Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csumpika

Oldal: 12345
Dátum: 2009.01.21. 18:05:05
És pont itt kezd izgalmassá válni a dolog! Ami kétesélyes, amiért küzdeni lehet (és nem eleve esélytelen), az már sokkal jobban szórakoztatja mindkét felet! Minden taktika ellen ésszel kell kitalálni ellentaktikát, nem a szabályok módosításáért kell könyörögni, hogy a fejlesztők mentsék meg az embert a gondolkodástól! Ez persze mindkét félre vonatkozik!
Dátum: 2009.01.21. 17:58:23
Nem kevés meló és önfegyelem kell a véghezviteléhez.. és persze részünkről is a kivédéséhez, de eddig (lekopogom) sikerült
Dátum: 2009.01.21. 17:47:08
Nekem tetszik, hogy van lehetőség más fajta háborúkat is vívni, jó, hogy izgalmasabb harcokban dől el a sorsa. Végre többet gondolkodnak az ellenfelek és nem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy "úgyis kikapunk".

(nem a világesemények alapján választjuk az ellenfeleket)
Dátum: 2009.01.16. 16:16:22
Már nem olvasom a topicot, mert borzasztó rossz hozzáállást találtam ott.
Dátum: 2009.01.16. 15:42:18
Sajnos a "fórumos teljesítmény" sem éppen jó fokmérő.. eléggé a kreatív kérdések ellen megy itt minden.. csak gondolkodni ne kelljen!!
Dátum: 2009.01.14. 10:59:59
Minősíthetetlen kérdések jöttek ismét.. Könyörgöm töröljétek már a HKK versenyek nyerteseire vonatkozó kérdéseket.. teljesen érdektelen és speciális kérdés.. én sem kérdezem meg 200 gyorson ki volt 2007-ben a magyar bajnok vagy 2008 asztalitenisz női bajnokát, mert nem tartozik az általános műveltséghez még akkor sem, ha jóval nagyobb teljesítmény és sokkal több meló van mögötte, mint egy HKK bajnokság megnyerése mögött..

A másik: Szintén speciálisnak tartom azokat a kérdéseket, amik fantasy könyvek szereplőire vonatkoznak, ráadásul olyanokra, amikről életemben soha nem is hallott a földi halandók nagy része. Annyi jó kérdést fel lehet tenni, miért kell megkérdezni, hogy X-nek mi volt a kedvenc színe a Kukások harcosai c. könyv negyedik kiadásának harmadik fordítása szerint.. stb stb stb.. és ez csak a jéghegy csúcsa..
Dátum: 2009.01.13. 13:43:39
Vihar a biliben
....
Azt nem úgy szokás, hogy előbb megbizonyosodsz valaminek az igazságáról és utána kezdesz ilyeneket írogatni valakiről?

Ki teheted a bocsánat kérésedet az ablakba, ha minden alap nélkül vádaskodsz és kiderül, hogy hülyeségeket beszéltél.. pont te.
Szeretnék érdeklődni, hogy a 3 hét után nincs döntés esetén megkötendő automatikus béke él-e már? Csak mert sajnos "önerőből" nem sikerült békét kötnünk, de eltelt a 3 hét és nincs közte 10.
Igen.. Miklós sehol. Se senki, aki kompetens. Kezdem azt gondolni, hogy nincs semmi értelme ennek a fórumnak. Gyakorlatilag 0 a support, amit kapok. Vicc, hogy kb. 10 napja 100x beírom a kérdésemet és senki nem képes rá reagálni. Legalábbis aki érdemleges választ tudna adni.
Maximálisan egyetértek!
Idézet: csati777 - 2008.12.17. 09:13:01
ha meg valaki nem akar kapitulálni miért is kötne békét?


Ezzel a kérdéseddel ellentmondasz a saját álláspontodnak. Ha egy szövetség hadat üzent egy másiknak, több száz PP-t és rengeteg időt beleölt a háborúba, akkor szerinted el fogja fogadni a békét, amivel semmit sem nyert, csak elpocsékolt irdatlan mennyiségű erőforrást? Nem. Soha. Már csak dacból sem. Én százszor inkább vállalnám a kudarcot, minthogy beismerjem: rosszul mértem fel az erőviszonyokat, feleslegesen küzdöttem napokig/hetekig-és azt hiszem, nem vagyok egyedül ezzel. Mindenki a győzelemért indít háborút, nem azért, hogy "na, háborúzgassunk velük egy kicsit, aztán ha nem jön be, pár nap múlva békét kötünk velük". És IGEN, aki háborút indít, az mérlegelje az esélyeit, és ha rosszul mérte fel, kínlódjon hetekig az áldozattal, sőt, azok kenjék el úgy a szájukat, hogy soha többé ne legyen kedvük visszatérni! Lásd: Keresztes Lovagrend vs. Lengyel Királyság, Hitler vs. Szovjetunió, USA vs. Vietnam! Ők keresték maguknak, megszívták.


Tényleg ennyire nem lehetett érteni, amit mondtam? Akkor próbálom érthetőbben:
1. Nem az egyik fél egyoldalú akaratából születik meg a béke, hanem mindkét fél ezt akarja. Ergo nem "szenved meg" egyik fél sem a másikkal tovább, mintha nem lenne lehetőség békét kötni, mert miután így döntenek amúgy sem ütik egymást. (A mi háborúnkban ez a helyzet).
2. Fentiek miatt én is úgy gondolom, ha egy rosszul tervezett háborúban a támadó megszívja, akkor megszívja, ha leveri a védő így járt. DE, ha a támadott fél sem akarja folytatni a háborút, akkor ne te mondd már meg, hogy nem teheti és ne a beépített lehetőség hiánya miatt kelljen várni 3 hetet, hogy majd a program lezárja az üdvözítő időpont után egy békével a harcot, amit megtehettek volna 1-2 héttel korábban maguk a felek is.
3. Nem volt ellentmondás abban, amit írtam, én is arra céloztam, hogy aki nem akar békét kötni az úgy sem fog! Tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy a kérésem/kérdésem arra vonatkozik, hogy bárkit bármire rá lehessen erőltetni! Éppen az ellenkezője: Ne kelljen háborúznia azoknak, akik már nem akarnak és ne kelljen veszteséget szenvedni egyik félnek sem egy esetleges kapitulációval.

Sajnálom, hogy mindenre a csípőből elutasítás a válasz a nagyérdeműtől, ahelyett, hogy végiggondolnák, hogy miről is van szó.

Mi a támadottak vagyunk, mégis jobbnak látnánk békét kötni, mert nem akarjuk tovább a harcot, ahogy azok sem, akik megtámadtak. Ugyan kit bántana, ha szépen békét kötnénk? Így is döntetlennel fog záródni a háború, csak teljesen felesleges kivárni a heteket..
Idézet: Jeriko - 2008.12.16. 16:30:37
Csumpika: ha a támadó fél már egyszer hadüzenetet küldött, az a minimum, hogy viselje tettének következményeit. Persze elképzelhető, hogy túl nagy fába vágta a fejszéjét, de az sem lenne jó, ha a szövetségek azzal szórakoznának, egyik nap hadat üzenek mindenkinek, aki kapitulál, onnan begyűjtöm az LE-t, aztán a többiekkel meg kiegyezem békével - és kezdem újra az egészet elölről.

Ha meg tudsz egyezni békében, akkor abban is meg lehet egyezni, hogy 3 hétig nem ütitek egymást, nem?


Most lenyelem az első reakcióimat és úriember módjára próbálok válaszolni.
Milyen kifacsart gondolkodásod van neked? Mégis miféle előnye származik abból egy szövetségnek, hogy akár a háború kitörése után rögtön békét köt a másikkal és a többi szövetségnek milyen hátránya? Amit leírtál akkora hülyeség, hogy biztos vagyok benne, hogy nem gondoltad át. Mindenkinek hadat üzenni és begyűjteni a LE-t? Ezt aztán nagyban befolyásolja, hogy lehet-e szabad akaratból békét kötni.. ha meg valaki nem akar kapitulálni miért is kötne békét? Felőlem be lehet tenni olyan féket, hogy az ilyen béke kötelezően legalább 2x annyi ideig tartson, mint a kapituláció utáni, de nem látom be, hogy miért kellene korlátozni a szövetségeket abban, hogy maguk döntsenek a sorsukról akár háborúzni akarnak, akár abbahagyni egy háborút anélkül, hogy bármelyik fél további veszteséget szenvedne.
A hozzáállásodat maximálisan elutasítom azzal kapcsolatban, hogy "ha a támadó fél hadüzenetet küldött az a minimum, hogy viselje tettének következményeit". Talán hadüzenetet küldeni bűn? Abszolút bele kell, hogy férjen a döntés szabadságába annak, hogy akarnak vagy sem háborúzni és ez a kérdés csak a két szövetségre tartozik, másnak se előnye, se hátránya ebből nem származik. Jó a 3 hét utáni béke, ha nem jutnak dűlőre, de feleslegesnek tartom, hogy korlátozva maradjon a saját akaratból békekötés. Nem látom be miért kell arra várni, hogy leteljen a 3 hét, ha mi már 1 hét után békét kötnénk.
Persze, bármiben meg lehet egyezni, de ha már megegyezünk miért ne tehetnénk hivatalossá? Mert TE azt mondod, hogy irgum-burgum annak, aki hadat üzen?

Jelzem nekünk üzentek hadat és nem mi a másik félnek, ennek ellenére védem őket is..
Dátum: 2008.12.16. 16:03:27
Kicsit aggódtam az őskövek miatt, mert persze PONT ma vettem mind2 karinak..
Nem örülök a rollbacknek, de ez van, majd újból felépítjük, ami most elveszett.. (remélem a nap közben elköltött ősköveim sem tűnnek el így a visszaállítással..) A jóváírással meg elbukom a ma talált ősköveim átváltását, de ez van.. Vis maior..
Ugyanakkor remélem nem köthető S_T_A_K_E_R barátunkhoz az esemény.. nagy paranoiámban még az is eszembe jutott, hogy az okoska a törlése miatt betámadta a szervert..
Úgy látom ez kicsit frekventáltabb fórum, ezért itt is felteszem a kérdést, hátha olvassa, aki illetékes:
Nem lehetne módot találni arra, hogy két szövetség békét kössön kapituláció nélkül, ha úgy ítélik meg, hogy már nem kívánnak tovább háborúzni? Miért kell kivárni a 3 hét kényszerpihenőt, ha mindkét fél azonos véleményen van?
Dátum: 2008.12.16. 10:27:39
Én nem értem, hogy te miért játszol ezzel a játékkal..

Vannak szabályai, eldöntheted, hogy ilyen keretek között érdekel-e a dolog. Tetszik vagy sem, a játéknak igen jelentős része épül arra, hogy "másokból élj". Nevezheted szövetségi háborúnak vagy portyázásnak esetleg lopásnak (a szakértelemre gondolok). Jelen helyzetben a szabályok adta lehetőségeket kihasználva - nem kijátszva!! - próbálunk mi is boldogulni. Ha ez neked nem tetszik lehet változtatást kezdeményezni a játék alkotóinál vagy abba is lehet hagyni, esetleg csendben mérgelődni, de nem az a jó megoldás, hogy nekünk esel.
Ha te úgy döntöttél, hogy baráti alapon válogatod meg a társaidat, akkor úgy döntöttél, hogy nagyrészt a hozzájuk fűződő viszony miatt élvezed a játékot, ha olyan alapon, hogy sikeres akarsz lenni sikeres emberek mellett, akkor a legjobbak között akarsz lenni. Jobb esetben ez a kettő találkozik. Attól nem lesz se több, se kevesebb valaki, hogy prémiumos vagy nem prémiumos játékos, de azt fogadd el, hogy a prémiumos játékosok teszik közvetve lehetővé, hogy te is játszhass! Biztos nem szimpatikus ez a dolog, de ez akkor is így van.
Nem teljesen értem miért kevered a játék dolgaiba a való életet, ki kérem magamnak a személyeskedésedet! Semmi közöd hozzá, hogy miként élem az életemet, ha nem gyűjtöm szelektíven a hulladékot, akkor nem gyűjtöm, ha nem dohányzom, akkor nem dohányzom. Tudom, hogy csak egy példa volt, de egy játékról beszélünk és nem a prémiumos játékosok jelleméről. Veszíteni is tudni kell, én sem kezdek el leveleket írogatni, ha lever valaki, pedig nem egyszer előfordul. Ha gyenge vagy tegyél ellene..
Végtelen és hülye vita ez, ahogy mondtam amíg ilyenek a szabályok ezek szerint játszunk és így haladunk előre, ha változnak mi is változtatunk.
Dátum: 2008.12.13. 18:57:39
Engem nem bántottál meg, csak vitáztunk egy jóízűt.
Még csak annyit, hogy magadról tudod mennyit áldozol időben, energiában, pénzben a játékra. Érdemes olyan társakat találni, akik hasonlóan állnak hozzá, mint te és velük sikeresnek lenni adott keretek között. Teljesen megértem, amit írtál, ha minket is folyton elvernének, mint a kétfenekű dobot, akkor sem biztos, hogy könnyen megválnék azoktól, akikkel elkezdtük és végigharcoltuk eddig a játékot, de szerencsére nem kerültem ilyen helyzetbe, max. ők válnak meg tőlem..
Dátum: 2008.12.13. 18:16:29
Természetesen nem akarom "leszabályozni" a reakciódat, csupán hangot adtam annak, hogy nem tartom indokoltnak, tekintettel arra, hogy nem ajándékkal leptetek meg minket, hanem háborúzott a két szövetség és legyőztünk titeket. Amire időt, energiát, PP-t áldoztunk.

A ti döntésetek, hogy kihasználjátok a rendszer nyújtotta lehetőségeket vagy sem. Tetszik vagy sem, ez a játék arról szól, hogy bizony másokat is kizsákmányolsz abból a célból, hogy előrébb juss, erősödj. Ebből a szempontból a portya sem más, hiszen lehet, hogy te csak 1x támadsz meg egy gyengébbet, de rajtad kívül talán még 20 másik is megtámadja. Lehet, hogy ha a "fertőzés" már nem bomlasztja az elménket, akkor rájövünk, hogy ez hülyeség. Most viszont még így van és az "erősebb kutya b***ik" szabály van érvényben. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy ha változnak a szövetségi háborúk szabályai, akkor aszerint fogunk játszani.

Az meg, hogy visszatérünk és újból titeket támadunk csak annak a szomorú ténynek köszönhető, hogy be vagyunk korlátozva, hiszen csak azoknak van értelme hadat üzenni, ahol találunk a szintünknek megfelelő ellenfeleket és ez sajnos igen szűkös teret enged.

Az elrontjuk a játékotokat szöveget meg felejtsd már el! Nem rontunk mi el semmit. Ha jól látom szépen fejlődsz, talán a társaiddal van a gond, talán nem megfelelő szövetségben játszol, mert egyénileg úgy tűnik feltalálod magad..
Dátum: 2008.12.13. 16:17:06
Valószínűleg tettünk érte, hogy hozzájáruljatok, szóval nem kell az irónia. Sajnálom, hogy több szövetségnek rossz ez a rendszer, de mind ugyanott kezdtük, mindenki ugyanolyan eséllyel indult az elején. Természetesen van bennem annyi empátia, hogy belássam mennyire rossz lehet ez. A szabályokat nem mi alkotjuk, sőt, az eddig bevezetett változtatások eddig szinte mindig negatívak voltak ránk nézve. Ha megváltozik a rendszer, akkor aszerint fogunk játszani. Amíg viszont így van nem fogunk nem háborúzni csak mert ez rosszul esik nektek. Gondolom te sem fogsz nem megtámadni egy másik végzeturat csak mert gyengébb nálad, sőt..
Viszont az előző hozzászólásomnak a lényege az volt, hogy mindezzel nem mások játékának a tönkretétele a célunk. Mert úgy látom az értékelésekből ez nem mindenkinek jött le.
Oldal: 12345