Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.12.10. 14:58:16
Üdv!

Idézet: Let. - 2009.12.10. 07:01:19
Üdv Ezüstszél!

Köszönöm, hogy támogatod a nyer-nyer gondolatot, szerintem lenne értelme. Viszont a veszteséggel szerzett nyereségnek az exploit miatt szerintem feltétlenül kellene korlátot szabni.


Egyetértünk, én is ezért mondtam egy 10:1 arányt jutalomban.


Jeriko ötletére reakcióként érkező kommentek (köztük Miklósé) alapján nem valószínű, hogy a felvetése megvalósulna.


Ettől függetlenül nekem tetszik.
És az értelmére próbáltam rávilágítani, mert van értelme. Barátságos portyába bőven belefér egy barátságos megegyezés a felek között. Különben ennek is farmszaga lesz. Így meg lenne benne egy kis pikantéria.
El lehet vetni az ötletet, de akkor ne azzal az indokkal legyen elvetve, hogy zöldség az egész. Mert nem az.
Dátum: 2009.12.10. 14:45:17
Idézet: Eliteninja - 2009.12.10. 07:05:48
Kristálypont, ezért küldizni kell, van 1-2 küldi amit nem lehet megcsinálni TP nélkül.


Ezzel vitatkoznék.
Ismételhető küldetést főleg LE-ért és aranydukátért csinál az ember. (Jelentkezzen, aki azért ismétlőzik napokon át, hogy 10 kristálypont üsse a markát.)
Akinek komolyan szüksége van KP-ra, az megveszi italból, tehát nem feltétlenül jár érte TP.

A kristálypont egy ballaszt volt, amire ki kellett találni valamit. Eredetileg "hősi pontot" lehetett volna a próbákban használni, amit kalandteljesítésért lehetett volna kapni.

A kristálypont egyfajta semleges erőforrás, ami könnyíthet a kalandokon, de nem szükséges hozzá. Én sem használok KP-t a kalandokban.
Ezért lenne ideális jutalom egy barátságos portyában.

Mi történik, ha valaki sok KP-t szerez barátságos portyával?
1. Lemond a LE-ről (illetve a magas LE/TP arányról), mivel a PP-t KP-szerzésre "pazarolja".
2. Könnyebben csinál kalandokat, amikben kap LGY-t és kaphat LE-t TP-vel együtt.
Plusz a TP-t megkapja a vadászatból/portyából, ami a kalandot dobta.

A TP mindenképpen csorog, mert a kalandhoz kapja az ember. A KP csak megkönnyíti a kalandokat, azaz csak annyi függ a KP-től, hogy milyen gyorsan jön a TP. (=milyen gyorsan sikerül a kalandot teljesíteni.)
Dátum: 2009.12.10. 02:01:09
Felmerült bennem pár kérdés. (Ha hülyeség, sorry, így éjjel 2 körül kicsit kába vagyok.)

- Miért kell, hogy a barátságos portya megérje az erős karaktereknek is? Nem az a célja, hogy a gyengék, akiknek kevés esélye van elkölteni a PP-t hasznosan, azok is kapjanak valamit? Fejlődik az állatuk úgy, hogy ők nem kapnak tp-t.
Ettől ők még nem lesznek erősebbek, csak az állataik. (Nincs több LE, amiből lehetne több TÖ, SZÖ, jobb tárgyak, stb.)
+ Nem kell a morállal szenvedniük, ami eddig gondot okozott, mert nemigen tudtak győzni portyában.
Az erőseknek továbbra is ott a rendes portya, ők amúgy is kapnak sikerélményt PP oldalon, ami a gyengéknek nemigen jut.
Ha a barátságos portya megéri erős karaktereknek is, akkor az tovább erősíti őket. (ollónyílás, meg ilyenek)
Erős karakter el kell tudja dönteni, hogy a LE-re hajt (rendes portya) vagy alternatívra (LGY, KP, állatfejlődés), és lemond a LE-ről.

- Miért ne lehetne valami jutalom a vesztesnek is? Jelképes persze. Mondjuk a győztesnek 10 kristálypont, a vesztesnek 1. A győztesnek így nagyon jó, a vesztesnek meg egy kicsit. De mondjuk napi 20 vesztes csata már 20 KP. Akire nagyon rászállnak annak ez egy csekély vigaszdíj. Vagy a győztesenk korábban emlegetett többféle ital/KP/LGY, a vesztesnek pedig kevéske kristálypont (csak kristálypont).

- Jerikó ötlete arra, hogy kiválaszthatom, ha engem támadnak, akkor "rendes csata/szakértelem/kocka" döntsön.
Nekem nagyon tetszik, viszont a rendes csatát kvienném és SZÖ/kocka választást tennék lehetővé.
Ha barátságos a portya, akkor a megtámadott "ellenfélnek" (barátfél?) miért ne lehetne barátságosan megengedni, hogy ő döntsön a megmérettetés mikéntjéről.
Felmerült, hogy előre tudható, hogy a pókok, VF-esek stb. mit állítanának be. Viszont ki a nyavalya támadná őket barátságos portyában? Maximum a hozzájuk hasonló stílusú játékosok, azok ellen meg ez a beállítás nem segít, mert ők is hasonlóan magas SZÖ számokkal bírnak. Az egyenlő esélyek így kb. megmaradnak.
A gyengék persze beálítanák a kockát. Következmény: a pókok nem támadnák barátságos portyában a gyengéket épp emiatt. (Már ha egyáltalán használnák ezt az opciót.)
Az erősségben középen állóknak pedig nem érné meg a kocka, mert csak 33%-ban van esélyük nyerni. Ők SZÖ-t állítanának be.
Dátum: 2009.12.09. 22:05:51

Ez is 2,5 évet jelent 12 kvízmedálhoz, mint a helyes kvízválaszokon alapuló ötlet.
{50 kvízpont 2 hetene, 250 kvízpont 2,5 hónap, 12*2,5=30 hónap=2,5 év}

Csak emellett nem lehet kvízmedált gyűjteni az olimpiával.

De ez is egy szimpatikus ötlet.
Dátum: 2009.12.02. 22:40:43
Ha rossz topicba írok, akkor elnézést kérek előre is.

Ezt az új fejlesztést, hogy "az Állatok gomb besárgul, ha kijön a jószág az ólból" nem lehetne opcionálissá tenni?

Engem speciel nagyon zavar, hogy ott virít, és nem lehet tudni, hogy most épp állatot fogtam be vadászatnál, vagy véget ért a Kennel idő. Persze erre lehet mondani, hogy saccra tudom, hogy mennyi időre raktam be az állatot Kennelbe, viszont akkor meg felesleges a fejlesztés, mert amúgyis tudom saccra, hogy mikor végez.

Valahol olvastam egy hsz-ben, hogy ezeket a kijelzéseket (pl. eseményekben mi jelenjen meg) lehetne opcionálissá tenni, és akkor mindenki maga tudná szbályozni, hogy miről szeretne értesítést kapni. Egy ilyesminek én is nagyon örülnék.
Dátum: 2009.11.30. 00:29:21
Tényleg ne haragudj, amiért felvetettem az ötletet.
Megyek, zsákba öltözök, hamut szórok a fejemre, és nem eszek 40 napig.
Megbocsájtasz?
Dátum: 2009.11.28. 18:10:16
Hát, ez is valami.
Remélem azért ezt a topicot még elolvassa.
Dátum: 2009.11.28. 18:05:49
Öcsém beoltatta magát.
Izé. Hagyta rábeszélni magát az anyósától az oltásra.
Másnap felment a láza, majd egy hétig 38 körül volt neki, mostanra nagyjából túl van rajta, de a tüdeje tele van váladékkal, amire kapott gyógyszert is. Szóval rendbejön.

A gondolatok amik felmerültek bennem:
1. Kicsit zavar, hogy rögtön az oltás után robbant le. Persze véletlenek vannak. Meg nem mindenki betegedett meg oltás után.
2. Túl lehet élni doki nélkül is. (A hülyéje nem ment dokihoz, nehogy összeszedjen valamit. Csak amikor már nagyjából túl volt rajta, és eléggé beolvastunk neki családi szinten. Akkor kapott doxyciklint is a tüdejére.)

Én nem tervezem, hogy beoltatom magam.
Dátum: 2009.11.28. 17:26:01
Viszont továbbra sem oldja meg a "lassú a netem" problémát.

Találkozón nem került szóba a kvízmedálok témája?
A megbeszélésre már nem maradtam.
Idézet: Yaksee - 2009.11.27. 12:13:32
Mert annyira utállak titeket, annyira, de annyira....


Ez tiszta Eric Cartman.
Ha 3-at visszaad a hordár, akkor gyakorlatilag csak 27-et fizettek ...

Mindenki 10-et fizetett először, mert a recepciós tévedett. Aztán rájött, hogy 1 szoba ára fejenként 8 egész 1/3 dollár, azaz csak 25-öt (=3*8,33)kellett volna összesen fizetniük.
Ezért a hordárra bízta az 5 dolcsi visszaszolgáltatását.
A hordár viszont nem tudta felosztani 3 részre (biztos nem volt aprója), ezért egyenlően adott vissza mindenkinek, és a 3-mal nem osztható maradékot zsebre tette.

Azaz mindegyik pacák 10-et fizetett, és 1-et viszakapott. Effektíve 10-1 = 9-et fizettek fejenként. Összesen 27-et. A 3 dolcsit visszakapták. Az effektíve nem fizették ki.
25-öt fizettek a szobákért, 2-t "fizettek" a hordárnak. 3 pedig náluk maradt. Ennyi. 27-et fizettek.

Még egyszer sorry az off-ért. Többször nem fejtem ki akárki akármit ír.

Edit: Elgépelés.
A kérdés itt tulajdonképpen az, hogy hol van a sumákság a megfogalmazásban.
A válasz:
A 27 dolcsiban már benne van a 2 dolcsi is, amit a hordár eltett.
A 27+2 megvezetés, mert kétszer veszi a hordár részét az összkifizetésben. Itt van a kutya elásva.
27+3 = kifizetett pénz + megmaradt pénz = 30.

Edit: Sorry az off-ért.
Dátum: 2009.11.24. 21:59:39
Ha idenézett, de nem írt semmit, azt nagy fokú udvariatlanságnak tartanám (még ha felesleges is ez a topic), mivel külön írtam is egy levelet neki, amiben (udvariasan) megkértem, hogy nyilvánítson véleményt.
Ezt viszont nem feltételezem, marad az, hogy még nem nézte meg a topicot. Ennek több oka lehet, de péntek óta eltelt 4 nap.
Talán megengedhetek magamnak egy kevés fejcsóválást.

Nem túl szerencsés leszólni mások logikáját, ha magad sem gondolod végig amit leírsz...
Dátum: 2009.11.24. 21:31:36
Idézet: Andrew89 - 2009.11.23. 02:53:27

(Habár a dolgot jelentősen megnehezíti, hogy az illetékesek még csak ide sem bagóznak... )


Ez az amit én sem értek. Pénteken írtam Miklósnak, amiben kértem, hogy nézzen rá erre a topicra...
Dátum: 2009.11.23. 00:31:50
Idézet: Krob - 2009.11.22. 13:33:25
csak a netem volt a kellőnél lassabb.


Csatlakozom.
Nekem például mobilnetem van, és minden kvízválasznál 2-3 mp a klikk után amíg beadja az újat. Jobb esetben. Ha kicsit akad éppen, akkor meg tépem a hajam.
Dátum: 2009.11.21. 15:52:13
Kedves Awenhai!

Kicsit nehéz számok nélkül beszélni, ha mennyiségekről van szó.
A 2 év vagy akárhány év előnyt nem azért emlegettem, mert be akarnám hozni a "lemaradásomat", hanem azt jeleztem vele, hogy a kvízolimpia nem veszít a vonzerejéből, hiszen jóval lassabb a helyes kérdések alapján kvízmedálhoz jutni.
Azért emlegettem, hogy bizonyítsam, nem értéktelenedik el a kvízolimpia.
És persze az, hogy a kvízolimpia így kisiklott, az gondolom mindenkinek csípi a szemét.

Idézet: Awenhai - 2009.11.21. 13:09:09


Amúgy nagyon elszámoltál valamit, avagy félreértetted az elképzelésemet. Az én számaimmal kb három és fél- négy év alatt van esély a 12 kvízmedált összeszedni.

1. medál: 1000 helyes válasz összesen.
2. medál: 3000 helyes válasz összesen.
3. medál: 6000 helyes válasz összesen.
stb.

Így a 12. kvízmedál 65000 helyes válasz esetén aktuális, nem háromszázezres nagyságrendben. :-D Mindjárt barátibb a helyzet, nem?


Nos. Tényleg elszámoltam, de te is. Az általad említett 3 szám így "fejlődik":

1000. helyes válasz = 0. helyes válasz +1000 => 1000-es a lépcső
3000. helyes válasz = 1000. helyes válasz + 2000 helyes válasz => 2000-es a lépcső
6000. helyes válasz = 3000. helyes válasz + 3000 helyes válasz => 3000-es a lépcső

Ebből annyi látszik, hogy minden lépcső 1000-rel nő. => A végső szám 4 részletben, hogy átlátható legyen:
a, 1000+2000+3000+4000 = 10.000
b, 5000+6000 = 11.000
c, 7000+8000+9000 = 24.000
d, 10000+11000+12000 = 33.000

Ezek összesen 78.000 helyes válasz jelentenek.

Időfaktor:

Napi 50 CSP esetén 20 nap alatt van meg az 1000 helyes válasz. Egy év 365 napos, vegyük most 360-nak.
360/20=18, azaz 18k helyes válasz szedhető össze egy évben.

A te módszeredre: 78000/18000 = 78/18 = 4 év 4 hónap jön ki. (4,33 év)
Az én módszeremre: 45000/18000 = 45/18 = 2 év 6 hónap jön ki. (2,5 év)

Szűk két év a különbség. So-so. Azért a bő 4 év is soknak tűnik, de nyilván ez egyéni ízlés kérdése.
Viszont szeretném (és ez már nem egyéni indíttatású), ha alacsonyabb szinten is lehetne így néhány kvízmedálhoz jutni, hiszen a kvízolimpia is szintfüggetlen.
Dátum: 2009.11.21. 13:03:16
Ötletnek nem rossz.
De mi van, ha pár penge mégis beváltja a 12 medált, mert úgy gondolja, hogy eddig jól megszedte magát, meg épp kell 120 dukát neki, és pár hét alatt úgyis megint lesz neki ugyanannyi?

Sajnos ugyanúgy ott fog virítani a top 3-ban...
Dátum: 2009.11.21. 09:39:09
Hm.
Ez a topic épp amiatt indult, hogy a kvízolimpiában a nagyon penge kevesek miatt nem lehet bekerülni a top 3-ba.
És itt meg is dől a "csak kvízolimpiával lehessen elérni a 12 medált" dolog, amit annyira szeretnél. Ha nem lennének eladhatóak a kvízmedálok, akkor idővel az emberek nagy részének lenne esélye megcsípni egy dobogós helyet. Viszont nem ez a helyzet.

Ez nem gáz? Ha már egyszer a kvízmedál eladhatóságával gyakorlatilag nullázták az esélyt a dobogós helyre, akkor nem kellene egy alternatív út, amivel megszerezteő a 12 kvízmedál még nyugdíj előtt?

Külön jólesik, hogy rögtön beskatulyázol, csak mert úgy érzem mindenkinek esélyt kell biztosítani a kvízmedálokra. "Patikamérleg", "optimalizálás", stb. Kérlek felejtsd el ezeket a szavakat. Azért, mert számokban beszélek még nem vagyok optimalizátor.

Ha az zavar, hogy 2 éven belül összejön valakinek 12 medál, és még így is kb milliós LE hátrányban lesz azokkal szemben akik jó olimpiások, akkor az nem zavar, hogy közben a jó olimpiások rengeteg dukátot is bezsebelnek? Egy csomó előnyük származik abból, hogy jó olimpiások.

Én pusztán azt szeretném elérni, hogy ne egy szűk réteg számára legyen elérhető a 12 medál, és esetleg nagy ritkán 10 dukát. Ez nem optimalizálás, csak az egyensúly kis mértékű javítása. Mert eléggé felborult, az tény.
Dátum: 2009.11.20. 16:22:19
Az enyém gyors????
45000 helyes válasz az több mint 2 év! Mi abban a gyors????
Az, hogy egyszer valaha, mostantól 1 év múlva meglehet a maxom, ami a jó olimpiásoknak addigra bő 2 éve megvan? 2 év előny nem elég???

Hovatovább az enyém is lelassul!
Van egy olyan érzésem, hogy te még mindig az 1000 helyes válasz = +1 medál ötletről beszélsz.

Csak annyit kérek, hogy indokold is meg a válaszodat. Az, hogy kijelented, hogy gyors, még nem segíti megértést, és a dolog előrehaladását.

Mortimer:
Köszi, írok Miklósnak.
Dátum: 2009.11.19. 22:02:42
Ezzel csak egy gond van.
Az, hogy kvízolimpián lehet alacsony szinten is részt venni, a 3000-enként +1 medál pedig alacsony szinten nem hatékony.
Magyarul az alacsony szintű karaktereknek esélye sincs szert tenni egyre sem, hacsak nem a pengék közé tartoznak, de erre kicsi az esély.

Ezért készítettem egy emelkedő lépcsős verziót. (Lásd indító hsz.)