Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.16. 23:34:10
Hát, az én meglátásom szerint lehetett volna egyben az egész, nem három körben. Ekkor kisebb lett volna a vehemencia az elején, mindenki nyugisan kezdett volna a dologba látva, hogy ez hosszú móka lesz.
Vagy előre megmondani, hogy 3 kör lesz, és mindben ugyanazt kell csinálni.
Mert ez így az említett rajzfilmes fogás: ajtó mögött még egy ajtó, aztán megint egy ajtó, stb. Ez viccnek elmegy egy rajzfilmben, de egy kalandban nemigen, főleg ha ennyit kell izzadni egy-egy ajtón.
A kedvem vissza fog jönni egy idő után, de eléggé sokkoló volt a dolog.
(És persze reménykedem, hogy nem lesz egy 4. fázis.)
Dátum: 2009.08.16. 23:22:38
Sóhaj.
1. Én is sejtettem, hogy több fázisú lesz a dolog, írtam is erről egy eszmefuttatást egy korábbi hsz-emben (969-es hozzászólás).
Bár a helyzet nem úgy alakult, ahogy gondoltam, de én is a több fázisra tippeltem.

2. Én most február végén hallottam először a Beholder kft.-ről. (A megfelelő topicban olvashatod a sztorit, a napokban írtam bele.) Kövezz meg, noob vagyok, mert nem ismerem annyira a Beho-t, mint a tizenx éve TF-et toló emberek.

3. Fentebb leírtam, hogy NEM a 6 héttel van a bajom. Az a bajom, hogy monoton, unalmas dolog 6 héten át csinálni ugyanazt.
Ha egy kalandmester azt mondaná a kalandozóknak, hogy "Nagy kalandra indultok, aminek a végén érdekes dolgok lesznek", majd 6 héten át azt mesélné, hogy "mentek az erdőben, találkoztok egy goblinnal, megölitek, mentek tovább, találkoztok egy orkkal, megölitek, mentek tovább megint találkoztok egy goblinnal, azt is megölitek, mentek tovább, találkoztok egy medvevel, megölitek, stb", akkor egy idő után a játékosok meglincselnék.

4. Lehet, hogy ki lesz írva a nevem 5 héten át a listán. Farm viszont nem vagyok. TP-t nagyon szívesen adok bárkinek aki ezekben a napokban ellátogat hozzám, sőt, ha LE-t hoz nekem, még hálával is gondolok rá. Tudok vigyázni a lélekenergiára. Jól feljesztettem eddig a karakteremet mindenféle segítség nélkül is. (Volt olyan nap most, hogy bő 3000 LE-t hagytak nálam Zarknodista szerencsevadászok, akiket megtévesztett az alacsony TÖ-m.)
Nem tudom van-e V1-en karaktered, ezért leírom, hogy eddig összesen 7413 LE-t vesztettem az egész játék során, és 42-es szintű vagyok.

5. Kérlek alaposabban olvasd el a hozzászólásaimat. Te csak azt vetted le az egészből, hogy nekem valami nem tetszik, és nekiálltál leckéztetni engem.
Semmi bajom nem lenne a 6 héttel, ha érdekes, változatos lenne. De nem az. De ezt már leírtam. Nem érdekel az erőforrások elvesztése sem. Ezt is leírtam már. Az a gond, hogy jóllaktam az előétellel, és most kihoznak még belőle 2 nagy adagot mondván, hogy a főfogás csak azután jön, ha ezeket is elfogyasztottam.
Dátum: 2009.08.16. 21:56:34
Hm. Továbbra sem mondtad ki, hogy elolvastad, csak visszakérdeztél.
Viszont nehéz lelkesnek maradni, ha monoton dolgot kell csinálnod. Nincs gondom azzal, hogy van több fázis. Jó lett volna a második fázis, ha más mint az első. Más erőforrást igényel, mást kell csinálni, nem megint manókat ölni.
Valami más, amitől történet szaga van a dolognak nem pedig az a rajzfilmes fogás, amikor a farkas kinyitja az ajtót, aztán van mögötte még egy ajtó, aztán még egy ajtó...
Valami mást csinálni jó lett volna. Változatos. De ez így csak gályázás.
Csinálni fogom továbbra is, de már nem igazán élvezem.

Edit: helyesírás
Dátum: 2009.08.16. 21:46:59
Eddig én eléggé lelkes voltam.
Nyomtam az optimista szöveget, ma délután első voltam a LE töltés toplistáján. Ha kicsist visszaolvastad volna a korábbi hsz-eimet, láthattad volna.
Reményeim szerint hét közepére véget ért volna ez a töltögetés, és van jutalom, megvolt a színesítő esemény stb.
Ehelyett szembesülnöm kellett azzal, hogy még 2 fázis van, amiben ugyanazt kell csinálni, mint eddig. (Miért nem lett akkor egyberakva az egész?)
A te példádban volt egy nagyon jó kalandmester. Itt viszont volt egy színesítőnek beígért dolog, amiről kiderült, hogy van még kettő ugyanolyan fázisa, és ez valami rettenetesen hervasztó. Gályázás lett az egészből, húzzuk az evezőt még hosszú hetekig, és a végén annyira el fogunk fáradni/fásulni, hogy nem leljük majd örömönket a 10 fogásos luxuslakomában sem.

Továbbra is kíváncsi vagyok mi lesz a vége. Az sem nagyon lomboz le, ha vesztek erőforrásokat. Az viszont irgalmatlanul elveszi a kedvemet, hogy gályáznom kell még legalább 4 hétig (hiszen kb 6 hetes az előrejelzés). Semmi változatosság, csak ugyanaz, ugyanaz és megint csak ugyanaz.
Dátum: 2009.08.16. 21:20:24
Öhömm, ezen kicsit mosolyogtam.
Miért kellett algoritmust írni arra, hogy mennyi legyen a második fázis?
Sőt, azt sem igen értem, hogy miért több a 2. fázis mint az első, ha egyszer az elsőben a felgyűlt csp legnagyobb része elfogyott. Itt már nem lesznek eget verő tartalékok.
Dátum: 2009.08.16. 20:37:39
Ömm, dehogynem számítottak.
Miklós korábban leírta, hogy a többlépcsős event-et tervezték 6 hetesnek.
Dátum: 2009.08.16. 20:11:01
Igaz még a sokk miatt elnevetgélek egy darabig ma ezen a fantáziátlanul sikerült folytatáson, de holnap szerintem alapos letargiában fogok tengődni.
Az már magában is elég rossz, hogy ugyanazt kell csinálni mint eddig, de a mértéke rettenetesen csüggesztő. Az első 2 milliónak kicsit több mint a 3/4-ét csináltuk meg máig. Erre a nyakunkba szakad az eredeti 2 millió 2,5-szerese plusszban.
Én nem vagyok ellene az eseménynek, toltam is ezerrel, de ha legalább kevesebb lenne a második fázis az elsőnél...

Szerintem most egy darabig olvasgatni fogok, visszanyergelek a mudra, meg animét nézek a neten, hátha visszajön a kedvem pár nap múlva. Esetleg.

Edit: A problémám nem az, hogy áldozni kell rá, hanem az, hogy egyáltalán nem látható, hogy mikor fog véget érni...
Edit2: Kb. úgy érzem magam, mint te, Faktor.
Dátum: 2009.08.16. 18:40:39
Idézet: Balázskati - 2009.08.08. 15:06:49
élvezzétek a játékot, higyjétek el kell ütni azokat a manókat, megvan a belső infó ami szerint ez csak a kezdet, és ez után újabb "játékok" lesznek beiktatva
a multkori szerverhiba, nem hiba volt csak biztonsági másolatot nyomtak a játékról, és átraktak mindent egy ideiglenes szerverre(ezen játszunk)
a top 10 manóölő, és a top 10 Le-töltő kap egy limitált relikviát, amint felébredt Zarknod, azonnal visszaállitják a szervert az egész elöttre, sé buktatok kb 6 hetet,


Ezzel mondjuk abszólúte kompenzálva lenne mindenkinek a csp és LE vesztesége szintjéhez képest is.
Más kérdés, hogy így kb. 2 hónapig tulajdonképpen nem halad senki semmit előre, kivéve az eseményből származó jutalmakat.
Érdekes probléma lenne még az ez alatt az időszak alatt lefutott aukciók esete is, bár elvileg akkor ugyanazok licitálnak megint ugyanazokra a tárgyakra. Csak kicsit unalmas lenne.

Edit: egy bekezdés lemaradt.
Edit2: Bár ez a felállás viszont azoknál verné ki a biztosítékot, akik nem vettek részt benne.
Dátum: 2009.08.16. 18:28:39
Karakterhatékonyság szempontjából különbözik, a fókuszálás hatékonyságának szempontjából nem. Félreértettelek, sorry.
Dátum: 2009.08.16. 18:12:17
Azért a manóölés is számít.
Töltés szempontjából mindegy, hogy egyszer töltesz 20ezret, vagy 10-szer 2000-et.
Az előbbi azoknak lehet jó, akik csp-ből élnek, a másik pedig a portyakariknak. A manóölésnek is van értelme.
Dátum: 2009.08.16. 17:46:31
A 3-as ponttal nagyon egyet tudok érteni, és ezt az oldalát nehezményezem leginkább.
Ugyanaz csak nagyobban.
Nesze emberek, itt az új mosópor, most már a szóda erejével!
Igaz ugyanazt tudja mint a korábbi, de hát ez egy "új"!
Dátum: 2009.08.16. 17:31:34
Csak egy kósza gondolat:

A hat hét nem hosszú idő. A hat hét rövid idő ahhoz képest, ameddig ez a 2. fázis tartani fog.
Dátum: 2009.08.16. 17:26:00
Hmm.
A pók karikra leszek még kíváncsi, hogy vállalják-e a további TP dömpinget.
Dátum: 2009.08.16. 17:22:12
Annyira nem kell sajnálni minket.
A morál hanyatlását látva nem hiszem, hogy veszélyben a pozíciónk még ha áttérünk az 1 manó (agyonverem!) per napos metódusra is.
Annak az 5 milliónak nem lehet látni a végét.
A 2 milliónak még lehetett.

Mibe fogadunk, hogy a novemberi VU találkozón testőrök is lesznek?
Dátum: 2009.08.16. 17:11:46
Hát heti 1 fázis erősen pozitív becslés.
V1-en 2 millából 1,6-ot fókuszáltunk 1,5 hét alatt.
Most meg kaptunk plussz 5 millát.
Én úgy saccolom, hogy a maradék 4 hét sem igen lesz elég ezt leapasztani.
Dátum: 2009.08.16. 17:01:57
Egy bug nem készít második fázist, és nem ír helyes kis kerettörténetet hozzá.
Ez van.
Bár gondolom ez most mindenki moráljának betett.
Dátum: 2009.08.16. 17:00:20
Dehogynem.

A 3. fázisban meg kell olvasztani az Ónixpiramis ajtaját.

A negyedikben pedig a létfenntartó berendezésbe kell energiát pumpálni.
Dátum: 2009.08.16. 16:53:17
Mindenki megkapta az új adagot, hozzáadva ahhoz, ami még hátra volt.
Dátum: 2009.08.16. 16:52:30
Eléggé úgy néz ki.
Dátum: 2009.08.16. 16:48:58
LOOOOL!

Edit: Plussz 5 milla V1-en.