Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Mozi
fórumozóKianFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
21. hozzászólás - 2009.05.06. 13:03:35
A letöltések és a mozi.
Az fel sem merül egy filmkiadóban sem, hogy legyen családi, vagy csoportos jegy, amihez adnak egy kupont és később azt be lehetne váltani egy papírtokos dvd-re? Akkor valószínűleg többen elmennének megnézni, hiszen a látvány sokkal másabb, mint otthon. Ráadásul megkapnák a film, egy extráktól mentes változatát, amit nem kellene töltögetni.
Pontszám: 4.67
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
22. hozzászólás - 2009.05.12. 20:23:03
én ritkán járok moziba.
ennek egyik oka az hogy egyszerűen alíg találok olyan filmet ami megmozgatná a kíváncsiságomat. remélem nem baj ha linkelek egyet: www.imdb.com . ez egy internetes film adatbázis, hónapokkal, néha 1-2 évvel korábban lehet tudni hogy mi várható. de tényleg, alíg találok valamit ami megéri hogy elmenjek moziba. annyira semmitmondóak (félrevezetőek) a mozielőzetesek hogy csak a címre és a főszereplőkre hagyatkozhat az ember. talán érdemes a rendezőt is figyelembe venni (már csak azért is hogy pl az Uwe Boll kaliberű emberek filmjeit messziről elkerüljük).
a másik ok az lehet hogy meglehetősen finnyás vagyok a szinkronnal kapcsolatban. nem viccelek ha azt mondom hogy a Star Wars Episode 2: A klónok Háborúja volt az utolsó film amit szinkronosan néztem. a magyar szinkron "legendás" VOLT. kár volt úgy megnéznem azt a filmet hogy előtte láttam angolul.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.50
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
23. hozzászólás - 2009.07.25. 14:29:40 (Válasz Odassyan #17 hozzászólására.)
Jó rég lett ide írva, de azért reagálok a feliratos filmre.
Régen a magyar szinkron utolérhetetlen volt, sokszor még jobb volt mint az eredeti hangok. ? Sőt, 1-1 színésznél arra is figyeltek, hogy ha megtalálták hozzá a legmegfelelőbb magyar szinkronhangot, azt a későbbiekben is alkalmazzák.
Mostanra eljutottunk oda, hogy nagyon sok filmben csak valami gyorstalpaló szinkronizálás megy, ami jelentősen rontja a filmélményt, és emiatt sokkal inkább olvasom a szöveget, és hallgatom hozzá az eredeti hangokat.
A mozibajárásról meg csak annyit, hogy hiába lehetne már letölteni a filmet net-ről, bizonyos filmeket előbb igenis meg kell nézni moziban, csak nem mindegy melyikben, mert sajnos hiába vannak a elviekben csúcs technikás pláza mozik, ha az ottani hangtechnikus botfülű, és képtelen egyensúlyt találni a különböző effektek kihozásában.
Pontszám: 6
irritálóMonster040Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
24. hozzászólás - 2009.07.25. 22:02:05
a harry potter és a félvér herceg az tuti
Pontszám: 4
fórumozóLocknyNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
25. hozzászólás - 2009.08.04. 14:49:25
Idézet: Monster040 - 2009.07.25. 22:02:05
a harry potter és a félvér herceg az tuti


Igen azt mi is most néztük meg hétvégén, nagyon jól sikerült. Mondjuk én lehet kicsit elfogult vagyok, mind a könyveket mind az eddig elkészült filmeket imádom.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
26. hozzászólás - 2009.08.04. 16:31:23
A Mostani Harry Potter lett szerintem az eddigi leggyengébb,ahhoz képest hogy mennyire vártuk(én legalábbis), és mennyit vártam tőle (szintén szvsz). A könyvtől is ez tért el eddig a legjobban,aki olvasta a könyveket tudja miről beszélek...remélem a 7. rész egy jó befejezés lesz, és ez a rész feledésbe merül, mint egy kicsit rosszabbul sikerült rész...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
27. hozzászólás - 2009.08.05. 22:38:01
családom nagy harry potter rajongó, szóval a félvér hercegre 1 hétre előre befoglaltuk a nézőtér közepére a helyet a 3d imax moziban az arénában. odamentünk előadás előtt 1 órával, mondták hogy az imax bedöglött, de megnézhetjük 1 órával később, nem imaxban, a 4. sor széléről.... végülis utólag hallottam hogy csak az elején volt pár perc 3d végülis mind1 volt, és később felajánlottak ingyen jegyet, ami határozottan pozitiv volt. De a lényeg, hogy egy harry potterre még mindig tele van a mozi. és furcsa mód az árak is normálisabbak, mint pár éve. a kis mozik kiirtása után felszaladt a mozijegy 2k huf-ra, most megint inkább 1k.
A 3d filmek egyébként vissza fogják csábitani az embereket a moziba, én a Beowulfot és a Monster vs Alienst láttam 3Dben, és mindkettő fenomenális élmény volt, össze sem hasonlitható az otthoni tvzéssel.
Pontszám: 5
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
28. hozzászólás - 2009.08.05. 22:45:18 (Válasz Szabinho #26 hozzászólására.)
Remélem így lesz, bár nekem ez a rész is tetszett...

De ha jól tudom, akkor az utolsó rész 2 részben fogják leadni, csak remélni tudom, hogy úgy, mint A Gyűrűk Ura a 3. részét félórás szünettel és nem úgy hogy a 2 rész között 3-4 hónap lesz...az kicsit lelombozó lenne
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
29. hozzászólás - 2009.08.05. 22:49:32 (Válasz Miklós #27 hozzászólására.)
Valóban, az Imaxban is csak az első 13 perc volt 3D.

A 7. rész két film lesz, és szerintem több hónap lesz közöttük.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűtlenMariann1998Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
30. hozzászólás - 2009.08.09. 11:20:31
hallee
Pontszám: 3.60
fórumozóMajki74Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
31. hozzászólás - 2009.08.15. 00:28:48
Nem értek egyet Miki anyagi részére vonatkozó megállapításáról.
A mozijegy, egy plázában 2000 huf (premier) hozzá kell adni az üdítő, és rágcsa árát, mely a filinghez álltalában hozzá tartozik.
máris 3-3500 az összeg. Emellé veszem, hogy az ember ritkán megy egyedűl, megduplázódik az összeg. Hoppá. kijött a DVD ára (eredeti)
Talán az időhiány, a munkatempó, az elkényelmesülés, illetve a pénz hiánya az ami ide juttatta a Mozi kúltúránkat. A letöltések, DVD is szerepet játszhat, de nem hiszem hogy oly mértékben, mint azt sokan gondolják. Ha valamit extrának, érdemesnek tartunk, moziban is megnézzük. Egy Div-x, vagy kamerás verzió pedig.... hadjuk. Akik ezt nézik, előtte sem jártak moziba

A Potter sorozatról:
Jómagam is rajongója vagyok. Könyv, film, mindegyiket többszőr végigrágtam. A Premiereken az első kivételével ott voltam.
Kissé tartok az utolsó résztől, hisz a könyv, és a film sokban eltér. PL. szereplők maradtak ki, mely az utolsó kötetben fontos szerepet játszanak.
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
32. hozzászólás - 2009.08.25. 09:23:28
Ma a filmipar eltolódott abba az irányba /ez főként Hollywood-ra értetendő/, hogy a moziba látogató korosztály fiatalodott, régen 30-as, és még idősebb korosztály járt moziba, a gyerekeknek és a tiniknek volt külön matiné, amire megválogatták milyen filmet lehet vetíteni. Ellenben a mai trend látvány legyen elsőosztályú, történet nem fontos, vágjuk ki a gyermeki/ifjonti léleknek túl megterhelő erőszakot, szexet teljesen száműzzük /max. utalunk rá vagy gyengéd erotikát teszünk a filmbe./ , ha előtte volt a filmnek sikeres előzménye: más nyelvű siker ( számos francia, kínai, spanyol, olasz nyelvű film amerikai változata készült el) vagy sikeres filmnek a folytatása (sokadik rókabőr) esetleg az eredeti remake-je, még jobb. Toldjuk meg pár felkapott sztárral: aktuális szívtipró (tinilányok miatt), aktuális szívtipró női változata (fiuk miatt), állat szinte kötelező. Kész a hollywoodi boszorkánykonyha sikerreceptje, a popcorn mozi. Már a rómaiak tudták a népnek nem kell más kenyér és cirkusz. /legyen tele a hasad, s szórakozhass/ Ezek a folytatások kevés kivétellel jóval gyengébbek, mint az előzmények.
Ám az USA más mint Európa ezen része, más szokások dívnak, míg ott van középréteg, aki megteheti elmegy minden hétvégén egy-két moziba, a járulékos költségekkel együtt, addig nálunk jó ha egy 15.000 lakosú város bír egyáltalán mozival, s ha igen lehet, hogy premierfilmeket nem vetítenek, mert auz üzemeltető nem tudja kifizetni. Marad a nagyobb települések plázája, mozija: Jegy egy magyar fizetéshez mérten borsos 1500-2200 HUF+ járulékos költségek. Emellett hiába mozi élmény, ha az ülések kényelmetlenek, ha film nem szinkronizált /Bár régen volt ez hátrány, mai magyar szinkron esetében inkább előny./ .
Utoljára a T4-en voltam moziban /csalódtam benne/ mondjuk általában évente ritkán jutok el, ma már nehezebb, mint 15-20 éve, akkor hetente egyszer biztos beültünk egy filmre, bármi legyen is az. Még nem volt amerikai dömping, s sokszor olyan filmeket láttunk amit ma már jóval idősebb fejjel tudok csak értékelni. /s a mai tömegfilmek tükrében, valamint az ember akkor volt tini az is közre játszik ebben./ Hát nem tudom de: 34 évesen egy Alkonyat nem az én műfajom, de bízom benne, ha egy mostani tini ennyi idős lesz, ő is azt mondja, hogy az egy fércmű (már ha még emlékszik majd rá, de ha nem , akkor az adott felkapott tinisztár-filmre mondja ezt/. Ennyit a moziról.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
fórumozóEredarFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
33. hozzászólás - 2009.09.29. 16:56:36
Legútóbb a Jégkorszak 3-at néztem meg a haverjaimmal, otthon is meg volt hála öcsémnek aki netkalóz. Igen is van különbség, jobb a moziban ezeket megnézni ,mint otthon. De viszont a mai társadalom igen lusta, ha az internet az ember rendelkezésére áll akkor már megállíthatatlan az illegális töltés. Azt nem értem ,mikor valaki bemegy a moziba egy kézi kamerával vagy jófajta videós mobillal és felveszi az egészet. Ezt nem szűrik ki?
Nem azt mondom,hogy mindenkit a film előtt motozzanak meg,de azért valahogy vissza kellene ezeket szorítani. Aztán meg a filmipar és a filmes cégek "sírdogálnak", hogy kevés a bevétel.

Legyen keményebb a neten való töltések hozzáférhetősége és már meg is van oldva. A TV-nek meg a legnagyobb baja,hogy ismétel...állandóan. KB 8 éve olvasok folyamatosan...igen ritkán tv-zek...elegem lett az ismétlésekből.
Még valami, a filmipar kb 3 havonta dob piacra egy filmet. Nem sok ez?
KB 50 éve annak örült a világ ha 1 év alatt kijött 4 film. Itt meg kb fél év alatt kijön majdnem 8-10. Teszem azt, Becstelen Brigantik, GI JOE, és még sorolhatnám ( hírverésben nincs hiány). Hihetetlen képsorokat vetítenek, az előzetes mindíg jó beetetés, de útána nagy a bukás.
Ráadásul ezek igen silány minőséggel. Nem a mennyiségre kellene fókuszálni....hanem a minőségre.
Pontszám: 5
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
34. hozzászólás - 2009.10.18. 11:36:04
Magam részéről a Harry Potter sorozatot néztem meg moziban szinte kizárólag eddig. (No, meg a Gyűrűk Urát.) A holywoodi produktumok jó része még a trailer idejére sem bír lekötni. Meg drága is. Inkább begépelem a keresett címet a Google blog keresőjébe; az első tíz találat között általában van letöltési link. Ha mégsem, még mindig ott a torrent. Persze, idő még lejön, de őszintén szólva nem vagyok egy filmfaló: heti maximum 1-2 filmet nézek meg, ennyit meg be tudok szerezni így. A látványvilág annyira nem érdekel, tehát azért nem megyek moziba. A szinkron meg csapnivaló, tehát azért sem, inkább letöltöm angolul, eredeti felirattal. Vagy ha nem angol nyelvű a eredeti, akkor angol felirattal és eredeti szinkronnal (ezt egyszerűbb találni, mint magyar feliratot, nekem meg mindegy). Szóval feltehetőleg nem én fogom megmenteni a mozikat...
V3: Xarun
Pontszám: 7
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
35. hozzászólás - 2009.11.20. 09:35:05
Nemrég láttam egy filmet moziban, District 9 címmel. Nem hollywoodi, hanem dél-aftikai film, sci-fi, de nagyon eltér a megszokott fantasztikus filmektől. Újszerű, megdöbbentő és tökéletesen ábrázolja, hogy mennyire visszataszító és kegyetlen az alapvető emberi természet. Ajánlani tudom mindenkinek.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
36. hozzászólás - 2009.11.20. 15:36:09
Ez sztem egy az egyben hollywoodi film. Tristar pictures. Igaz egy uj-zelandi ceg is benne volt a gyartasban.
En is lattam, remek alkotas!
Pontszám: 6.66
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
37. hozzászólás - 2009.11.20. 20:43:40
A D9 mellet az idei év egyik nagyszerű Sci-fi-je a Moon, aki tudja néze meg ( a neten már rég megtekinthető). Emmellett az egyik kedvencem még az: Engedj be! kötelező darab.

Illetve film régiségek kedvelőinek:http://port.hu/a_per_le_proces/pls/fi/films.film_page? i_film_id=11346&i_where=2&i_topic_id=19&i_city_id=3372&i_county_id=1
Pontszám: 7.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
38. hozzászólás - 2009.11.20. 22:18:27 (Válasz Kocos #36 hozzászólására.)
A pénz valóban Ámerikából származik (mint minden filmnél), a producer Peter Jackson, de a stáblistán én csak holland neveket láttam, szóval azért ez ténylegesen egy dél-afrikai film...
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
39. hozzászólás - 2009.11.21. 14:47:04 (Válasz Kocos #36 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.20. 15:36:09
Ez sztem egy az egyben hollywoodi film. Tristar pictures. Igaz egy uj-zelandi ceg is benne volt a gyartasban.
En is lattam, remek alkotas!


akkor tartok egy kis eligazítást. a film nem hollywoodi, a tristar, vagyis a sony csak megvette a filmet, hogy forgalmazza. (már ez is jellemző, hogy a sony nem a columbia pictures-szel vetette meg, hanem a tristarral)

ettől még maga a film abszolút független gyártásban készült el, a hollywoodi stúdiórendszeren kívül.

http://www.deadline.com/hollywood/first-word-on-this-weekends-box-office/#more- 11893

itt el lehet olvasni a keletkezéstörténetet.
Pontszám: 6.37
kedvelt tagFronczak82Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mozi
40. hozzászólás - 2009.12.02. 21:34:20
Én már csak ritkán megyek moziba a párommal mert szerintem sokba kerűl .Inkább letőltöm . Az viszont tény hogy a házi mozi nem adja vissza azt a hatást , csak ezért jobb a mozi.
Pontszám: 5.75
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!