Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csumpika

Oldal: 12345
Köszönjük az illetékesek reakcióit, válaszait...
Dátum: 2008.12.13. 12:45:10
Ehhez a témához csak annyit szólnék hozzá, hogy minket nem érdekel, hogy másnak lesz-e térkapuja (nem ettől akarunk más szövetségeket megfosztani), a célpont kiválasztása nem ezen az alapon működik. A többi top szövetség nevében nem tudok nyilatkozni, de előrefelé tekintünk a céljaink elérését segíti elő a szövetségi háborúkból zsákmányolt LE.
Dátum: 2008.12.11. 23:38:04
Idézet: Csumpika - 2008.12.11. 22:58:10
Az Angol beteg nem 9, hanem 8 Oscart nyert.. Bocs, ha már valaki írta.


Bosszantó ilyen miatt bukni a 10%-ot..


megkövetem magam, tényleg 9-et nyert..

*
ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE -- Juliette Binoche {"Hana"}
*
ART DIRECTION -- Art Direction: Stuart Craig; Set Decoration: Stephenie McMillan
*
CINEMATOGRAPHY -- John Seale
*
COSTUME DESIGN -- Ann Roth
*
DIRECTING -- Anthony Minghella
*
FILM EDITING -- Walter Murch
*
MUSIC (Original Dramatic Score) -- Gabriel Yared
*
BEST PICTURE -- Saul Zaentz, Producer
*
SOUND -- Walter Murch, Mark Berger, David Parker, Chris Newman
Dátum: 2008.12.11. 22:58:10
Az Angol beteg nem 9, hanem 8 Oscart nyert.. Bocs, ha már valaki írta.

Bosszantó ilyen miatt bukni a 10%-ot..
Szeretnék érdeklődni, hogy lehetne-e arra lehetőség, hogy a két szövetség döntése alapján lehessen döntetlen egy háború és ne arra kelljen várni, hogy leteljen a 3 hét.
Arra gondoltam, hogy ha háború alatt békét ajánlana fel az egyik fél a másiknak és az elfogadná, akkor nem kapituláció lenne, hanem döntetlen.
Ezzel senki nem károsodna, ilyennel nincs értelme visszaélni sem, egyszerűen lehetőséget adna a szövetségeknek, hogy maguk döntsenek a háború sorsáról és ne a program.

Mindezt azon felül, hogy 3 hét után a program is hozhatna döntetlen döntést!

Kérlek titeket minél hamarabb fontoljátok és oldjátok meg ezt a dolgot, mert V2-n ez most egy nagyon sürgős dolog lenne!
Dátum: 2008.12.08. 14:22:24
Köszi a választ!

Kár, hogy semmilyen döntést nem hozhat meg két szövetség.. Miért kell nekünk egy program által generált eredményre várni, ha nem akarjuk húzni a döntést? Megoldható lehetne úgy is, hogy békét ajánlunk fel a másiknak és nem kapitulációt.

Remélem nem kell ez a merev rendszer..
Dátum: 2008.12.08. 10:09:11
Ha 2 csirke 100 Ft, 4 csirke mennyi?
500 Ft
100 Ft, mert étel is kell
200 Ft-nál több, mert étel is kell
Bolond vagy, minek 4?

Most akkor én vagyok hülye? Még értékelni sem lehetett...
Dátum: 2008.12.08. 09:37:18
Hello!

Nincs időm, energiám végigolvasni a rengeteg oldalt, elnézést, ha már feljött a kérdés, de érdekelne a válasz.

Van arra lehetőség, hogy két szövetség, akik már jó ideje háborúznak (vagy akármennyi idő óta háborúznak) és mindketten úgy döntenek, hogy nincs értelme, akkor békét köthessenek és ne kelljen egyik félnek sem kapitulálnia? Ha volt már erről valami kérlek tájékoztassatok, ha nem, akkor meg egy illetékes válaszoljon legyen szíves!

Előre is köszönöm!
Dátum: 2008.12.05. 12:30:19
Már jó a képem, köszi!
Dátum: 2008.12.04. 20:37:34
Hello!
V2-n kicseréltem az avataromat, de nálam sajnos még mindig a régi jelenik meg. A többiek elmondása szerint viszont ők már az újat látják. What should I do?
Dátum: 2008.12.01. 09:12:46
Engem inkább az zavar, hogy a szombaton kifizetett ősköveim még mindig nincsenek sehol. Ha ezt tudom nem várok szombatig, hanem már múlt héten utaltam volna.. Csak remélni tudom, hogy minél hamarabb megjelenik a cucc..
Dátum: 2008.11.28. 18:13:35
Köszönöm, hogy szántál a drága idődből és mérhetetlen bölcsességedből rám. Megmagyarázni valamit, hogy a hülyék is értsék nem ömlengés, de úgy látom teljesen hiábavaló is.

Okoskodj akkor itt tovább. Rajtad kívül kevesen gondolják szerintem, hogy a kérdésemre nincs egy kizárólagosan helyes válasz, de egy valamiben igazad van. Felesleges ennyi szót pazarolni erre. Áttérek a HKK-s, prímszámos, hány méteres, hány grammos kérdésekre, azok sokkal jobbak.

Neked meg javaslom, hogy fejleszd a humorérzékedet, mert szerintem az a primitív, akinek nincs..
Dátum: 2008.11.28. 12:37:00
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 11:55:28
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 10:54:00

Kár, hogy nem fogtad fel a kérdés lényegét.. de biztosan "idióta" a kérdés. Meg az is, aki egy IQ-tesztben - igaz nem pont ugyanígy - feltette. Ahhoz a többséghez tartozol, aki előbb cselekszik és aztán (jobb esetben) gondolkodik. Akkor elmagyarázom: Július 4-e az USA-ban nemzeti ünnep (függetlenség napja), ez a kérdés elolvasásakor a többségnek beugrik, de aki nem gondolja tovább csak megörül ennek a ténynek és kapásból behúzza, hogy nincs július 4-e Angliában. Ennek tükrében nem gondolom, hogy idióta lett volna a kérdésem, ugyanakkor szomorú, hogy el kellett magyaráznom a kérdésem lényegét, mert a jelek szerint nem értetted.
Egyébként nem olvastam még hasonló kérdést a kvízek között, sőt a saját kérdéseim még véletlenül sem hasonlítanak ehhez, de még nagyon egymáshoz sem. Pedig elég egyszerű lenne megkérdezni a világ összes épületéről hány méter magas vagy milyen hosszú. Jelen logika szerint biztosan és mindig helyes értékelést kapnék. Csak hát..
A kérdések értékeléséhez meg - úgy gondolom - nyújthatunk mi is segítséget más nézőpontok bemutatásával, nyilván erre is hozták létre ezt a fórumot.


Képzeld, megértettem a kérdés lényegét. És tudom, mi az az Independence Day. Az a baj, hogy te magad nem látod át a saját kérdésed. Hogy mennyire a szándékos félrevezetésre épül, főleg a "van csak máskor" válasszal. Ez így már nem beugratás. Ha tetszik, ha nem, a szándékos félrevezetésért törléskérést fogsz kapni, még akkor is, ha netán az értékelők átengedik.
Egy IQ-tesztben pedig igenis szükség van félrevezető kérdésekre, mert az arra irányul, mennyire intelligens a válaszadó, átlát-e a csapdán. Ez itt nem az a hely.

Az értékelés és a fórum kapcsolatáról igazad lenne, ha nem pont azok szoknának le erről a topicról az ehhez hasonló rinyálások miatt, akik elfogulatlanul, korrekten tudnak ítélkezni.

És képzeld, értékelni úgy szoktam, hogy ha nem látszik ránézésre hogy jó kérdés vagy törlendő, akkor kihasználom az 5 percet, és utánanézek mielőtt értékelnék.


Magyarázd már el nekem kérlek mi különbség a becsapós és a "félrevezető" kérdés között? Egyáltalán nem értek veled egyet, onnantól kezdve, hogy 4 lehetséges válasz van egy kérdésre, mindegyik félrevezető.

Még szerencse, hogy vannak elfogulatlanul is korrekten ítélkező emberek, mint te. Mindenkit érintenek a kvízkérdések, kit így, kit úgy. A "rinyálásról" meg annyit, hogy ez nézőpont kérdése. Te bizonyosan a diktatúra híve vagy, ahol egy ember akarata számít és mindenki más csak rinyál. Nos, ezzel sem értek egyet, és mert a hivatásom is azért a hivatásom, mert hiszek abban, hogy képviselnem kell az igazamat (vagy épp más igazát, amit magaménak tudok elfogadni), így engedd meg, hogy visszautasítsam az ilyen hozzáállást.

Sajnos nincs mindenkinek minden kérdésre öt percce, de ettől függetlenül azt gondolom meg tudok ítélni egy kérdést, hogy jó-e vagy sem. A játék nem a kvízről szól, így belefér sok olyan kérdés, ami egy direkt erre "szakosodott" játékba már nem biztos, hogy beleférne.
Dátum: 2008.11.28. 10:54:00
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 09:37:37
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 09:13:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.28. 08:39:05
Idézet: Csumpika - 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..


Cseppet se bánkódj!
A háromgarasos kenyér címû talányba is beletört a válaszolók majdnem 20%-ának a foga és ugyan ôk átengedték, az admin-ok késôbb kidobták.
Viccnek itt nincs helye...


Sajnos, hogy így van.. kicsit azért bánkódom. Meg az is bosszantó, hogy emiatt még - szerintem - indokolatlan szankciót is kaptam..

Ha már a kvízeknél tartunk: Elhiszem, hogy rengeteg meló van vele, de át kellene gondolni a kérdések azon vetületét is, hogy vannak emberek, akik a V2-n kezdték el a játékot és fogalmuk sem lehet, hogy a játék későbbi szakaszában milyen tárgyakat lehet megvásárolni, azoknak mennyi a sebzése vagy hogy milyen szörnyek várnak rájuk. Csak azért mondom, mert V2-n 5. szinten találkoztam "enyészmesteres" kérdéssel, de több olyannal is, amit egy kezdő nem tudhat.

Kár, hogy az adminoknak nincs véleménye arról, amit írtam, kíváncsi lettem volna rá.


A humoros kérdéseknek van helye a játékban. A tied viszont egy idióta kérdés volt, ami nálam és tudom hogy még sok embernél úgyszintén "Azonnal töröljéteket" kapott volna, ha én kapom meg értékelésre. Egyébként én úgy tudom, hogy ha nem admin értékel, akkor "azonnal törölni"-ből is több egybehangzó értékelés kell. Ha meg admin értékelte, nem vitatnám a jogosságát. Hatsepsusék láttak már elég kérdést, el tudják dönteni, hogy mi a jó és mi nem. Valamint határozottan emlékszem rá, hogy ugyanez a kérdés már felmerült ebben a topicban kicsit más válaszokkal. Tehát ha az benn van, akkor ez duplikáció és törlendő, ha már az sincs, akkor jogos hogy ezt is törölték. Jóhiszemű vagyok, és fel sem tételezem, hogy te kérdezted meg még egyszer.
(zárójelben jegyzem meg, ha egy olyan ország lenne benne, ahol nem a Gergely-naptárat használják, akkor sokkal inkább lenne humoros logikai kérdés)

A VU-s magasabb szintű, speciális kérdésekkel kapcsolatban igazad van, és nem csak a v2-n nem tudhatják, v1-en is vannak alacsonyabb szintűek. Ha ilyet találunk, azonnal jelezni szoktuk idekinn, és Hatse törli mikor eljutott odáig a topicban.

Kagemusha, a háromgarasos kérdést hiába hozod fel állandóan, elég sokan egybehangzóan állították, hogy primitív kérdés, ami hülyének nézi a játékosokat. Az a szégyen, hogy volt aki nem tudott rá válaszolni.


Kár, hogy nem fogtad fel a kérdés lényegét.. de biztosan "idióta" a kérdés. Meg az is, aki egy IQ-tesztben - igaz nem pont ugyanígy - feltette. Ahhoz a többséghez tartozol, aki előbb cselekszik és aztán (jobb esetben) gondolkodik. Akkor elmagyarázom: Július 4-e az USA-ban nemzeti ünnep (függetlenség napja), ez a kérdés elolvasásakor a többségnek beugrik, de aki nem gondolja tovább csak megörül ennek a ténynek és kapásból behúzza, hogy nincs július 4-e Angliában. Ennek tükrében nem gondolom, hogy idióta lett volna a kérdésem, ugyanakkor szomorú, hogy el kellett magyaráznom a kérdésem lényegét, mert a jelek szerint nem értetted.
Egyébként nem olvastam még hasonló kérdést a kvízek között, sőt a saját kérdéseim még véletlenül sem hasonlítanak ehhez, de még nagyon egymáshoz sem. Pedig elég egyszerű lenne megkérdezni a világ összes épületéről hány méter magas vagy milyen hosszú. Jelen logika szerint biztosan és mindig helyes értékelést kapnék. Csak hát..
A kérdések értékeléséhez meg - úgy gondolom - nyújthatunk mi is segítséget más nézőpontok bemutatásával, nyilván erre is hozták létre ezt a fórumot.
Dátum: 2008.11.28. 09:13:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.28. 08:39:05
Idézet: Csumpika - 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..


Cseppet se bánkódj!
A háromgarasos kenyér címû talányba is beletört a válaszolók majdnem 20%-ának a foga és ugyan ôk átengedték, az admin-ok késôbb kidobták.
Viccnek itt nincs helye...


Sajnos, hogy így van.. kicsit azért bánkódom. Meg az is bosszantó, hogy emiatt még - szerintem - indokolatlan szankciót is kaptam..

Ha már a kvízeknél tartunk: Elhiszem, hogy rengeteg meló van vele, de át kellene gondolni a kérdések azon vetületét is, hogy vannak emberek, akik a V2-n kezdték el a játékot és fogalmuk sem lehet, hogy a játék későbbi szakaszában milyen tárgyakat lehet megvásárolni, azoknak mennyi a sebzése vagy hogy milyen szörnyek várnak rájuk. Csak azért mondom, mert V2-n 5. szinten találkoztam "enyészmesteres" kérdéssel, de több olyannal is, amit egy kezdő nem tudhat.

Kár, hogy az adminoknak nincs véleménye arról, amit írtam, kíváncsi lettem volna rá.
Dátum: 2008.11.27. 23:35:34
.
Dátum: 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..
Dátum: 2008.11.24. 09:00:12
A "központi" kérdéseket miért nem lehet értékelni? Rengeteg hibás és bosszantó kérdés szerepel ott is..
Bocs, ha már valaki felvetette a dolgot..
Dátum: 2008.10.22. 12:51:34
Idézet: Syck - 2008.10.22. 12:49:32
Milyen bongeszot hasznalsz, milyen oprendszer alatt? Van esetleg vmi hibauzenet, oldal nem megjelenitheto, javascript error vagy hasonlo?


Megjelenik az oldal, de a portyázás menü alatti rész jön be ahelyett, hogy leírná a csatát.

Egyébként itt XP, Firefox, otthon meg Vista, Firefox.
Dátum: 2008.10.22. 12:50:03
bocs a duplázásért, nem hozta le az oldalt és nyomtam egy refresh-t..
Oldal: 12345