Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bodnaar

Oldal: 123
Dátum: 2010.07.21. 11:02:40
Szerintem legyen egy gyűrű szinttől függő LÉ-ért és őskőért, amivel kikapcsolható az állatsebzés meg a lopás.
Dátum: 2010.07.08. 10:12:34
Szívás ez így is, v1-en többet lehet rabolni 20-as szinten, mint v3on 80-ason. A puszta vadászatot meg valljuk be elunja az ember addigra.
2-3 naponta kapok ilyet, de ez igazi gyöngyszem. A nevet inkább kihagyom, a világért sem szeretném, ha zárolnák. 8 ezret hoztam rajta éjfél óta.


Üzenet címe:
(nincs cím)
Dátum:
Ma, 07:54:14
Te nagyon fasz miért támadsz meg mindig, mijattad nem tudom megvenni a gyűrűt!!!
Még egyszer megtámadsz beperellek a játékvezetőnek!!!


Update: megtámadtam, megint írt


Üzenet címe:
Re: (nincs cím)
Dátum:
Ma, 11:21:27
Te kurva Most beperellek a játékvezetőnek és le leszel tiltva!
Dátum: 2010.06.16. 22:13:07
Mindjárt rájöttök, hogy az a legjobb, ha két millit se kell mozgatni, hanem egyből keres és jelöl
Dátum: 2010.05.27. 20:04:44
Miklós for president!
Dátum: 2010.04.14. 18:54:29
Tovább tisztultak a részletek. Ennél jobb már nem nagyon lesz, majd csak a hivatalos.

Dátum: 2010.04.11. 17:21:30
Rekonstruáltam a hiányzó részleteket.

http://kepfeltoltes.hu/100411/81982573kufarok_i_www.kepfeltoltes.hu_.png

Dátum: 2010.04.11. 11:45:00
Az ötlet jó, csak kicsit módosítani kell rajta:
Legyenek azok kizárva, akik nem vadásznak, nem portyáznak. Random kilőve.
Dátum: 2010.04.11. 02:00:48
Túl vagyunk az egyharmados lefedettségen. Most már a pajzán részletek is kivehetők.



Elképzelhető szerintem, hogy fix térképdarab alapján van a kép, és csak ez az egy lesz. Ez egyesített kép. Ha megnézitek a saját kufárotokat, az még sehogy sem áll. Talán egy hónap alatt sem lesz kész külön-külön minden részlet.
Dátum: 2010.04.11. 01:54:16
Portyázás menüre kattintva (tudom, senki nem használja ) bárkinek a neve beírható, és ott van mellette a támadás gomb. Tessék.
Dátum: 2010.04.10. 17:22:44
Idézet: CaveMaN - 2010.04.10. 08:23:46
Idézet: Bodnaar - 2010.04.10. 01:27:23
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=574


Vagy az ilyen típusú linkekből könyvjelzőt csinálsz, mappákba gyűjtöd, és használod a böngésző "Összes könyvjelző megnyitása" parancsot. Kész is a fapados öltözködő script, végtelen számú tárolható öltözettel.


Apró gond van vele, mégpedig, ha sok öltözködős linket hívsz meg egymás után, akkor különböző anomáliák jelennek meg a játékban. Pl régebben teljesen levetkőzött a karakter, azt mondjuk már javította Baraty, most olyat hallottam, hogy az illető VP-je nem stimmelt.


Nálam még ez sosem fordult elő, pedig szoktam olyat csinálni, hogy egyszerre több dologra rányomok, még mielőtt elnavigálna a böngésző. Ha elég sok lövöldözős játékkal jászottál már, akkor egyszerre akár 4 állatot is harcba tudsz hívni, vagy akár egy egész ruhatárat lecserélni.

Szerintem mindenkinek megvan a képességeihez mért lehetősége, akár programozó, akár nem.
Legyen Józsi, A, B, C, D, F, G, H végzeturak:
A játékos kikémleli Józsit, látja, hogy alacsony ÉP, kiszámolja percre pontosan, mikor kell megtámadni. Meg is támadja.
B játékos percenként frissíti Józsi adatlapját, mikor jelenik meg a Támadás gomb.
C játékosnak olyan böngészője van, hogy percenként tud frissíteni egy adott linket. Beállítja ezt Józsi megtámadásának linkjére.
D játékos ír egy scriptet direkt Józsi ellen, ami megpróbálja percenként támadni.
E játékos nincs is a halmazban, ha megfigyelitek. Ő majd később fog regelni.
F játékos a Portyázás menüben beírogatja percenként Józsi nevét és a megtámadására nyomkod.
G játékos éjjeliőr a patológiai intézetben, ahol soha nem történik semmi. Hála viszont a kontinuumszűkítésének, egész éjjel, óránként tudja Józsit támadni, és ha még relikviát is vett, akkor percenként kémlelheti.
H játékos maga az ördög, aki soha nem alszik. Egész nap aktív, és a toplista élmezőnyében van kb 10 támadható ellenféllel. Betéve tudja mindegyik célpontja karakterlapját, és személyes hadviselést folytat ellenük egész nap.

Vesztes próbálkozás ezek közül kiszűrni, hogy melyek a robotpilóták, és melyek a natúr végzeturak.
Dátum: 2010.04.10. 01:27:23
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=574


Vagy az ilyen típusú linkekből könyvjelzőt csinálsz, mappákba gyűjtöd, és használod a böngésző "Összes könyvjelző megnyitása" parancsot. Kész is a fapados öltözködő script, végtelen számú tárolható öltözettel.
Dátum: 2010.04.10. 01:20:52
Hát mé'ne.



Jelenlegi lefedettség: 25.85%
Dátum: 2010.04.08. 22:16:05
Eddig felfedett térképdarabok összesítve

Megvan a megoldás!

A nem-csalók táborának az a baja a csalók táborával ugyebár, hogy amíg ők keményen dolgoznak a jutalomért, mások megkapják azt ingyen.

Legyen hát őskőért kapható a 10%! 3000 kő per hónap. "A" jelű játékos, akinek nincs 1200 forintja őskőre naponta (mert pl még csak 9 éves), ott ül majd a gépnél, és leválaszolja a kérdéseket. "B" jelű játékos - aki mellesleg egy másik játékban 94-es szintű paladin - meg elmegy kőműves segédmunkásnak, hogy aztán a megkeresett pénzt elkölthesse őskőre és kvízre. Az üveghegy ura pedig - valamelyik topicban olvastam - épp azon dolgozik, hogy megszüntesse a csalás lehetőségét. És érti a dolgát.
Idézet: Lanmandragoran - 2010.04.05. 16:25:58
De igen, előny. Mert az egyik csoport belefáradt a kvízbe, nem csinál semmit, nem kap semmit. Másik csoport, belefásult, automatizál, kap 10%-ot. Ez akárhonnan nézzük, 10% extra bevétel ajándékként.

Ne azokhoz hasonlítsd magad, akik bevállalják a monotonitást, és megdolgoznak a kvízjutalomért. Ez nem egy alanyi jogon járó valami, amit úgyis megkapsz, bármilyen módon intézed. A 10% azért jár mert itt ülsz és foglalkozol vele! Milyen jogon mered ezt egy programmal kiváltani, majd utána hangoztatni hogy neked ebből semmilyen előnyöd nem származik?


Azért, mert pártolok egy csoportot a kettő közül - amihez jogom van - még nem jelenti azt, hogy közéjük is tartozom. Amit leginkább hangoztatok, az az, hogy van, aki undorító módon, csalással kap lélekenergiát, és van, aki értelmetlen favágással teszi. Feltételezem, azzal a véleménnyel a többséghez tartozom, hogy a kvízek megválaszolása már rég nem intelligencia kérdése, egyik csoport számára sem.

Eszembe jutott egy megoldás, ami, ha jól emlékszem, hivatalos oldalról hangzott el: A kvízkérdések nyilvánossá tétele.
1. A nem függő játékosoknak semmi keresnivalójuk az élmezőnyben. Keményen hangzik, de így van.

2. Nem, szerintem nem előny. Egyik csoport: nem csinál semmit, kap 10%-ot. Másik csoport: kattint 10-et, olvas, jelöl: kap 10%-ot. A végeredmény ugyanaz, csak az egyik csoport tagja közben elfárad. Ez mindössze morális kérdés, nem előny, mert mindenki 10%-ot kapott.
Ha már kíváncsi vagy:
Szerintem ez egy szép nagy torta, jut akkor is, ha egy ember eszi meg a felét. Nem egyszer nyertem már bajnokit, és ez nekem elég. Nem vágyom abszolút első helyre, elég, ha mindenkit leverek, aki az utamban van.

Egyébként volt már dolgom csúcsoptimalizátorral, esélyem sem volt ellene. Aztán kb 40 szintnyi optimalizálás után hirtelen törölt, pont amikor az ember élvezni kezdi munkája gyümölcsét. Hogy zavart-e? Igen. Rágyújtottam volna a házát. De bőségesen feledteti minden rossz érzésemet, hogy belerokkant a kemény munkába és törölt, mielőtt jól érezhette volna magát, akár ember, akár gép vitte idáig.

Szóval igazat adok neked. Csak én már felébredtem. Rájöttem, hogy nem a láthatatlan vadászat és a matek teszi széppé a játékot, hanem az erő gyakorlása

Ja igen, az élmezőnyben ez komoly problémát jelenthet, hogy valaki automatizál. De ha jobban belegondolunk, az élmezőny mindig is kihaló félben levő faj lesz, és ennek nem a csalás a fő oka, hanem a célponthiány, és az ingerszegény TOP életmód.
Nos, nem bánom a plágiumot, nem jogvédett műről, csak egy szombat délutáni magasvérnyomás eredményéről van itt szó.

Külön figyelemre méltó, hogy az érvelésnél tényeket is használsz, ezt ritkán szoktam itt a fórumon észrevenni.

Szeretnék most iróniától mentesen*, lehetőleg objektíven megvizsgálni pár dolgot.

1. A játéknak van egy mechanizmusa ugyebár, akár a portyázás, akár a vadászat útját követi valaki. Ez a mechanizmus automatizálható. Ahogy te is mondtad, programozás kérdése, és létrehozható egy hétvége alatt egy terminátor karakter. Tekintsünk el a morális részétől most, és nézzük a célokat. Mire jó ez? Belépni hetente, megnézni hogy halad, aztán ezen élvezkedni? Kétlem. Sokszor nem a cél hoz örömöt, hanem az odáig vezető út, ezért nem fogadtam el soha még 999-es szintű karakterek átvételét. Amit magam nevelek, az vagyok én. Mi értelme volna lekódoltatnom valakivel egy független karaktert, amihez semmi közöm? Kételkedem abban, hogy ez bárkinek örömet okozna. Én szeretem nézni, ahogy a rendszeridő utolsó perceit üti, letelik a 8 óra, és ismét kivégezhetek valakit. Ott vagyok, a szemébe nézek, és vigyorgok a szenvedésén.

2. A játékban vannak örömet okozó, és örömet elvonó elemek. Örömet okoz, ha közös erővel, csapatjátékkal leölünk egy epiket, de urambocsá az is örömet okoz, hogy még dél sem volt, máris annyit raboltam másoktól, mint két nap alatt. Ha leraknék érte 50-100ezret valaki asztalára, hogy ezt helyettem csinálja egy gép, az semmilyen formában nem okozna örömet. De itt van az, ami szintén visszaveti mentális erekciómat (és ezzel szerintem nem vagyok egyedül): Ifjabb Kovács János hanyadik jelenetért kapta meg élete 9. oscar-díját a Vak asszony visszanéz III. c. fimben? Oké, google, wiki. Fél perc alatt megtalálom. Fekszem az ágyon játék közben, és csak azért nem köpöm le magam, mert visszahullana rám. Már megint fél perc az életemben, ami semmi örömet nem okoz. Helyes válasz! - írja a VU, kiváló. Akkor most Hány csavarból állt az az űrhajó, ami az első néger űrtúristát szállította? Google, wiki, kezdődik előről. Úgy érzem magam, mint egy gép...miért ne csinálhatná ezt egy gép, ahelyett, hogy én másolgatom a kérdéseket egyik böngészőablakból a másikba?

A történet két szálra szakad:

a) Jé, nem vagyok egyedül, valaki már ezt megcsinálta...letöltsem? Nem...tilos, illegális, máglyahalál. Oké, végül is ezt vállaltam, végigkattintom a kérdéseket, mert kell a plusz lé. Eltelik hét hónap, a kórházban ébredek. "Végzetúr kvíz miatti gyógyszertúladagolás, a héten már a harmadik" - mondja az ügyeletes orvos. Tudom, hogy jó kezekben vagyok. Minden rendbe fog jönni, és mire kikerülök, legalább 400 CSPm lesz megint...

b) Jé, nem vagyok egyedül, valaki már ezt megcsinálta...letöltsem? Illegális...illegális? Nem tudom. Ha ez így megy tovább, törlök, ezért pedig maximum zárolnak...nincs sok különbség. Elrontom más játékát vele, hogy amíg ő 10-et kattint, a google, a wiki, és háromhavonta az ambulancia között ingadozik, én boldog vagyok? Aligha rontom el. Szép nap ez a mai, újra van kedvem játszani, rendelek is 1000 őskövet.

c) 2012. Az emberiség fele kipusztult a kérdések megválaszolásától, a másik fele pedig a karakter zárolása okozta önpusztítástól. Az utolsó két hős, Miklós, Baraty, és kedves családjuk visszautaznak az időben, hogy ezt megfékezzék. Összefogásuk eredményeként 2010 áprilisában megalkotnak egy új gyorsítást, amitől egyetlen kvízkérdést sem kapsz, de az opcionális 10% helyett fix 5%kal többet érnek a vadászataid. A parasztok eldobják traktoraikat, a rabszolgák felszabadulnak. Családfők ébrednek rá, hogy olyan nevű gyerekeik vannak, akikről a VU elkezdése óta nem is tudtak. A világ egyetlen városban egyesül, nincsenek többé országhatárok, fegyverkezési verseny, és béke honol a galaxisban. (mindenki vesz 500 őskövet is)

Összefoglalva:
- a játékban vannak kellemes és kellemetlen részek. ezzel mindenki egyetért
- népes tábor szerint a kvíz kellemetlen. ez a tábor vagy használ scriptet, vagy lenyeli a békát.

Bocsánatot kérek, ha kampányszövegnek hangzott ez az egész, nem bíztatok senkit arra, hogy csaljon. Mindenki eldöntheti, mit csinál, nem az én dolgom. Szubjektív véleményként szeretném leírni, hogy engem NEM zavar, ha valaki 100% helyes választ ad (mint v4en a legtöbb helyes válasz tulaja), NEM zavar, ha valaki percre pontosan 8 óránként megüt, sőt az sem, ha csak maszturbálni loginol be hetente, és a többi aktivitásáról csak egy email értesítőt kap a fiókjába. Felteszem magamnak a kérdést, tényleg nem zavar? Nem. Nem foszt meg semmi élvezettől engem. Tudom, hogyan kell fejlődni, ismerem a trükköket. Ha kell, nem alszom. Mert élvezem. Tudom, hogy erős leszek, bárki bármit csinál, egy géppel is felveszem a versenyt. És azokkal az emberekkel, akik szintén gépi precizitással, 30 bajnoki medállal, napi 24 órában ennek élnek.

Nem értem a felháborodást ennek fényében. Minden öreg róka tudja, hogy a "nem vesz el sok időt" az igazi kampányszöveg. Minél többet szánsz rá, annál jobb vagy. És minél többet intéz helyetted egy program, annál semmitmondóbb a léted.

Kérdezd meg magadtól, kedves olvasó, szereted azt a 10000 kérdést, amit eddig megválaszoltál? Megérte? Rosszabb lett a helyzeted, hogy ezt más ember nem 1000, hanem 1 óra alatt válaszolta meg? Tényleg azért vagy gyenge, mert más programot használ?

*nem sikerült
Dátum: 2010.04.04. 12:22:22
Az üveghegy ura benne van a történetben. Hozzá imádkozik a szentimentális földmunkás, ha ez nem derült ki. Az üveghegy ura nem földi hatalom, nem egy polgármester, aki be tudja szüntetni a traktor használatát. Nem földi hatalom, aki táblákat tesz ki, és korlátok közé szorít minket. Az üveghegy ura nem így működik. Ő vagy a földet fogja alkalmatlanná tenni a traktor számára, vagy pedig lesújt rájuk az égből szörnyű villámával.

Nincs kiírva sem tiltás, sem engedély. Mindenki dönt belátása szerint, a döntéseknek pedig, mint tudjuk, következményei vannak. Néha nem látható előre, hogy milyenek, de ennek ellenére nagyon sokan még mindig mernek dönteni. Erről szól minden nap. Erről szólt a Zarknod is. Döntés, következmény. Nincs aki a kezünket fogja mindig, és megmondja, mi a helyes út. Sőt, szubjektív nézőpontunkból kilépve, talán nincs is helyes út, csak utak vannak. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az első ember rájött, hogy kell tüzet gyújtani. Vagy amikor rájött, hogy vadászatkor hasznára válik a spektrális manipuláció. Vagy esetleg írjuk ki: fejlessz X SM-et, Y sajtolást, Z turbót, és minden rendben lesz?

Csal, aki googlet használ? Csal, aki jerikót, meg a másik adatbázist használja? Csal, aki ezt a 10 kattintást automatizálja?
Oldal: 123