Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: világ3
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
161. hozzászólás - 2009.01.15. 18:48:13
Indítsanak még ezer világot. Persze mindegyik teljesen egyforma legyen, csak semmi változatosság. Aztán reménykedjünk, hogy az emberek nem unják meg az ezer egyforma világot. Én szívesebben játszanék különböző világokban, de ezek szerint ezzel kisebbségben vagyok. Jöjjenek hát az egyforma világok tucatszám.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 9
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
162. hozzászólás - 2009.01.15. 19:32:51
Fentebb már javasoltam (Tyberiusként), hogy új világ, új szörnyek, de leginkább új tárgyak. Az alap buzogány kapjon más képet és nevet és más sebzési értékeket pl. És így az összes tárgy is. Ne legyen ez is az első világ egy klónja. Legyenek újabb és másabb épületek. Új szakértelmek, más bónuszokkal és olyan tárgyak, amik a szakik fejlesztését és tanulását segítik. Ja és arányos szörny-kapott tp kapcsolat kéne: szóval, ha egy apró szörnyet győzök le 10-es szinten ne 7-8 tp kapjak érte, csak 2-3-at mondjuk, ha meg óriásit győzök le, akkor meg mondjuk 12-15-öt, persze ez szint függő lenne, mint eddig, de legyen változatosság a lény mérete és a kapott tp között.

Más: mivel ez egy békésebb világnak van szánva lehetne, hogy a szövetségek is lépjenek szintet, mondjuk párszázezer átlagépítésenként 1. szintet, ami után újabb táposabb épületeket lehetne felhúzni, vagy a meglévők maximuma növekedne. Csak javaslatok, de szinesítenék a játékot véleményem szerint...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.50
kedvelt tagPumpkinFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
163. hozzászólás - 2009.01.16. 00:01:53 (Válasz Tornado #157 hozzászólására.)
Nem szoktam a fórumba írni, most mégis valahogy kedvet kaptam hozzá először

Idézet: Tornado - 2009.01.14. 20:00:05
Nekem pl. a heti 6 db őskő is drága....mennyibe kerül a diszkó, a mozi stb. Meg hogy akinek internete és gépe van már nem is lehet csóró. Összességében a játék tetszik, de nem szabad a fizetősöket előnyhöz juttatni azokkal szemben, akik élvezni szeretnék a játék örömét.


> Végülis az a lényeg hogy tetszen (vagy nem?), úgyis mindig lesznek olyanok akiknek több ideje - pénze - lehetősége van a karaktere fejlesztésére. Megközeltíhetnénk onnan is, hogy mindenki hátrányból indul, kivéve aki fizet érte, így az arányokat nézve ugyanott vagyunk mint most! Lehet menő számítógépe és gyors internete nincs mindenkinekj (esetleg van akinek semmilyen) de 2009re eljutottunk szerintem odáig kishazánkban is, hogy moblitelefonnal közel mindenki rendelkezik (lehet nem szines nemtud fényképezni mp3-at lejátszani, de hívásra & sms küldésére mind alkalmas), mondhatni ezis egy azonosítójel, a TE számod! Namármost moziba - diszkóba sem jár mindenki, így jobb példa talán (árát nézve is) ha azt veszed, hogy mondjuk egyik hétvégén 1el kevesebb sört iszol, máris ottvan 300ft megtakarítás, amit sms-re fordítasz, cserébe lesz 18db ősköved (9 normál + 9 kiégettből átalakult otpimális esetben) ami 3hét prémium ára, ha csak ennyit megteszel, már jó is vagy közel a hónap 2/3ára! Ennyit nem megér egy olyan játék amivel eltöltesz napi szinten minimum fél órát hobbiképpen??? Hány hülye ember (bocs) küldözgetett sms-eket tonnaszám TVshow-k szavazására, vagy vett datolyát a tevének, pingvint a yetinek stb, ennek itt legalább VAN értelme is, de nem ragozom tovább, szerintem érthető voltam!

A világ3ról pedig hogy tényleg idevágó legyen amit írok: Kövezetek meg érte, de nekem bejön ez a rendszer ami v1-v2n MŰKÖDIK, elvileg ugyebár mindenkinek lehet eddig 2db karaktere, feltehetőleg 2féle horda tagjaként, de mivel 4féle van, így logikus hogy kipróbálná még a másik 2t is, ami eddig kimaradt... lehet egyedül vagyok vele, de jobban örülnék, ha csak a világ5 lenne majd békés, kb fél-1 múlva mikorra jobban átlátni már hogyan alakult az előző négyben a játék különböző hordákkal és taktikákat követve, eképp az már tényleg kiforrottan a legjobb lehetne minden kitartó játékos számára, és érdemes volna tömérdek változtatást eszközölni benne, hogy legyen még új a nap alatt!

Mindezt csak azért írtam le (mert kikívánkozott belőlem) hogy úgy ne tünjön csupa elégedetlenkedő jár ide, mert ugyebár akinek jó így ahogy most van, az nem siránkozik, hanem csak hallgat és mosolyog a többieken!
Behind Blue Eyes
Pontszám: 8.80
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
164. hozzászólás - 2009.01.16. 13:50:52
Egy kis összefoglaló:

A 3. világ indításának tervezett időpontja: 2009. jan. 29. csütörtök

A portya során szerzett LE maximalizálva van. A képlet: 10 + 10 * szint * maximum(áldozat győzelmeinek száma / vereségeinek száma, 0.2)

Ha valaki egy prémiumos játékost támad, akkor az a LE-t ugyanúgy megkapja, viszont a prémiumos a szokásos LE-nek csak a 10%-kát veszti el.

Ha egy prémiumos támadás során veszít, akkor a szokásos LE-nek csak a 20%-kát veszíti el. Ez a dolog nem volt tisztázva, volt, aki azt hitte, hogy a támadó vesztesége 100%, de akkor nem sok értelme lenne támadni, legalábbis kihívást jelentő ellenfeleket.

A magas szintű tönkreveri az alacsonyszintű karaktert hatás enyhítésére volt 2 ötlet:
- Ha nem pihensz, az ÉP, VP 33%-kal gyorsabban regenerálódik, mint az első 2 világon (pihenésnél marad a 3x sebesség).
- A magasabb szintű játékos szintkülönbségtől függő mínuszokat kap a tulajdonságaira. Tehát pl. ha egy 3-mal magasabb szintű karakter támad, minden tulajdonságára kap -6-ot. persze még így is jó eséllyel nyerni fog, de legalább nem sebez annyit.

javaslat: Egy szövetség egyszerre max. 3 háborút indíthat (mondjuk a háború tornya ezt úgyis átvariálja).

A szövetségi háborúkkal kapcsolatban megfontoltam, amit írtatok: a szavazást lehet kétféleképp is "értelmezni", de láthatóan itt nincs teljesen egyértelmű vélemény. Épp ezért szerintem legyen veszteség, de kevesebb, mint az előző világokon: legyen a veszteség fele a nyereségnek abban az esetben, ha a háború legalább 3 napja tart, és megvolt az 50 csata. Illetve, a fenti szabályozást Jerikó ötlete alapján mindenképp kipróbálnám, a portyához hasonlóan: maximum(áldozat győzelmeinek száma / vereségeinek száma, 0.2).
Írok példát: A szövetség legyőzi B szövetséget. A 2 szövetség nagyjából hasonló erősségű. B szövetség lélekkútja 20,000. Az első 2 világon ez esetben a B szövetség lélekkútja csökkenne 6000-rel, és az A szövetségé megnőne ugyanennyivel. Tekintsük a 3. világot.
Tegyük fel, hogy a B szövetségnek 10 győzelme, és 20 veresége van. Ez esetben az A szövetség 3000 LE-t zsákmányol, a B szövetség pedig 1500-at veszít. Ha B rögtön benyomja a kapitulációt, akkor viszont 3000-et veszít.
Ha B-nek 20 győzelme és 10 veresége lenne, akkor A 12000 LE-t zsákmányolna, és B 6000-et veszítene.
Így megmaradna a szövetségi háborúk izgalma, de a gyengébb szövetségek életét nem lehetetlenítenék el a nagyok.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
165. hozzászólás - 2009.01.16. 14:28:04
Ki fogom próbálni a V3-at. Amiket írtál Miklós, tetszenek. Szeretem a Végzetúr játékot, és hiszem, hogy a V3-on még jobb lesz a játék.Már csak egyetlen egy dolog zavar. A pusztítás citadellája. Lássuk be, hogy ez az épület semmire sem jó azon kívül, hogy másokat szívathatunk vele. Sajnos bele kell törődnöm, hogy a többség szeret másokat szívatni. Nyilván sokkal szórakoztatóbb belerúgni másba, mint felsegíteni a földről, vagy legalább hagyni, hogy magától felálljon. De ez nem a játék hibája.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
166. hozzászólás - 2009.01.16. 14:35:47
Nem egészen V3 kérdés, de.:
Valaha, valaki aktivizált már Citadellát???
Kitesszem valakire, annak a haverjai cserébe megszórnak minket, tiszta hidegháború... Nemhogy V3-on, de V1-V2-ön sincs smemi értelme ennek az épületnek, így első ránézésre egy drasztikus reform mindenképpen elkellene. Míg az átokpiramis rendszere szinte tökéletes, addíg a citadella....
A hozzászólást Birka módosította 2009.01.16. 14:36:09-kor
Pontszám: 6
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
167. hozzászólás - 2009.01.16. 14:37:03 (Válasz Miklós #164 hozzászólására.)
Érdekesen hangzik kipróbálom, viszont továbbra is kérdésem az, hogy lesznek e változatosabb tárgyak, ergó már a játék elejétől más tárgyakat más tulajdonságbónuszokkal terveztek e, mert az nagyot dobna szerintem, új tárgyvásárlási taktikákat lehetne kidolgozni. Szerintem gondolkozzatok el a tárgyak szakértelem bónuszadásán is, mert az is szinesíthetné a játékot persze, ezt biztosan csak ti tudnátok teszteken bizonyítani...
Egyébként tényleg jónak tűnik a V3, csak ne legyen az első kettő klónja épületekben és tárgyakban, mert az már uncsi lenne és aki játszik az első kettővel az már előre tudja mit merre kell fejlesztenie, hogy jó legyen.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
168. hozzászólás - 2009.01.16. 16:02:08
Másfajta tárgyak, varázslatok egyenlőre biztosan nem lesznek egy újabb világon. Az ilyenek készitése rengeteg munka, és most van egy csomó, sürgősebb feladat, ld. várható fejlesztések. hosszútávon biztosan lesznek majd új tárgyak, de hogy milyen formában, még nem tudom.
Pontszám: 5.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
169. hozzászólás - 2009.01.16. 16:07:14 (Válasz csati777 #158 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.01.15. 09:12:20
Ezt már ezerszer kitárgyaltuk. Röviden összefoglalva: azok a mocsok, szemét, öt szinttel erősebb tárgyakban feszítő prémiumosok, akik minden nap agyonvernek és ellopják a LE-det-a pénzbefizetéseik által ők teszik lehetővé, hogy te ingyen élvezhesd a játékot!!! Ennyire nehéz ezt megérteni? Rengeteg ingyenes internetes szerepjátékot ismerek, de valójában egy sem teljesen ingyenes. Az egyiknél magát a játékot kell megvenned, és utána játszhatsz vele ingyen (Guild Wars), a másiknál állandóan felugró reklámablakok idegesítenek halálra, a harmadiknál pénzért vásárolhatsz tárgyakat és szolgáltatásokat. A lényeg, hogy valahogy fedezni kell a szerver és karbantartási költségeket (megsúgom, ezek horribilis összegek). A legfontosabb szabály, amit a gyerekekben már első osztályban tudatosítani kellene: AZ ÉLETBEN SEMMI SINCS INGYEN!!!

nem, nem tárgyaltuk túl, mivel ti nem vagytok hajlandók tárgyalni.
képzeld el, hogy bemész egy étterembe, ahol az ajtó fölé kiírják, hogy ingyen étel, de csak leves van, és a kanálhoz pénz kell.
rendben van, tudsz kézzel enni, de mennyit.
amik gyakori érvek szoktak lenni:
1. ha nagyon sokat kockulsz, behozhatod a lemaradást. de nem, akármilyen gyorsan eszed is a levest, sosem fogsz tudni annyit enni, mint akinek van kanala.
2. más játékok is fizetősök. hát tényleg. de azoknál nem írják ki a főoldalra, hogy ingyért van.
3. ha nem csinálsz ezt meg azt, spórolhatsz, és lesz elég pénzed. Miklós is spórolhat, és lesz elég pénze fönntartani a játékot. egyébként én pl gyakorlatilag 0 bevétellel rendelkezem, tiszta csóró vagyok, nem kapok zsebpénzt. és ha nem iszok meg a kocsmában egy sört, akkor sem lesz több pénzem... de ha lenne, akkor sem költeném egy játékra. inkább vennék gumicukrot rajta.
4. általában azok vesznek őskövet akik eleve jól játszanak. igen, ez tény, viszont azok, akik nem vesznek őskövet, azok játszhatnak akármilyen jól, akkor sem fognak olyan jók lenni, mint az ugyanolyan jól játszó őskövesek.
5. az őskövesek tartják fönn a játékot. már egyszer kifejtettem, hogy a nemőskövesek pont ugyanannyira tartják fönn a játékot.
6. AZ ÉLETBEN SEMMI SINCS INGYEN. ez nagyon jól szokott mutatni főleg egy olyan hszben, ahol egy ingyenjátszónak válaszolnak... továbbá ez a kijelentés egy öngól, mivel elismeri, hogy a játék nem ingyenes, fizetni KELL érte. és még továbbá: az életben iszonyatosansok minden ingyen van.

ha van még valami, arra is készséggel válaszolok.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.16. 16:07:53-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.10
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
170. hozzászólás - 2009.01.16. 18:17:58 (Válasz Sir Ny #169 hozzászólására.)
Próbáljuk meg a vitát eredményességi szempontból vizsgálni. Te hiszel abban, hogy ha telesírsz minden fórumot akkor ingyenessé teszik számodra a játékot?
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 6.60
közellenségRicsi6657Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
171. hozzászólás - 2009.01.16. 19:23:49
szerintem jó lessz!
Pontszám: 3
kedvelt tagGaborpivarcsiFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
172. hozzászólás - 2009.01.18. 16:56:22
Jó lesz a V3, eddig nem voltam prémiumos, de havi pár100 HUF-om lesz arra, hogy kevesebb LE-t veszítsek ha lecsapnak. Nyugisabban tudok majd "tevét nevelni".

Idézet: Sir Ny - 2009.01.16. 16:07:14
de ha lenne, akkor sem költeném egy játékra.

Amellett, hogy a gumicukor értéke semmivel nem nagyobb a játékélménynél, ez a mondat tökéletesen elárulja a hozzáállást. Ha te amúgy se vagy hajlandó egy játékért fizetni, akkor mi alapján várod el, hogy más időt és PÉNZT nem kímélve "ingyenélőknek" fejlesszen játékot...? Szerintem ez így, ahogy a végzetúrban van, abszolút korrekt. Akinek nem tetszik, ne játsszon vele ingyen, én is csak azért leszek prémiumos, mert a V3 nyugalma megéri.
A hozzászólást Gaborpivarcsi módosította 2009.01.18. 17:05:08-kor
V3 - Pivi
Pontszám: 5.67
népszerűtlenDestroyer96Férfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
173. hozzászólás - 2009.01.19. 18:14:29 (Válasz Miklós #164 hozzászólására.)
SZENTEM K JÓ LESZ.
A hozzászólást Destroyer96 módosította 2009.06.29. 15:28:32-kor
Pontszám: 2.86
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
174. hozzászólás - 2009.01.20. 17:55:56 (Válasz Miklós #168 hozzászólására.)
A hordák is ugyan olyanok maradnak mint aV1-en es V2-őn ? Mert úgy gondolom ha a jelenlegi hordabónuszok maradnak akkor erősen felborulnak az erőviszonyok. A gyémánt egyetlen számottevő előnye az olcsóbb tárgyvásárlás marad, a növelt regeneráció pedig a elértékteleníti a zafírt bónuszt, míg a rubin és a smaragd képességeit, nem befolyásolják a változások.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
175. hozzászólás - 2009.01.22. 09:40:17 (Válasz Gaborpivarcsi #172 hozzászólására.)
Idézet: Gaborpivarcsi - 2009.01.18. 16:56:22

Idézet: Sir Ny - 2009.01.16. 16:07:14
de ha lenne, akkor sem költeném egy játékra.

ez a mondat tökéletesen elárulja a hozzáállást.

mekkora felfedezés, hogy azt írom ami a véleményem. erre egyedül jöttél rá, vagy segítettek?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.56
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
176. hozzászólás - 2009.01.22. 09:41:56 (Válasz Gaborpivarcsi #172 hozzászólására.)
Idézet: Gaborpivarcsi - 2009.01.18. 16:56:22

Idézet: Sir Ny - 2009.01.16. 16:07:14
Ha te amúgy se vagy hajlandó egy játékért fizetni, akkor mi alapján várod el, hogy más időt és PÉNZT nem kímélve "ingyenélőknek" fejlesszen játékot...?

ezt nem nagyon értem... ha hajlandó lennék fizetni, akkor elvárhatnám, hogy ingyé adják a játékot?
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.22. 09:44:59-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.88
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
177. hozzászólás - 2009.01.22. 09:44:00 (Válasz krishy #170 hozzászólására.)
Idézet: krishy - 2009.01.16. 18:17:58
Próbáljuk meg a vitát eredményességi szempontból vizsgálni. Te hiszel abban, hogy ha telesírsz minden fórumot akkor ingyenessé teszik számodra a játékot?

viszontkérdés: te hittél abban, amikor azt a hszdet leírtad, hogy bármit is elfogsz vele érni?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.56
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
178. hozzászólás - 2009.01.22. 09:44:39 (Válasz Sir Ny #176 hozzászólására.)
[törölve]
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.22. 09:44:52-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
kedvelt taggtadlFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
179. hozzászólás - 2009.01.22. 11:01:36
Kicsit elszakadva a fizetős/nem fizetős vitától.

Miklós, nem félsz attól, hogy iszonyú gyors lesz a fejlődés a harmadik világban? Gyorsabb ÉP regeneráció, sűrűbb csaták és a csaták itt LE generátorok, mert a győztes mindent visz a vesztes pedig csak 20%-ot veszít. Oké maximálva van a kinyerhető LE és a portyapontok korlátoznak, de nem látom be, miért ne pihenne mindenki 3000 LE-vel maximális haszon reményében szemben az első világon eluralkodó 0 LE-s (vagy projekcióval 0-ra védett) táborozással.

Egy laboratóriumi eset, hogy értsd mire gondolok: Én a saját tükörképemmel harcolok 50-50% eséllyel ezer csatát, akkor 500-at nyerek / 500-at vesztek. Mindkettőnknél elegendő LE van maximális rabláshoz, és az egyszerűség kedvéért első szintűek vagyunk végig, akkor két csatánként 10+10*1 LE-t zsákmányolok és 10+10*1*0.2 -t vesztek. Ami kb. +16 LE
Ezer csata után +5300 LE mérleggel zárok.

Ugyanez a kísérlet az első világon elvileg +0 LE mérleggel zárul, hiszen amit elraboltam, az el is veszítem.

Ez nagyon nagy különbség.
Pontszám: 5
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
180. hozzászólás - 2009.01.22. 13:05:01
Sziasztok!

Szerintem nagyon jó ötlet a 3. világ létrehozása, részben az újítások miatt (bár ez engem annyira nem érint), de főképp, mert 3 napja kezdtem el a játékot és nagyon megtetszett, viszont úgy érzem, hogy a jelenlegi 3300 körüli helyezésemmel nem sokra tudnám vinni, így pedig mondhatjuk úgy is, h egyenlő esélyekkel indulok mindenkivel szemben:)
Szerintem a prémium is egy ésszerű dolog, mivel egy ekkora befogadó képességű szerver fenntartása tényleg elég költséges, az időigényességről nem is beszélve...
Ingyenesnek mondható a játék, mert nem kötelező fizetni, így senki sem panaszkodhat olyan indokkal, hogy átverik Őt. Aki kellemesebb fejlődést akar az gyűjt egy kicsit prémiumra, aki pedig megvan elégedve ezzel, vagy nem hajlandó játékért fizetni, az megpróbál mindent megtenni, hogy így is vigye valamire.
Üdv. Street
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!