Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Seligen

Dátum: 2008.12.05. 22:59:26
Leegyszerűsítem:
- megtámadtunk titeket és nyerni akarunk,
- ti ezt nem akarjátok,
- de mi akkor is nyerni akarunk,
- ti ezt csak azért sem hagyjátok...
Eddig rendben van, ez megy a játékban.
Itt a fórumon meg megy tovább a lélekgyötrés!
Dátum: 2008.12.05. 22:22:37
Az ugye nem baj, hogy most nem írtunk előtte?
Dátum: 2008.12.05. 11:29:33
Hasonló problémával küzdök mindkét világon.
Dátum: 2008.12.03. 09:27:28
Annak idején ugyanez volt amikor megalakult a Gyógyír!
Aki nem olvasta, a fórumon megtalálja Skandar Graun levelét a témában.
A háborúkban a Katakomba egy stratégiai lehetőség, a Citadella egy másik.
Sokat tanakodtunk, morális okokból érdemes e szólnunk, próba előtt használjunk e diplomáciát. Szerintem mindegy volt, ha nem írunk, ugyanez lett volna a reakció.
Egyébként büszke lehet a Hajnalpajzs, hogy ilyen agresszív eszközökhöz kellett nyúlnunk.
A nyígásra és a szövetségek közti magánüzenetek kiteregetésre talán nem annyira...
Dátum: 2008.11.23. 18:38:56
Nálam él, néha nagyobb LE-szerzésnél...
Dátum: 2008.11.23. 18:38:04
A vadászatnál nem kapok kérdést!
Dátum: 2008.11.20. 14:21:05
Nálunk, Garabonciáséknál ez az üzenet:
"Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok a Serpents of the Destiny szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 5107 ponttal. Ma, 10:28"

Tehát , a Szerpentektől nem sokkal korábban kapituláltunk, dupla az üzenet, és a Háború a szövetségi lapon a kiírás szerint még tart, ezen felül nem vesztettünk LE-t. Végül is nekünk ez jó, de gondolom hamarosan megoldódik.
Dátum: 2008.11.18. 22:32:13
Ma, 22:24:48-kor, még nincs 10 perce, egyszerűen nem íródott a vadászaton megszerzett lélekenergia a meglévőhöz...
Dátum: 2008.11.18. 08:22:45
Szerintem pont az általános műveltség nem relatív. Korfüggő, esetleg.
Egy adott szakmában az átlagnál nagyobb műveltség nem tartozik az általános műveltségbe.
A korkülönbség kiküszöbölésére nem igazán találok jó megoldást, lehetne, hogy mindenki megadja a korát, és csak olyan minősítésű kérdést kap ami korban hozzáillik, de akkor én is 10 évesnek jelentem be magam.


A guglizás meg kiküszöbölhető a kérdésre adott idő lerövidítésével. A kvízbajnokságon 50 kérdést kell 15 perc alatt megválaszolni, én nem tartom magam nagyon műveltnek, és valamilyen oknál fogva elemi undorom van a focis és forma-1-es, valamint hasonló "populáris" kérdésektől, de nem jelentett gondot, még ha nem is fényesen, megválaszolni őket.
Lehetne pl egy kérdésre max. 2 perc idő. Aki tudja ennyi elég megválaszolni, ha könnyen guglizható, akkor még a legegyszerűbb ember is kikeresheti. A vadászatot nem befolyásolja (hamarabb mehetek kávét főzni) és az elementális fúzión sem évődik senki, hogy esetleg hamarabb levadászik mire minden kérdésre megfelel...

Módosítás: Más tészta, hogy mai társadalmunkban az internet használata, a netes információkeresés, szerintem erősen beletartozik az általános műveltségbe, jobban mit, hogy melyik faláb melyik csapatban alkoholizál éppen!
Dátum: 2008.11.17. 15:11:15
Úgy látom lemaradtam az ötletemmel...
Dátum: 2008.11.17. 11:28:45
Mindez sok mindentől függ:
Milyen erős a támadó (mi az ELIT ellen rögtön kapituláltunk, igaz előtte 24 órával ugrott ránk 2 másik szövetség).
Másodjára kiléptünk a Káosz és Vér kötekedése alól, ezt lehet, nem kellett volna, de őket még visszavárjuk
Maradt a harmadik.

Érdekes tényező a támadó rajtunk kívüli háborúinak száma. Jelenleg úgy érzem, nem biztos kifejezetten hátrány több fronton őrlődni. Legalább is több gyengébb ellenfél ellen. Elég egyre koncentrálni, a többiek néha még a 15% leütést is megoldják helyettünk. Ha nem találok az egyik célpontnál leverhető Végzeturat, kicsit beüthetek máshova (főleg ha ők kevesebb háborút vívnak, így gyakrabban vannak 15% fölött).
Ami nagy igazság: annak a szövetségnek van nagyobb esélye (és itt semmit nem számít a lélekkút mérete, max. néhány épület), amelyik képes elrejteni a gyengéit az ellenfél elöl, de közben be tud vinni célzott támadásokat az ellen gyengéibe!
Ilyen egy jó partizánszövetség!
Dátum: 2008.11.17. 11:10:50
Eddig ez a legértelmesebb ötlet, így meggondolná a támadó a hiénázást.
Bár ez az egyenlő erő-egyensúlyban lévő szövetségek egymásnak esését nagyban csökkentené, mert a védőnek sokkal nagyobb esélye lenne a győzelemre.
Ez akkor lenne tökéletes szabály, ha a jóval gyengébb szövetségek ellen lépne életbe.
Dátum: 2008.11.16. 11:21:23
Ne csak a csatában legyenek bajnokságok, bekerülhetne egy olyan kérdésértékelő rendszer, amellyel szavazhatnánk a legjobban feltett, legötletesebb, legmókásabb... stb. kérdésre.
Hetente, havonta a legjobb kérdező(k) pedig jutalmazva lennének (+3 IQ vagy hasonló).
Mennyi időnként frissül a toplista?
Dátum: 2008.11.16. 07:23:39
Újabb értelmetlenség:

Melyikben nem játszott "The Rock"?
Skorpiókirály
Skorpiókirály 2
Doom
Emelt fővel

A googli szerint mindegyikben játszott.
Vajon a kérdésfeltevő mire gondolt? Vagy az egyikben nem ismerte fel???
Dátum: 2008.11.15. 02:09:20
Ránk most ránk másztak Gyógyír ellenfelei, állításuk szerint véletlenül egymás után (bah), persze az ELIT is beszállt hiénázni. Tényleg ezekre a gyors kapitulációkra mennek!
Dátum: 2008.11.02. 07:58:54
Nekem a Firefly egy teljes egész sorozatnak tűnt (a lezáró Serenity-vel), kapásból nem mondtam volna rá, hogy "befejezték az első évad előtt"...
Persze a többit meg egyértelműen nem.

A "feiezték" azonban egyértelmű...
Dátum: 2008.10.31. 12:07:57
Aha, átment 100-ra az osztó...
Dátum: 2008.10.31. 08:01:18
Aham, látom másnak is van hasonló problémája...
Dátum: 2008.10.31. 07:59:11
Egyre rosszabb vagyok matematikából:

"Eddigi kérdéseid értékelései: 26 jó, 2 rossz, 0 törölni.
Eddig 1011 kérdésre válaszoltál helyesen. Még 29 helyes választ kell adnod ahhoz, hogy te is kérdést írhass."

1011/30=33,7
33,7-(26+2)=5,7

Változott a rendszer, vagy 5,7 kérdésemnek lőttek???