Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jaana

Oldal: 12
Dátum: 2008.10.31. 09:21:41
A svájci rendszer nekem is tetszene. Mindenki 8 fordulót játszik függetlenül a győzelmeitől, az első párosítás random, utána a nyertesek a nyertesekkel játszanak, a vesztesek a vesztesekkel... a harmadik körben a dupla nyertesek a dupla nyertesekkel, a dupla vesztesek a dupla vesztesekkel és az egy győzelmesek szintén az egy győzelmesekkel. Kicsit kiszűrődik az egyszeri pech így.

Jaana

p.s. Az igazi jutalom az lenne, ha a bajnoki viadal TP-it meg lehetne tartani.
Dátum: 2008.10.29. 14:23:12
Javaslatom a kvízkérdésekkel kapcsolatban: legyen folyamatosan növekvő a határ.

30 jó válasz után jöhet az első kérdésed.
40 további jó válasz után a következő
50 után a következő
és így tovább...

Jaana
A maximum 2 háborúval én is egyetértek (bár nem ehhez a témához kapcsolódik).

A portyapontokkal nem - ha támadsz, az kerüljön portyapontba. A kicsiknek mindig meglesz a lehetőségük, hogy beálljanak védekezni (pihenni), és akkor könyebben győzhetnek. Portyapontjukat elvileg nem az erősek ellen költik, hanem a mégkisebbek ellen.

A kis szövetségnél is jó szerintem a 100. 5 embernek 1 hét alatt 5*7*15 = 525 portyapontja van, ebből kijöhet a 300:200 arány. És nem csak az egyik szövetség támadhat, azaz akár 1000 csata is dúlhat 1 hét alatt két 5fős szövetség között. Szerintem a 100-as különbség elég. Ha mégsem, 2 hét múlva jön a 10-es különbség.

Viszont én is szeretném előben látni már a fenti szabályt, akár 2 hetes próbaidővel, mint a portyázásnál

Jaana
Viszont örülök neki, hogy ilyen egységes a szavazás

Jaana
A 100 különbség nem kevés.

(Elnézést a konkrét példáért, mi pontosan 1 het háborúzunk, és összesen 800-szor ütöttük egymást. Ez azt jelenti, hogy akár 450-350 eredménnyel vége lenne a háborúnak - az 50 irreálisan kevés lenne)

A 10 igazából a döntetlen. 2 hét után (tippre 1600 támadásnál) az a 10 nagyon könnyen összeszedhető... úgyhogy gyakorlatilag nem lesz 2 hétnél hosszabb háború, ami jó! De azzal is egyetértek, hogy ha 100 különbséget nem tudott a szövetség összehozni (azaz ebben az esetben egy 850:750 győzelmet) akkor a rablása legyn jelképes csak. Igazából, utólag belegondolva, Awenhai 5%-át támogatom.

Jaana

p.s. Döntetlenre tényleg nincs szükség, aki jobban áll, az nem fogja elfogadni. Ellenben érdekes lehet egy olyan opció a kapitulálásnál, hogy kiírná, hogy kapitulálás esetén hány LE-t fogunk veszíteni, és lehessen alkudni. Például kapitulálsz, a rendszer közli veled, hogy ez 6k LE-be fog a szövinek kerülni, de te mondjuk 3k-t ajánlasz fel. Amit a másik vagy elfogad, vagy nem (ő is láthatná, hogy 6k-t nyerne, amikor megkapja a 3k-s ajánlatot). Ez igazából a döntetlent is megoldaná, kapitulálok jelképes 1 LE-ért...
Szerintem jó mindkettő. És remélem a megkezdett háborúkra is érvényes lesz
(bár kimaradt, hogy az első esetben a nyert LE csak a fele legyen a normálnak, a 2. esetben pedig 20%-a mondjuk.)


Jaana
Dátum: 2008.10.21. 21:21:03
Én csak egyetlen dologtól tartok, hogy akik folyton vesztenek, megúnják ezt és abbahagyják a játékot.
Ha 1-1 portyát bebuksz, azt még elviseled valahogy, de ha folyamatosan rommá vernek, azt tuti nem.


Ettől én is félek - nem szeretném senki szórakozását elrontani. Az egyedüli érv a támadás mellett az, hogy ha te nem támadod, mások úgyis megtámadják, tehát muszáj erősödnie előbb-utóbb. Valszeg tehát a te támadásaid nélkül is abbahagyná, ha abbahagyja.

Jaana
Dátum: 2008.10.21. 17:54:28
Idézet: Craslorg - 2008.10.21. 12:15:25
Javaslat, bár ezzel a szövim ellen beszélek. Ne 1 hét legyen az automatikus béke, hanem 2 vagy inkább 3 hét. Kis szövik farmolása miatt.


Én is magam ellen beszélek - de ezzel egyetértek. A 3 héttel. Talán könyebben kapitulálnak a kicsik, ha tudják, hogy jön 3 hét nyugi.

Jaana
Dátum: 2008.10.21. 17:51:16
Jeriko: Igen, a fix érték is ugyanazt a hatást váltja ki várhatólag, végül is mindegy, hogy érték, vagy csökkentett arányról beszélünk.

Viszont van egy fontos dolog itt a hatékonysággal kapcsolatban, amivel nem számoltok: a háborús támadásokban is jön LE! Lehet, hogy nem annyi, mint ha mázlival betámadsz egy nem háborús embert, de azért csatánként egy 20-40 LE becsordogál. És én azt vettem észre, hogy míg régebben rendszeresen szereztem 200-300 LE-ket is, az emberek megtanultak játszani, és már a 100 is kiemelkedően nagy rablás nálam. Úgyhogy nem hiszem, hogy egy háborús portyázással sokat veszítenék a normál portyázáshoz képest. Most már a normál portyázás sem olyan nagyon nagy LE forrás.

Jaana
Dátum: 2008.10.21. 15:58:15
Mondjuk tényleg most tanuljuk a háború matematikáját. És nekem is úgy tűnik, hogy - az eszmei értéken kívül - nem éri meg háborúzni azonos szintű vagy csak kicsit gyengébb szövetség ellen. Csak a sokkal gyengébb ellen hasznos a háború.

Mi (Lélekőrök szövetsége) most a Világépítők ellen harcolunk, és - minden tiszteletem - nagyon ügyesen csinálják. Olyan 1.7 : 1 arányt tudunk csak elérni ellenük - hosszú csata lesz. Mindegy - ez van. Én is örülnék ha előbb-utóbb vége lenne, de az meg nem lenne fair, hogy valaki ilyen szépen védekezik, aztán az idő elteltével csak a támadó nyer... nyerjen, de akkor raboljon kevesebb (fele, negyede stb) lélekenergiát. Én még mindig azt javaslom, hogy:

- 3 nap után a 2:1 arányú győzelem kell (jelenlegi szabály) - ez a csaták 66.6%-ának győzelme
- 5 nap után legyen elég a 3:2 arány a győzelemhez, de csak 50% LE-t raboljon a nyertes (csaták 60%-ának győzelme)
- 7 nap után legyen elég az 5:4 arányú győzelem, de csak 20% LE-t raboljon a nyertes (csaták 55.5%-ának győzelme)
- 14 nap után legyen vége a háborúnak, aki több győzelmet aratott, az nyer, az eredeti rabolt LE 5%-át vigye csak.

(kicsit csökkentettem a százalékot az előző javaslatomhoz képest)

Annyit hadd jegyezzek meg zárójelben, hogy szerintem 40-50. szinten 1 vadászattal fogunk annyi LE-t vadászni, mint most egy teljes háborúban. Tehát amikor a háborúkra javaslatokat teszünk, nem a jelenlegi szituációkból indulunk ki (és a jelenlegi érdekeinket képviseljük), hanem abból, hogy mit tippelünk, mi lenne hosszútávon érdekes a játék szempontjából. Mert jelenleg - sajnos - az egyetlen értelmes célpont a jóval gyengébb szövetség.

Jaana
Lélekőrök szövetsége

p.s. ez egy játék, ahol hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberek szórakoznak egymással - szerintem felesleges egymást szidni, hazugnak nevezni, ha ismernénk egymást az életben, biztos jó barátok lennénk
Dátum: 2008.10.18. 16:02:07
A szovetsegi haboruk jutalmazasa szerintem nagyon gyengere sikerult. Lelekkut 10%-a azt jelenti, hogy nem eri meg haboruzni. Haborun kivuli portyazassal eredmenyesebb az jatekos es a szovetseg is. Es ez a "garantalt" gyozelmekre igaz. Kiegyenlitettebb szovetsegek kozotti haboruk pedig egyszeruen ertelmetlenek. Egyszeruen nem lehet hozni a 2:1 gyozelmi aranyt, igy megy a haboru vegtelensegig.


Ez utóbbi véleményt én is osztom. Be kéne vezetni egy olyat, hogy 5 nap után már elég legyen 3:2 győzelem is, de akkor csak a jutalomnak a 75%-a legyen a nyert érték. 7 nap után pedig elég legyn 4:3 győzelem is, az eredeti érték 50%-ért. Aztán 5:4 győzelem az eredeti érték 25%-ért. 11 nap után pedig az abszolut többség dönt - amerre elbillen a mérleg. Jutalom az eredeti érték 10%-a.

A 10% egyébként inkább 33% szerintem, legalábbis egy 20k-s lélekkútból kb 6000-et vittünk. Az úgy korrektnek tűnik.

Az elsővel (elnézést) annyira nem értek egyet. Ha ez így lenne, akkor nem lennének háborúk, mindenki a magányosokat vadászná. Legyen csak néha koppanás, ha az illetőnél nincs LE.
Dátum: 2008.10.16. 23:41:12
Érdekes történetek.
Azt tudtátok, hogy a Rubin fejéből sűrübb vér folyik, mint a Zafírból? Teszteljétek le - tudok két célpontot ajánlani

Jaana

p.s. ez csak egy játék, remélem mindenki jót szórakozik rajta
p.p.s. hogy ne offtopic legyen - egy erős klán egy gyors (értsd 12 órás) háborúban 6k LE-t bukik.
Dátum: 2008.10.14. 16:42:38
Működik, köszi szépen! Szuper!!!!!!!!

Köszönjük, ez sokat segít.

Most már csak a hozzászólás szerkesztése / törlése kéne. De ez volt a legfontosabb.

Köszi mégegyszer.

Jaana
Dátum: 2008.10.14. 16:15:09
Nem működik a szövetségen belüli topictörlés. Annyit ír ki, hogy a topic törlése sikertelen (fenn középen sárgán). Vagy csak olyan topicot lehet törölni, amihez egy ideje nem szóltak hozzá?

Jaana
Dátum: 2008.10.07. 19:25:20
Kérdés: Starbuck micsoda a Battlestar Galactica sorozatban?

Helyes válasz: Női pilóta.
De van egy másik opció: Férfi pilóta. Az 1970-es években is volt Battlestar Galactica, és az is tévésorozat volt, és ott Starbuck egy férfi pilóta volt!

Javaslat: a férfi pilóta opciót kicserélni mondjuk orvosnőre, és a női pilótát símán pilótára.
Dátum: 2008.10.07. 19:21:53
Ha egy fórum topicban több, mint 31 oldal van (nevezetesen 33 nekünk), akkor szétcsúszik az egész. Pl. Lélekőrök szövetsége - Taverna topic. 329 hozzászólás (33 oldal) és az oldalak kilistázása miatt a lap tetején (valószínűleg) lekerül a lényeges rész a lap aljára. Olvasható, de nagyon csúnya.

Javasolt megoldás: Ha több, mint 31 oldal van, a 32. oldal linkjét a következő sorba írja, vagy pedig egyáltalán ne listázza ki, csak a legfrisebb 15 oldalét, és a legrégebbi 15 oldalét, a közepén "..."-tal szétválasztva.

Jaana

p.s. Ha már fórumnál tartunk, nekem nagyon hiányzik a hozzászólás szerkesztése / törlése. De ez nem hiba, tudom, nem ide való
Dátum: 2008.09.25. 10:29:45
Én is szívesen építkeznék, beadtam a CV-met

Jaana
Dátum: 2008.09.23. 23:34:53
Van egy kérdés: Melyik a naprendszer legtávolabbi bolygója...

Természetesen Neptunuszt válaszoltam, mert a Plútót idén (vagy tavaly?) leminősítették - már nem bolygó. A helyes válasznak azonban a Plútó van beírva.

Lehetne valahogy a válasz után értékelni a kérdést? Úgyértem, hogy nem válaszadással együtt, hanem utólag, amikor megtudjuk a helyes választ. Néha hibás a beépített válasz

Jaana
Dátum: 2008.09.22. 21:50:27
Bétások azért nem tudnak hozzászólni, mert a bétában a gyémánt még nem tudott olcsóbban vásárolni... egészen addig a másik három nagyjából egyforma volt (a játék elején a rubin erősebb, de ez a 10. szint körül kiegyenlítődik - sőt...), de a gyémánt volt a leggyengébb a 4-ből. Így, hogy olcsóbban vesznek cuccokat, így talán jó lesz a gyémánt is.

Szerintem a gyémánt úgy 20. - 30. szint felett lesz majd erősebb, addig csak teng-leng

Jaana
(bétában gyémánt voltam, most is az vagyok, de inkább csak azért, mert szebb a gyémánt, mint a másik 3 kő...)
Oldal: 12