Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Impopo, most akkor tulajdonképp mit is szeretnél?

Felérni a TOP tetejére, hogy felülről ne támadhasson senki és bivaly cuccokat hordani, viszont vállalni, hogy aki már régebbóta ott van, az oldalból is lever?
Mert akkor a visszafogott neked tényleg öngyilok.

Avagy a saját környezetedben egyre erősebb karinak számítani?
Mert ezt elérheted a visszafogottal.

Ha előbbi, akkor a visszafogottat szélsebesen el kéne felejtened.
Impopo, akkor te valamit nem jól csinálsz, ha semmit nem erősödtél, ilyen ugyanis nehezen hihető, hogy téged még mindig mindenki megver. Legfeljebb ha eddig LEszerző szakiztál csupán. De ha áttérsz a TÖ növelésre a kimaxolt LE-szerzéssel, látványosan erősödni fogsz.
Idézet: Timcsike - 2009.07.14. 13:02:50
Nekem azt magyarázhatná el valaki, hogy miért jó az ha visszafogott fejlődésem van?
Az világos, hogy a saját szintemen erősebb lesz a karakterem, de minek? Kamrázásnál valóban jól jön, hogy magasabb szintű ellenfeleket is elvihet az ember, így több LE jön a kamrából. De egyébként szintben felfelé nem éri meg támadni, mert jön a sok tp, LE nuku. Lefelé pedig visszafogott fejlődés nélkül is könnyedén lehet nyerni. Persze bajnokin több esélyem lehet, ha nem használják túl sokan ezt a szakit.
Mindezek mellett nehezebben megy az epikus ölése, mindenki beelőz, kevesebb LE-t szerzek, abszolutértékben gyengébb leszek, mintha nem használnám a visszafogott fejlődést, ráadásul a fertőzést is csak hónapokkal később tudom legyőzni mint a többiek.
Szóval komolyan kérdem, miért jó a visszafogott fejlődés? Biztos van értelme, ha ennyien használják, csak én nem látom...


Hát én nem tudom, hogy amikor magad sorolod az érveket, miért nem látod, hogy mitől éri meg.
Az epikus, mint feljebb írtam, elrepült ott visszafogás nélküli szövikkel is, ebből a kis szövik tanulhattak, ésszel kell epikázni, nem míg kifut alólunk.
Hogy mindenki beelőz. Már beelőzött a regnél. Próbáljam meg utolérni őket TP-t habzsolva? Minek? Hogy legyen kire portyázzanak, nekem meg ne, mert igenharmatos leszek köztük?
Kevesebb LE-t szerzek. Ööö... éppen kétszerannyit egy szinten, mint egy nem visszafogott.
Hónapokkal később fogom legyőzni a fertőzést. De lehet mire odaérek, addigra lesz annyi előnyöm ebből a "kevesebb" LE-ből, ami kikompenzálja a későbbérés hátrányát.
Szóval, szerintem nem leszek gyengébb. Max nem érem be a TOP-ot az életben.
Mortimer:
Az első linknek válasznak ajánlom figyelmedbe az ott kettővel alattad író Crimson válaszát, ahhoz nincs mit hozzátenni.

Petur hsz-a pedig csak megerősít abban, hogy aki össze akarja magát kapni kissé, hogy ne boldog-boldogtalan, hanem mondjuk csak boldog verje rommá, nekik viszont esélyt ad.

Az unatkozás meg...hát én nem tom, de nekem mindegy lenne, hogy hat szinttel feljebb unom-e a vadászatot, vagy itt. A legenda kéthavi megjelenése pedig komoly érv. Az epikust viszont erőbeosztással üti mindenki, annyit ütünk, ameddig a takarónk ér. A TOP nem visszafog, mégis beálltak az epikussal egy időben, mint a gerely.

Impopo, talán azért fékeztek ők is, mert rájöttek, hogy hudenagy füleseket osztanak itten feljebb a rohangálóknak. Beelőzheted őket, a különbség annyi lesz, hogy még nagyobb szintűek fognak fölötted lenni. Lehet, hogy az a pár, aki előtted fékezett, még sokáig fölötted lesz, de 4 szint már jól védhető odafigyeléssel.
Morti a szirtimorc.

Egyszer majd egy alkalmas helyen, nem tudom melyik topic is az, szívesen elolvasnám bővebben kifejtve is, hogy mitől is, avagy kinek öngyilkosság a visszafogott.
Persze csak ha majd ráérsz.
Eléred, sőt, a nem időben kapcsoló portyaerőltetőket ott is fogod hagyni.
Szerintem lehet meglepődnénk az újrakezdők számán.

A sima harcos kariért a BF-en is megdolgozott a gazdája a piac előtt.
Ott lett vészes a helyzet, amikor zéró rabolttal, és zéró zsákmányolttal ötös szinten lehetett hatvanas statokkat összepiacolni. (hogy mindenki értse, ez itt úgy nézne ki, hogy zéró győzelem mindhárom másik horda ellen, zéró zsákmányolt LE, viszont 420-as TÖ)
Shaktor, te a BF múltját is tudod, és azt is tudod hová vezetett a piacfighterek megjelenése.
A játék a mai napig nem heverte ki azt, hogy szintgenerációk maradtak ki a piacfighterek miatt.
És sajna szerintem nem is fogja már.
Dátum: 2009.07.14. 11:31:43
Úgy elkanyarodott a téma, öröm nézni.
Bolsevik kolléga talán még részletesebben kifejtette a dolgot.
Kár volt törölni.
Mondok egy mesét.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy online játék.

A játék elején mindenki minden erőforrását kihasználta, szépen szélesedett is a mezőny, úgy szintben, mint erőviszonyokban, de nagy eltérés nem volt a karakterek ereje között.

Telt-múlt az idő, egy forradalmár lélek kiktalálta, ő biz csak az egyik erőforrást fogja kihasználni, mégpedig azt, amelyiktől sokkal lassabban fog emelkedni a szintje, viszont kitartó munkával sokkal erősebb lehet, mint a körülötte lévők.
Bizonybizony, megszülettek a pókok. ( nem végzeturas találmány ez ám. )

Az idő ismét telt múlt, a pókok beálltak párszintenként, de mivel munkás játék volt, nem voltak sokan.
De jött egy újítás, úgy hívták Piac.
Ami azt jelentette, hogy a játékosok egymásnak közvetlenül is adhattak el tárgyakat.

És ekkor szabadult el a pokol.
A nagyszintű, sok bevételt szerző, ám nagyon gyenge karaktereket megkeresték haveri alapon játékot újrakezdő egyes szintű karik, ugyan segítsenek már nekik egy kis plusz előnyhöz jutni.
Ők vesznek a piacon egy bármilyen tárgyat nagyon olcsón, és azt a nagy karakter vegye meg tőlük maximális áron. Aztán visszavásárolják minimális áron, és ezt a játékot napi 25 alkalommal is el lehetett játszani.

Az eredmény:

1-5 szinten abszurd erejű karakterek piacolódtak fel, egyre több, mivel az ötlet terjedt.
Nulla játékkal, nem csalással, mert ugye lehetséges volt megtenni, a játék engedte.

Viszont a frissen regelt új játékosok játékát olyan szinten lehetetlenítették el, hogy egyszerűen megszűnt a karakterutánpótlás, szó szerint agyonverték őket. (ott nem volt 15 % alatti védelem)

A játékvezetés végül kénytelen volt a piac rendszerét megváltoztatni.

Mese vége, bocsi, hogy untattalak benneteket.

Itt ez a veszély nem fenyeget egyelőre, és tényleg csak azok jutnak nemkicsi szövielőnyhöz, akik köré épülnek a szövetségi épületek, tehát a később érkezők már nem kapnak belőle olyan könnyen.
A "köréépítés" kivédésére nagyon módot sem látok, legfejlebb ha a szövi mindig aktuális kútméretének valahány %-a lenne a kötelezően beépítendő, és aki nem épít, az "kiesik" a szövibónuszokból.

Elnézést a jófélig offért.
Dátum: 2009.07.14. 07:20:04
Ez így van Freez, viszont nekik volt több szintjük az azóta lebutított, ill átalakított játékrészek használatára.

Mondom, nem vitatom a felejtéses vesztésüket, de a _komolytalan_ ismétlős küldi előnyt azt valahogy nem veszi be a gyomrom.
Dátum: 2009.07.14. 05:42:08
Ki írta a Twist Oliver nagysikerü művet?
Charles Dic.kens
Robert Jordan
Salvatore
Raoul Renier
Dátum: 2009.07.13. 21:52:01
Igen, a játék továbbhaladásának dolgaiban szerintem fölösleges megkérdezni engem, a 46-os szintűt, mert körülbelül halványlila fogalmam nincs mi lesz jó, ha odaérek.

Ha összejön három továbbhaladási ötlet, azt mondjuk TOPszint -20 (ez exhas szám) szinten lehetne szavaztatni.

A mindenkit érintő kérdéseket pedig globálisan.

De ez az elképzelésem csak egy szavazás, egy voks egy ember formátumra lenne értelmes.
Dátum: 2009.07.13. 21:37:20
Talán ha végigolvastál volna, mielőtt válaszolsz, még értelme is lenne.
A prémiumos játékosoknak gondoltam egy-egy szavazatot.
De persze a mindenkinek méltányosságból egyet, annak lenne igazán sok értelme, legalább amikor Drakint keresik, egyúttal szavaznak a Kristályról.

Nem népjóléti intézmény, viszont nem is 300 ember játéka.
Dátum: 2009.07.13. 20:34:53
Én is fizetek azért, hogy játszhassak, és megveszek minden normális prémiumos tárgyat, sőt, fókuszokat is. Mégis megelégednék egy szavazattal, mert az lenne a fair.

Azt is figyelembe kellene venni, ha ez megint szint, és a durván beérhetetlenek mókája lesz, akiknek a szája ízét már tapasztaltuk egyszer-kétszer, az mennyiben fogja ösztökélni a sehogy, illetve itt-ott prémezgető tagokat arra, hogy folyamatosan prémesek legyenek, és több követ vegyenek.
Mert a legnagyobbak nem fognak ennél többet venni, mint most.
Lehet tévedek ám.

Kocos, olyat lehetne, ahogy feljebb írom, hogy összegyűjteni három továbbfejlesztési javaslatot, és azt csak szintben érintettek kapnák meg szavazásra.
Vagy ez nem jó?
Dátum: 2009.07.13. 20:00:03
Szerintem ez minden, csak nem korrekt.
Mindenki egy játékosnak számít, és nem 210-nek.
Dátum: 2009.07.13. 18:58:46
Csatlakozom a hülye kérdések sorához.
Ezeket a számokat honnan tetszett venni?
A szavazatok egyötöde 300 ember kezében van a 10000-ből, még ezen számítás szerint is.
Dátum: 2009.07.13. 18:18:37
Ezzel ugyanott vagyunk, ahol szakad a part. A TOP eleje, akik közül valószínűleg azok a havi többezresek kerülnek ki, máris 210 szavazattal tudna rendelkezni, ami teljesen eltorzítaná a dolgot.
Olyan fejlesztést meg még nemigen láttam, ami kizárólag a 20-as alattiakat érintené.

Edit:
Byzon, épp az előbb szégyeltem össze magam, előbb csak rácsodálkoztam, mi az már, hogy elájult, de aztán láttam, hogy kölyök még.
Bocsi.

S0laris, és minden tiszteletem a tietek, rafinált, taktikás ellenfelek vagytok.
Dátum: 2009.07.13. 17:50:06
Éppen erről beszéltem feljebb, hogy az első csomagot, amit ajándékba kapnak, valahogy szűrni kellene...

Nem jó a 10 köves, mert aránytalanságot szül, és nem is kicsit.

Ahogy Winnie feljebb írta, fura lenne, ha egy 20-as szavazná meg a kristályhordát, az is fura lenne, ha három embera TOP-ból szavazná meg az összes többi portyázási lehetőségét.

Valamilyen köztes megoldás kellene.
Ami messze nem egyszerű.

Ööö...lehet hülyeség, hurrogjatok le, de a szintfüggő fejlesztéseket pl lehetne szintfüggően szavaztatni, pl az ismételhető küldikről szólókat csak 50 fölöttiek kapnák meg szavazásra, a kristályosokat pedig mindig aktuális kristályszint -3 szintűek.
A globális kérdéseket pedig mindenki.