Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

A választással a legnagyobb gond, hogy fél évig nem történik semmi - megengedhetjük ezt most magunknak? Ha Sólyom legközelebbi időpontra írja is ki, legkorábban akkor is csak három hónap múlva lesz, utána egy hónap a kormányalakítás, és még legalább két hónap, míg ténylegesen megalakul a kormány, és az emberek egyáltalán megtalálják, hogy melyik az az iroda, ahol ülni fognak.

A legnagyobb gond a túl nagy államgépezet: hiába vannak jó ötletek, azt sokezer emberen kell keresztülverni, és mindegyiknek más az érdeke. Mindenkiket képvisel valamely szervezet, és mást vár el a külföld, a munkáltatók, a munkavállalók, a közalkalmazottak, a nyugdíjasok. Ezeknek jórészt egymással ellentétes érdekeik vannak (a mai helyzetben csak akkor lehet adni valakinek, ha mástól elvesznek), és ugyan a politika elviekben a kompromisszumok művészete, de ez hazánkban annyiban merül ki, hogy a politikusok próbálnak lavírozni az álláspontok között, mindenkinek megfelelni egy picit, közben meg gondoskodnak arról, hogy az élet hátralévő részében ne legyenek anyagi problémáik.

Mindenki azt mondja, hogy hatalmas az államszervezet, rengeteg a rokkantnyugdíjas és túl korai a nyugdíjaztatás, túl sok embert foglalkoztatnak az állami cégek, de azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy mit kezdene ez a tőkeszegény ország hirtelen félmillióval több munkanélkülivel.
Dátum: 2009.03.25. 11:38:38
A játék jelenlegi rendszerétől olyannyira idegen dologról írsz (portyapontból szakértelemfejlesztés, ami ráadásul nem is kivédhető), hogy azzal nem is érdemes komolyan foglalkozni, bocsi.
Dátum: 2009.03.25. 10:23:38
50-est hagyd ki, mert fogalmunk sincs, hogy egy 57. szintű a 68. szintű fegyverével mekkorát fog zúzni.
Dátum: 2009.03.25. 10:21:53
Nézd meg az aláírásomnál a kereskedelem szakértelmet.
Dátum: 2009.03.25. 10:12:07
45-nél is van egy törés, az állat miatt.
Dátum: 2009.03.25. 10:10:12
40-re 1500 az ok, 45-re sztm a 2000 sok, inkább 1700, max. (1. Ha megnézed, ugyanolyan fegyvere van a 45-ösnek mint a 49-esnek. 2. A 60-as árnykorbács nem sebez sokkal többet, mint az ősi kard.)
Dátum: 2009.03.25. 09:55:48
Birka, az egész kiindulási alapod rossz. Így dolgozd át:

szint | szívósság | erő | elnyelés | állat szintje | fegyver átlagsebzése | varázslat átlagsebzése | állat sebzése

1. 0
------------------------------------------------------------------------

...
------------------------------------------------------------------------


10. 10
------------------------------------------------------------------------

30. 30

50. 60

stb.
Dátum: 2009.03.25. 09:49:13
Tegnap másoltam be a küldetés topicba az alázásaimat, 5. szinttel lefelé támadva az 50 csatanyeréses küldetés miatt. Abból vonj átlagot.
Dátum: 2009.03.25. 09:39:13
Igen, egyértelműen. 45. szintű vagyok 54-es fegyverrel, és én még sose ütöttem 2000 felett másik karakterbe. Rekordom egy 67. szintű epikusba 2100 körül van, de az is egy kritikus varázslat miatt lett olyan sok.

A 2200 helyett 1500 lenne kb. indokolt. És azt is vedd figyelembe, hogy 45. szint felett most igencsak topkarakterek vannak, azaz egy hónap múlva, mire a "középszerűbb" játékosok is felérnek, ez jelentősen csökkenni fog.
Dátum: 2009.03.25. 09:35:40
A fegyverek sebzése a táblázatban rossz.

40. szintre írj 1500-at, 45-re meg 2000-et. De ezek is kiemelkedő értékek (több kritikus találat kell hozzá).
Dátum: 2009.03.25. 08:17:57
Semmit.

Illetve egy valamit: kirugod mindet, és új tagokat veszel fel helyettük. A szavazásoknál nem számítanak az inaktívak, szóval elvileg meg tudod tenni.
Dátum: 2009.03.25. 06:22:46
Érzitek a feszültséget, ami a hatalom tornyát körülveszi? A szövetségek vállvetve harcolnak érte, nap nap után más birtokolja a tornyot, örülhet az, aki akár csak egy napig is birtokolja. A spamszűrőre - Miklós állításával ellentétben - főként azért volt szükség, mert annyira pörögnek a karakterek közötti ezzel foglalkozó üzenetek, hogy már nem bírta a rendszer.

Kiváncsi vagyok, hogy mennyiben érzi most hasznosnak a munkáját Baraty, és az ennek leprogramozására fordított több órát mennyi hasznosabb tevékenységgel tudta volna eltölteni Ennél jóval egyszerűbb lett volna berakni +10%-ot egy szövetségnek

V2-n is hasonló pangás veszi körül az épületet?
Elviekben igazad van, a gyakorlatban viszont te is tudod, hogy egy ilyen kettészakadt játékban felesleges újabb kudarcélményeket okozni az egyébként is lemaradtaknak.
Dátum: 2009.03.24. 17:40:37
Posta helyett meg szerintem írjátok oda a banki pénztári befizetést; a posta több nap alatt érne oda, a rózsaszín csekk ráadásul plusz pénzbe is kerül.

Felírja az emberke szépen a bankszámlaszámotokat, bebattyog bármelyik OTP-be, bediktálja hogy erre a számra ennyit, ez a közlemény és azonnal ott is van.
Dátum: 2009.03.24. 17:37:33
Ha 1-es sajtolásod van és 80-as spektrálisod, akkor magyarázd már meg nekem pls, hogy mi a francnak sajtolsz Így csak LE-t buksz. Hagyd ott a tárolót feltöltve, aztán ha már legalább 4-esre felemelted, akkor sajtolj.
Nekem is a legenda tetszik az egyik legjobban, van valami történet.
Dátum: 2009.03.24. 13:34:28
Nem lehet.
Dátum: 2009.03.24. 13:28:54
Erre van kitalálva az állatka.
Dátum: 2009.03.24. 12:21:57
A "Győzz 50 egymás utáni portyában, amit te kezdeményezel!" küldetést csinálom, és szerintem ez egy baromi nagy öngól volt a fejlesztők részéről. Hogy miért? Mert mivel 30 nyert csata után nem akarom a 31-et elveszíteni, tuti nyerésre megyek. Nézzük ennek eredményét:

A csatában összesen 1968 sebzést okoztál, és 71 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1490 sebzést okoztál, és 28 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1607 sebzést okoztál, és 220 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1416 sebzést okoztál, és 19 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1516 sebzést okoztál, és 75 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1533 sebzést okoztál, és 42 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1177 sebzést okoztál, és 191 sebzést kaptál.

Ezek ma reggeltől kezdve vannak. Biztos jó ötlet egy ilyen küldetés? Őket más esetben szinte biztosan nem jutna eszembe megtámadni, mert ilyen mélyre lenyúlva LE-t hozni nyilvánvalóan esélyem sincs.

"Nyerj 100 csatát zsinórban már biztosan ne legyen.
Dátum: 2009.03.24. 11:04:23
Viszont ez az egészséggel való játék semmit nem ér, ha a szinteden simán megvernek. Ekkor már valóban nincs mit tenni, ötletem sincs, mit lehetne csinálni.

Sok karakternél vettem észre egy végzetes folyamatot: valahol "elrontja" a karaktert, és ahelyett, hogy próbálna hosszú munkával javítani, inkább építésbe menekül. Ezért megbecsülik a szövetségi fórumon, javul a közérzete, viszont még inkább legyengül a karakter, és se küldetésekben, se egyéb területeken nem tud előrehaladni, háborúkban pedig egyenesen probléma lesz. Ezek után már csak egy út marad, a játék abbahagyása.