Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.09.27. 23:12:51
Szerintem gondoljuk át Miklós átlagolós ötletét is, mert igazándiból az sem rossz megoldás.
Dátum: 2009.09.27. 21:52:12
Winnie, amit te elképzelsz, az lehetetlenség.
Gyak úgy nézne ki, hogy a TOP első oldalának első 35 játékosa legyen egy szöviben, a következő 35 a következőben, és így haladjuk libasorban.

Csakhogy itt emberek játszanak a karikkal, akik ott érzik jól magukat, és ott akarnak játszani, ahol vannak.

Nem az a megoldás, hogy rákényszeríted őket, menjenek máshova.
És ezt mindig mindenki folyamatosan tegye meg.

Magának kreálja azt a problémát, hogy ott szeret játszani, beszélgetni, ahol van, és ezért nehogy módosítsuk a játékot, hogy ezt lehetővé tegye, kényszerítsük az embereket, hogy ha jól akarnak játszani a karakterükkel, akkor ne érezzék jól magukat a szövetségükben, avagy ugráljanak ki küldetésteljesíteni.
Tudom a válaszod, nem kényszer, maradhat is, de akkor fogadja el, hogy ez van.

De nem kell elfogadni, azon agyalnánk, hogy a barlangrajzból egy picit lépjünk már előrébb.
Persze olyan is biztosan van, akinek a barlang is tökéletes.
Ne vedd sértésnek, nem annak szánom.
De szerintem mindenkinek az az érdeke, hogy jól érezzék magukat itt a játékosok, és az nem merül ki a mindegyholvagyokcsakakariszámítban.
Dátum: 2009.09.27. 21:37:59
Valaki magyarázza már el nekem hogy jön ide a VF, mert mostmár még az ősrobbanásért is kezd az felelős lenni.

A szövetségek hasonló hasonlót vonz alapon működnek szerintem, a VF-ezők olyan szöviben érzik jól magukat, ahol a többség VF-ezik, másképp szerteszakadnak szintben.
Ugyanez igaz a nem VF-ező, illetve a szingulárisozó szövetségekkel.
Ez nem okvetlen minden szövetségnél van így, sőt, ha jól tudom van kifejezetten VF tiltó szövi is, biztosan vannak vegyesek is.

A gond nem a VF-el van.
Nem teremnek a fán nagyszintű karakterek.
A nagyszintűek nem szaporodnak, hanem fogynak, abbahagyások miatt.
Ne firtassuk miért hagyják abba, nem ez a lényeg.
A klánok természetes feltöltődése lentebbi szintekről lehetséges csak, vagyis egyre nagyobb lesz a szitkülönbség a szövi "teteje" és "alja" között.
Ez máris látszik, ez a szórás iszonynagy lesz akkor, amikor a "teteje" már 200-as szint közelében jár.

Az epikust úgy kellene megreformálni, hogy kezelni tudja ezt az egyre nagyobb szórást, egyszer és mindenkorra.

Nem megoldások a gyógyítgassál és varázsolj dolgok, legfeljebb akkor, ha az epikus küldetések alternatívát kapnak.

Viszont nagyon kár lenne egy ilyen jó dolgot, mint a közös epikus hagyni egy egyre szűkebb rétegre korlátozódni, az egyik legjobb része a játéknak.
Dátum: 2009.09.27. 10:34:15
Igen, ahogyan a 100, meg 50 küldi, fertőzés, aukció, ismételhetős küldikben meg egyértelműen a magasabb karik tudnak egyáltalán labdába rúgni.
Hol itt a gond?
Dátum: 2009.09.27. 07:45:58
Az ötlet jó, havonkénti újraosztással, hozzátéve, hogy nem ártana bele több olyan kategória is, amit nem automatice az amúgyis TOP visz.

Ilyen a szintek TÖ-SZÖ vezetője pl.

A Bajnoki utáni "leolvasás" teljesen jó időpontilag is.
Dátum: 2009.09.25. 18:27:40
A magánepikus (entitás) bekerülésével, és azon kitételével, miszerint nem epikus küldetésteljesítő, méginkább kezdeni kellene valamit a szövetségi epikussal.
Méghozzá olyat, amitől ezek a küldik teljesíthetővé válnak minden szövetségi tag számára előbb-utóbb.
Vagyis elővarázslás-gyógyítás és hasonlók nem oldanak meg semmit.
Dátum: 2009.09.25. 17:34:54
Editáltam, nem biztos hogy hiba, lehet kariszint függő.
Dátum: 2009.09.25. 17:26:53
Hm.
Ez a TP elég rapszodikusnak tűnik.
0, 14(?), 1.
Ez vajh mitől függ?

Edit:
Ha jól sejtem az a 14 TP-s egy alsó határ közeli kari lehet, és a végső csatát úgy veszi, mintha portyacsata lenne, és úgy oszt TP-t.
Vaaaagy nem tudom.
Dátum: 2009.09.24. 21:19:47
Mint páran előttem már itt írták, úgy én is előre dolgoztam és kifejlesztettem.
Hát mit mondjak, ultravacak.
A leghülyébb helyzetekben gyógyítgat vissza, aminek köze nincs az epikushoz.
Jobban örülnék neki, ha simán csak az állatokra vonatkozna, mert oda meg jól jön.
Tudom, ki lehet kerülni, cucckérdés.
De akkor ennyi erővel meg lehet kerülni is cuccal, vagyis semmit nem ér.
Marad a CSP vesztés, és egy újabb bosszúság forrása, meg egy újabb opció, amihez öltöztetgetni kell a karaktert.
Dátum: 2009.09.24. 20:44:56
Az egész mizériát nem értem.
És ha levereti magát?
Eddig is leverette, illetve nem verette le, kinek hogy ízlett.
Epikussal, ha az nem volt, akkor 15 %-ról térkapuval, ha az sem volt, vagy nem volt elég, akkor felbombázott egy max elérhető legnagyobb szintű karira, és két és fél óra nyugi volt.
Ha eddig el tudtuk kapni a leverődni igyekvőket, pontosan annyi időnk lesz rá most is, míg ő beér a magánepikushoz, és nekiszalad. Semmivel nem romlik a portyalehetőség szerintem.
Dátum: 2009.09.21. 13:04:28
Köszönjük a szülinapi meglepetést, tortát, követ, kiégettváltást.
Dátum: 2009.09.21. 12:46:55
Hány Eiffel-tornyot lehetne építeni az Asszuáni gátépítésnél felhasznált fémekből?
1
25
9
17

Ezt a kérdést már egyszer márciusban jelentették.
Nagy túlélő, az tény.
Dátum: 2009.09.19. 12:39:37
Ki gyartja a Sanderot ?
Seat
Renault
Dacia
Mercedes

Mikor született Mátyás király?
1458.01.24.
1443.02.23.
1490.04.06.
1449.16.12.

Első reklám, másodikban a 16. hónap az hogy jött ki?
Dátum: 2009.09.18. 18:40:39
Még a topic indulásakor csináltam egy "közvéleménykutatást" a kisebb szintűeknél a szövinkben, akkor még Birka és Damage javaslatai alapján.
Elég egyöntetűen harcolni szeretnének az epikus-segéd-bármi ellen, vagyis kézzelfogható eredményt elérni, és nem csiribízni valamit.
Ez a gyógyítósdi nem sok mindenre jó, ahol már csak páran tudják ütni az epikust.
Dátum: 2009.09.14. 17:06:46
Hát érdektelenné semmiképp nem válna szerintem, sőt, ő lenne a legmotiváltabbak egyike, hogy ha már ront azon az átlagon, legalább ott legyen, és a neki juttatott szövierőt felhasználja maradéktalanul.
És motivált lenne az erősödésben is, sőt, ha megmarad a mostani formájában az epik spec, a kifejlesztésére is.
A szövierőből meg akkor ennyi erővel a legnagyobbaktól eltekintve mindenki elvenne csak, holott nem venne el, hiszen hozzáadódna a sajátja is.

A puding próbája igazándiból az evés lenne, de ezt legfeljebb egy event formájában lehetne "megkóstolni".
Ehhez viszont mindenképp le kellene programozni, ha viszont neked van igazad, és mégsem jó, akkor van egy potyafejlesztésünk, amit utána lehet toldozgatni.
Dátum: 2009.09.14. 16:45:58
Akár még jó is lehetne ez a szöviátlagolás, az viszont tény, hogy kivétel nélkül minden szövetség beállna az elején, mint a gerely, de csak míg ki nem alakulna, hogy igen, mostmár tényleg mindenkinek ott kell lennie az epikusverésen, másképp a távollévőnél lappangó szövierő ott marad kihasználatlanul.

Elsőre nekem is nagyon extrémnek tűnt ez az átlagolás, de végülis nem az, igaz, a nagyok kisebbet tudnának bele ütni, mint eddig, viszont nem négyen tudnák ütni.

Damage is jól írta viszont, a karakter saját ereje nem tükröződne igazándiból a saját eredményén.

És kérdéses még az epik spec további szerepe is valóban.

Edit:
Valamint a távollévők és a katakombások kérdése is megvan még.
Dátum: 2009.09.13. 11:48:07
Ha együtt aktiválódna a fertőzés a kapott tulokkal, miért van külön gomb neki berakva?
Az szerintem sem aktiválódik szintlépéskor.
Ha mégis, én is sorry.
Dátum: 2009.09.13. 09:29:41
Feszültségek nem csak okvetlen abból adódnak, hogy a nagyok happolnak a kicsik elől.
Nálunk pl így működik az epikus kincsosztása:
Egy 10-es szint tárgyaira felmérjük a "kívánságlistát", szinttől, nemtől, kortól, vallási hovatartozástól függetlenül.
Ez állhat fejenként max három tárgyból.
Ha az a bizonyos tárgy kihullik, csak azok licitálhatnak rá eleve, akiknek ez a tárgy szerepelt a kívánságlistáján, illetve ebben egyetlen kivétel van, a mindenkori kincseskamrás küldetéses hozzájuk csatlakozhat még.
Kívánságlistát végig a szint 10 szörnye alatt lehet módosítani, amikor üres a kamra.
Aki megkapja az egyik kívánságos tárgyát, az ebből a tízes pakkból már nem kaphat többet.
A kívánságlisták nyilvánosak, lehet látni mire hány jelentkező van, és nekünk kb mi az esélyünk a tárgy megszerzésére.

Azt hiszem ez egy aránylag demokratikus kincsosztás, kisebb feszültségek mégis akadnak, szerencsére értelmes emberek lévén ezeket megoldjuk hamar.

Alsó szintkorlátot én sem nagyon tennék be, vagy ha igen, azt azért nem 40-re lőném be, mi pl már 30-as szinteken csapkodtuk az epikusok elejét, mivel akkorák voltunk, amikor felépítettük az emlékművet.
Ha nem megy, úgysem fogják erőltetni.
Dátum: 2009.09.12. 20:07:53
Esetleg még annyit lehetett volna, hogy akinek megvan az a bizonyos nem olyan magas X, ahol már 99 %-ban meg kellett volna kapni a relikviákat, de még nem esett ki nekik, és sajna a V1 harmadik fázis lehajrázása miatt 48 órájuk sem maradt megszerezni, ők megkaphatták volna valamelyik hiányzót, ha pedig a 3*X is megvan, mindhármat.
Meglepinek.

(jelzem, nem hazabeszélek, mindegyiket sikerült megszereznem)
Dátum: 2009.09.12. 18:22:32
51-es szint.

Felhasznált LE: 6.912
Összesen 300 db manó

+15 Erő, +14 Támadás, +14 Védekezés, +14 Egészség, +14 IQ, +14 Mágia, +14 Taumaturgia


Részemről ez "játszottunkegyjót" kategória.

Köszönöm, és várom a következőt.