Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
népszerűRicsaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
301. hozzászólás - 2010.01.05. 20:40:56
Sziasztok! Először is csak 17 éves vagyok, emiatt nem akarok és nem is fogok tanácsokat adni... de azért az durva, hogy az egészségügyi minisztert lefotózták, amikor "beadták" neki a H1N1 elleni védőoltást --->HOGY LEHET ÚGY BEADNI, HA RAJTA VAN A KUPAK A TŰN?<---
Pontszám: 7.29
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
302. hozzászólás - 2010.01.06. 16:37:14 (Válasz Ricsa #301 hozzászólására.)
Nem a nepbutitasi miniszter volt?
Welcome to the Real World!

A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 5.76
népszerűGergalFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
303. hozzászólás - 2010.01.07. 01:43:19
Érdekes:

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/h1n1-jarvany-utan-jon-a-botrany-2008035/
Pontszám: 8.67
utáltFera8Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
304. hozzászólás - 2010.01.12. 06:57:09
csá mindenkinek most az elmúlt 1 hétben mindek a másiktól kérdezi te beolteted magad én nem sokan oltoták be magukat mert van az oltásnak 1 pár melékhatás
Pontszám: 3.83
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
305. hozzászólás - 2010.01.17. 20:09:27
Csak egy utolso erdekes adalek ehhez az egesz mizeriahoz:
Kb. 1 hete, talan kicsit tobb volt itt a hiradoban (BBC1 ha jol emlexem), hogy erdekes modon az angol kormany, de emellett a francia a holland es a nemet is surgosen egyekszik visszamondani a H1N1 vedooltasra adott oriasi megrendeleseket. Mindemellett vizsgalatot inditottak (most speciel az angol kormany es vele egyutt nehany belugyi es egeszsegugyi szervezet), hogy ki/kik es mimodon adott le ekkora mennyisegu vedooltasra rendelest es miert. Ugyanis itt mar reg letisztazodott, hogy a H1N1 egy szimplan ujabb influenza varians ugyanazokat a tuneteket mutatja mint a tobbi influenza virus, jollehet nagyobb szazalekkal halalos azokra akiknek a szervezete levan gyengulva leginkabb tudobetegsegek stb. miatt. De ezek ellenere megtortentek a rendelesek. Egyelore senki nemtudja miert, kik es hogyan. Vizsgalodnak. A helyzet a korabban emlitett orszagokban is hasonlo, es lehetseges hogy meg tobben is de errol biztosat nemtudok.
Magyarorszag:
Az egeszsegugyi tarca miert olyan ceget tamogatott milliardokkal!!, rendelte meg tole a vakcinat, es vedi a media es minden egyeb masfajta megkereses ellen, nemvalaszolva semmi kerdesre, amelynek tulajdonosi szerkezete hetpecsetes titok. Es erdekes, hogy ennek az offshore cegnek (Omninvest Kft.) az eredetet meg az ellenzek sem firtatja... Info tobbek kozott a HVG-bol.

Nem furcsa, az egesz ezek utan, hogy az ugymond piszok hirtelen berobbant H1N1 virus (ami szinten igencsak erdekes, hogy ket olyan orszagban nott meg a halalozas aranya kicsit jobban ahol az egeszsegugyi es egyeb korulmenyek enyhen szolva is nem megfeleloek?Ukrajna es Mexiko) . Utolag Lehet/lehetett mindenhol olvasni, latni, hogy az oriasi panikkelteseel beharangozott halalozasok minden mashol az amugyis jellemzo merteku volt az influenzara? A teljes mertekben es megbizhatoan le nem tesztelt vakcinakat pedig agyba-fobe ajanlottak, reklamoztak mindenhol? Holott nem egy szakember, szervezet jelezte, hogy klinikailag nemmegfeleloen tesztelt es a hosszabb tavu kovetkezmenyei nem ismertek??! Ennek ellenere megtortentek a rendelesek az azokat eloallito cegektol, amiket most gozerovel igyekszenek visszamondani es felulvizsgalni? Mert meg az adott miniszteriumokon es kormanyoon belul sem egyertelemu hogyan es miert ugy tortentek ahogy? hany vakcinarol is beszelunk? Itt Angliaban tobb tizmilliot igyekszenek visszamondani...

Milyen erdekes ugye?
Pontszám: 7.56
kedvelt tagCsudomheniNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
306. hozzászólás - 2010.01.18. 17:31:42
nem veszithetsz semmit
es az a kis penz amit rakoltesz az eletednel nem fontosabb
Pontszám: 6.20
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
307. hozzászólás - 2010.01.18. 17:38:26 (Válasz Csudomheni #306 hozzászólására.)
Idézet: Csudomheni - 2010.01.18. 17:31:42
nem veszithetsz semmit
es az a kis penz amit rakoltesz az eletednel nem fontosabb

Egy picit úgy érzem, hogy nem vagy tisztában itt a dolgokkal
Röviden elmondom, hogy nem a pénzről van szó, amit erre akar/nem akar az ember fordítani, hanem arról, hogy egy rosszul tesztelt, nem megfelelő ellenanyag, akár ugyanolyan bajt csinálhat, mint a vírus.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 5.92
kedvencRozsaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
308. hozzászólás - 2010.01.19. 07:25:12
Valahol olvastaqm, hogy 38/500000 az arány, akiknek volt egy kis mellékhatása az oltásnak. Ez az adat nem pontos!!! Sok ismerősöm beoltatta magát és engem is rá akartak/nak beszélni, ami nem fog sikerülni. A lényeg, hogy közöttük voltak olyanok, akiknek a mellékhatások jelentkeztek. Nem mentek el orvoshoz, azt mondták majd elmúlik, hiszen hallottáka tv-ben, hogy ez előfordul. Még mindegyik él és virul, csak ezek az emberek nincsenek benne a statisztikába. Ki tudja hány ilyen ember van még! Lehet nekik nem a legveszélyesebb mellékhatások jöttek elő, ezt aláírom, de majdnem mindegyiknek volt láza. Otthoni patika és meg van oldva.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
309. hozzászólás - 2010.01.20. 11:29:18
Nem csak a tvben mondták hanem nekem az oltáskor is elmondta a doki, hogy hőemelkedés, fáradtság, meg a nyirokcsomók duzzanata az normális. Ilyen alapon a tű által okozott sebhelynek is mellékhatásnak kéne számítani? Egy héten/hónapon belül csak van egy napod amikor beoltatod magad hazamész is ki tudod pihenni magad. Ennyit nekem megért, utána nyugodtan mentem emberek közé (egyébként nálam csak a fáradtság jelentkezett minimálisan, meg a sebhely )
A hozzászólást Vlky módosította 2010.01.20. 11:29:29-kor
Pontszám: 5.29
kedvelt tagRicasFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
310. hozzászólás - 2010.01.20. 21:32:53
Sziasztok! Beoltattam magamat, de előtte alaposan kifaggattam az orvost: Maga szerint miért fél olyan sok ember az oltástól? --- nem tudom, teljesen fölösleges... azthiszem erre tudom a válszt: néhányan olyanokat írnak, hogy a H1N1 bináris katonai fegyver, meg a szaporulatot akarják visszafogni: Madách- Az ember tragédiája: alaptétel, semmi sem tökéletes---> mindig lesznek a társadalomban olyanok, akik hülyeségeket találnak ki. Youtubeos videók: honnan veszik az emberek, hogy hiteles? ha beültetek egy okosnak tűnő papót, akkor húha neki biztos igaza van?! Amúgy meg eltudom képzelni azt is, hogy valaki azért ellenzi, mert fél magától tűtől:O azthiszem nálam volt benne ebből egy kicsi:) (bocsivalamitől én is félek x) So annyi a tény, hogy lehetnek mellékhatásai, nekem például fáj még ma is (tegnap történt az oltás) de azthiszem ezen kívül jól vagyok. Valamint fontos, ha megakarod védeni családodat, ismerőseidet és mondjuk rendszeresen utazol buszon, ahol nagyobb az esély, hogy elkapod a vírust, akkor egyértelműn oltasd be magad. Ellenben, ha csak dolgozni mész és utcán mászkálsz, nem vagy zárt helyiségben sok emberrel, akkor nem feltétlenül fontos beadatni a vakcinát. "Rosszul tesztelt ellenanyag ugyanolyan bajt csinálhat": ismerősök, akik beoltatták magukat élnek és virulnak... amúgy meg a hír, hogy beoltatta magát és meghalt xy, az több okból kifolyólag is lehet: 1. náthásan oltatta be magát (ilyenkor hatástalan az oltás) 2. már az oltás előtt elkapta és a szövődmény már átterjedt a tüdejére...

Kritikát bírom ésszerű határokon belül, szóval ne kímélj:)

Bocsi egy módosítás: "H1N1 egy szimplan ujabb influenza varians ugyanazokat a tuneteket mutatja mint a tobbi influenza virus" : Sorry de ezzel nem értek egyet, a szövődménye halálos és alig kezelhető
A hozzászólást Ricas módosította 2010.01.20. 21:35:22-kor
Pontszám: 5.33
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
311. hozzászólás - 2010.01.21. 12:26:21 (Válasz Ricas #310 hozzászólására.)
Mifele szovodmenyrol beszelsz? A virus azokra jelent konkret veszelyt, akiknek a szervezete mar amugy is levan gyengulve: tudogyulladas, egyeb tudoproblemak, vagy komoly mas betegseg ami megviseli a szervezetet. Egyebkent ugyanolyan lefolyasu mint barmelyik masik influenza virus. Ezt kellene mar megerteni! Tessenek mar utana kerdezni a haziorvosoktol avagy mas orvostol, utana nezni statisztikakban, hirekben mittudomen(ha van ilyen), hogy azok akik belehaltak vilagszerte, konkretan mibe is hallatak meg. Nagyon valoszinu, hogy az lesz az eredmeny, hogy komoly egyeb betegsege (leginkabb tudovel kapcsolatos) volt mar elotte is.
Nem hiszem el, hogy meg mindig megy ez a mizeria errol. Plane otthon.
Itt Angliaban mar hetek ota nem is hallanai az egeszrol, nem probaljak az embereket rabeszlni a vedooltasra, egyeruen nincs szo rola mar es kesz. Mar az elejen mindenki megertette, hogy mi ez, tudomasul vettek, hogy nincs ok panikra. Szo szerint legalabb tucatnyi embert ismerek akik atestek a H1N1 virusos influenzan az atlagos tunetekkel. Par napig otthon voltak es ennyi. A kerdesre, hogy beteg volt-e, ennyit mond barki is: ah, semmi extra, sertes influenzam volt. Hat kb. ennyire erdemes foglalkozni vele. Itt ugyanis mar regen tisztaztak minden forumon(TV,radiok, ujsagok stb), hogy mindeki megertse, felfogja, hogy panikra, aggodalomra nincs ok. Persze voltak iskola bezarasok, par karanten st. De megertettettek az emberekkel, hogy meg a halalos aldozatok szama is nagyjabol egy atlag nagyobb influenza jarvany mertekevel egyenloek. Es higyjetek el, itt az embere igenis alaposan utana jarnak minden informacionak, rohadtul alaposan. Nemigazan lehet olyan nepbutitast tapasztalni ami sajnos meg mindig elofordul otthon.
Es mint feljebb irtam, mar atfordult az egesz abba, hogy a vakcina rendeleseket jonehany orszagban probaljak visszamondani...
Pontszám: 6.07
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
312. hozzászólás - 2010.01.21. 15:18:09 (Válasz Kaboka #311 hozzászólására.)
Idézet: Kaboka - 2010.01.21. 12:26:21
Mifele szovodmenyrol beszelsz? A virus azokra jelent konkret veszelyt, akiknek a szervezete mar amugy is levan gyengulve: tudogyulladas, egyeb tudoproblemak, vagy komoly mas betegseg ami megviseli a szervezetet. Egyebkent ugyanolyan lefolyasu mint barmelyik masik influenza virus. Ezt kellene mar megerteni!

Ja, és gondolom úgy állsz hozzá, "had hulljon a férgese!"...

Amikor a H1N1 az országban kb. a 40. halálos áldozatát szedte, akkor hallotam TV-ben vagy rádióban, hogy meghalt az első beteg hagyományos influenza következtében. Persze lehet, téves volt az információ, nem néztem utána. Viszont ez alapján nem tűnik ugyanolyan lefolyásúnak mint a hagyományos vírus (lehet, aki nem hal bele, annak ugyanolyan).

Idézet: Kaboka - 2010.01.21. 12:26:21
A kerdesre, hogy beteg volt-e, ennyit mond barki is: ah, semmi extra, sertes influenzam volt. Hat kb. ennyire erdemes foglalkozni vele.

Vajon azoknak a hozzátartozói is ezt mondják, akik belehaltak?

Persze tulajdonképpen lehet ugyanaz a vírus, lehet félvállról venni, mert nem érdemel több figyelmet. Akár igazad is lehet, mert ha mondjuk 100-szor annyian halnak bele, mint a "hagyományos" influenzába, az se érdemel több figyelmet, hiszen abba a betegek 0,0001%-a hal bele, ebbe meg 0,01%-a - annyi az egész, mennyit ér egy ember élete (pénzben, oltásban, média figyelemben kifejezve)
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.01.21. 15:25:43-kor
Pontszám: 4.07
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
313. hozzászólás - 2010.01.21. 15:54:26
Ahhoz mit szóltok, ami volt a hírekben, hogy a bakony...-i iskolában 100%-os átoltottság mellett 16-an vagy 19-en fertőződtek meg??
Akkor aki be van oltva lehet-e nyugodtabb, mint aki nem oltatta be magát?
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 8.39
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
314. hozzászólás - 2010.01.21. 16:43:03
Hát igen, ez elég érdekes, szerintem mindenkiben felvetődik, hogy tényleg hatásos-e az oltás. Azért azt jó lenne tudni, mennyi gyerekből fertőződött meg ez a tizen-néhány gyerek, illetve a többiekkel mi lett (mert a fertőzésnek egyértelműen ki voltak téve). Ebből talán pontosabb képet lehetne kapni a dologról, mert nagyon nem mindegy, hogy 30 diákból lett beteg 19 vagy 250-ből.
Pontszám: 6.37
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
315. hozzászólás - 2010.01.21. 17:12:05
Azt a közkeletű tévhitet tessen elfelejteni mindenki, hogy az oltás hipp-hopp megoldja, hogy a vírus 1 méteres körzetedben életben maradjon. Meg lehet betegedni beoltva is, annyi a különbség "mindössze", hogy a szervezet számára már nem lesz ismeretlen, hanem ismeri a vírust. Valószínűleg könnyebb lefolyású lesz a betegség, de ez sem 100%.

Lásd nálunk az óvodában a bárányhimlő ellen hatásos oltást kapott gyermek is elkapta azt, "apró" különbség, hogy a többiekkel szemben rajta megjelent összesen 5 darab pötty és kevesebb, mint egy hét alatt kigyógyult belőle teljesen.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2010.01.21. 17:25:44-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.65
kedvelt tagRicasFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
316. hozzászólás - 2010.01.22. 18:35:20
Félre értés ne essék, az oltás nem a H1N1 ellen nyújt teljes védelmet (elkaphatod csak gyengébb lefolyás), viszont nem alakul ki szövődmény... Amúgy meg persze mondhatod, hogy hú "CSAK" 46-an haltak bele, de ez több 1000 ember életét változtatta meg... amúgy meg most tél van és ez az időszak nem kedvez a vírusnak, hanem majd tavasszal jön a nagy fertőzésveszély

Amúgy meg ha a Kínaiak alá kocsit raknak teljesen mind1 lesz, hogy van-e H1N1
A hozzászólást Ricas módosította 2010.01.22. 18:52:20-kor
Pontszám: 6.20
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
317. hozzászólás - 2010.01.23. 06:15:45
Szervusztok!

Ricas: Nézz utána, hogy a szezonális influenzában és szövődményeiben hányan hunynak el... Nem hiszem, hogy egy-két eset lenne. Most súlykolják, hogy jujj, de veszélyes, már elhunytak (a te hozzászólásod szerint) 46-an. Valójában 70 körül lehet ez most, de a szezonális influenza áldozatainak száma sem sokkal kevesebb, csak arról nem beszélnek.

Az tény, hogy súlyosabb tünetekkel jelentkezik... de mielőtt a madárinfluenza körüli pánik elkezdődött, azelőtt nem is igen emlegették a médiában azt, hogy különböző típusú influenzavírusok vannak. Azelőtt csak az orvosok tudták ezt, és nem kellett az aggódó beteget is tájékoztatni, hogy *hasracsap* H3N2 szerotípusú vírus fertőzte meg, igazából a kutatásokon kívül nem volt annyira lényeges a dolog. Most ezt fújták fel a pánikig, miközben a fórumbejegyzés alapján Angliában már fütyülnek rá, és csupán egy nevesített influenzatörzsként kezelik, ahogy kellene.

Cavemannak meg teljesen igaza van, semmilyen védőoltás nem ad tökéletes védelmet, csak a fertőződés esélyét (pontosabban a betegség kialakulásának esélyét) csökkenti le, illetve, ha a betegség mégis kialakul, annak lefolyását enyhíti, és a szövődmények kialakulásának esélyét csökkenti.

Jerikó: Az, hogy valaki belehal az influenzába, akármelyikbe is, az sajnálatos, de előfordulhat. Akár úgy is, hogy előtte egészséges volt, és mindkét aktuális védőoltást megkapta. Százezer esetből egyben az egyszerű náthába is belehalhat az ember.
Mellesleg az, hogy megemlítették egy emberről, hogy szezonális influenzában hunyt el, az azért volt, mert hírbe hozták a H1N1-gyel... :-D Nem pedig azért, mert a valóságos statisztika alapján ilyen különbség van. Attól féltek, hogy kapnak egy sajtópert, vagy hasonlót a nyakukba, és fizethetnek a téves információ miatt.
A hozzászólást Awenhai módosította 2010.01.23. 06:24:23-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.49
kedvelt tagRicasFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
318. hozzászólás - 2010.01.23. 22:00:27
Ez így van látom az érme mind2 oldalát, sőt eleinte még én sem akartam beoltatni magamat, hiszen 17 vagyok és nincsen állandó/veleszületett betegségem. De rengeteg ismerősöm beoltatta magát, meg megyek Velencei karneválra is, így nem igazán volt más választásom:)... Amúgy meg nem lett az oltástól semmi bajom így innentől kezdve nem bántam meg... De arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy tavasszal újra a médiába kerül-e a H1N1 vírusról szóló hírek:O
Pontszám: 5.25
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
319. hozzászólás - 2010.01.31. 13:52:41 (Válasz Kaboka #311 hozzászólására.)
Te olyan szerencsés vagy hogy hozzád hasonló szuperintelligens emberek közé kerültél és elhagytad ezt a fertőt amit magyarországnak hívnak! Én csak azért nem megyek angliába mert attól félek hogy túlságosan elmaradott ember vagyok hozzájuk képest, hiszek az orvosoknak, hogy egy oltás nem árthat, és nyugodtabban mehetek emberek közé ha be vagyok oltva, meg ilyesmi
Nagyon jó hely lehet Anglia ahol egyáltalán nincs népbutítás, az orvostudomány pedig olyan fejlett hogy pár napos otthoni gyengélkedés után meg tudták mondani az emberek hogy pontosan milyen vírus támadta meg őket. Biztos a helyi szupermarketbe vettek valami vizeletvizsgáló indikátorpapírt vagy ilyesmit mint a terhességi teszteknél.
Pontszám: 5.62
népszerűAnacksunamunNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
320. hozzászólás - 2010.02.05. 21:55:38 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Sziasztok!

Sajnos én beoltattam magam 2009. november 21-én, mind a 2 vírussal. Nagyon bánom már, mert azóta fáj a fejem, és nem egyszerűen. Januárig vártam, és elmentem orvoshoz, aki 1 hónap múlva adott nekem időpontot, hogy miért fáj a fejem. Február 11-re kaptam CT-re időpontot, addig izgulok. Ha tehetitek, NE OLTSÁTOK BE MAGATOKAT!!!
Pontszám: 6.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítő