Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés menete
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Játék fejlesztés menete
1. hozzászólás - 2009.07.13. 16:28:09
Itt egy másik topic, "Játék fejlesztés" címmel, mely arról szól, hogyan lehetne a játékosokat a játék fejlesztésébe még jobban belevonni. A topicindító felvetés - miszerint a játékosok maguk fejlesszék a programot - sajnos megvalósíthatatlan. Ehhez először egy olyan fejlesztői rendszert és szabályrendszert kellene létrehozni, amelyet bármely játékos képes használni, hasznos tartalmat létrehozni, anélkül, hogy a játék integritása és egyensúlya sérülne. Egy ilyen rendszer megtervezése és elkészítése több idő lenne, mint a teljes Végzetúr leprogramozása.

Sokat gondolkodtunk, mégis hogyan lehetne a problémátokra megoldást találni, végül Baratynak volt erre egy nagyon jó ötlete. Jelenleg is folyamatosan érkeznek hozzánk tőletek fejlesztési ötletek, javaslatok. Ezek közül az ésszerűeket felvesszük egy listára, és folyamatosan csináljuk. Az általunk meghatározott fejlesztési sorrend azonban nem feltétlenül ugyanaz, amit ti preferálnátok. Ezért arra gondoltunk, hogy létrehozunk a játékon belül egy oldalt, amely egy új, "fejlesztések" gombbal lenne elérhető. Ezen az oldalon kiírnánk az összes, általunk megvalósíthatónak talált javaslatot. Ti pedig szavazhatnátok ezekre a javaslatokra. Szavazatot szigorúan csak akkor kapna egy játékos, amikor fizet, hiszen a játékot és a fejlesztést is ők tartják el. Minden megvásárolt 10 őskő után kapnál egy szavazatot. A fejlesztést azzal kezdenénk, ami a legtöbb szavazatot kapja. Amikor elkészült, vennénk a következő javaslatot, aminek épp a legtöbb szavazata van. Stb.

Példa.
Fejlesztés . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Szavazat
A térkapuban lehessen nyakláncba
és gyűrűbe is illeszthető fókuszrkistályt
találni magasabb szinten. . . . . . . . . . . fejlesztés alatt

A kristályhorda 1 napra bújjon
csak el a katakombákba . . . . . . . . . 1150 . . Leadok [ ] szavazatot

Lehessen szövetségi tagot
szavazattal a katakombákba küldeni . 86 . . . . Leadok [ ] szavazatot
Stb.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.07.13. 16:31:26-kor
Pontszám: 9
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
2. hozzászólás - 2009.07.13. 16:30:09
Na, nekem ez tetszik...
Hiéna-ZP

Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
3. hozzászólás - 2009.07.13. 16:34:43 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nekem is tetszik, kivéve az annyi szavazat ahány 10 őskő.
Inkább a szavazáskor aktuális prémiumos játékosoknak egy-egy szavazat.

Edit:
Feltéve hogy azt akarjuk tudni, minél több játékosnak mi a jobb és sürgősebb, és nem azt, hogy a legtöbb követ vásárló háromnak mi.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.13. 16:38:26-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
4. hozzászólás - 2009.07.13. 17:04:41
Nagyon jó felvetés. Nem kellene kategorizálni, hogy kinek hány köve van. Viszont a visszaélések elkerülése végett lehetne egy minimum szintet betenni, hogy az szavazhat aki x őskővel rendelkezik, vagy a legalább x ideje fizetett be. Ez lenne korrekt. Egyébként abszolút támogatom bármilyen formában is a dolgot.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
5. hozzászólás - 2009.07.13. 17:07:17
Ez jó ötlet, csak nehogy átessünk a ló túloldalára
Dorn
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
6. hozzászólás - 2009.07.13. 17:16:25
az ötlet jó. pont. és remélhetőleg azért lesz játékvezetői vétó és kontroll, mert azok a javaslatok, amik olyanok, mint a "klikkre lehessen LE-t kapni" minden bizonnyal magas támogatottságot élveznének.

viszont a szavazati jogot szerintem baromi nehéz meghatározni. ősköves szavazzon? nem jó, mert nem fair kizárni azt, aki nem fizet. szinthez kössük, játékismerethez? ez se túl fair és mi lenne a határ? a 40. szintű ismeri a játékot, a 39. nem? szavazhat mindenki? hááát, a túlzott demokráciában is lennek gondok és tudom, hogy a topok nem szívesen vetnék alá magukat a 20-25. szintűek akaratának, lenne tiltakozés hullám ezerrel:))
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
7. hozzászólás - 2009.07.13. 17:17:20 (Válasz Hagya #5 hozzászólására.)
Idézet: Hagya - 2009.07.13. 17:07:17
Ez jó ötlet, csak nehogy átessünk a ló túloldalára


erre kell a JV kontroll. mielőtt még azt hiszi valaki, hogy ettől változni fog valami: nem. nem feltétlenül fog megvalósulni az, ami sok szavazatot kap, de egy rendszerezett formában így tájékoztatést kaphat a JV a játékosi igényekről.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
8. hozzászólás - 2009.07.13. 17:20:37 (Válasz winnie #7 hozzászólására.)
Arról szól hogy ami sok szavazatot kap, megvalósuljon. pont.
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
9. hozzászólás - 2009.07.13. 17:26:09
megjegyzem ez a KH a katakombában csak 1 napig téma érdekesen hangzik. nyilván egy 20. szintű ne szavazzon. de akkor vajh melyik verzió nyerne? az igen vagy a nem?
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
10. hozzászólás - 2009.07.13. 17:27:05 (Válasz winnie #6 hozzászólására.)
Szerintem a prémiumtagság egy elég jó kontroll lenne, mert aki prémet vesz, az már valamilyen szinten sejti a játékot, illetve elég komolyan veszi (mármint amennyire komolyan kell venni egy játékot) és hosszú távra tervezi. Mondjuk ez esetben a kezdőcsomag ingyen őskő bezavarhat, de valahogyan biztosan lehet ezt szűrni.
Mindenesetre az alapötlet, a kérdezzük meg a játékosokat, ötcsillagos.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
11. hozzászólás - 2009.07.13. 17:27:49 (Válasz winnie #7 hozzászólására.)
Miklós azt írja, csak azt írják ki szavazásra, ami megvalósítható szerintük. Gondolom az emeletes baromságok azonnal kiesnek.
Jerikóóóóóóó!!! Légysszi!!!! Fekete Sereget akarooooook!!!!! Tedd be nekik javaslatnak!!!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
12. hozzászólás - 2009.07.13. 17:44:23 (Válasz Darah #10 hozzászólására.)
egy 1.szintű is tud prémium tagságot váltani ha végig csinálja amit a moderátor mond...szerintem jó ez a 10 ősköves, hibátlan megoldás nincs.
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
13. hozzászólás - 2009.07.13. 17:50:06 (Válasz Szabinho #12 hozzászólására.)
Éppen erről beszéltem feljebb, hogy az első csomagot, amit ajándékba kapnak, valahogy szűrni kellene...

Nem jó a 10 köves, mert aránytalanságot szül, és nem is kicsit.

Ahogy Winnie feljebb írta, fura lenne, ha egy 20-as szavazná meg a kristályhordát, az is fura lenne, ha három embera TOP-ból szavazná meg az összes többi portyázási lehetőségét.

Valamilyen köztes megoldás kellene.
Ami messze nem egyszerű.

Ööö...lehet hülyeség, hurrogjatok le, de a szintfüggő fejlesztéseket pl lehetne szintfüggően szavaztatni, pl az ismételhető küldikről szólókat csak 50 fölöttiek kapnák meg szavazásra, a kristályosokat pedig mindig aktuális kristályszint -3 szintűek.
A globális kérdéseket pedig mindenki.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.13. 17:59:37-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
14. hozzászólás - 2009.07.13. 17:58:46
maximalizálni kellene azt a szavazatot egy bizonyos őskő határban. különben az lenne a vége hogy a top fizetők határozzák meg a játékot. én mostmár rendszeresen fizetek prémiumra, a későbbiekben tárgyakra is költeni fogok, de nem vehetem fel a versenyt egy olyan egyénnel aki havonta költ 5 ezret erre a játékra. persze pénz beszél, de ne lehetetlenítsük el az olyan játékosokat akik havi 1-2 ezer forintot költenek.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
15. hozzászólás - 2009.07.13. 18:11:10 (Válasz S0laris #14 hozzászólására.)
És ők együtt szerintem többet is adnak mint azok páran akik havi 5 rugót dobnak be. Na kb valami ilyesmihez mit szólnátok:
Minden 10 őskő után, amit megvásároltál jár egy szavazat.
Szavazataid maximális száma: szinted szorozva 3-mal, mert hát minél tapasztaltabb valaki, annál több infot gyűjtött, annál több utat látott...
20. szint alatt is vannak szavazataid, de csak a 20. szint elérése után használhatod fel őket. Aki még nem találkozott mindennel (fertőzés, specializáció, stb.) nehezen tudná értékelni ezeket...
Speciális esetben, ha valamilyen fejlesztés pont az alacsony szinteket érintené, a dolog megfordulhat, csak 20. szint alatt szavazhatsz.
És végül, hogy legyen ösztönzés: ha valakinek elfogadják egy javaslatát, és az így munkálkodott a játékért, kapjon pl karakterszint/2 szavazatot pluszban.
No?

(OFF: Darah, te meg ne bántsd szerencsétlen vérfarkancsom, még csak tegnap idomult be, te meg ájultra lövöd? )
A hozzászólást Byzon módosította 2009.07.13. 18:17:40-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
16. hozzászólás - 2009.07.13. 18:18:37 (Válasz Byzon #15 hozzászólására.)
Ezzel ugyanott vagyunk, ahol szakad a part. A TOP eleje, akik közül valószínűleg azok a havi többezresek kerülnek ki, máris 210 szavazattal tudna rendelkezni, ami teljesen eltorzítaná a dolgot.
Olyan fejlesztést meg még nemigen láttam, ami kizárólag a 20-as alattiakat érintené.

Edit:
Byzon, épp az előbb szégyeltem össze magam, előbb csak rácsodálkoztam, mi az már, hogy elájult, de aztán láttam, hogy kölyök még.
Bocsi.

S0laris, és minden tiszteletem a tietek, rafinált, taktikás ellenfelek vagytok.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.13. 18:25:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
17. hozzászólás - 2009.07.13. 18:21:13
(OFF: Incubus, mi örülünk ha téged üt, épp háborúban állunk a Gaia-val )
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
18. hozzászólás - 2009.07.13. 18:28:32
Ez lehet hülye kérdés lesz,de minden eddig megvett 10őskő után, vagy a javaslatok bevezetése utáni vásárlásokból?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
19. hozzászólás - 2009.07.13. 18:45:18
Most egy kicsit winnie leszek.

Miből gondoljátok, hogy a havi 5-10k-t költők fogják meghatározni a szavazások eredményét?
Tegyük fel van 10000 játékos. Közülük 300 költ havi átlag 5.000-et, 3.000 költ havi átlag 1500-at a maradék 7000 mondjuk átlag 300 Ft-ot.

300*500 szavazat = 150.000 szavazat (18.5 %)
1.500*300 szavazat = 450.000 szavazat (55.6 %)
7.000*30 szavazat = 210.000 szavazat (25.9 %)

A top fizetők az összes szavazat durván 1/5-ével rendelkeznek.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés menete
20. hozzászólás - 2009.07.13. 18:56:52 (Válasz Craslorg #19 hozzászólására.)
Na... Kb ezt mondtam én is
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!