Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2011.01.25. 11:06:32
Egy értelmes tippet találtam egy másik topicban:

Megvárják a V4 végét. (Holnap)
Ez elég logikusan hangzik.
És egy magyar lehontalanozza a másik magyart? [lásd Let. elemzése]

Ezt azért erősen kétlem...
Egy törlés lazán kijárna neki.

Minek játszik magyar fejlesztésű játékkal, ha ennyire szeret minket, és ilyen szép, kifejező szókinccsel mutatja ezt ki nekünk...
Dátum: 2011.01.19. 21:52:33
Én vadászok, és EH-m van.

Nekem kell a TP és a LE is. Fixen nem eventeznék, esetleg csak PP-ből, ha a vadászatot lenulláznák EH-soknak...
Dátum: 2011.01.18. 23:28:05
Saját.

Gondoltam kitöltöm a várakozás alatti holtidőt.
Dátum: 2011.01.18. 22:48:06
"Különös dolgokra figyeltél fel az utóbbi napokban. Az állatok kisebb-nagyobb csoportokba verődve járják a vidéket, mostanra már csak elvétve találkozol magányos torzszülöttekkel. Ezt akár pozitívumként is értékelhetnéd, hiszen jóval könnyebb vadászni, ha egész csapatokon üthetsz rajta egyszerre, de valami nem hagy nyugodni legbelül. A végzeturak eddig is vadásztak, és egyre többen merészkednek elő a hegyek gyomrából, de soha nem tapasztaltad, hogy ez változtatott volna a prédáitok viselkedési szokásain. Mindig is voltak akik vadásztak, és voltak akiket levadásztak. Ez az élet rendje.
Hirtelen egy emlékfoszlány kezd derengeni elmédben a régi, nagyon régi időkből. Egy különös torzszülöttel találkoztál pár társaddal együtt még a barlang mélyén, amikor úgy döntöttetek, hogy kalandvágyból átlépitek a tiltott kaput, amiről az a szóbeszéd járta, hogy azon túl a galetki megtalálhatja az 'égbolt'-nak nevezett valamit, jóllehet egyikőtök sem tudta megmondani pontosan mi is lehet az. Fiatalok voltatok, még nem kaptatok engedélyt, hogy a könyvtárba léphessetek. Már ha érdekelte volna egyáltalán valamelyikőtöket is pár poros pergamen.
A torzszülött kékesszürke színű, kopasz teremtmény volt hártyás szárnyakkal, valamiféle mágia is érződött rajta. Sosem láttatok még hasonlót, ezért csak távolról méregettétek a fluoreszkáló barlangi gombák halvány fényében. (Itt, a tiltott kapun túl már nem világítottak a falakon milgandok, civilizációtok hírnökei, és ti sem vittetek egyet sem magatokkal. Ha a milgandok mágiáját követve valamelyik tanítótok utánatok jön, ez a kis kaland súlyos következményekkel járt volna.)
A lény csak ült, és mintha reszketett volna. Talán a hidegtől. Halk, suttogó hangon vitatkoztatok. Felmerült bennetek, hogy esetleg a Vörös Lyukaknak nevezett mélyszinti képződményekből származhat. Oda csak a legerősebbek merészkedtek, akik bírták a hőséget, és a kénes levegőt. Eközben a lény lassan felállt, és mintha varázsolt volna valamit. A levegő érezhetően lehűlt, és a lény reszketése is csökkent. A vita a Vörös Lyukakról egy csapásra értelmét vesztette egyetlen lehetséges választ hagyva maga után. Ez a torzszülött az ‘égbolt’ felől jön.
Hirtelen újabb reszketés tört rá, és önkéntelenül is visszafelé tekintett, arra amerre utatokat akartátok folytatni. Mikor visszafordult, a szemében tükröződő mélységes iszonyat szoborrá dermesztett titeket. Távolba révedt tekintettel állt hosszú másodpercekig, majd a tenyereiben fénycsóvák kezdtek izzani. Ahogy a fénycsóvák erősödtek, úgy erősödött a reszketése is, majd néma sikolyra tátott szájjal a tenyerein izzó fénycsóvákat a szemeibe vágta, és összerogyott.
Percekig tartott, mire egyikőtök megmozdult, majd rogyadozó léptekkel lassan közeledtetek a test felé. A fejéből nem sok maradt, csak néhány füstölgő húscafat lógott a feketén vigyorgó koponyáról. Hánytál, de hányt mindegyikőtök. Nem túl szép kegyeletadás a szerencsétlennek. Mikor eléggé összeszedtétek magatokat habozás nélkül visszafordultatok. Bármi volt is a tiltott kapun túl, már nem akartatok találkozni vele…
Annak a torzszülöttnek a tekintete beleégett az elmédbe, és még sokáig voltak rémálmaid tőle, erre világosan emlékszel. Az az iszonyodó tekintet nem hagy nyugodni. Mintha ennek a halvány mását vélnéd felfedezni az újonnan alakult csordák tekintetében. De van itt valami más is. Valami szokatlan érzés, hogy figyelnek. Ez viszont egyáltalán nem hasonlít a vadászösztönöd által adott vészjelekre, sem arra, amit akkor érzel, amikor a Pók-rend tagjai ólálkodnak körülötted. A jelenlegi érzést valami mélységes idegenség hatja át.
Nemsokára egy ragadozókból álló horda maradványait veszed szemügyre a Sziklás fennsíkon. Ha már a ragadozók is összeverődnek, ott komoly fenyegetés van jelen. Egy kisebb összecsapás lehetett itt, bár a nyomok alapján eléggé egyoldalú volt a harc. Viszont pár helyen mintha megolvadt volna a szikla. Xenomorfok. Csak azok lehettek a támadók. Ilyen nyomokat csak az ereikben folyó sav hagy. Emlékszel rá, hogy kis kalandotok után nem sokkal kezdtetek el tanulni az Ellenségről, és csatlósainak hordájáról. Az Ellenséget és hordáját azóta legyőztétek, de hallottál aggasztó híreket arról, hogy maradhattak túlélők, ezért a hordaparancsnokok egy átfogó hajtóvadászat tervén dolgoznak.
Letörsz egy kisebb darab megolvadt sziklát, és rohanni kezdesz hordád főhadiszállása felé. Tudomásukra kell hoznod amit láttál. Baljós gondolat kering az elmédben, miközben egyenletesen fogyasztod a mérföldeket. Lehet, hogy túl sokáig vártatok…”
Dátum: 2011.01.18. 20:35:58
V1

(Hacsak Babinéni nem játszik másik világon is.)
Dátum: 2011.01.16. 20:54:30
V1:

Low Sapphire Disznót vág

Royal Flush disznót vág!
Hablaty is disznót vág!
Vemhes Guppi lazacot vág!
Mert az egész Low Sapphyre disznót vág!

Noferati disznót vág!
Brutikusz is disznót vág!
Mindenki lélekenergiát rág!
Mert Nuplaya az disznót vág!

Serious Sam disznót vág!
Autolycus disznót vág!
Az XP az nekünk nagyon táp!
Mert mindenki, mindenki disznót vág!

Tihor Miklós disznót vág!
Cherie is disznót vág!
Baraty meg csak PHP-t vág!
Az egész Beholder disznót vág!

AsWeFight disznót vág!
Grave Digger disznót vág!
Royal Fatality disznót vág!
Az egész zafír horda disznót vág!
Dátum: 2011.01.14. 23:17:14
Szerény véleményem szerint azok Budapesten csak atomreaktorok, de nem erőművek.

Az erőmű ipari méretű energiamennyiséget állít elő.
Dátum: 2011.01.14. 23:14:40
A tanító néni felszólítja Mórickát az órán:
- Móricka, van házid?
- Van. Töltsek?
Pajtás.

Én nagyon régóta nem írok kérdéseket, mert volt egy kérdésem, amiről elismerték, hogy jó kérdés, de az egyik válasz túl hosszú volt, és az volt a kifogás, hogy az félrevezeti a gyorsan, vaktában kattintókat, mert ösztönösen arra kattintanak. [Mellesleg azért volt hosszú, hogy ne kelljen google-zni.]
Ergo nem az számít, hogy elolvassa-e az illető a kérdést, hanem, hogy elég szájbarágós legyen. (Jelölt válasznak nem tudta a kvízadmin beállítani, mert nem az volt a helyes válasz. Továbbá nem kaptam vissza a kérdésfeltevés jogát sem.)

Itt rájöttem, hogy sokat spórolok gyógyszereken, ha nem idegesítem magam ezzel tovább. Pedig prémes vagyok a kezdetektől fogva.
Onnantól fogva a kérdésről lemondást egyfajta tartalék LE-nek használom. Hogyha úgy jön ki, hogy épp egy kevés LE hiányzik valamihez, akkor pár kérdésről lemondok.

Ha mindenáron kérdést akarsz írni [pl. küldetéshez kell], akkor használd a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topicot, ott kikozmetikázzák a kérdésedet/tanácsot adnak.


Edit: link
Dátum: 2011.01.12. 13:47:01
Annyiban igazad van, hogy az Árpád-házi királyok I. Istvántól kezdődnek.

Viszont volt 2 darab Géza királyunk:

I. Géza (1074-1077)
II. Géza (1141-1162)

És ez a Wikin is fent van.
Dátum: 2011.01.10. 15:20:15
Idézet: Morzkod - 2011.01.09. 11:29:14
Idézet: Ezüstszél - 2010.12.31. 10:09:14
Érdeklődnék, hogy a Tapasztalat AF képesség miért csak az EH-s támadóknak ad extra TP-t?
Magasról támadó VF-esek nincsenek?


Azert, mert az EH-s kap erted LE-t is fixen a VF-es csak TP-t kap fixen.


Meg kapja az ismételhető küldetésekért a jutalmat. Ez le is írtam később. A képességnek elvileg az kellene legyen a hatása, hogy csökkenti a magasról támadási kedvet.

Az meg onnantól teljesen mindegy, hogy EH-s, vagy VF-es támad magasról... Mindkettő LE/TP arányra hajt. Az egyik így, a másik úgy.
Nem látom miért csak az EH-soktól kell, hogy védjen ez a képesség.
Dátum: 2011.01.10. 13:16:43
Az a demó verzió volt.
Dátum: 2011.01.10. 12:26:41
Idézet: Quint - 2011.01.09. 22:14:38

Vagy lehetne csp-ből 0 LE és 0 TP az EH-snak, ahogy a VF-esnek pp-ből, már az is jobb lenne a jelenleginél. A jelenlegi állapot szerint ugyanis EH-soknak jobban megéri nem foglalkozni az eventtel (max. manakonstrukcióból való építéssel tolni) és inkább levadászni a VF-eseket, akik valószínűleg mind fognak eventezni, hiszen nekik megéri, és gyakran lesznek 15% fölött LE-vel.


Tiltakozom. Normál Béla vagyok EH-val. Nekem kell a TP is AF-hez, és kell a LE is vadászatból.
Aki részt akar venni az eventben, az vállalja a hátrány részét is. Lehet a PP-s részen variálni, de a vadászattal ne szórakozzunk már.
Dátum: 2011.01.07. 15:46:32
Kíváncsiskodom:

V1-en és V2-n az überkategóriák (amelyekben a Zarknod manók nyertek) mit takar tulajdonképpen?
Dátum: 2011.01.07. 13:17:40
Rendben.
Dátum: 2011.01.07. 12:56:15
Nálam már volt, hogy 5 nap után jött.

Ha 1 hétig nem érkezik meg, sztem akkor aggódj.
Dátum: 2011.01.07. 12:49:00
Igen, a küldetés rész az EH-soknak is kiesik.

Ha így vesszük, akkor az EH-sokat is ugyanakkora kár éri, mint a VF-eseket, mert ugyanúgy nem kapnak küldetésre jutalmat.

Ennyi erővel ők is kihajigálják a PP-t az ablakon, mert sokkal rosszabb hatásfokkal használják el. (Nincs dukát, se kristálypont, jóval kisebb a LE/TP arány.)

Azt értem, hogy hülyén néz ki semmire elpazarolni a PP-t. Hát, ne pazarolják el.
Ha egy EH-st zavar, hogy kiesik neki a küldizésből származó LE, dukát, KP, akkor ő se használja el. Ez ilyen egyszerű.

Egy szó mint száz, nem csak a VF-eseket szívatja a dolog.
Dátum: 2011.01.07. 10:42:31
Igazából én nem nagyon értem a 'VF-esekkel kiszúrás' című dolgot.

A VF-esek eddig sem kaptak fix LE-t a portyából, csak TP-t. Simán el tudják költeni azt a PP-t portyára ezután is (küldik, pókkodás), és CSP-ből csinálni az eventet.

Az EH-sok kapnak LE-t, ahogy eddig is mindig kaptak a PP után. Mi változik?