hogy lehetne ingyen is játszani. Mint ilyen, nem hiszem, hogy bármilyen követelésünk lehetne a fejlesztést illetően. Ajándék lónak örüljünk, ha van nyerge.

3. Annak aztán tényleg örülni kell, hogy havonta van ilyen lehetőség és nem félévente.
Dátum: 2009.01.07. 23:52:37
mit hivtak/nak Pufajkanak?
vastag borkesztyu
premes teli csizma
teli munkaskabat
meleg sal

---

Hibás kérdést szavaztam neki az ékezethiány miatt, de jó lenne felvenni az illetővel a kapcsolatot, hátha nem képes ékezettel írni, mert pl. külföldről játszik ékezet nélküli billentyűzeten. Vagy netán okostelefonról hasonlóan ékezet nélkül. Én is szenvedek az ékezetekkel a norvég billentyűs laptopomon.
Dátum: 2009.01.07. 13:13:09
Engem kicsit meglepett a figyelmeztetés ma délben. Ugye ráérek holnap éjfélig jelentkezni?
Dátum: 2009.01.06. 11:39:08
Ti halljátok magatokat, amikor beszéltek? Ha négy szinttel magasabb nem ősköves cucc olyan, mint az adott szint őskövese, azzal éppen azt mondjátok, hogy a saját szintemen esélyem sincs az őskövesekkel szemben. Ha meg kereskedelemre gyúrok az őskövesek pedig vígan költik másra azt az LE mennyiséget, akkor megint csak nő az előnyük velem szemben.

Lássuk be, a Beholder nagyon jól kitalálta ezt. Aki valóban szórakozni, játszani szerete, az fizessen. Aki nem teszi, az szórakozás helyett azt kapja, hogy folyton elverik négy szinttel magasabbról 4-8 szinttel magasabb tárgyakkal és ezt a maflást 2x annyi idő alatt gyógyulja vissza, mint a nem fizetők, tehát fele annyi alkalma van újra megpróbálni játszani.
Dátum: 2008.12.29. 10:41:16
Mennyi 8x8+64x256=?
64
128
65536
256

Mondjátok el, hogy én mit számolok rosszul? Kösz! Nálam:

8*8 = 64
64*256 = 16384
64 + 16384 = 16448

A vicc, hogy válaszolás közben más játékosok helyesként fogaták el ezt a kérdést.
Dátum: 2008.12.29. 10:15:06
Sziasztok!

Most válaszoltam egy olyan kérdésre, kb hogy "Melyik filmben játszott Bruce Willis?"
Ponyvaregény
valami
16 utca
valami

A kérdést kétszer elolvastam, nincs benne NEM szó, a Ponyvaregényben pedig biztosan játszott, ezért azonnal bejelöltem. Erre ezt kaptam az arcomba: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 16 utca"

Vizsgáljátok felül a kérdést/válaszokat. Köszi.
Dátum: 2008.12.25. 05:45:20
Mennyi 6+3+5+1+6+1+8+9+4 ?
24
38
71
44

Összeadtam elölről. Aztán hátulról. Aztán számológéppel elölről és végül hátulró. Nekem mind a négy alkalommal 43 jött ki és nem az állítólag helyes 38. Hol a trükk?
Dátum: 2008.12.22. 17:16:44
Sziasztok!

Nézzétek meg a logot 1. világ, Alfonz.

Beléptem a kvíz menübe. Azt írta, hogy a legutóbbi kérdésem jó értékelést kapott, átvehetek 900 LE-t. Átvettem. Még mindig azt írja, hogy a legutóbbi kérdésem jó értékelést kapott és átvehetek 900 LE-t. Jó ez így? Nem szeretnék csalni.
Dátum: 2008.12.17. 16:40:12
Melyik egyenlet megoldása a legnagyobb?
3x*5+50=-21-50+10x-29
3x-10=4x-20
5x+10=3x
2x-2=3x-6

A fenti kérdéssel alapvetően semmi baj nincs. Szépen, komótosan 3 perc alatt kiszámoltam. De olimpia alatt nagyon idegesítene ha ezt kapnám, míg mások egy kattintásos guglis kérdéseket. van olyan opciótok a kérdéseknél, hogy olimpián ne jelenjen meg?
Dátum: 2008.12.16. 09:11:43
Érdekes hozzáállás, mert miközben a fenti Star Trek kérdésre egy kereséssel meg lehet tudni a helyes választ, addig az alábbi kérdésre 4 millió év alatt sem, ugyanis a helyes válasz, ha jól tudom az, hogy (D)Eragon egy sárkány. Ráadásul az előbbi (Star Trek) rajongótábor picit népesebb, mint az utóbbié, tehát inkább sorolható általános műveltség körébe.

Milyen fajhoz tartozik Eragon nevű regény-filmhős?
tünde
törpe
ember
fél-elf

Tehát a gond még mindig az, hogy míg egyeseknek hibás és teljesen érdektelen kérdései átmennek, addig mások normális kérdésekkel is buknak. :-/
Oldal: 123