Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bumburnyak

Dátum: 2009.04.16. 09:38:33
Szerintem elég egyértelmű.

A béketornya az alapelképzelést nyújtsa, vagyis csökkentse a vesztett lé mennyiségét, illetve a hadüzenet lehetőségét tolja ki 3 napokkal...

Alapjában véve problémás a háború utáni béke.
Sokan jelezték már annak idején az első háborúk után, hogy ez így nem megfelelő, hiszen az hogy a szövetségnek békebontás után nem lehet hadat üzenni alap esetben 1 hétig az egy dolog, de attól miért nem támadhatóak a tagjai? Ezt csak még jobban kisarkosítja a béke tornya...
Kisértetiesen hasonlítva arra, amikor egy farm vagy sokat támadt játékos a travianon bekönyörögte magát egy szövetséges vagy mnt-s szövibe, majd vígan jelezte, hogy már pedig őt mostmár nem lehet támadni...
Most pedig nem alapból lenne megváltoztatva az alapjában hibás működés, hanem egy épülethez lenne kötve, aminek azért kicsit több előfeltétele van mint pl. a béke csarnokának. Közép mezőnyben nem is nagyon tudnák felépíteni, hiszen Miklós az 1-es akadémiához kötné...
A béke csarnokának ezzel szemben a feltétele 2-es őrtorony?

Ja és ha nem derült volna ki, akkor 3-as pont.
Dátum: 2009.03.31. 16:23:32
Nézd meg ennek a fórum topicnak az első hozzászólását!
Dátum: 2009.02.20. 08:57:15
Előre is köszi Baraty
Dátum: 2009.02.20. 08:14:26
Én meg nem kaptam a kinzottakból

Ajánlásom pedig nem volt.
Dátum: 2009.02.17. 09:17:01
Miklós erről van már valami végleges elképzelés, vagy még csak az ötleteket várjátok?
Béke tornya már 2 hónapja bent van...
Dátum: 2009.02.13. 16:17:24
Erre lenne az a megoldás, amit az elején már írt vki, hogy ne egyből számítson az alapszint, hanem szintenként.

Vagyis, ha egy állatnak 20-as az alapszintje, akkor a képességei szempontjából (elnyelés-sebzés-támadás) a 20. szintjéig duplán számítanak, utána egyesével , vagyis 2. szinten olyan lenne mint egy 4. szintű a régi rendszerben, 20. szinten pedig 40-nek felelne meg, utána pedig ugyanúgy 1 szintlépésnyinek felelnek meg a képességek. vagyis a 20-as alapszintű állat 30. szinten olyan erős lenne mint egy 4-es alapszintű (pl.: mokku) 46. szinten., ezért már megéri fejleszteni, akár jön be vmilyen tp korlát, akár nem.
Ha Miklós elképzelése szerinti 20. szint fölött minden szint +100 tp (ami szerintem nagyon sok, a vki által felvetett 25 jobban tetszik),
a jelenlegi 86. szintű állatom visszesik 43-ra. A 24-es szintű Negátorom már ugyanolyan erős lenne.

Viszont amit más mond, hogy 1. szintjén érvényesüljön az állat teljes alapszintje, akkor a 40. alapszintű, kb 2 nap alatt beidomított és kenelben 2 nap alatt 4. szintre nevelet állat is ugyanolyan erős lenni mint a több mint 4 hónapja harcoló lény.Szerintem azért ez irreális.
Számítson az alapszint, de akkor fentebb felvázolt módon. Igenis keljen fejlődnie a magasabb alapszintű állatnak is csak kevesebbet, mint a jóval alacsonyabb alapszintűeknek.

Aranyalma: elfelejted a kennelt, azért ott az alacsony szintű jószágokat elég jól lehet fejleszteni.
Dátum: 2009.02.12. 09:05:03
Miklós: BaalCain nagyon is fogta a lényeget, beszéltem is vele erről és más erős játékossal is.
A leutóbbi fejlesztések miatt dícsértelek, hogy milyen jól csináltad, pl játékidő felgyorsítása, sőt a sajtolással kapcsolatban egyenesen csodálkoztam, de azt mondtam ez a korrekt: " Azt mondtam, hogyha eddig így működött, akkor már ne nerfeljük meg csak azért, mert eredetileg nem így akartuk, ezért visszaírtuk a korábbi verzióra." Ez az állatokra miért nem így működne???? Miért kell visszaírni a szintjüket? Ha be is jön ez a fejlesztés, de nem írod vissza a szintjüket, a morál probléma és a szintlépés magas tp költsége (90 szintű állatnak az új képlet szerint 7500 tp egy szintlépés, ami kb 500 napi tp-vel számolva is 15 nap)miatt ígyis kéne az általad említett szakértelmeket fejleszteni, és az állatokat nem lehetne állandóan használni (ha megnézed a magas szintű állattal rendelkezők közül jó páran már sokszor a másodlagos állattal mennek, pl vmelyik hajnalban TrueBloodal csatáztam olyat, h mindkettőnknek másodlagos állata volt 20. szint körüliek).
Szóval ha be is hozzátok ezt a fejlesztést ne legyen már visszaírva az állatok szintje, hisz a fentebbi fejtegetés miatt ugyse lehet őket gyakran használni. Ha mégis visszaírod, akkor mikor lesz a lejtőn a megállás??? Ha sokan sírnak, akkor előbb utóbb újra lesz írva a szintlépésekhez szükséges tp mennyiség, és az elől lévő karakterek vesztenek 10-20 szintet, és a tárgyaikat se tudják használni?
Úgy járjon a játék mint az ŐV? Ahol az elől lévő játékosok a folyamatos korlátozás miatt abbahagyták, és hirtelen az addig síró közepes játékosok kerültek előre, és onnantól ők kapták a korlátozást és ők is el kezdték abbahagyni. Mennyi idő kellett 5-6 év hogy a játékosok egyre kevesebben legyenek? itt kb 10-szer olyan gyors a játék, vagyis 6-7 hónap után ez legyen az eredmény, szerintem nem ezt szeretnéd...
Csak gondolj a konkurenciára, hiszen nagyon sok travianos játékos átjött játszani és pihenteti azt a játékot. Viszont ott is számos új fejlesztés bejött és lehet ki akarják próbálni, itt viszont azt látják, hogy a hosszú távú tervezésnek semmi értelme, hiszen bármelyik hónapban bejöhet egy olyan "fejlesztés", ami az egész addigi stratégiájukat tönkreteszik, vagy csak visszaveti a többi játékoshoz képest, azért mert hirtelen erősnek látszik... Nem mellékes az anyagi ráfordítás sem, míg a másik játkon vki ha a speeden játszik ,akkor kb 2500-3500 Ft-ot ha elkölt a játékra havonta, és nem valószínű hogy másik serveren is játszana, míg itt az 1-es és lassan már a 2-es világon is egy jó prémiumos karakter havi föntartása simán 4000-5000 ft, és itt ugye érdemes lehet akár 2-3 világon is játszani, ami akár 10000 ft/ hónap, ha vki rászánja....
Ez túl könnyű volt???? Vagy miért értékelték rosszra???

Az alábbi hidak közül melyik NEM Budapesten található?

Goldengate Bridge
Petőfi-híd
Margit híd
Erzsébet híd


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Dátum: 2009.01.31. 12:59:42
Miklós: a térkapus fejtegetésed tetszik. Igazad van abban, hogy ha bejön egy gyorsítás-fejlesztés, akkor idővel a játékosok újabbat akarnak.
De ugyanakkor az erőforrások is folyamatosan nőnek, amiket a játékosok szeretnének elkölteni. Ugye alapból 30/37 (nem prém/prém) csp-t kaptunk, mostmár sokan elérték 40/50 csp kapást, ami ugye azért 30% erőforrás növekmény...
A térkapupontok nagyon jó, hogy bekerültek, de mivel ez egy stratégiai-optimalizációs játék, a legtöbben szeretnék optimálisan kihasználni. Látványos lenne pl a térkapu felhasználási idejének csökkentés 30 vagy 20 perce, így 1 óra alatt be lehet menni 3-4-szer, vagyis a legtöbbet kapók is max 2 óra alatt le tudnák a kapuzást, közben ugye lehet pl vadászni...
A turbó használati idejének csökkentése szerintem teljesen jó a játékosok és a Ti (Beholder) szempontjából is, hiszen nyakló nélkül nem tudják használni, mivel egy 25-35-ös turbó már elég sok vp-t elvesz, ha pedig mégis elfogy vkinek a vp-je és még nyomná a turbót, akkor a vp-t jó eséllyel ősköves italból nyomja be, ami ugye megint csak jó a cégnek.
Ha a turbo átrakásának ideje lecsökken és mellé a lélekfacsarás-sajtolás ideje is lecsökken mondjuk 5-10 percre (nem szükséges feltétlen 0-ra), akkor vadászat közben átrakható a turbó, ergo a vadászat ideje alatt elhasználja a sajtolási időt is az ember.

A lélekenegria rablásra portyázás közben Jerikónak volt egy nagyon jó ötlete még a kezdetekkor:
Ha nem rabolnál az ellenféltől lé-t, szakértelmek + épületek miatt, vagy mert szimplán nincs nála, akkor is kapj mondjuk az áldozat szintje*15 lé-t. Mehetne minuszba is lé, de ha minuszban van, akkor már elhozni nem lehetne ezzel a módszerrel se a karaktertől, de támadni lehetne, hiszen háborúban ezzel sokan támadhatatlanná tudná tenni magukat.
Dátum: 2009.01.30. 09:34:43
Mondjuk lehetne a küldetést úgy módosítani, hogy: Legyen nálad legalább 1 db kincseskamrából vásárolt tárgy.
Így aki már vett az se lenne bekorlátozva, ha meg vmiért eladta, akkor így járt.
Dátum: 2009.01.30. 08:46:59
Ki lehetne venni, egy ennyire buta kérdést? A Delfin mióta hal?????

Melyik nem édesvizi hal?

Harcsa
Ponty
Csuka
Delfin
Dátum: 2009.01.16. 11:48:35
Azt az okos embert aki feltesz ilyen kérdést, és még értékelni se lehet:

Melyik Világon játszol most éppen?

1.
2.
3.
4.

Az 1-es világon kiírja, hogy a helyes válasz a 2 lett volna.
Legyenszíves az illetékes törölni.
Dátum: 2008.12.10. 08:40:39
Miklós: ha nem akarod, hogy elértéktelenedjen,de korlátlanul se lehessen használni, miért nem lehet az ára 2 őskő vagy 2 kiégett őskő. Hiszen aki nem prémiumos az is meg tudja vásárolni, igaz nem korlátlanul.
Dátum: 2008.12.06. 15:02:14
melyik nem hal az alábiak közül?

cet
ponty
cápa
delfin

Nem volt értékelési lehetőség, de elég buta a kérdés feltevője.
A cet és a delfin is emlős. Tehát 2 jó válasz is lenne, de csak a delfint fogadja el.
Támogatom a fáradtság eltörlését. Vagy méginkább a portypont eltörlését.

Valamint amit egy játékostárs már korábban említett:
Aki pénzt is költ a játékra és prémium számlával megy (vagyis segít megtéríteni a programozók bérét, sőt akár még nyereséget is termel a Beholdernek) az a vadászat csp-hez hasonlóan, portyázáspontot is többet kaphasson. pl.: 20/40 vagy 25/50