Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2009.07.05. 01:50:49
Persze, hogy logikátlan lenne. Ezt nem is vitatom. Abban is igazad van 20-30. szintig nincs olyan nagy eltérés a hordák között. A smaragd 31-40. szinttől kezd elhúzni és ez annak köszönhető, hogy a felszerelésekkel egy kicsit jobban tápolható a hordabónusza vagyis az hogy erősebb a varázslatban.
Dátum: 2009.07.05. 00:12:07
Az jelent valamit, hogy az egyik legerősebb smaragd szövetség tagja? Nem. Attól még nem lesz valaki hű de tapasztalt játékos mert bekerül vagy benne van egy erős szövetségbe.
A minősíthetetlen hangvitelből kiindulva meg egy ideggyenge ember, akinek ha nem jön be a varázslata hetekig sírdogál a sarokba.
Sokan meg még fel is néztek erre az emberre. Lehet jó játékos és ügyesen fejleszti a karakterét, de emberileg egy nulla. Ez a nem a témához kapcsolódó hozzászólásaiból egyértelműen leszűrhető.

Más:

A smaragdok meg egyértelmű, hogy ragaszkodni fognak a jelenhelyzetben kialakult előnyükhöz. Én is ezt tenném és hirdetném hogy minden rendben van Ti fejlesztitek rosszul a karaktereiteket.
De tételezzük fel azt hogy megfordul a csaták menete. Először jön az 5-6 fizikai támadás és utolsó körben a varázslás. Akkor is azt mondátok hogy minden rendben van így! Még egyszer mondom nem változtatunk semmin csak a támadások sorrendét cseréljük fel.
Sok esetben a smaragd el sem jutna a varázslásig. Mert a rubin horda ledarálná őket. Most pedig az van hogy a smaragdok már az első körben levarázsolják az ellenfelüket.

Szerintem egyik sem jó! A jó az lenne ha mind a két fél egyenlő eséllyel indulhatna a csatában. A játékban az első kör a varázslás. A smaragdok általában sokkal jobban varázslónak mint bármelyik másik horda tagja. Tehát értelem szerűen az egyensúly érdekében egy kicsit vissza kell fogni őket vagy a másik 3 hordát kell egy kicsit megerősíteni. Hogy hogyan az legyen a fejlesztők dolga.
Dátum: 2009.07.04. 13:20:42
Hidd el nem hajtok a népszerűségre és ez a része a dolognak egyáltalán nem is érdekel.
A Rubin vs. Smaragd párharc a varávzslat kontra fizikai sebzés része a dolognak viszont annál inkább.
De zárjuk le ezt a féligmeddig sértegető, személyeskedő vitátt mert nincs értelme, ráadásúl már rég elkanyarodtunk az eredeti témától.
Dátum: 2009.07.04. 12:53:18
Na ebből a hsz.ből látszik mennyre nem figyeltél arra hogy mit írkáltunk itt eddig össze-vissza.

Senki nem jött azzal hogy a smaragdok hibásak bármiben is egyszerűne sokkal erősebb a varázslatuk mit a többi hora által okozható fizika sebzés!

Eddig az mondtátok mondta, mindenki abba az irányba fejleszti a kait amerre szeretné, ha éppen ork akkor ork, ha lovag akkor lovag, ha varázsló akkor varázsló.

Mi nem várunk megoldást seniktől kötetlenül beszélgetük egy játéktechnikai problémáról. Amit mindenki a maga modján több kevesebb sikerrel megpróbál megoldani, de Te megint jössz a fellengzős lenéző dumáddal. Vagy szállj le a földre vagy ne ír ide. Keres olyan fórumot ahol elnézik neked a pöhendi stílusodat.
Dátum: 2009.07.04. 12:36:02
Szia Bagi!

Már azt hittem egyedül kell küzdenem a smaragd uralom ellen!
Dátum: 2009.07.04. 12:30:38
Vannak olyan Fórumozok akiknek érdemes megfogadni a tanácsát és érdemes rájuk figyeln!
Te eddig a témához hozzá sem szagoltál, csak jöttél és ugattad a Holdat V1 50. így meg V1 70. úgy!
Próbáltam elkerülni a személyeskedést és a sétegetést, neked ez nem sikerült, úgyhogy nem is vagy arra érdemes, tőled bármiféle tanácsot megfogadjak. De igazából nincs is szűkségem tanácsra, ha valamit nem tudok vagy nem értek akkor azt megkérdezem olyan embertől aki arra érdemes és nem egyből azzal kezdi, hogy a V1 50-70. és az úgy van ahogy!

Ez a különbség közted és a normális fórumozok között.
Dátum: 2009.07.04. 11:07:56
Ment Pü. üzenet!
Dátum: 2009.07.04. 10:40:44
Kedves barátom, látom fogalmad sincs arról miről is folyt tegnap este a beszélgetés vagy ha úgy jobban tetszik a vita! Szó sem volta arról hogy kinek milyen irányú a saját karaktere, vagy éppenséggel az mennyire erős, legyőzhető-e vagy sem. Erről még csak szó sem volt. Arról meg aztán végkép nem volt szó, hogy kinek mennyire nagy a játéktudása. És nem sírt itt senki hogy az én karakterem gyengébb mint másé ez ezért vagy azért van. Kicsit eltájoltad magad.

Tegnap este a hordák közötti különbségekről folyt parázs vita és a részemről felemlegetett úgymond beskatulyázásról (smaragd/varázsló, rubin /harcos)
De arról hogy személy szerint ki milyen irányba fejleszti a karakterét szó sem esett.

És azért mert a V1 50-70. szintű karakter mondja amit mond még lehet hülyeség. Ne keljen már hasra esnem azért mert valaki 50-70. szintű. Lehet hogy alacsony szintűnek számítok a 31. szintemmel, de mire elém az 50-70. szintet lehet hogy sokkal erősebb lesz a karakterem, mit azoké akik most azt hiszik magukról már mindet tudnak a játékról mert 1-2 hónappal előbb kezdték. Elszomorító az hogy a szintekhez méred a játéktudást is.

A hsz-d több szót nem érdemel!

Más:
Még egy szó erejéig visszakanyarodva a tegnap estéhez ezt a Legendából másoltam ki és azt hiszem hogy a hordákkal a hordabónuszokkal és ezzel a szösszenettel nem kell többet bizonygatnom, hogy készítők igenis megkülönböztettek harcos és varázslót stb. Csak a játéknak ez a része később el lett hanyagolva és keveredtek a "kasztok" vagy direkt hagyták, hogy mindenki a hordája jellemző erősségét figyelmen kívül hagyva saját belátása szerint fejlessze tovább a kariját.

De igen is van varázsló és harcos horda:

Legenda 8. fejezet

Annak idején, amikor a négy sereg felvonult, hogy szembeszálljon az Ellenséggel, a galetkiket a képességeik alapján osztották be egy-egy csapatba. A fizikailag legerősebbek, a harcosok lettek a rubin horda tagjai. Ők voltak a legtöbben, de a háborúban, mivel az első vonalban harcoltak, is a legtöbb közülük halt meg. Az ő feladatuk volt, hogy a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslóit megvédjék. A zafíroké volt a felderítői szerep: igazi túlélőművészek voltak, teljesen ismeretlen terepen is képesek voltak élelmet találni, elrejtőzni, nyomokat követni. A gyémánt horda katonáit mindhárom másik egységbe tartozók lenézték. Ők voltak a sereg gyilkolóművészei, a többiek által megsebesített Ellenség gyenge pontját keresték, és irigylésre méltó precizitással csaptak le rá - és ezért persze a babérokat is ők aratták le.

És itt azt hiszem az is le van írva hogy a smaragdoknak fizikailag gyengébbnek kellene lenni. Ehhez képest ugyanannyi ÉP-t kapnak szintenként mint a harcos Rubin.

Na most Morroch lehet vagdalózni megint a játéktudással meg a kockulással. Szánalmas hogy a +20 szinttel és két hónap előnyükkel egyesek azt hiszik ők szarták a spanyolviaszt.
És itt most nem azokra gondolok akikkel tegnap este olyan jót vitáztam/beszélgettem.
Dátum: 2009.07.04. 01:00:38
Köszönöm mindenkinek a türelmet. Értem én hogy miről beszéltek. Nincs ezzel gond, de a harcos az ne var......

Még1x köszi a türelmet.

Szabinho sajnos nem érlek el, de szívesen megmutatnám ki a harcos Rubin a gáton!
Dátum: 2009.07.04. 00:37:42
Akkor minek a hordabónusz!

A harcos helyett írhatnék rubint is, de direkt nem írtam, mert a zafír is és a gyémánt is közelebb áll a harcoshoz mint a varázslókhoz.

Dr_Faktornak igaza van és én nem is ebbe az irányba akartam terelni a beszélgetést, de mindenki ezen kezdett el lovagolni.

Egy szónak is száz a vége jelen állás (felszerelés) szerint most a smaragdoknak áll a világ. Mert a hajszányi hordabónuszukat a jelen fejlesztések jobban támogatják mit a másik 3 hordáét.
Dátum: 2009.07.04. 00:25:58
Igen-Igen
Dátum: 2009.07.04. 00:22:14
Akkor csak egy hajszálnyival kellet volna az elejétől az aljában véve varázshasználóknak kevesebb Ép-t kapni szintlépésekkor.
Dátum: 2009.07.04. 00:16:59
Ez akkor lenne igaz ha nem 1+5vagy6 körös csaták lennének.
És azt azért ne felejtsük el, hogy nem csak Rubin és Smaragd hordák vannak. Tehát a harcosnak a többi "harcos" ellen is fejlesztenie kell.
Dátum: 2009.07.04. 00:08:00
Szerintem alapjaiban baj az, hogy egy varázsló ugyanakkora egészséggel/Ép-vel rendelkezik mint egy fizikálisan erősebb harcos.

És itt megint csak előjön az a baj hogy a harcosnak többféle TŐ-t kell fejlesztenie és betehetjük a felsorolásba akkor az Egészséget is. Míg a varázslónak nem kell hisz az első körben kiüt a varázslattal.
Dátum: 2009.07.03. 23:59:16
De ez a gáz benne, hogy ha talpon akarsz maradni harcoskén akkor neked Erő+Tám+Védő+IQ+Taut kell fejlesztened míg a smaragd esetében elég a IQ+Tau+Védő fejlesztése mert a többit az épület és a tárgy bónuszok megdobják. És igazából neki nem is kell a fizikai harcban sebeznie mert egyszerűen nem tudod megütni. A varázslat meg pont elég. A magas Ép miatt még a kiütés is reménytelen.
Dátum: 2009.07.03. 23:45:09
Teljesen igazad van! Én még csak 31 szintű vagyok, de szövetségben amelyikben vagyok mindenki 40 felett jár már és Ők pont most isszák ennek a levét.

Én még nem érzek akkora különbséget a hordák között, de az már most észrevehető, hogy a felszerelések a relikviák több bónuszt adnak a smaragdnak és ez majd a 40. szint körül fejti ki igazi hatását.

Egyik ilyen kedvencem a Rubin Triász gyűrű: Eg +3, Mág +3, IQ +3 Azért ez gáz!
Dátum: 2009.07.03. 23:36:06
Félre értesz! Az amit írtam válasz egy másik hsz-re. Ha elolvasod azt is akkor megérted mire írtam. Ha már Gandalf akkor azt is vágod, hogy a 3 harcos kari ellen (Legoas, Gimli, Aragorn) fizikai harcban alulmaradt volna. Sajnos ez itt nem mondható el. Itt a smaragdok a varázslat mellet ugyanolyan jó harcosok is. Viszont ez már fordítva a másik 3 hordára nézve nem igaz!

Az igaz hogy a játékosom múlik milyen irányba fejleszt, de amikor hordát választasz akkor ezt az irányt megmutatják neked. Ha erről le akarsz térni és egy harcosból varázslót csinálni vagy fordítva az járjon negatív bónuszokkal és plusz költségekkel. Pont úgy mint egy normálisabb RPG-ben kettős vagy osztott kasztú karakterek fejlesztése esetén. Pl. M.A.G.U.S vagy Pc-n a Baldur's Gate
Dátum: 2009.07.03. 23:08:52
Alapjában véve igazad van! De egy varázslónak nem is kéne a gyaktér. Varázsoljon ne harcoljon. Eddig rendben is vagyunk, de baj az, hogy a varázslat mellet már már jobban harcolnak mint a harcosok. Míg ez fordítva nem igaz, mert a harcos nem tud jobban varázsolni.

A hibát és több dologban látom vagy vélem.

1. alaphiba, amin már késő lenne változtatni, de a varázslók értsd: smaragd, túlzottan nagy fizikai erővel rendelkeznek. Gondolok itt arra, hogy az Ép-jük ugyanolyan szinten nő mint egy fizikálisan erősebb harcosé. Szerintem ez óriási hiba!
2. a tárgy és épület fejlesztések többsége a smaragdoknak kedvez.
3. a jelenszabályozás szerint a varázslatok aránytalanul nagyokat sebeznek a fizikai sebzésekhez képest (ez megint visszavezethető a tárgyakhoz is)
3. ha van hordabónusz, akkor kellene hogy legyen hordaspecializált fegyver is. (itt olyasmire gondolok, hogy a varázsló ne járkáljon páncélba a harcos meg ne mászkáljon varázsköpenybe vagy megteheti, de költségesebben és negatív bónuszokkal)
4. ha van hordabónusz akkor meg kéne próbálni visszaterelni ebbe a mederbe a játékot. (itt ara gondolok, hogy harcos ne akarjon varázsló lenni a varázsló meg ne akarjon harcos lenni)

Sajnos ott tartunk, hogy akik megunták a fejlesztők által tápolt smaragdokat azok vagy abbahagyják a játékot vagy hordát váltanak. Előbb-utóbb csak smaragdok lesznek és nem lesz ki ellen játszani.
Dátum: 2009.07.03. 21:53:25
Teljesen igazad van! A baj az, hogy ha talpon akarsz maradni egy smaragddal szemben akkor kénytelen vagy mindenedet IQ-ra és Traura fejleszteni. Ez mellet még fejlesztheted a többi tulajdonságodat is a Tám-Védő-Erő mert ez önmagába a varázslat a smaragddal szemben nem elég hiszen alapjában nem varázsló hanem harcos. De smaragdnak bőven elég az IQ+Trau páros + a Védő, mert az első varázslattal kiüti a harcost. Viszont a harcos fizikai támadását sokkal több tárgy épület gyengíti mint a varázsló varázslatát.

Véleményem szerint itt borul az egyen súly és juttatja előnyhöz a varázslókat!
Dátum: 2009.07.03. 20:55:05
Mondjatok már még egy olyan játékot ahol a varázslókat ennyire tápolják mint itt? A varázsló legyen varázsló a harcos meg legyen harcos!

A harcrendszer úgy ahogy, de jó! A varázsló varázsol a harcos meg vagy beledöglik vagy nem. De ha nem döglik bele akkor a varázslónak legyen vége. Aránytalanul nagyok a varázslatok sebzései a fizikai sebzésekhez képest. Azt mondom erre még rendben is van hiszen varázsolni csak 1x míg támadni 5-6x lehet. De egy varázsló miért rendelkezik egy harcos fizikumával és felszerelésével. A varázslok testi ereje sokkal gyengébbnek kéne lennie egy harcoshoz képest.

Mi az hogy varázslok olyan erősek a közelharcban mint egy harcos? Mi az hogy a varázslok ugyanolyan páncélokat, fegyvereket és pajzsokat hordanak mint a harcosok. Mi az hogy egy varázsló ugyanolyan erőben van mint egy edzet harcos. A varázslok gyenge fizikumú megfáradt görnyedt "lények" Nem pedig barbárok.

A hiba itt van nem pedig a sebzésekben.
És ne keverjük a szezont a fazonnal minden hordának megvan a maga specializaciója, de olyan bónuszokkal mit a smaragdok senki nem rendelkezik. A varázslók és harcosok egyszerre, a többiek meg csak vannak.