Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Moderator

Dátum: 2013.02.11. 17:56:54
Meg csak 3 honap telt el, ne legy turelmetlen!
Dátum: 2012.05.19. 15:14:44
Meg nem jart le a licit, de nagyon izgulok, h meg tudom-e tartani!
Ha gondolod en szivesen talalkozok vele a nevedben
Ez is csak talalgatas.
Szerintem meg multizas miatt lettek azok a karakterek zarolva. Erre utal az is, h azt irod, h egesz szovetsegek lettek zarolva. Esetleg az egesz szovetseg pokokbol all?
Fogtak mar meg scriptelos pokot?
Mert technikailag lehetseges megvalositani, azonban az, h meg is valosult, az valahogy nem akar felszinre kerulni.
Csak a talalgatas, a gyanusitgatas megy. Es ezek mindig akkor kerulnek elo, amikor valaki rizikozik, majd bukik...
Azt kell mondjam, h megerdemled... foleg a csalozas miatt!
Minden masban szimpatizalok az altalad leirtakkal, de 0 bizonyitekkal nyilvanos forumon sarozni valakit nem maradhat buntetlenul.
Dátum: 2012.04.20. 20:14:53
Segitett Miklos eldonteni a hogyantovabbot nekem
Koszonom!
Dátum: 2012.04.20. 15:50:23
Lord Zero biztos orul neki, hiszen hetekkel korabban torolt egy fejlesztes hatasara.
Dátum: 2012.04.18. 14:45:04
10!
BaalCain 4 president!
Dátum: 2012.04.17. 14:34:03
Nem.
Te lennel a fogyaszto, nem a teszter!
Dátum: 2012.04.17. 12:08:10
10/10
Errol beszelunk mar joideje, de amig a fizeto jatekosoknak ez jo, addig nyilvan nem lesz valtozas!
Pedig neha a kevesebb tobb!
Dátum: 2012.04.16. 16:26:22
4 oskoves kuldetes... az oskomentes karakterek ezzel gyakorlatilag kizarva a vegzet templomabol, illetve reszjutalmakert harcolhatnak. 28 naponta remenykedhet, h talan olyan feladatokat kap, amiket tud is teljesiteni! Valoban ez volt a cel? Mar csak a fizeto jatekosoknak fejlesztetek?
Dátum: 2012.03.22. 18:00:55
Maximalisan egyetertek!
A beholder torekedjen arra, h jo szolgaltatokent szolgaltasson!
A scriptek tobbsege hianypotlo! Mindegyik azert szuletett, mert a jatekban nem elerheto!
Nem is ertem, h ha latja a szolgaltato, h igeny van valamire, akkor azt az igenyt miert nem elegiti ki?
Dátum: 2012.03.15. 18:13:05
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 17:46:08

Igen, erre született a KH, amivel több probléma is van. Egyrészt, ez mesterséges ellenfél, tehát számos dologban eltér a normál játékosoktól. Kiszámítható módon viselkedik, bizonyos szempontból nagyobb táp, mint a normál karakterek (és ez az, ami igazán növeli a top és a mögöttük jövők közt a szakadékot, nem pedig az, hogyha csökkentjük a szakadékot akár az él lassabb fejlődése által). Lehetne még újabb ilyen mesterséges pve elemeket kitalálni csak a top játékosok számára. Végül azt látnánk, hogy két teljesen különböző játékot fejlesztünk a top és a többiek részére, és dupla annyi munkával fele annyi játékos elégedettséget érnénk el. Nem, ez SEMMIKÉPPEN sem megoldás, nem fogunk újabb KHt csinálni. Btw van olyan tervezet, hogy vmilyen módon a játékosok világok közt is tudjanak portyázni, ill. nagyobb távra lehessen bizonyos feltételekkel támadni, de ezek nem exkluzív, a topnak készülő ötletek, hanem mindenki számára elérhetők. De a top számára a kellő hatást csak a szintlépés lassítással fogják elérni.

Egyébként van itt egy félreértés. Sokan azt hiszitek, hogy a változás után az történne, hogy a középmezőnyben cammogó VFes hirtelen az élen találná magát. Szó sincs erről. Mindössze annyi történne, hogy a mezőny nem húzódna szét. Mondjuk most egy világon az 1. és 10. helyett között 15 szint előny van! Ez a differencia csökkenne le.



Miklos, velemenyed szerint megoldas-e ha a topnak drasztikusan megnone adott szinttol a szintlepeshez szukseges tp?
Mondjuk 150. szinten teszemazt 80k tp kell a szintlepeshez, 151. szinten 500k. 152. szinten 600k, 153. szinten 700k stb.
Ez csak egy hirtelen otlet, nem gondoltam at, de lehet ezt mar atragtatok, es elvetettetek, de azert erdekel
Dátum: 2012.03.15. 17:54:45
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 16:59:09
Idézet: Moderator - 2012.03.15. 15:29:50

Most azt irod, h 100 csp levadaszasa ugyanannyi LE-t eredmenyez a top10. helyen allonak, mint a top21. helyen allonak?


Termeszetesen nem. Ez az az elony ami szepen lemorzsolodik a kozeledes hatasara.


Tehat akkor kijelentheto, h a magasabb szintunek ugyanannyi eroforras felhasznalasaval nagyobb LE bevetele van megfejelve egy kornyezetehez alakitott bonusz%-al, kizarolag azert, mert O benne van valami 20ban v 50ben?
Az felmerult mar, h ha a top100 osszes jatekosa maximalis erobedobassal nyomul, akkor elkonyvelheto, h ez a bonusz gyakorlatilag elerhetetlen azoknak, akiknek most javasoljatok, h zarkozzanak fel?
Mert en azt latom, h Gipsz Jakab mondjuk a top20 utolsoja, megkapja a bonuszt, aminek hatasara Gipsz Jakabne utoleri, bebukja a top20ert kapott bonuszt, de Gipsz Jakab akarja a bonuszt, ezert mindent megtesz, h ismet top20 legyen. Hol kerul itt kepbe mondjuk Prisma, aki tegyuk fel merhetetlen vagyat erez, h megkapja ezt a bonuszt? Hogy fog tudni odaerni, es h fogja tudni megszerezni Gipsz Jakabnetol a top20at, mikozben mindenki mas erre hajt?
En azt gondolom, h ez a fajta bonusz par karakter sajatja lesz, mert egymast fogjak valtogatni.

50-80% lesz az a dupla. Vagy kevesebb, mert volt egy olyan otlet is Miklostol.


Ha 1%, az is sok!
Azert bonuszt kapni, mert nincs utheto ellenfel, es felzarkoztatas kell egyesek szerint, szerintem nem helyes.
Orvosolhato a pvp problema megfelelo jatekstilussal!

Mar beszeltunk rola, h ez az egesz azert van, mert kulonbozo jatekstilust kovetnek a jatekosok. Miert nem fogadjatok el azt, h a Ti jatekstilusotok mellektermeke az, h nincs portyaellenfel? Ti szinteket szerettek lepni, mi pvpzni szeretunk. Pontosan ezert nem vadaszok, pontosan ezert tamadok lefele, pontosan ezert probalok minel kevesebb tp-t beszedni, h a kornyezetemhez kepest ne rohanjak! En ugyanugy teszek azert, h legyen pvp ellenfelem, mint Ti azert, h magas szintuek legyetek! Szeretnel pvp ellenfelet? Tegyel erte!


A fejlesztesi otlet LE bevetelre NEM ad bonuszt. Azt az elonyt kapja meg ami magasabb szintjebol fakad, de ez is pont az utoleres miatt eltunik majd idovel. V3-on megneztem, ott pillanatnyilag ez a differencia 14%. Igaz ok nem is latjak egymast, a 10. helyezett csak a 17-ig lat le. Az uteshatarok miatt ezen bonusz ket egymast lato karakter kozott a 10%-ot nem haladhatja meg.


LE bevetelre nem ad bonuszt, csupan adott szinten tobb eroforrast kolthetsz el, mint az utanad erkezo olyan karakter, aki egy fikarcnyi bonuszt nem kap. Tehat adott szinten az egyik (hasamrautok) 50 millat szed ossze, mig a masik csak 45ot, es nem azert, mert rosszabb jatekos, csupan nincs benne a top20ban!
Dátum: 2012.03.15. 15:43:23
Ertem, tehat vagy bennevagy a magikus 20/50ben, vagy szivola van. Gondolod mindenki benne tud lenni?
Mi van azokkal, akik nem tudnak benne lenni, vagy nem huzamosan, de a 20/50 alatt vannak, ezaltal folyamatos hatranyban az elottuk levokkel?
Hogy tudjak kompenzalni az adott szinten szamukra nem kinyerheto +10-100% LE kulonbozetet?
Ha huzamosan hatranyban vannak, akkor mi motivalja Oket a tovabbi jatekra a fentrol jovo aldas ellen?
Mit javasolsz azoknak, akik ilyen helyzetbe kerulnek?
Dátum: 2012.03.15. 15:29:50
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 15:18:52
Moderator: sajnos logikalig hibas az ervelesed. Mert a szintlepest tekinted idoegysegnek, de a fejlesztes pont arrol szo, hogy a szintlepes hossza kulonbozni fog a ket karakternel. Idoaranyosan azonos utemben fognak erosodni.


Most azt irod, h 100 csp levadaszasa ugyanannyi LE-t eredmenyez a top10. helyen allonak, mint a top21. helyen allonak?
Mert ugye ugyanugy kapja majd a csp/pp parost mindket karakter, csupan annyi valtozik, h a top10es dupla ido alatt (ES dupla LEvel!) lepi meg azt a szintet, mint mondjuk a kesobb odaero top21es! Tehat valoban kozeledni fog a top10es karakterhez tpben a top21es, azonban sokkal tobb LE-t szerez a top10es a top21eshez kepest akar pillanatnyi allapot allapjan (magasabb szint, ugyanannyi eroforrasbol tobb LE bevetel), akar a fejlesztes hatasat nezve, hiszen mig az egyik megkapja a bonuszt, a masik nem fogja! Ez azt eredmenyezi, h aki a hatarvonalon van, az oriasit sziv csupan azert, mert nincs benne a magikus 20/50ben!
Dátum: 2012.03.15. 15:02:11
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 14:34:54
Idézet: Craslorg - 2012.03.15. 12:01:11
Aki 10. , folyamatosan látja a 21.-et, azonban a 10. bónuszt kap a szintjén lévő LE-re, míg a 21. nem, így ez a bónusz neki életbe lépően erősebbé teszi a másikkal szemben.


Tetszik latni ezek azok a matematikai lyukrafutasok amik a LE/TP fetisizmubol fakadnak. Merthogy HA latja egymast a ket kari akkor az erejuket egymashoz kepest a LE adja meg nem a LE/TP. A TP is ad egy minimalis bonuszt (jobb felszereles, tobb AFP), de a TP csokkentese nem az egymas elleni harcban fejti ki jotekony hatasat, hanem ott, hogy latjak-e egymast egyatalan. Ha a 10.-nek hoszabb a szintlepes, attol nem kap tobb LE-t, mint a 21., sot kicsit kesobb jut erosebb targyakhoz igy minimalis hatrannyal is jar.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy tamogatom az alapotletet, csupan azt, hogy az elhangzo ervek egy resze teljesen helytelen.



Mint ahogy a Te ervelesed is!
Ugyanis nincs ha! Latjak egymast, ez teny (v1)!
Aki a 10. helyen all, abban valoszinuleg tobb LE is van, mint a 21. helyen alloban. Tehat tobb a belerakott LE, magasabb szintu, ergo jobb felszerelesu. Ha a 10. helyen allonak ugyanazon a szinten dupla LE termelesere van lehetosege mint a 21. helyen levonek, aki majd valamikor eler arra szintre, ahol a 10. helyen allo dupla LE-t termelt, akkor a 10. helyen allonak adott szinten csupan helyzeti elonyebol fakadoan tobb LE kerul a karakterebe. Nem ertem miert irod, h nem kap tobb LE-t... Az a minimalis hatrany meg, h kesobb lesz uj felszerelese teljesen lenyegtelen, hiszen jelenleg is jobb felszerelese van, mint a top21es karakternek, hiszen szintekkel elotte jar!
Dátum: 2012.03.15. 13:30:23
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 13:09:29
Mond ki kérlek.

le kell állnom a játékkal.


Legfőképp tudod mit tettem többet és hogy lettem topba?
-hamarabb indultam mint a többség
-kitartottam tovább mint a velem együtt indulók
-eredményesen játszottam és hoztam a portyáim
-amikor én tartottam ott nem volt még annyi alternatíva

ÉS ÚGY JÁTSZANÉK ahogy kitalálták a játékot


Nem kell leallnod, csupan valtoztatnod kell a hozzaallasodon ahhoz, h tpben ne szerezz tobbet, mint az alattad levok! Hiszen ETTOL fog csokkenni a szintbeli kulonbseg kozted, es a felzarkozok kozott! Hogy ezt mikent ered el, azt Te is nagyon jol tudod!
Ha ugy jatszanal, ahogy kitalaltak a jatekot, akkor bizony kisebbsegben vagy azokkal szemben, akik viszont maskent jatszanak, igy tovabbra is marad a topban csapkodas (Ok azok, akik hozzad hasonloan ugy jatszanak, mint "ahogy kitalaltak a jatekot"), es a valtozatos pvpkre valo vagyakozas! Illetve hulyeseget beszelek, mert az ilyen topicok vegeredmenye szokott az lenni, h Miklos berak "valamit"...
Dátum: 2012.03.15. 13:10:54
Idézet: Fericske - 2012.03.15. 12:55:09
Na most végképp elbizonytalanodtam a vu-val kapcsolatban.
Ez a 4 variáció van?
Miért kell ráerőltetni bárkire is, hogy milyen stílust játsszon?
Én a 10. hely környékén vagyok. Pár hónapja gondolkodtam, hogy lemaradok még 10-15 szintet, több játékos lesz körülöttem. Később meggondoltam magam mert unalmas volt a módszer. De én döntöttem így.
Ha annyira akartam volna lemaradtam volna szintben. Ezt bármikor megtehetik a top karakterek. Ennek az egész hajcihőnek nem látom értelmét.


Igen, ez a 4 variaco van.
Nem kell raeroltetni senkire semmit, mint ahogy irod, Te is dontottel. Mindenki donthet, h mikent jatszik.
BaalCain kollega es Cras is irta, h Ok ugy jatszanak, ahogy azt anno Miklos megalmodta.
Lelkuk rajta! Ennek a dontesnek a kovetkezmenye az, h ugyanazt a par embert tudjak utni napi szinten. Elhiszem, h marha unalmas, nem veletlenul jarok mas utat!
Valtoztatni sosem keso, ott van peldakent v3rol Wart, aki orult mod belassitott. Mondhatnam valamit valamiert!