Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Draglov

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2009.02.19. 18:39:54
Nem is az a celja, es a varazslat nem veszit a hatekonysagabol semmi. Ergo ingyen van.
Dátum: 2009.02.19. 18:32:42
Igazad van, gyujtottem nemi tapasztalatot. Megse 10%

Ellenfelbe - allatba
413 36
374 34
478 48
608 51
339 34

De, hogy miert nem er semmit azt meg mindig nem ertem.
Dátum: 2009.02.19. 18:04:03
Igen nekem is ez jutott eszembe, es nagyon jol kombozik a "dontetlenezoknek"
Dátum: 2009.02.19. 18:03:27
Nem ertem miert mondod, hogy nem er semmit.

376*1,1=413
Dátum: 2009.02.19. 15:42:27
Csata kozben nem irja ki az allatom nevet.
Dátum: 2009.02.19. 15:39:24
Rohanás közben egy kinetikus detonáció varázslatot idézel. (-145 VP). 413 sebzést okoztál. Ellenfeled állata 36 életpontot sebződött.!!!!

10% sebzés az ellenfél állatába kinetikus detonacio!
Dátum: 2009.02.19. 12:15:21
Ezen a koron mar regen tul vagyunk sajnos. Ha visszaolvasol lathatod az elso hozzaszolasombol, hogy kb ugyanazt irtuk. Sajnos nagyon kevesen vagyunk akiknek maga szintu az allatunk, ezert a szavunk nem szamit. (ugyanugy amikor a TP valtoztatas volt. Ezt mindig felhozom, mert meg mindig nem tudtam megemeszteni. Ezzel eleg nagy karok keletkeztek a jatekban. Akkoriban a teljes fejlodesi strategiaja esett kutba egy szuk csoportnak, es kb fogjuk be a szankat volt.)
Pusztan arrol van szo, hogy ha valtoztatunk, az legyen mindenki szamara nezve egyenloen jo!

A sajat gondolataimat es a fent olvasottakbol probaltam osszegyurni valamit.
Amikor motivaltak:
- legyen max az elnyeles
-az allat alapszintje szamitson az elnyelesbe
-a moralcsokkenes nehezitse az allattartast (persze ez nem jatekos akarat )
-erdemes legyen allatot cserelni
-legyen ertelme a meggyozokeszseg szakertelemnek, a gyogyitasnak

A legfontosabb pedig, hogy ne szalljunk el az allatokkal.
Dátum: 2009.02.19. 08:50:02
Egy javaslat, ami több eddigi ötletből született meg.

Állat harcra bírásához állat alapszintje/2-es meggyőzőkészség szakértelem szükséges.

Elnyelés: állat alapszint/2 alap elnyelés + állat lépett szint (max elfogott állat alapszintje)
30as alapszintű állat elnyelése: 30/2 + max 30=45 Ez az állat 45ös szinten éri el.

Példák:
10es alapszintű állat 5 elnyelést ad idomítás után. Max 15 elnyelést ad 10 lépett szint után.
A fent írt szinthez az állatnak 3500 TP-t kell szereznie. 0ás int. Kedvenc és napi 12 sikeres portya mellett ez 30 nap alatt teljesíthető. Ennyi idő alatt a játékos kb 6 szintet lép (kb 30 nap)és 16os szintű lesz.

16os szinten elfog egy újabb állatot. 8 alap elnyeléssel. Ekkor 7el ad kevesebbet az új állata, mint a régi. Az új állat max elnyelése 16/2+16=24 Ehhez 16 szintet kell lépnie az állatnak.
Még mindig int. Kedvenc nélkül számolva a fent írt paraméterek mellett 54 nap kell a 24es elnyelés eléréséhez. Ez idő alatt 5 naponkénti szintlépést feltételezve 11 (kb 60 nap) szintet lép a karakter.

27es szintű ekkor a karakter… 28as alapszintű állat 14 elnyelést ad a régi 24 helyett, de 42es a max elnyelés, ami kihozható belőle…
.
.
.

40es karakter 40/2 =20 Elnyelés. Itt kb a 27esen elfogott állat max 42es elnyelését lehet mellét tenni. Fele akkora, de mégis jóval könnyebb mint 1es-ről kezdeni. A max elnyelés 60.
Ezt már maxos int. Kedvenccel 45 nap alatt lehet elérni.


A fent írt elgondolással kötelezővé van téve az állatok cseréje, és maximálva van az állatok elnyelés, így nem lehet vele elszállni.

A fentieket úgy számoltam, hogy nem emelkedik 20as szint után a szükséges TP.
A kellő odafigyeléssel maxos int. Kedvenccel továbbra sincs szükség közvetlen moráljavításra. Ezt szerintem legjobban úgy lehet megoldani, hogy nem ugrik maxba az állat morálja szintlépéskor. Ezzel biztosítani lehetne, hogy az állat moráljával foglalkozni kelljen.
Úgy számolom, hogy az állat moráljával kb 40-50es szinten kell majd elkezdeni komolyan foglalkozni. Ha jól számoltam, akkor a játék elején az állatot az elnyelés miatt kell majd cserélni, míg később inkább a nehéz kordában tartás miatt (morálvesztés)

Ötletek morál javítására. Először is a felvidítás gombot felejtsük el végre, mert a mostani állapotaban használhatattlan.

1. Kennelbe rakott állat morálja javuljon. A kennel méretétől függően. %os arányban. Pl kennel szint*10% jöjjön vissza. Ide kombózni lehetne a gyógyítást is!
2. LE-ből illetve őskőből vásárolható morál növelő tárgy. Több fajta létezhet, amit a meggyőzőkészség nagyságától függően tudsz használni az állaton. 10es meggy.készs. szintentként lehet nagyobb tárgyat venni a kufártól. 10-20-30%-át adja vissza a hiányzó morálnak.

Végül egy új dolog, amit Miklós modellezhetne, ha jónak tartja a fentieket.
Az új állat kevés elnyelést adó problémán lehetne segíteni, hogy az állatot védekező illetve támadó módba lehetne állítani. Védekező módban több elnyelést adna, de nem sebezné az ellenfelet.

Tudom ez egy újabb ötlet csak, de talán egy elszállásoktól mentes. Biztosan kell még néhány számítást végezni a pontos értékek miatt, de elég jó kiindulásnak tartom.
Dátum: 2009.02.17. 20:57:16
Ha Simon keplete helyes, es szerintem nem csak a hasara utott, akkor a kovetkezoket lehet megallapitani 30as allat mellett:

50es! int. kedvenc + implantatum 39 tp/ szorny. 31es szinthez 1600 tp kell majd az uj patch utan. Ez 41 sikeres portya kell , ami 15os portyabeallitassal szamolva 3 nap. 20as meggyozokeszseggel napi 30 csokken az allat moralja. A sikeres portyak utan jaro plussz moralt nem szamoltam bele es a terkapuk utan jarot sem, de kell egy 50es int kedvenc es egy 20as meggyozokeszseg ahhoz, hogy egy 30as szintu allat moraljat epphogy tartani tudjam.

Egy masik verzio:
0-as int. kedvenc + implantatum 14 tp/szorny. 1600/14=114 ->napi 14 sikeres portyaval -> 8 nap alatt lep szintet. Ehhez kell kb egy 35-40es meggyozkeszseg.

Ha nem szamoltam el, akkor ez egy kicsit eros lesz igy nem? Csak egy 30as allatrol van szo!
Dátum: 2009.02.17. 14:50:44
Esetleg kaphatunk valami kepletet az allat moralcsokkenesenek utemerol, es infot arrol, hogy meggyozokeszseg hogyan valtoztat azon?

Azert kerem ezt, mert mivel a multban nem volt szukseg a meggyozokeszseg hasznalatara, igy nem igazan tudom mi mennyi.
Dátum: 2009.02.12. 14:01:26
Simon: ez azert van, mert taktikai hibat vetettel. Nem szabadott volna hagynod, hogy ekkora legyen az allatod, es elobb kellett volna valtanod. Ha az alap szint szamit, akkor meguszod konnyen tudom. En megszenvedtem a valtast, de meg is lett az eredmenye. Most meg ahogy mennek a hsz-k szepen meg lesz ez szavazva, szamitson az alap. Franko.

--
Amugy miert is kell segitenunk annyira elszantan a gyengebb jatekosokat? (Tudom ettol aztan nem leszek nepszeru) Ha elerek valamit, es a masik nem, akkor jojjon az ollo nekem? Egyes szamban beszelek, de nem vagyok egyedul csak a nagyon szuk reteg tagja.
Hozzuk fel a lemaradottakat, kozelebb jojjenek, legyen eselyuk... Fenebe elrontottam a karakterem fejleszteset gyengebb lettem masoknal. Tessek mar valtoztatni, mert igy nincs eselyem. ehh

Asszem tobb ervet mar nem tudok felsorolni, es mivel a kisebbseghez tartozom igy eselyem nincs.
Dátum: 2009.02.12. 11:21:47
Jeriko nekem, ahogy az elso hsz-ben is irtam az piszkalja a legjobban a csoromet, hogy ez az egesz egyszer mar lefutott. Akkor Az alapszint mellett agalatam, es senkit nem erdekelt.

Az akkor Le termeles mellett nagyo aldoztam az akkori rendszerre, ugyanugy mint a portyert jaro tp valtoztatas elott a szingularitasra. Igen nagyon faj, hogy kiepitek egy strategiat, es egy huszarvagassal athuzzak, mert eppen akkor ugy haborog a nep.
Azt a bizonyos gerjesztesi folyamatot nem keves munkaval inditottam be. Nem keves alkalommal buktam portyat a kis allatommal, mire megerosodott annyira, hogy elvezni is tudjam. Persze ez nekem is egy honapomba kerult. De miert is legyen azonnal valakinek allata? Sok ez az egy honap?
Igen sok munka volt vele. Aki pedig nem rendelkezik ilyen allattal annak persze most nem jo, es meg is ertem hogy valtozast kovetel. Igen keves embernek van nagy allata, ezert ok elhanyagolhatok...

Az otleted, hogy az allat fejlodese alljon meg egy bizonyos szint utan NAGYON jo. Jol atszamolva mindenkepp megvalosithato lenne. Jol belove lenne ertelme az uj tp rendszernek is es a vezetkozseget is vissza lehetne hozni a sirbol. (en nem szeretnem, de Miklos sajnosi igen )
Dátum: 2009.02.12. 09:36:51
Sajnos errol beszeltem akkor, persze le se lett sz.rva... Mindenk orult, mint allat.
Dátum: 2009.02.12. 09:24:25
Az elso felevel nem ertek egyet. Ha nem irjak vissza a szinteket, csak a szukseges szint valtozik, akkor egyik naprol a masikra all meg az elet a nagy allattal rendelkezoknek. Nem lesz idejuk szakertelmet fejleszteni es allat nelkul maradnak.

A masodik felevel viszont abszolut egyet tudok erteni. Egy baratom ov-n top 10ben volt, azt hiszem stromnak hivtak magukat vagy minek. Szoval o pontosan azert hagyta abba, mert allandoan korlatozva lettek. Amikor a vegzetur elkezdodott csaltam, hogy jojjon. Ez a jatek indulasa utan volt 2-3 hettel Akkor O nekem azt mondta, hogy ne gondold hogy el fogtok huzni, ugyis le lesztek korlatozva... es ime nem is telt el sok ido es jonnek a kordonok (majd jol lebontjuk oket )
A jatek ararol is egyezik a velemenyunk. 3-4K kell egy honapra, ha minden ki akarok hasznalni. Ez most picivel emelkedik majd, ha aranydukatot is akarok. Kb 500 HUF-al, ha minden nap akarok venni egyet oskobol...
Dátum: 2009.02.12. 08:17:01
"Példa: van egy 30-as alapszintű, 1. szintű állatom. Az első variációban kapásból 15-ös, a másodikban kapásból 30-as elnyelést ad. Ahogy lépi a szinteket, fokozatosan felmegy az elnyelése 30-ra az első variáció szerint, a második szerint marad 30. 1-30. szintig, és utána kezd tovább nőni."

Elso eset: Itt lenyegeben kap egy alap elnyelest az allat. Ez konnyiti az uj allat elinditasat, es amig az allat szintje eleri sajat alapszintjet addig lassabban kapja az elnyelest. (Ezt a modszert meg at kell gondolnom )

Masodik eset. 30 as allat azonnal ad 30 elnyelest, es amig el nem eri az alapszintjet addig ennyit ad. A kovetkezoket szamoltam erre:

15os portyaval napi 13 sikeres portya. 30as szintu allatnak az uj rendszer szerint 19500 TP kell a 30as szinthez. Maxos int. kedvencel 35Tp/portya*napi 13 siker=455 TP/nap => 19500/455=42,8 kb 43 nap alatt eri el igy a 30as szintet. Feltetelezve az 5 naponkenti szintlepest, a karakter szintje 38as lesz. Itt kepes mar 38as szintu allat elfogasara, ami 38 elnyelest ad. Ha szamitasaim helyesek, akkor ez nem jo megoldas.
Dátum: 2009.02.11. 20:57:29
Az, hogy mennyire fajt, hat nagyon Akkoriban 25os volt a legmagasabb szakertelmem. Tobb heti munka.

A peldadat nem tartom jonak, mert az csak egy targy ez meg egy allat. Mas mertekkel merik, es nincs akkora kornyezeti hatasa, mint az allatnak.

Tudomasul vettem az allaspontod. Kulonbozik az enyemtol, de nem is baj. Felvonultattuk a ket oldalt szerintem eleg feltaroak voltunk...

Holnap reggel varlak a szokasos idoben. Remelem tobb szerencsem lesz, mint ma delutan.
Dátum: 2009.02.11. 20:51:07
Nem szamoltam, hogy mennyibe fog kerulni. Ha nem valtozik az idomitas ara, akkor szinte semmibe.

Pokok ezt en is valahol csak olvastam. A feltorekvo "nemzedek" , akik nagyon ugyesen -es ezt minden guny nelkul mondom- feljottek a felfele tamadasos tp modositas utan... (ezert mondtam, hogy felesleges volt akkor es ott a szingularitas, amit a modositasok elott oly erosen nyomtam felfele)

Ja es meg 1 dolog. A kennelt le lehet felejteni ebben az esetben? Asszem az is elveszitene az ertelmet...
Dátum: 2009.02.11. 20:36:25
"az akkori helyzetben nem a szingularitast turboztam, hanem az int. kedvencet" Sajat magamtol ideztem. Termeszetesen a kimaxolas alatt a 25ot ertettem. + 25...

"Ha szerinted igy tul olcso az idomitas, az egy dolog, talan egyet is ertek vele. Emeljuk meg az arat. De kapjuk meg a szintbonuszt erte. Es, hogy egyben az idomitas szakertelemnek is legyen valami ertelme, magasabb szinten tegye olcsobba az idomitas koltseget." Ha 40es szinten 40es alapszintu allat 12k_ert ad 40es elnyelest, akkor azt soknak tartom.

Emeljuk meg az idomitast? Hat emeljuk. Kerdes, hogy a mostani rendszer teljes felboritasa megoldas lesz e, valamint mukodni fog e hosszu tavon. A baj az, amit az elozoekben is emlitettem, hogy a jatek nem igy lett belove. Ha az alapszint szamit, akkor szerintem kialakul majd egy, rendszer ami szerint mindenki bizonyos idokozonkent lecsereli az allatat, hogy ne kelljen a vezetokeszseget illetve a gyogyitast fejlesztenie. Persze, ha nagyon nagyon megemeljuk az idomitasi koltseget, akkor nem lesz surun csere, de nem hiszem, hogy ez vezetne megoldashoz.
Dátum: 2009.02.11. 19:51:38
Hogy az eredeti temara is irjak

1.pont Kerdes, hogy marad e a mostani patch, hogy max sebzesfelfogas=allat aktualis szint+ karakter szintje, vagy nem?
2. es 3. pont nagyon dolgok!
Dátum: 2009.02.11. 19:43:11
Ez egy uj hsz, erre meg nem reagaltam:

Miert is hibas dontes? Most is tok jo nincs vele semmi gond, megegyszer mondom AKKOR lenne ezzel gondom, ha hipp-hopp szamitana az alap szintje az allatnak.
Oldal: 1234567891011