Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hibajelentés
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1001. hozzászólás - 2008.11.19. 13:15:34 (Válasz Ariel #1000 hozzászólására.)
"155 lélekenergiát nyersz ki belőle, miután sikerül meglepned és elpusztítanod. +12 TP A szerzett lélekenergiából 0 a helyes válaszért kapott LE."
úgy tűnik erősen szar van a palacsintában
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1002. hozzászólás - 2008.11.19. 13:23:28
Hmm, kipróbáltam, de nekem jól irja ki a kvizért kapott LE-t... Kicsit több infó kéne hogy mikor és hogyan jött ez elő, a bug kukac vegzetur cimre mehet.

Kérésetekre újra átszámoltam a csapdakészítés / sajtolás képleteket, és úgy tűnik, minden rendben van.

Tekintsük az egy lényért kapható lélekenergia várható értékét, ezt nevezzük az egyszerűség kedvéért N-nek.

Tegyük fel, hogy van egy 20-as sajtolásod.
Ekkor egy lényből 5*N lélekenergiát tudsz kisajtolni.
20-as csapdakészítés esetén 7% esélyed van lény elfogására, tehát várható értékben +28% lélekenergiát szerzel vadászatonként. A kvízkérdésekre átlagosan 50%-ban válaszolsz helyesen, így gondolhatnánk, hogy ebből lejön 5%, mivel az elfogott lénynél nincs kvízbónusz sem, de pont ezért az elfogott lények alapban 5%-kal több lélekenergiáért sajtolhatóak, tehát ezt nem kell levonni.
Nézzük most a spektrális manipulációt: 20-as szinten +20% lélekenergiát kapsz vadászatonként.
Lehet persze azt mondani, hogy a csapdakészítés kifejlesztésébe ölt lélekenergiát is valahol vissza kell kapni, de hosszú távon ez egyre inkább elhanyagolható lesz.
Gyakorlatban persze VAGY levadászol egy lényt, VAGY kisajtolod, tehát annak nincs értelme, hogy az spm-et hanyagolod, és csak a sajtolásra mész rá. A kérdés inkább az, hogy mi a jobb taktika, csak az spm-et fejleszteni, vagy az spm mellett a sajtolást is. Aki akarja, majd kiszámolja magának ezt, hogy hányas spm-nél érdemesebb már a sajtolást növelnie.
A sajtolással kapcsolatban megjegyzem még, hogy ezzel a módszerrel hirtelen tudsz nagymértéű LE-hez jutni, ami ideális akkor, ha gyűjtesz valamire. A sajtolásnak ez volt az elsődleges célja.
Ha 10 felett is szintenként +0,5%-kot adna a csapdakészítés, akkor az a fenti példában +40% lélekenergiát jelentene várható értékben vadászatonként, vagyis kétszerese a spektrális manipulációval szerzettnek.

Summa summárum, aki esetleg azt gondolta, hogy talált valami kiskaput, amivel őrjítő mennyiségű LE-t tud még gyorsan tápolni egy későbbi nerf előtt, annak csalódnia kell, ezt a dolgot már annak idején mi is végigszámoltuk.
Pontszám: 8.33
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1003. hozzászólás - 2008.11.19. 13:33:41 (Válasz Ariel #1000 hozzászólására.)
Hát én ezt a hibát csak az S1-en tapasztalom 12:39-óta de már a 4. ilyen volt most.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1004. hozzászólás - 2008.11.19. 13:49:46 (Válasz Ariel #1000 hozzászólására.)
Nekem eddig kb. 15x (legalabb) volt hasonlo tapasztalatom.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1005. hozzászólás - 2008.11.19. 14:24:49 (Válasz Balor #1004 hozzászólására.)
Úgy néz ki, hogy ez a kiirási hiba akkor jelentkezett, ha nem jól válaszoltál a kérdésre, tehát hátrány nem ért senkit, és Baraty már javitotta is.
Pontszám: 8.75
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1006. hozzászólás - 2008.11.19. 14:40:34
Na elmentem portyázni hogy kipróbáljam.

A következő történt. 1 vadászatra mentem 1 kvízre válaszoltam, ezzel szemben vissza megyek kb. 5 perc múlva, befogtam 1 állatkát és még mindig vadászok. Végig vártam, megkaptam az érte járó LE a +10%-al. Fogtam elmentem megint vadászni egyet nem kellet válaszolnóm a kvízkérdésre és azt írja hogy a helyes válaszért kapok 10% pluszt. Nem szakítottam meg korábban vadászatot, hogy az esetlegesen ott jól válaszolt kvíz miatt lenne. Ami nem is lehet hisz egy kérdésre válaszolnom kellet a legelején. S1-es világ.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1007. hozzászólás - 2008.11.19. 15:13:41 (Válasz Miklós #1002 hozzászólására.)
Szia Miklós!

Én is számolgattam egy kicsit.
ha van 100 egyéb szakértelmed (sokaknak van, de mindenkinek lesz előbb-utóbb), akkor 2 db 20-as szakértelmet összesen 89800 LE-ből tudsz kifejleszteni. Ennyiből tudod előállítani a 20-as csapdakészítést és 20-as sajtolást. Számolásodnak megfelelően ezt úgy lehet tekinteni, hogy átlag vadászatonként van 28% bónuszod - ez helyes.
89800 LE-ből a spektrális manipulációt 0-ról 32-re tudom felvinni. Ez 32% bónuszt ad, tehát többet. Ráadásul ez 32 képességpont, szemben az előző 40-ével, aminek következtében minden egyéb szakértelem fejlesztésekor megspórolsz további 80 lélekenergiát.
- További hátrány: a kvíz 10%-a sem 5%, mert az átlagjátékos is elér ennél többet, aki kicsit műveltebb, esetleg utána néz, az meg bőven 9% felett van.
- Még egy hátrány: az spm-et lehet turbózni, a csapdakészítést nem (legalábbis nincs sok értelme).
- Ráadásként a spektrális manipuláció maximuma 100, szemben a csapdakészítés 20 (vagy 30) -ával szemben.

Tehát a sajtolást ilyen feltételek mellett nem éri meg használni, az spm lényegesen jobb.
Részemről nem tartanám durvának a csapdakészítás eredetileg leírt, szintenkénti 0,5%-át, úgy tényleg 40% bónuszt lehetne elérni - de a fenti hátrányokkal együtt. Esetleg érdemes lenne egy köztes értéket bevezetni, pl. 10 és 20 között ne 0,2, hanem 0,3 legyen a növekmény, és ez menjen akár 40. szintig. 20. szinten ezzel épp 32% bónuszt lehet elérni.
Pontszám: 7.50
fórumozóMajtikaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1008. hozzászólás - 2008.11.20. 01:09:00
Sziasztok!

Nem is annyira hiba hanem hiányosságra lettem figyelmes.
Tárgyat csak akkortudom levenni ha van mire cserélnem, a lélekkufárnál való eladásnál a vislt tárgynál igaz, hogy rákérdez, hogy biztos akarom e mert viselem, de akkor sem adja el...

Üdv Majtika
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1009. hozzászólás - 2008.11.20. 01:10:15
Tudtommal ez csak fegyverre igaz, mert nincs leprogramozva "fegyvertelen" sebzés, a viselt páncélra/pajzsra/stb... igent nyomva eladja.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1010. hozzászólás - 2008.11.20. 13:06:36
a Garabonciás szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok + töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 13:05


Sajnos valoban nem kaptunk semmit a kutba, de azt legalabb ketszer.
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1011. hozzászólás - 2008.11.20. 14:21:05 (Válasz Kocos #1010 hozzászólására.)
Nálunk, Garabonciáséknál ez az üzenet:
"Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok a Serpents of the Destiny szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 5107 ponttal. Ma, 10:28"

Tehát , a Szerpentektől nem sokkal korábban kapituláltunk, dupla az üzenet, és a Háború a szövetségi lapon a kiírás szerint még tart, ezen felül nem vesztettünk LE-t. Végül is nekünk ez jó, de gondolom hamarosan megoldódik.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1012. hozzászólás - 2008.11.20. 15:04:50 (Válasz Seligen #1011 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2008.11.20. 14:21:05
Nálunk, Garabonciáséknál ez az üzenet:
"Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok az Azúr Légió szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 0 ponttal. Ma, 13:05
Kapituláltatok a Serpents of the Destiny szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 5107 ponttal. Ma, 10:28"

Tehát , a Szerpentektől nem sokkal korábban kapituláltunk, dupla az üzenet, és a Háború a szövetségi lapon a kiírás szerint még tart, ezen felül nem vesztettünk LE-t. Végül is nekünk ez jó, de gondolom hamarosan megoldódik.

A hibát kijavítottuk, az összes érintett szövetségnek hamarosan frissül a lélekkútja és a szövetségi adatlapja.
Pontszám: 7.50
irritálóSolAngelicaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1013. hozzászólás - 2008.11.20. 17:19:07
Sziasztok!
Vadászat közben nem kapok kérdéseket,viszont azt írja,hogy sajnos nemtudtam válaszolni.Na de mire válaszoljak??????????
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1014. hozzászólás - 2008.11.20. 17:19:39
Nem szakítottál meg vadászatot korábban?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1015. hozzászólás - 2008.11.20. 17:20:06 (Válasz SolAngelica #1013 hozzászólására.)
Nem lehet, hogy az előbb több vadászatot indítottál amit út közben valamilyen oknál fogva aztán megszakítottál?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1016. hozzászólás - 2008.11.20. 17:59:23
Neztem is hszanlatam is terkaput, de a kuldetes nem teljesult!!!!
Pontszám: 5
irritálóSolAngelicaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1017. hozzászólás - 2008.11.20. 18:23:30
De,szakítottam meg vadászatot.Mostmár akkor sosem kapok kérdést ???
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1018. hozzászólás - 2008.11.20. 18:24:42 (Válasz SolAngelica #1017 hozzászólására.)
Dehogynem, majd ha elfogytak a már előzőleg megválaszolt kérdések
Pontszám: 5
irritálóSolAngelicaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1019. hozzászólás - 2008.11.20. 18:27:32 (Válasz cirip #1018 hozzászólására.)
Megnyugtató,köszi szépen.........
Pontszám: 6.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1020. hozzászólás - 2008.11.21. 10:59:04
Miért van az, hogy szeretnék megtámadni valakit és azt írja, hogy nem lehet, mert kevés az életpontja, pedig lekémkedtem és több mint 60%-on áll. Valaki valami ötlet?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője