Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Moderator

Dátum: 2010.01.06. 16:37:14
Nem a nepbutitasi miniszter volt?
Dátum: 2010.01.06. 15:59:37
Idézet: Maximuss - 2010.01.06. 15:40:47
Viszont a prémium tagság egy adott szinten belül simán 2x-ese egy VF-esnek a nem VF-eshez képest. Persze ez lehet, hogy kevesebb, mint ha sűrűbben kellene tárgyakat venni, de szerintem nem elhanyagolható ez sem.


Szerintem ez nem allja meg a helyet.
Egy nem vfes 1 het alatt 1 hetnyi premiumot fizet.
A vfes is.
Az, h a jatekkal melyikuk milyen tempoban halad, nem befolyasolja a premiumot.
Amirol szo van, az a targyak csereje, amiben viszont valoban van kulonbseg a lassabb szintlepeseknek koszonhetoen.
Dátum: 2010.01.06. 14:47:24
Idézet: DeDoom - 2010.01.06. 14:18:34

A többi fejlesztés egyértelmüen tök jo, ha más nem tette meg akkor én helyettetek is megköszönöm, hogy ennyit foglalkoznak a játékkal és adnak a véleményünkre!!!!!



Igen, koszonjuk!
A Beholder kft egy gazdasagi tarsasag, amelyik nem hobbibol fejleszt, egy jatekot (egy szolgaltatast) tesz elerhetove a neten, ami bizony bevetelt termel.
Az, h a szolgaltato megkerdezi, h milyen iranyba haladjon a szolgaltatas az szamomra nem azt jelzi, h kepben vannak a szolgaltatassal kapcsolatban, vagy legalabbis tudnak, h milyen iranyba kell fejleszteni ahhoz, h elegedettseget szuljon.
Csordogalnak hozzajuk ilyen-olyan forrasbol informaciok, de mint az lathato, az csak egy szuk reteg erdekeit kepviseli, es sok olyan jatekos (fizeto jatekos) erdekeivel utkozik, akik esetleg joval nagyobb szamban kepviseltetik magukat, mint a problema felvetoi.
Most nem megyek bele, h ez hosszabb tavon hova vezet, mert egy onzo allat vagyok, es csupan a sajat erdekeimet nezem. Nekem ez igy nem jo, ezert csokkentett aktivitassal jatszom (elkedvtelenedes), szamomra olyan valtoztatasok tortentek, amik tonkretettek az addigi elkepzeleseimet a karaktereim jovojet tekintve. Tobb penzt a jelenlegi allapotok szerint biztosan nem fogok a jatekra aldozni. Nem kell sajnalni, nem kell kommentelni, ez igy van jol. En nem vagyok elegedett, de majd a fejlesztesek hatasara tele lesz a VU elegedett jatekosokkal.
Kisebb valtoztasok minden jatekban tortennek, mert mindent nem lehet kitesztelni. En 2008 vegefele regisztraltam, egy nyilt vegu jatekra, amiben aki nem tervez elore, az nem lesz tul eredmenyes. Azota mennyi olyan valtoztatas tortent, ami az ilyen hosszutavu strategiakat olte meg?
Ugyhogy megegyszer koszonom, h probaljatok eletben tartani a jatekot, es remelem, h ha indul v5, akkor azt alapjaiban gondoljatok ujra!
Dátum: 2010.01.06. 13:49:49
Az apro valtoztatasok eros tulzas!
Dátum: 2010.01.06. 11:39:55
Idézet: Miklós - 2010.01.06. 09:26:53
Jó lenne egyébként, ha a másik tábor is kifejtené a véleményét. Lehet, hogy a top is ragaszkodik hozzá, hogy a szinguláris mellett ne lehessen energianyelést tanulni. Azt tudom, hogy Birka ennek a pártján van, és Mortimer is 1-est adott a hozzászólásomra, amiben azt írtam, hogy a szingut ne zárjuk ki. Ha a többségük igy gondolkodik, akkor én nem leszek semmi jónak elrontója.


Ha a top azt mondja, h szingu mellett sem tanulhato a skill, akkor kinek fejlesztitek a skillt?
Merthogy a top a szingut nem fogja ezert a skillert lefelejteni imho, a vfesek pedig megtartjak a vfet.
Persze lehet en latom rosszul, es orult modon fog csokkenni a vfesek szama, es ezzel parhuzamosan mennek majd a birkak a vagohidra a top ala.
Dátum: 2010.01.06. 09:47:32
Naes? A reform megvolt, legyetek boldogok
Idézet: winnie - 2010.01.05. 15:21:13

hogyhogy nem lenne szabad? ha neked az a játék, hogy mindenkit megversz, ha nem akarsz kihívásokat, ha nem vagy képes elviselni a vereséget, akkor rossz döntés volt VU-zni. tamagocsizni is lehet, de így legalább mindig van újabb és újabb célod. (nem mintha ezért lehetne ennyit leütni, de ez ís egy nézőpont.) mekkora sikerélmény lesz, ha levered a +8-asat. én is vertem már le +9-10-eset. örültem. de félre ne érts, megértem, ha valakinek csak az okoz kielégülést, ha végigveri minden nap ugyanazon könnyen leverhető karaktereket.


Nekem az a jatek, h probalok egy olyan karaktert epiteni, amivel az esetek tobbsegeben nyerek. Neked nem ez a celod?
Kihivas? A kihivas szamomra az, amivel meg tudok birkozni. Az nem kihivas, h +X szintrol minden nap levernek, es barmit csinalok, ez igy is marad... Mert ha valaki levarazsol, es ennek hatasara elkezdem nyomni az iq-t, h ez megvaltozzon, akkor csupan annyit kell tennie a magasabb szintunek, h O is nyomja az iq-t. Soha nem fogod utolerni, mivel tobb LE bevetele van.
Es igen, az okoz "kielegulest", h gyozok. Az kicsit sem tud motivalni, h verpisti +8 szintrol elkapta a grabancomat, ma, tegnap, tegnapelott, azelott... Az pedig, h gyozok, az azt jelenti, h jo iranyba haladok. De a +sokszintrol jovo tamadasnal nem az a konkluzio, h rossz iranyba haladok!

Tudom, vannak olyanok, akiknek az a jatek, h vadasznak, de nekem a jatek lenyege egeszen mas. Es nagyon remelem, h ezzel nem vagyok egyedul...
Nem lenne szabad megengedni azt, h olyan szintkulonbsegu jatekosok talalkozzanak, mint jelenleg. A fentebb bevagott csata eredmenyere nem mondhato el, h lett volna eselye az illetonek, pedig sajat elmondasa alapjan a szintjenek masodikja.



Idézet: winnie - 2010.01.05. 15:21:13

az sem lenne baj, ha nem lenne szintkorlát. egy vereség nem vág falhoz téged. ha pedig 8 szinttel magasabb vert le, akkor 55% ÉP-ben voltál. ha nem lenne korlát, akkor papíron 17 szinttel magasabb is megverhetne, de akkor 100%-on kéne lenned:)

pont tegnap írtam, hogy valahol vicces az, amikor olyan sír, aki erős, mert van nála még erősebb. ő az, akinek fogalma sincs arról, hogy a játékosok zöme sosincs 55% életpontban, mert amint 15-20% köré ér, leverik. erőskéne az az egy vereség is összeomlást okoz, a többieknek pedig természetes, ogy fönről verik őket.


Nem halsz bele, ha orrba vaglak. De ugye nem szeretned minden nap megtapasztalni?
A jatekosok zome amator, akinek fogalma sincs, h mikent kellene csinalni, h jo legyen, csupan nyomkodja a gombokat, es ha az eddigi csatakban zold szint lat, akkor unnepnap jott el! Ezzel nincs is problema, a jatekok zomeben a gyenge jatekosok bizony boxzsakok. Ugyhogy abszolut nem tudom az ilyen jatekost sajnalni, h sosincs hpja, mert ez csupan rajtuk mulott...
Raadasul amirol en beszelek, az nem a gyenge jatekosok vedelme (reform), hanem a jatek olyanna alakulasa, ami ezt eredmenyezte, h az eros jatekos nem maradhat eros, mert a gyengebb jatekosok fentrol verik!



Idézet: winnie - 2010.01.05. 15:21:13

van esélye a kicsinek.


A csatában összesen 83 sebzést okoztál, és 6032 sebzést kaptál.
Itt tudsz egy kozelito szamot mondani, h mekkora eselye van? Illetve tudsz olyan strategiat javasolni, amivel ezt az eselyt lehet novelni?
Es mi a jatek abban, h fejlesztgeted a karaktered hosszu honapokon at, sikerul csinalni egy jo karaktert, a kornyezetedben alig van par karakter aki felveszi veled a versenyt, tehat alig-alig kapsz ki, majd az ido haladtaval (a szintek lepesevel), a kornyezeted tagul, tagul, vegul olyan karakterekkel vagy kenytelen harcolni, akikkel egyebkent nem lenne szabad?
Ertsd: eselytelen vagy, barmit csinalsz...
Miklos egy masik hszben mar elismerte (ugyan bajnokival kapcsolatban), h van az a szintkulonbseg, aminel igen kicsi az esely arra, h a kisebb nyerjen. Akkor mi ertelme van engedni az ilyen csatakat?
Milyen celt szolgalnak, ha tudjuk, h a kicsi gyak mindig veszteni fog? Es egyaltalan miert kerult a jatekba bele az, h ne legyen eselye pvpben a kisebbnek?
Igen, valoban az a normalis, h a +8 szintu nyer. Csak az a nemnormalis, h ezt megengedik!
Keressuk, keressuk, de valahogy nem talaljuk. Sebaj, tesztelj tovabb!
Ertem en, de nem tudom elfogadni azt, h van 2 valasztas, dontesz valami alapjan (tap/szerepjatek/barmi), majd kesobb a dontesed vegeredmenyet latva a jatekot akarjatok megreformalni.
Miert valasztottad a fertozottseget (szerintem tudom a valaszt, ott van az egyik klantarsad profiljaban)?
El kell tudni fogadni azt, h mig a masik honapokon keresztul odafigyelt arra, h megszabaduljon a fertozestol, aldozott ra, ezert valamit kap (JUTALOM). Ekozben a fertozottek nem foglalkoztak a fertozessel, es bizony ez negativ hatassal van a karakterre nezve (mikozben elonnyel is jar!)(BUNTETES).
Itt ismet van lehetoseged donteni:
-elfogadod azt, h vannak hatranyai a dolognak, es kitartasz az elso dontesed mellett, tovabbra is fertozott maradsz (szerepjatek/tap/barmi alapjan).
-nem fogadod el, es Te is elkezdesz kuzdeni a fertozes ellen, mint azt tettek mindazok, akiknek a tapjara vagytok most.

Igen, nyitott vegu a jatek (barmikor befejezheted ), ezert sosem keso valtoztatnod. Az pedig, h nem tudod tamadni a 100%os fertozottseg mellett a sajat hordadat (hany szintre lefele nezed jelenleg a celpontokat?), az ugygondolom, h egy masik topic temaja lenne, amivel sajnos mar kezdeni nemsoksemmit lehet, ez mar igy marad, max egy vegzetur 2.0ban lesz normalis pvp rendszer. Addig is teszteljunk tovabb!
Idézet: Darah - 2010.01.03. 13:47:30
Moderator, ott tévedsz, hogy a saját horda támadása az nem bónusz, sőt, leginkább az üres TP továbbgyűjtésére ad lehetőséget.
Bár igazándiból arra sem, PP mennyiség adott és nem változik a fertőzötteknek sem.



Idézet: Eliteninja - 2010.01.03. 15:20:33
Még mindig ott van a hátrány, hogy többet rabolnak tőlünk.
... valamint a hátrány még mindig megvan, hogy többet rabolnak. És igen rabolnak, nem csak 0-át. Mivel arra kapsz pluszt, hogy többet rabolhATSZ ezért tartasz magadnál némi LE-t, hogy esetleg csurranjon-cseppenjen valami. Nos 2*annyit visznek tőled, mint normál esetben. Ez azért nem jó érzés


Akkor vegulis elony a sajat horda tamadhatosaga, illetve a fertozottektol igenis sok LE-t lehet rabolni, vagy sem?
Legyen jatszhato mindket oldal, de azert valami elonnyel azert jarjon mar, h valaki kuzdott a fertozes ellen!
Mert ugye ha elfogadom, h nem elony az, h a sajat hordajat tamadhatja, mert csak tobb 0LE-s portyaja lesz ebbol is, akkor ugy velem, h nem elony az sem, h a gyogyultak bonusz LE-t kapnak a fertozottektol, hiszen 0+akarmennyi % bonusz, az meg mindig 0.
Tehat marad a jobb skill lehetoseg a kigyogyulasnal, mint bonusz, de ha megkapjak a fertozottek is, akkor tovabbra is nyitott a kerdes, h akkor miert jobb kigyogyulni, mint fertozott maradni, ha mindkettonek ugyanazok a bonuszai?
Az a nehany 10k valojaban minimum 600knal kezdodik!
Nyilvan a jatekos merlegelt amikor dontott, h fertozott lesz v sem. Azt is tudta, h az egyik oldal befektetessel jar, es valoszinuleg elonnyel, mig a masikhoz nem kell tennie semmit, de hatrannyal fog jarni. Ugye igy logikus.
Mi is lett a talalgatasokbol?
Az egyik oldal elonyt kapott a fertozes lekuzdeseert, a masik oldal amellett h kapott hatranyt, kapott elonyt is (sajat horda tamadhatosaga)!

A fentiek alapjan nemhogy rosszul, de inkabb jol jart az, aki a fertozottseget valasztotta.
Es akkor most meg azok az elonyok is kellenenek, amik a fertozes legyozeseert jarnak?
Mindig van lehetoseg valtoztatni. Ha nem jott be a fertozes valakinek, akkor a jatek jelenlegi keretei kozott is megvan a lehetosege, h kigyogyitsa magat, h megkapja a kivant tapokat! Nyilvan hosszu folyamatrol van szo, de a dontes akkor is a jatekos kezeben volt, mikor a fertozottseget valasztotta, a 100%ig is hosszu volt az ut, a kigyogyulashoz meg tobb lesz!
Aki meg szerepjatszik, az viselje el, h a szerepjatek idonkent hatranyokkal jarhat!
Dátum: 2010.01.03. 12:43:28
OFF

Kedves Miklos!


Orulok, h ezt ilyen jol atlatod, h 10 szintrol szinte lehetetlen gyozni. Mar csak tovabb kellene gondolni!
Ha a bajnokin eselytelennek talalod a gyozelemre a kisebbet, akkor miert gondolod ugy, h a jatek pvp reszeben nem okoz problemat az, h felulrol csepelik az embereket?
Bajnoki minden honapban egyszer van, pvp akar minden nap tobbszor!

ON
Az ollo mashol jott letre, de nem nagyon akarjak kezelni a problemat...

A Te verziod szerint akkor aki kuzd, az kap tapot, aki nem kuzd, az is kapjon tapot.
Milyen hatrany eri azt, aki nem kuzd?
Nagyobb LE bukta eselye.
Emelle megkapja azt a lehetoseget elonykent, h a hordajat uthesse.

En mar egy kicsit aranytalannak erzem az elonyoket ahhoz, h ezert nem kellett semmit tennie a karakternek. Ha megkapjatok a tapot, akkor jogosan merul fel jopar jatekos fejeben, h gyerekek. Akkor miert aldoztam a fertozesre?

Shaun, az, h irtal a jvnek, es azt mondta, h nem lesz hatrany belole semmit nem jelent. Mas irt a jvnek, h a kreativval lehet e keresztbe verve LE milliokat generalni? Tippelj milyen valaszt kapott a jvtol!
En lvl55ig birtam kompenzalni, aztan elfogyott az elonyom. Kb itt ereztem azt, h nincs tovabb, akarmit csinalok, eljon az ido, mikor piros feliratokat kell bamulnom az eddigi csatakban.
En az a tipusu jatekos vagyok, akit ez zavar. Tudom, sokakat abszolut nem erdekel, ha kikapnak, vagy csak mersekelten, engem azonban rettenetesen irrital. BlackSheep77HUN nagyon jol leirta:
"De az idegesítő, és unfair, hogy az aki tudja mit csinál kikap egy +7-9 sziten lévő kattintgatótól, pusztán a szintkülönbségből adódóan létrejött TÖ-SZÖ különbség miatt és a magasabb szintű felszerelés miatt."
Igen, errol van szo... A jatek egy bizonyos szint felett elveszti az ertelmet, mert nem az szamit, h milyen jatekos vagy, mennyi idot toltesz a jatekkal, hanem, h a pvpben a tamadod hanyadik szintu. Mar az en 55os szintemen is jelentkezik ez a problema (joval korabban elkezdodik, de en eddig birtam). Ha pedig egy kattingato jatekos le tud gyozni, akkor mi az, ami miatt megeri jatszani? A vadaszat? A terkapus lenyek? Az epikus?
Az egyetlen erdekes resz a jatekban a pvp. Nekem legalabbis... valahogy a tobbi egy picit sem hoz lazba, elnezest kerek!
Most mondhatjatok, h akkor zarkozzak fel szintben, elozzem le Oket. Ennek semmi ertelme... A top-ot szinte lehetetlen utolerni, es ha sikerul is, akkor is csak egy ujabb utnivalo jatekos erkezik alajuk! Igen, mert aki tpre hajtott eddig, az ezutan sem fog masra, tehat szintben beerni extrem nehez Oket.
Lehet meg bujkalni, meg meg tobb idot a jatekba feccolni, de ez rabszolgava teszi a jatekost. Ez pedig ugye nem celja a jateknak. Azonban ha maximalista vagy, akkor a jatek rakenyszerit erre!
Vagy ugy dontesz, h Te leszel a kovetkezo boxzsak, es vadaszgatsz, terkapuzol, entitast olsz, es egyeb hasonlo szuper dolgokat muvelsz, mikozben a pihenes funkciot elfelejted, mert reggelre a hpd akaratlanul is felregeneralodik odaig, h siman uthessenek maximum tavolsagbol.
Igazabol nem tudom mi lenne a jo megoldas, mert csak a sajat szempontjaimat latom, sosem voltam ott a TOPban, igy az O problemaikat nem latom. A lefele tamadas azonban szamomra megolte a jatekot, plane azzal, h a szintek novekedesevel novekszik a tamadasi tavolsag.
Vagy van meg az, h feladod a jatekot.
...

OFF
Alapvetoen arrol van szo, h a beholder kftnek ez igy teljesen jo, sot az a jo, ha sok-sok birka (nem az a birka) nyomkodja agyatlanul a gombokat. A kiugro teljesitmenyek, a sokat jatszo jatekosok, azok, akik gondolkoznak, es ezzel elternek az atlagtol, nos, Ok nem a beholder kft kedvenc jatekosai, ugyanis csak problemat generalnak. Kifut aloluk a jatek, folyamatosan fejleszteseket kovetelnek, kiskapukat talalnak, miattuk kell korlatokat allitani, szabalyokat modositani. Ugyhogy magasabb szinten a tulajdonsagok/szakik "kisimulasa" teljesen megfelel a kftnek.
ON
Dátum: 2009.12.28. 17:35:32
Kivegzett. Mi nem tiszta ezen?
Dátum: 2009.12.09. 13:20:49
Otlet:
Abszolut nem baratsagos portya
Koltseg: 100pp + 5k LE, +2osko
Hatas: A celpont permanens karosodast szenved el (stat/skill)


Sok jatekostarsamtol hallom, h a jatekra forditando ido nagyon sok, nem tudnak ennyi idot a jatekra forditani.
Erre is van otletem.

Tomo portya
Koltseg: 150pp, 10 osko
Hatas: A celpont szintet lep.
Igy nem kell orankent belepni, megtomni a celpontot.
Dátum: 2009.12.09. 11:52:16
Szerintem legyen horgolas skill, meg keresztrejtveny fejtesi lehetoseg az oldalon.
Pszt!
Meg a vegen foglalkoznak vele!
Szerintem a tp a jatek resze, fogadjatok el, jo a rendszer!