Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.08.14. 16:48:46
Idézet: Birka - 2009.08.14. 15:55:34

Hááát...
Tipikusan eső után köpönyeg, de ez mind semmi +60/+60-at csak 40. szinten kaphatja meg valaki? Megint a kis szövikkel van kibabrálva, akik lelesen építenek, és mondjuk 40. szint előtt kimaxolják a 2 harci épületet?
Nem beszélve arról, hogy a nekrofun trón mint direkt harci táp nincs benne, valamint a kinzókamra mint a játék legerősebb Lé/Tp arányú épülete sincs lekorlátozva ezzel?


Csak ezzel van a gond, a kinzókamra nem okoz egyensúlytalanságot - egy 10. szintű kari nem fog egy 50. szintűt kinzókamrába vinni.
A probléma mindenképp valós (bár elismerem, ritka jelenség), de a 20. szintű gyakorlótérben ülő 6. szintű karakterrel kezdeni kell valamit. Ha tudsz precizebb képletet, szívesen látom. A "lelkesen építő" karakterekről, akármilyen lelkesen is épít valaki, ha felhúz egy gyakorlóteret meg védőfalat 20. szintre, azért lép egy pár szintet közben.
Dátum: 2009.08.14. 14:09:22
A helyettesítésről irtam már korábban, nem fogjuk megcsinálni. a multizást nem gátolja, inkább bizonyos szinten hivatalossá teszi / buzdítja. A travianban ha néhány óráig nem vagy gép előtt, eltörölnek a föld színéről, itt elmehetsz a katakombákba, láthatatlanságba stb, a karaktered nem fog tönkremenni, legfeljebb nem fejlődik.

A topicnyitót kiegészítettem néhány dologgal, ami jelenlegi fejlesztési listán szerepel.
Dátum: 2009.08.12. 22:37:41
Baraty megtalálta a módját, hogyha ne is javitsa, de loggolni tudja az adatbázis kapcsolódási hibákat. Ez júl. 31. óta él. Ha jól látom, a hiba bekövetkeztekor másodpercenként 12-13 hibajelzés generálódik. 500-2000 soros logok vannak, tehát egy nap 50-200 másodpercig volt elérhetetlen a szerver emiatt a probléma miatt. És most nézem az utolsó 2 nap log fájlját, a változás óta amit csináltam.

aug. 11-én összesen 2x volt ez a hiba, 11:43-kor 3 másodpercen át, és 16:28-kor 4 másodpercen át. A mai log eddig 270 soros, azaz kb. 22 másodpercig állt összesen, de itt egy leállás 1.3 vagy max. 2 másodperc volt. Ez azért határozott javulás, és azt is mutatja, hogy jó úton járunk:

arról van szó, hogy ezekben az időszakokban egy extrém óriási túlterhelést kap a szerver adatforgalomban (a fix lényege is az volt, hogy a befogadóképességet megnöveltem). A fura az, hogy ezeket a "spike"-okat a monitor programunk valamilyen ismeretlen ok miatt eddig egyáltalán nem érzékelte, nem jelezte ki, ezért is nem próbálkoztunk ebbe az irányba. A kapacitást talán lehet még növelni, de jó lenne tudni, hogy mi okozza ezeket a (normálhoz képest 20szoros) túlterheléseket.
Dátum: 2009.08.12. 22:00:37
A topic már irdatlan hosszú volt, lezártam, további hozzászólásokat a Hibajelentés (új) topicba kérjük.
Dátum: 2009.08.12. 21:59:36
Az előző hibajelentés topic már rettenetesen hosszú volt, lezártam, ez a folytatás, ide lehet a hibákat írni mostantól.

Ide írjátok azokat a hibákat amiket találtok a játékban, legyen az akár helyesírási, akár játéktechnikai hiba. Kérem, hogy igyekezzetek röviden, lényegretörően leírni, és minden szükséges adatot megadni a hiba megtalállásához. Így a programozónak is könnyebb nyomonkövetni és javítani a hibákat. A kvíz hibákat a kvíz topicba írjátok.
Dátum: 2009.08.12. 21:57:56
Idézet: Tabac - 2009.08.12. 19:26:24
Röviden nem működik a hatalom tornya, vadászatokért fele LE jön esetleg nem is jön, transzcendális fókusz nem működik, portyák sincsenek rendben nem írja jóvá az LE, ugyanannyit rabol 100%..40%-on, jah és a sajtolás is bőven megszokott alatt hoz és ez nem random. Ez több ember tapasztalata V1,V2,V3-ról. Csak, hogy ne kelljen visszakeresni, hogy mit kell javítani.


Nekem is van karakterem, ha a vadászattal vagy a sajtolással bármi probléma lenne, az feltűnne... Szerintem csak elfelejtetted rárakni a spektrálisra a turbót a vadászat előtt, vagy egyszerűen csak nem kedvezett a random. De ha megírsz nekünk pár konkrét adatot (spm szintje, te szinted, szörny neve, kapott LE kvíz bónusz nélkül) akkor szivesen megnézem, hogy jó-e a kapott LE. Azt, hogy a tr. fókusz nem működik, vagy 40%nál nem szorzódik le a rablott LE, kéretik konkrét számokkal alátámasztani (támadó hordája, szintje, LE-je, volt-e kivégzés, védő LE-je, szintje, hordája, prémium státusz stb), és megírni az info kukac vegzetur pont hu címre (a bug baraty emailje, oda most ne küldd). Illetve kérjük a csata sorszámát is, hogy meg tudjuk nézni.

Idézet: Azgolar - 2009.08.12. 20:29:27
Igen Tisztelt Miklós Úr

És az őskő jóváírással ki foglalkozik? Mert hogy még választ sem kaptam sem a hozzászóláshoz sem pedig az e. mailre azért Én ezt durvának tartom bezzeg a pénzt természetesen benyeltétek.

Legalább annyi hogy Ó bocs utánanézünk vagy valami!


Az info kukac vegzetur pont hu címre írtál? A levelekre néhány órán belül válaszolunk, ha nem munkaidőben küldöd, akkor a következő munkanap reggel.

Idézet: Kerecsen - 2009.08.12. 20:58:15
Hali!
A mai napon tapasztaltam a következő hibát. Alacsony ÉP-n vadásztam és az ÉP lejárta előtt támadást kaptam. Igazolni tudom, mert paintal elmentettem!


A gépeden futó javascript és a szerver órája között elképzelhető néha pár másodperc eltérés, a böngésződben futó script még azt hiszi, hogy hátravan 2 másodperc ahhoz, hogy felgyógyulj, a szerver számára már felgyógyultál.
Dátum: 2009.08.12. 17:08:45
Az őrtorony kapacitását biztosan nem fogjuk változtatni.
Tapasztalatom alapján, egy ilyen játékban minél nagyobb lehet egy szövetség, annál inkább kezelhetetlenné és személytelenebbé válik az egész. Szerintem még a jelenlegi limit is sok egy kicsit...
Dátum: 2009.08.12. 13:24:37
Idézet: Kreed - 2009.08.11. 11:50:25
V1-en a Halaom Tornya projectet hazavágta. Szint le és max 1.5 óráig volt a miénk a torony és most senkié sem:(

Nem tudjuk használni és még vesztettünk egy szintet is:( nem jó.


A két dolognak semmi köze egymáshoz, a hatalom tornyás probléma biztosan nem emiatt van, igyekszünk kideriteni, hogy mi okozza.

De ezek szerint még továbbra is előfordul, ezt sajnálattal hallom. Azt azért nem ártana még tudnom, hogy csökken-e az előfordulás, jó irányba megyünk-e.
Dátum: 2009.08.12. 13:18:10
Idézet: cirip - 2009.08.11. 08:30:13
Elvesztettétek a hatalom tornyából járó bónuszt! Ma, 06:11
Mostantól ti birtokoljátok a hatalom tornyáért járó bónuszt! Ma, 04:37

(de amúgy help!)


Ezt a hatalom tornyás problémát többen jelezték. Zarknod ébredezése sajnos többfajta módon megzavarja a világ törvényeit, az idő múlását, és a tér hajlását. Írjátok tehát az ő számlájára, és módositsátok a taktikátokat ennek függvényében.

Komolyra forditva a szót. Megpróbáltam kideriteni, hogy mi okozza ezt, de én sajnos ezt a problémát nem tudtam megoldani, Baraty kell hozzá, és ő jelenleg szabin van. Már kapcsolatba léptem vele, és megpróbál utánanézni ha internet közelben lesz, de addig is a türelmeteket kérjük, és az egészért okoljátok Zarknodot!
Dátum: 2009.08.11. 00:12:17
Az adatbázis kapcsolódási hiba elháritásával elég sok időt töltöttünk, most egy rendszer fut, ami elvileg megszünteti ezt a hibát. Ha valaki továbbra is tapasztalja, kérem, jelezze itt!
Dátum: 2009.08.10. 12:54:51
Portyapontból pilonaktiválás nem lesz. Ha bekerül egy fejlesztés, amire csp-t lehet használni, a pp sosem lesz alternatíva. Ezt mindig megkérdezitek, és én mindig leírom

Kócos: A jutalmazásnál a töltés mértéke is fog számítani, meg a leölt manók száma is. Mondjuk ez már az én "optimalizátor-szemléletű" magánvéleményem, hogy jobban jársz, ha - 1000-es minimum töltés esetén - bemész 5x, és töltesz 5x1000-et, mintha egyszer töltesz 5000-et, hiszen az első esetben az állataid 5x annyit fejlődnek. Ráadásul a töltődés mindkét esetben 5000 lesz, de a leölt manók száma az első esetben ugye 5, a másodikban csak 1. Persze, ha valamiért rengeteg LE-d van, és nincs csp-d, vagy nem akarsz TP-t kapni, akkor érdemes lehet a minimumnál többet tölteni.
Dátum: 2009.08.09. 23:28:41
Elnézést, egy darabig nem voltam gépközelben, de igyekeztem behozni a mulasztást, és végigolvastam az 53 oldalnyi hozzászólást. Örömmel látom, hogy a nagy többségnek tetszik a fejlesztés, a többieknél a fő problémát a bizonytalansági faktor okozza.

A bevezetőben már leirtam, hogy nem irjuk le előre, mi lesz a jutalom - az gyakorlatilag tönkretenné az egészet. Viszont a jutalmazás módjáról adok egy kis plusz infót, azt hiszem, ez sok embert meg fog nyugtatni.
- MINDENKI aki részt vesz az eseményben, jutalmazva lesz, erőfeszítéseinek arányában. Az, hogy ez "megérte" vagy "nem érte meg", legyen utána az optimalizátorok vitája, a lényeg, hogy ez az esemény nem a szivatásról szól, a célja a szórakoztatás és egy kis plusz szín a játékba. Bevallom nemcsak a rendszer kidolgozásába fektettünk jelentős energiát, hanem a fotózásba és a figurák átrajzolásába is, de talán a képek kis mérete miatt ez nem tett túl nagy benyomást, lehet ezért nem volt ezzel kapcsolatban szinte semmiféle komment
- Ezenfelül, a győztes horda, és a 2x top10 is jutalmazva lesz - de a "versenynek" ez a része inkább a dicsőségről szól, mint a mérhetetlen tápokról.

Az esemény "kötelező" voltáról (naponta 1 manót ugye célszerű megölni). Ha már dolgoztunk vele, szeretnénk, ha legalábbis kipróbálnátok, a napi 1 alkalom tényleg csak "belekóstolásra" jó, nem pedig igazi részvételre.

Talán már elárulhatok annyit is (Birka ezt elég jól megtippelte), hogy az esemény több lépcsős, és a teljes eseményre terveztük a 6 hetet (ami csak 1 becslés).

A horda szorzó nem jelent senkinek előnyt vagy hátrányt. A jutalmazásnál az általad elköltött LE fog számítani, nem pedig a leosztott. A leosztott LE egyetlen dolog miatt lényeges, a hordák közti verseny eldöntésére - ehhez pedig ez az egyetlen korrekt út, hiszen a hordák eloszlása nem egyenletes. Akinek elkerülte a figyelmét az ezzel kapcsolatos post, azoknak még egyszer: az arány számitásakor csakis az aktiv karakterek számát vettük figyelembe.

Az alacsonyabb szintű karakterek esélyegyenlőségéről: amennyire lehetett, próbáltuk az eseményt kiegyensúlyozni, de az alacsony szintüek csak akkor lehetnének tökéletesen azonos súlycsoportban, ha az esemény kizárólag teljesen szintüggetlen adatokkal dolgozna (pl. neved, nemed stb). De ahogy irtam, az elsődleges jutalom a saját magadhoz viszonyitott teljesitménytől függ, és a hordádért folytatott versenyben ugyanúgy részt tudsz venni: legfeljebb nem egy 4. szintű karakter nyeri a legtöbb leölt manó versenyét.
Dátum: 2009.08.05. 23:15:41
Idézet: Lizzyke - 2009.06.09. 01:04:57
ennyi hozzászólás után jól esne, ha a vitafórum elindítója is hozzászólna! Különben kinek is írogálunk?
....
Úgy érzem, Miklós, SZDSZ-es vagy... (cáfold, ha gondolod, legalább beleszólsz)!


A témáknak nem az a lényege, hogy én beszélgessek és válaszoljak mindenkinek, hanem hogy feldobunk egy témát, és ha érdekes, beszélünk róla. Simán lehet, hogy én utána egy mukkot sem szólok hozzá (annak ellenére, hogy ezért elolvasom).
Többen firtatták már a "politikai hozzátartozásomat". Már gyerekkoromban sem a kengyelfutó kakukknak vagy Csőrikének szurkoltam, hanem a farkasnak ill. a macskának: mert nyilvánvalóan hátrányban voltak a szerencsétlenek, és én mindig is szerettem az árral szemben úszni. Annak idején a Fidesz "Hallgass a szivedre kampánya", és Orbán Viktor nyllt, őszinte és határozott hozzáállása a problémákhoz nagyon szimpatikus volt, a Fideszre szavaztam. Aztán a be nem tartott ígéretek és a korrupciós ügyek, - különösen amikor Deutsch Tamás vigyorogva magyarázta a TV-ben, hogy őt senki sem fogja felelősségre vonni a 2milliárdos beléptető rendszeres sikkasztásért - kiábrándítottak. Az MSZP tűnt az egyetlen lehetséges ellenfél, így akkor őket preferáltam. Gyurcsány "fehérítsük ki a gazdaságot" beszéde nagyon szimpatikus volt, aztán épp eléggé sokkolt, amikor minden egyes intézkedése pontosan az ellenkező hatással járt (és nem kellett őszödi beszéd ahhoz, hogy ez feltűnjön). Volt olyan időszak is, amikor azt gondoltam, még az SZDSZben vannak a legértelmesebb emberek, de az utóbbi évben sikerült nekik még kiábrándítóbban viselkedni mint az előzőeknek.
Szóval pártpreferenciám nincs, szerintem egyik rosszabb a másiknál, max. valami teljesen új, gazdasági szakemberekből felállitott párt nyerhetné el a szimpátiámat (teszem hozzá, addig a rövid ideig, amíg be nem kerülnek a parlamentbe, és nem fertőzi meg őket is a "betegség", amit politikának és korrupciónak hivnak.)

De mindenesetre toleráns típus vagyok, elsőre mindenkinek hiszek, én Bajnai Gordonnak is elhiszem, hogy a brutális megszorítások végre hozhatnak valami eredményt. A legtöbb intézkedésnek ha nem is örülök, de elfogadom a szükségszerűségét. Történnek értelmes dolgok, mint pl. a közmunka bevezetés (amit ha nem fogadsz el, segélyt se kapsz) - fura, hogy pont egy SZDSZ-es köpködött erre a TVben, mondván, hogy mennyire sérti az emberi jogokat, ha a segélyből élőket munkára akarják kötelezni. Az egyetlen komoly mellélövésnek az ingatlanadót érzem, aránytalan teherviselés, tele van kiskapukkal, ugyanakkor számos embert értelmetlenül megszivat, és még adja is a lovat a FIDESZ alá.
Dátum: 2009.08.05. 22:47:02
Na most láttam a riportot a tvben, a "nagysikerű" cukorrépaföld-felszámolás (értsd EU többet fizetett annak, aki nem termesztett cukorrépát, mint aki igen) után most jön a szőlőkivágási kvóta is...

Egyébként én csak magyar tejet iszom, hiába olcsóbb a külföldi.
Dátum: 2009.08.05. 22:38:01
családom nagy harry potter rajongó, szóval a félvér hercegre 1 hétre előre befoglaltuk a nézőtér közepére a helyet a 3d imax moziban az arénában. odamentünk előadás előtt 1 órával, mondták hogy az imax bedöglött, de megnézhetjük 1 órával később, nem imaxban, a 4. sor széléről.... végülis utólag hallottam hogy csak az elején volt pár perc 3d végülis mind1 volt, és később felajánlottak ingyen jegyet, ami határozottan pozitiv volt. De a lényeg, hogy egy harry potterre még mindig tele van a mozi. és furcsa mód az árak is normálisabbak, mint pár éve. a kis mozik kiirtása után felszaladt a mozijegy 2k huf-ra, most megint inkább 1k.
A 3d filmek egyébként vissza fogják csábitani az embereket a moziba, én a Beowulfot és a Monster vs Alienst láttam 3Dben, és mindkettő fenomenális élmény volt, össze sem hasonlitható az otthoni tvzéssel.
Dátum: 2009.08.05. 22:21:14
Zarknod Ghalla egyik leghatalmasabb teremtménye, de az Ellenség erejével még ő sem volt képes dacolni. Inkább az önkéntes száműzetést választotta, évezredes álomba merült a sarkvidék egyik jéghegyének legmélyén, ahol az Ellenség sem találhatott rá. A történet további részletei a magas szintű legendákban, ill. részben az esemény során fognak kibontakozni, de ahogy írjátok, Zarknodról számos történet kering már eddig is, ha lesz időm, gyűjtők én is párat ide a fórumra.

Néhány információ:
1. Optimalizátoroknak. Mennyire "táp" vagy "nem táp" az eseményben részt venni: az esemény tervezésekor nem a "táp" volt a fő szempont, hanem a szórakoztatás. Természetesen a dolog mögött egy elég összetett matematika is van, de hogy kinek mennyire érte meg, az igazándiból csak a legvégén fog kiderülni.
2. Az eseményben az egészen alacsony szintű karakterek is részt tudnak venni, ellentétben a kristály hordával. Ráadásul, oly módon, hogy érdemben tudnak versenyezni a nagyokkal is, tehát mindenki ki tudja venni belőle a részét.
3. Lehetőség van persze versengére is, most nem szövetségeket vagy egyéneket állitunk szembe, hanem a hordák versenyeznek. Tisztában vagyunk vele, hogy a hordák eloszlása nem egyenletes, ezt is figyelembe veszi az esemény során alkalmazott "szorzó".
4. Jelenleg nem tervezzük az esemény ismétlődését, ez egy egyszeri alkalom, mint ahogy bizonyos jutalmak is egyediek lesznek, de ha tetszik nektek, hasonló jellegű, de más történetű esemény lesz máskor is.
Dátum: 2009.08.05. 19:29:35
terveink szerint 6 hétig tart, de ez csak becslés, a játékosokon sok múlik.
Dátum: 2009.08.05. 17:14:07
Aug. 6-án, csütörtökön délelőtt (várhatóan 10 óra körül) indul egy új, meghatározott ideig tartó esemény, a "Zarknod ébredése". A esemény az első 3 világon lesz elérhető, minimum 3. szintű karakterek számára. Az esemény a Tevékenységek / Egyéb gombra kattintva lesz elérhető. Mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Dátum: 2009.08.05. 17:13:27
Aug. 6-án, csütörtökön délelőtt (várhatóan 10 óra körül) indul egy új, meghatározott ideig tartó esemény, a "Zarknod ébredése". A esemény az első 3 világon lesz elérhető, minimum 3. szintű karakterek számára. Az esemény a Tevékenységek / Egyéb gombra kattintva lesz elérhető. Mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Dátum: 2009.08.04. 22:14:34
A történelmi esemény fejlesztés, amiről irtam, jól halad, minden remény szerint a héten bekerül a játékba, reméljük, tetszeni fog nektek.

a VF vs pók stb. vitáról. Sokat nem tudok hozzátenni, adott egy rendszer, amit természetesen a játékosok is alakitanak, mindig tanulunk új dolgokat. A visszamenőleges handicappelést én nem tartom jó ötletnek, de egy jövőbeni világ inditásánál talán lehet tökéletesiteni ezen, hogy az eltérő taktikákkal ne lehessen olyan nagy eltérést elérni. Ha végül születik egy végső összefoglaló, konklúzió ezzel kapcsolatban, szivesen látom, akár emailben is.