Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.10.16. 16:05:26
Garbash! Előtted a pálya! Kár is lett volna megtartani magadnak, nagyon jó!
Kétségtelen, de mivel a topic címe, hogy szerintünk milyen lesz a világ 20 év múlva, én egy erősen radikális vezetésű országra tippelek. Nem bízom abban, hogy a jelenlegi politikai elit csak úgy átadná a helyét (lásd Orbán hatalommániája, Dávid Ibolya elnöki székben maradása...)
Én azt tippelem, eljön most a radikális eszmék kora. De remélem csak borúlátó vagyok...
Dátum: 2009.10.11. 17:41:24
Eléred a 8. szintet, benézel legendába, rákattansz a nevére.
Legközelebbi kérdésfeltevés előtt ha egy mód van rá, rákattansz a gyorskeresőre, jó?
Ne érts félre, még csak haloványan sem mondom, hogy a radikális erők győzelme hosszú távon jót tenne az országnak. Sőt! Én csupán azt mondom, hosszú távon egy radikális erő (jelen esetben inkább a szélsőjobb) győzelmére tippelek hosszú távon.
Az oka nagyon egyszerű. Láttuk mire megy egy politikai erő megszorításokkal és ugyanakkor laza, liberális törvényekkel, jogi aránytalanságokkal és korrupciós ügyekkel. Az MSZP lendületből lezuhant a lejtő aljára...
És nem gyanítom, hogy a FIDESZ ennél többre lesz képes... Márpedig ha a másik nagy párt is eltűnik, az a radikálisok előretörését jelenti majd.
Nem szeretném. De szerintem ez lesz...
Dátum: 2009.10.11. 17:03:54
Nem biztos, hogy nem lett volna egyszerűbb betenni, hogy magának a kalandnak a végén is essen néhány kristálypont... Így aki elkezdi megcsinálgatni őket, az is jutna valahogy ilyenhez... Mert az ismételhető küldiktől sokan messze vagyunk még.
Az italokból a kékkel nincs gond. Aki őskőért veszi meg, az prémes játékos, ergo van mit kezdenie a kiégett kövekkel is. (PP költség minek? )
De a zöld nem lett hangyányit drága? Biztosan megtérül a kalandíró befektetése?
Szerintem nem az a lényeg, hogy az kap-e többet aki megcsinálja a kalandot, vagy aki megírja. Ugyanis aki megírja, az meg is csinálhatja, még mindig bónuszban van
De a vásárlási költségekben a PP-t nem értem, a másik meg borzasztó drágának tűnik így elsőre...
Bár persze semmit nem mondhatunk addig, míg legalább 2-3 csimmát nem ismertetsz velünk, hisz nem tudjuk megéri-e a befektetést a cucc...

A legnagyobb gond: használni kell a kaland során is... Ez pedig már semmilyen ital megtérülését nem vetíti elő jelen formában...
Elég sokakkal egyet értek az előtte szólok közül.
Sokáig dolgoztam japán vállalatnál, mégpedig a termelésben, láttam itthon és az anyacégnél Osakában is mit jelent a magas fokú automatizálás. Brutálisan sok munkaerőt tud megspórolni, csak ez nemmegoldás az alapproblémákra.
Nem vagyok politikus, az előttem szólókkal viszont csak részben értek egyet. A centralizált, egyszemélyi vezetés (mindegy hogy királyság vagy diktatúra) veszélyes, mert sok függ azon a vezetőn...
Inkább maradjunk a demokrácia talaján. Ezzel meg az a probléma, hogy mára a rendszerváltás vezéralakjai, az akkor kialakult legnagyobb politikai pártok hitelüket vesztették. Az MSZP kevés híján törpepárttá zsugorodott, ott lesz a Parlamentben, de már nem meghatározó erőként. Az SZDSZ (és velük a liberális eszmék) eltűntek hosszú, hosszú időre a süllyesztőbe, igaz az ő értékeikre most nincs is semmi szükség, nem élhetünk engedékeny korszakot. Az MDF nagyjából stagnál, amit megszerzett kezdeti, gerincesnek mutatkozó politikájával, azt el is bukta az elnökválasztás körüli mizériával, stb. A FIDESZ lesz az új kormányerő, de már nekik is, most is csökken a támogatottságuk... Ha csak nem alkotnak nagyot (és mivel személyes megítélésem szerint, ez az egyébként BALoldali párt (az MSZP! na az jobb oldali gazdaságpolitikát mutatott!) sem lesz képes semmi extrára, megszorítanak, választás előtt felélik), akkor biza nagyot buknak hosszú időre ők is. És ki marad? A radikálisok... A két szélsőség.
Ami nem feltétlen lenne baj. Nézetem szerint amire szükség lenne jelenleg, jóval nagyobb törvényi szigor (nem, nem halálbüntetés!), amely szigorúan sújtja a bűnelkövetőket (drasztikus börtönbüntetések, kimagasló pénzbírságok, akár vagyonelkobzással). A megélhetési bűnözés mint fogalom eltörlése (az állam a bűncselekményeket ne tegye legális megélhetéssé! nem hogy 20.000, de 20 Ft értékhatárig se!) A törvény előtti, etnikai illetve egyéb alapú pozitív diszkrimináció megszüntetése (ne kelljen a bírónak attól tartani, ha 2 évre elítél egy romát, akkor már tuti etikai vizsgálat, mert majdnem hogy itt tartunk). A bírósági ítélethozatalok felgyorsítása. A börtönök a továbbiakban ne legyenek üdülőközpontok. -> jelentősen megfogná a bűnözést, úgy hiszem ez így együtt.
Másrészt a GYES, GYED pénzbeli juttatásai kb feleljenek meg az utolsó 6 munkában töltött hónap átlagkeresetének, így esetleg több lenne az esély, hogy elmenjenek a nők szülni (vagy akár apuka maradjon otthon). Miután munkába áll újra, szép hosszú védettségi idő, hogy ne is rúgja ki a munkáltatója. Viszont elkerülendő azt, hogy a gyerekek tartsák el segély formájában a szüleiket, akik csak a kocsmában piálnak ("Kicsi még a gyerek, elég napi egyszer is zabálnia, na adj még egy felest meg egy nagyfröccsöt!"), szerintem aki legalább 3 gyereket vállal, onnantól a 2 felettiek után járó pénzecske az adóból legyen leírható, vagyis ha pénzt akarsz, húzzál dolgozni! Óvódákat és bölcsödéket létesíteni plázák és 40 centis kilátók helyett...
És én úgy hiszem, az lesz amit a történelem mutat. Vagyis amikor nagy a baj, amikor már nyakig ér a mocsok, akkor előtörnek a radikális szélsőjobb vagy szélsőbal erők, és azok mindig rendet csinálnak. Vaskézzel. Azt hiszem az lesz most is. Mert a jelenlegi politikai vezetés, pártoktól függetlenül, romlott és tehetetlen...
Dátum: 2009.10.10. 22:52:37
Sorry, én voltam fáradt. Nem vettem észre a hibát
Dátum: 2009.10.10. 17:26:46
Közkeletű kifejezés, nemzetet takar
Dátum: 2009.10.07. 12:18:08
Mivel az érintett szövetségben vagyok (SÖ) és nézegetem is a belső fórrumokat (mivel diplomata vagyok, csúnya lenne ha nem ), így erre tudok referálni:
Elolvastam amit Mortinak küldetek (mivel valamelyes szinten diplomáciai ügy, rám is tartozik ), jelenleg még nincs egységes szövetségi álláspont.
Ezt azért hangsúlyoznám ki, hogy tiszta legyen, amit a továbbiakban írok, az abszolút az én véleményemet tükrözi:
Feltehető, hogy elébb-utóbb elveszitek a tornyot, hogy mikor, majd aki ezzel foglalkozik a szöviben megaszondja nekem is. Engem annyira nem mozgat.
Ha nem épp most kerestetek volna meg minket ezzel, esetleg elhinném, hogy jobbító szándékúak a javaslatok, de így... Ezer más (és szélesebb réteget érintő, égetőbb) dolog van, amin törhetnétek a fejtek. De mégis épp ezt választjátok... Érdekes... De jó nézzük magukat a javaslatokat:
Valamiért az az érzésem, ebben a rendszerben leginkább ti profitálnátok belőle, hisz kb az egyetlen szigorúan fegyelmezett klán vagyok, amely tiltja a vf-et. Mivel szintlépésnél is nő a Vp és elébb éritek el a fertőzés leküzdését (konsti hatásfoka nő) nagyon komoly forban lennétek. Így is abban vagytok, csak a különbség az lenne, hogy akkor 1 teljes hónapig hátradőlhetnétek szépen. Igen, ez így szép és jó... Ráadásul gyanítom sokkal többször esne rátok a birtoklás, mint más klánokra. Nekem valahogy erősen a minden szentnek... esete...
Ez magánvéleményem és nem mint diplomata szólaltam most meg, nem a szövetségi álláspontot közvetítettem. Mindenesetre speciel a klánban teljes mellszélességgel a javaslat ellen fogok érvelni. És ha szükséges majd itt kinn a fórumon is, ha lesz annyi időm.

Mindenkinek sikerekben gazdag, jó játékot!

Incubus
Dátum: 2009.10.06. 23:25:39
Szívemből szóltál, és hülyére röhögtem magamat
Dátum: 2009.10.05. 23:53:13
Az idős szerzetes apát és a fiatal novícius sétálnak a kolostor kertjében. Az apát éppen arról magyaráz, hogy a világon mindenért köszönetet lehet és kell mondani a Jóistennek. Mindezt augusztus közepén, árnyékban is rekkenő hőség, hogy majd meghalnak a zárt csuhában, hát a fiatal barát megkérdi:
- Mond atyám, ezért a kánikuláért, hogy lehet köszönetet mondani?
Az apát összekulcsolt kézzel néz az égre:
- Óh Uram! Köszönöm neked az éltető napfényt, ami érleli a gyümölcsöt, megfesti az almát, magához fordítja a napraforgót. Segít élelemmel ellátni a szükséget szenvedőt!
Alig fejezi be, hatalmas zápor kerekedik, percek alatt bőrig áznak. A novícius újra kérdez:
- S ezért a viharért miképpen adjunk hálát, atyám?
Az apát újfent az égre pillant:
- Óh, én Uram, Istenem! Köszönöm neked az esőt, mi tápláléka a növénynek, segíti növekedését, s enyhülést hoz a szomjazó állatnak s embernek egyaránt.
Nemsokára eloszlanak a fellegek, de jön egy galamb, s lepiszkítja pont az apát fejét. A novícius kaján vigyorral:
- Na, de atya. Ezért aztán igazán, hogy is lehet hálát adni?
Az apát gondolkodik néhány másodpercet, majd imára kulcsolja a kezét:
- Én Uram, Istenem. Köszönöm neked, hogy nem teremtettél szárnyat a tehénre...

A tömeg éppen halálra akarja kövezni a házasságtörő asszonyt. A fondorlatos farizeusok egyike megkérdezi Jézust:
- Mond, tanító, te mit mondasz? Halálra adjuk-e a házasságtörőt Mózes törvénye szerint?
Jézus csendesen:
- Az vesse reá az első követ, aki még nem vétkezett közületek...
Döbbent csend, félrenéznek az emberek. Aztán a hátsó sorból elrepül egy kő, halántékon a találja a nőt, hogy ott hal meg. Jézus rezignált sóhajjal:
- Hát ide is eljöttél anyám...?

Jézus napjainkban újra lelátogat a földre. Elsőként az USA a célja, mégiscsak a legnagyobb hatalom, megnézi milyenek az emberek. Becsengett Joehoz. Joe ajtót nyit, végigméri Jézust, majd bekiált a feleségének:
- Jessica, van itt valami szakadt fazon. Adj neki már 3 dollárt, azt menjen innen a francba!
Jézus megállapítja, hogy itt nem jók az emberek. Átmegy hát Oroszországba, mégiscsak a Föld legnagyobb állama. Becsenget Szergejhez. Szergej ajtót nyit, végigméri, majd kiált a feleségének:
- Natasa! Van itt valami koldus! Adj neki 3 rubelt, aztán takarodjon innen!
Jézus megállapítja, itt sem jók az emberek. Elmegy hát Izraelbe, hisz a Szentföld! Ott még csak jók az emberek! Becsengett Kohn rabbihoz, a rabbi ajtót nyit, összecsapja a kezét:
- Atyavilág! Hozzatok 3 szöget, ez visszajött!!!

Jézus alászáll a Földre, megnézni mi változott a halála óta. A New York-i gettó kellős közepén landol, az utcasarkon egy nagydarab, rasztahajú néger füvezik. Odamegy hozzá:
- Mit csinálsz itt fiam?
- Elnyomok egy spanglit. Kell egy?
Jézus nem igazán tudja mi az, így elfogadja. Nyomnak pár slukkot, majd a néger kezet nyújt:
- Billy vagyok. Hát te?
- Jézus Krisztus vagyok, a Megváltó, Isten egyszülött fia...
Néger vigyorogva:
- Jó anyag, mi?!
Ez az Morti! Megint megmondtad! Öljünk ki minden kreativitást a játékból mint eddig... Áhh..
Dátum: 2009.10.01. 20:22:57
Nos Ricardo kérése jogos, meg kell ismerni a háttérvilágot ha küldiket akarunk írni. Bárr a Túlélők Földjén talán már régen széthordta a szél karakterem csontjait, s az ŐV-n is véglegesen letelepedett valamely lakószinten a karim, s emlékeim megfakultak tán, de valami kevésre még emlékszem:

Ghallát 3 isten teremtette az ősidőkben, Rhatt, Bufa és Chara-din. Közöttük valaha hatalmas háború robbant ki és Rhatt és Bufa közösen, saját ereklyéit felhasználva bebörtönözték az Erdauin félsziget alá a gonosz Chara-dint, ám hogy ne boruljon fel az egyensúly maguk is elhagyták ezt a világot.
Kaotikus időszak következett, ahol az ősi rendelések szerint a legkiemelkedőbb életutat bejárt halandókból hatalmas tetteik révén istenek lettek, hogy ne maradjon a világ patrónusok nélkül. Ők: Raia, Elenios, Sheran, Fairlight, Tharr és Leah. És kiemelkedtek az értelmes fajok is: az emberek, elfek, törpék, árnymanók, trollok, gnómok, alakváltók és kobuderák.
Utána megalapult egy hatalmas és jóságos királyság, a Namír Birodalom, amelyet bölcs uralkodók kormányoztak és a jóság fényvarázslói az Ezüst Mágusok őriztek. Ez volt Ghalla aranykora.
Ám egyszer egy ezüstmágus, Nord, talált egy Zan nevű valamit, nem tudni ez tulajdonképpen mi volt. Tárgy? Lény? Ki tudja. Mindenesetre hatalma megsokszorozta az erejét és a hatalomvágy elvette Nord ép elméjét. Hatalmas sereget gyűjtött a varkaudarok félszörny barbár népéből és mindenféle zsoldos bűnözőkből. Hosszú háború volt.
Végül Nord felhasználta a Zant és összes tanítványa életerejét és borzalmas tűzvihart küldött Ghallára amelyben minden elégett. Nord pedig a tűzviharban elpusztultak lelkeit elemésztve Dornodon néven istenné vált.
Az Erdauin félszigetet azonban nem érte el a tűz, csupán meggyengítette Chara-din béklyóit. Ide menekültek a túlélők akikből szinte kivétel nélkül valamely istenség papja vált és együtt akadályozták meg, hogy újra Ghallára tegye a lábát Chara-din, ám végül neki is lettek papjai, ha börtönéből nem is volt képes kiszabadulni.
Kiderült, hogy a félszigeten van egy aprócska királyság, a Yaurr Birodalom, fővárosa Alanor, és végül az eleinte felemás kapcsolatok jóra fordultak a kalandozókkal.
Később az élet visszavette magának a kiégett földeket, újra hatalmas királyságok osztoztak Ghalla területén. Ám megjelent közöttük egy idegen és hódító faj, az Ellenség kémje, aki évszázadok alatt elhintette a viszály magvait. Így amikor eljött az Ellenség fő ereje nem tudtak vele szembeszállni.
A hegyek mélyére menekültek a túlélők és megalapították Vohara (Menedék) városát, ám ezt az Ellenség megtalálta és elpusztította. A népek szétszóródtak.
Az emberek és a kobuderák hamarosan kipusztultak.
A törpék, árnymanók és gnómok elkorcsosultak.
A trollok visszasüllyedtek az állati lét szintjére.
Az elfek elzárkóztak és mágiával teremtették meg a hegymélyben a felszín mását.
Az alakváltók pedig mutálódtak, galetkikké váltak.
A galetki társadalom két legjellemzőbb vonása, hogy militarista és fajgyűlölő. Magasabbrendűnek hitték magukat minden lénynél és társadalmuk egyetlen célja volt, hogy visszavegyék a Felszínt az Ellenségtől.
A galetki gyermekeket 12 éves korukban elszakították a családjuktól és a legmélyebb lakószintre (lárvaszint) száműzték, ahol már a maguk erejéből kellett boldogulniuk.
A galetkik nem tisztelték már az isteneket, mert azok nem védték meg őket az Ellenségtől, helyettük a dicső ősök lelkeihez fohászkodtak.
A galetkik különös mutáns faj, képesek sok (max 14) végtagot növeszteni, tüzet, jeget, savat, mérges gázt és/vagy villámokat lehellni, mind tudnak valamennyire varázsolni is. Gyakorlatilag olyanná formálják a testüket, amilyenné akarják. Tüskés avagy vastag bőr, harc közbeni regeneráció, dögletes bűzű gázt kibocsájtó kelések, hogy csak a leggyakoribbakat említsem. Talán épp emiatt az igazi galetki harcosok lenézték azokat akik gyengécske fegyvereket vettek a végtagjukba, hisz a leghatalmasabb ereklyék se vetekedhettek egy jól fejlesztett végtaggal.
Az egész társadalom ennek az eljövendő harcnak a lázában égett, a többi fajt torzszülöttnek, prédának tekintették. Mi végzeturak tulajdonképpen azon galetkik vagyunk, akik végsősoron legyőzték az Ellenséget.

Istenek:
(Már egyik sem gyakorol közvetlen befolyást a világra! De templomaik romjai pl érdekes helyszínek lehetnek)

Az ősi istenek:

Rhatt: ő a törvény, jog és igazság istene. Jelleme: jó. Neme: férfi. Megjelenési formája: ismeretlen. Évezredekkel ezelőtt elhagyta a világot.
Bufa: ő a pártatlanság istennője. Jelleme: semleges. Neme: nő. Megjelenési formája: ismeretlen.
Chara-din: a káosz és a pusztulás ura. Jelleme: gonosz. Neme: férfi. Megjelenési formája: alaktalan húsmassza. Szimbóluma: káoszszimbólum (lefelé fordított félhold).

A fiatal istenek:

Raia: a jóság és a fény lovagistene. Jelleme: jó. Neme: férfi. Megjelenési formája: fehér vértes lovag. Szimbóluma: napkorong.
Elenios: a szépség, szerelem, szél és bűbájok úrnője. Jelleme: jó. Neme: nő. Megjelenési formája: félmeztelen, gyönyörű driád. Szimbóluma: szem.
Sheran: a természet istennője. Jelleme: semleges. Neme: nő. Megjelenési formája: középkorú nő zöld köpenyben. Szimbóluma: virág.
Tharr: a harc, háború, föld és a becsület istene. Jelleme: semleges. Neme: férfi. Megjelenési formája: páncélos, szarvas siakot viselő harcos. Szimbóluma: keresztbe fektetett kardok.
Fairlight: a pénz, ravaszság, mágia és villámok istene. Jelleme: semleges. Neme: férfi. Megjelenési formája: őszszakállú mágus. Szimbóluma: villám.
Leah: a halál, a halottak és a túlvilág istene. Jelleme: gonosz. Neme: férfi. Megjelenési formája: sötét csuhát hordó vagy kaszás csontváz vagy tarkopasz, izzó szemű mágus. Szimbóluma: koponya.
Dornodon: a hatalomvágy, tűz és zsarnokság ura. Jelleme: gonosz. Neme: férfi. Megjelenési formája: vörös köpönyeges, jóképű férfi. Szimbóluma: fekete denevér.

Kérem a TF és az ŐV még aktív játékosait (pl Solina!) kedvük szerint egészítsék ki
Dátum: 2009.09.30. 19:14:48
Gondolom a kaland előre nem mondja majd meg milyen próbák lesznek...
Dátum: 2009.09.30. 19:02:50
Butch! A spektrális nyilván nem egy kocsmai hetvenkedésben kerülne elő, hanem mondjuk nyomkövetési próbaként
De!
Ha a szakipróbák küszöbei szintből jönnek, akkor a lemaxolható szakikat ne lehessen beletenni... És persze semmilyen akadémiást sem...
Dátum: 2009.09.30. 18:27:25
Ez a válaszd meg az utat dolog, ez nagyon nagy ötlet!!! Nekem nagyon tetszik!!!
Azért teljesen másképp festene ugyanaz a kaland mondjuk így (elnézést, egyszerű hasraütés lesz):

Kemény vagy?

Verzió1 (lineáris kaland):

"Vadászatod során az út mellett kicsiny, hirtelen ácsolt házikóra leszel figyelmes. Kapuja felett cégér: "Fogadó a Szunnyadó Drakolderhez". Nocsak. Végül is egy kis gombapárlat vagy aludt tej csak felfrissítene utadon, így hát betérsz.
A fogadóban hosszú asztalok mellett mindenféle utazó népség ücsörög, komoran bámulva bele italába. De a terem közepén egy hatalmas termetű kőtroll ácsorog, izmait mutogatva a vendégeknek és időnként odamondogatva:
- Nyápicok! Még hogy ti lennétek a felszín meghódítói? Nevetséges! Nyüzüge orglingfattyú mindegyik!
Mérgelődve közelebb lépsz, hogy móresre tanítsd a nyomorult torzszülöttet, de egy sanda tekintetű, csuklyás kis alak rekedt suttogása megállít:
- Jól gondold át, mit teszel! Ez a lény itt: Ércfejű Brutakin, s nem mellesleg a Kristály Horda egyik nagy hatalmú tagjának, Azgrafelethnek az ölebe... Nem jó vele újat húzni... Bár én is szívesen adományoznék valamit annak, aki móresre tanítja, aztán még meg is ússza a dolgot..."
[Kaland elvállalása]
"- Hé! Te! Igen te! Te zsák kőpor, aki itt erősnek hiszi magát! - kiáltasz a hetvenkedőre. - Én kihívlak!
- Senki sem sértegetheti Ércfejű Brutakint! - üvölt a troll. - Most jönni halál!!!
[Csata a troll ellen]
Ércfejű Brutakin épp úgy végezte, mint az összes alsóbbrendű torzszülött, akik jobbnak képzelik magukat Ghalla igazi urainál... Ellenben mély sajnálatodra, egy nálad sokszorta hatalmasabb, ősi vértezetben feszítő, kristályjelvényes harcos lép eléd:
- Megölted a szolgámat, te féreg!
- Az a lény sértegette népünket. Ezt nem lehet eltűrni...
- Ahogy azt sem, hogy megöld a szolgámat!
[meggyőzőkészség próba]
- A te feladatod lett volna megnevelni őt, de nem tetted... Megsértett engem, téged és egész fajunkat. Nézz körbe barátom, hányan bánkódnak ebben a fogadóban a halála miatt...
Azgrafeleth kelletlenül felméri az esélyeket, s rájön, lett légyen bármekkora harcos, itt nem lenne esélye. Kelletlenül morogva távozik, s a fogadó népének üdvrivalgása közepette a csuklyás fickó boldogan fizeti ki járandóságodat..."

Verzió2 (választható út):
[az eleje a troll megszólításáig ugyanaz]
"- Hé! Te! Igen te! Te zsák kőpor, aki itt erősnek hiszi magát! - kiáltasz a hetvenkedőre. - Én kihívlak!
- Igen?! Te akarsz engem kihívni?! Kicsike törpe vagy... De... Nos legyen! Harci erődet tartod jobbnak nálam? - röhög a troll. - Vagy talán keményebb vagy a sziklánál?
[Válassz:
"Jobb harcos vagyok, mint te!" -> lásd fenn
"Keményebb vagyok, mint a szikla!"]
- Szóval kemény vagy? Meglátjuk... Versenyiszunk! Orglingvért! Te fizet!
A fogadós előkerül a korsókkal és várakozás teljesen tekint rád...
[X LE kifizetése]
A korsók az asztalra kerülnek, s mind a ketten nagyokat húzva belőle, megkezditek a vetélkedést.
[Egészségpróba]
Bár már zúg a fejed az erős italtól, mégis diadalmas mosolyt csal ajkadra, ahogy a troll artikulátlanul hörögve zuhan az asztal alá. Gazdája szitkozódva próbálja kivonszolni az ajtón, a kocsma derült nevetése közepette. A csuklyás férfi széles mosollyal fizeti meg jutalmad"

Én örülnék ha az utóbbi fajta lenne, hogy két megoldás van, szerepjátékosabb lenne...
Dátum: 2009.09.30. 17:42:24
Na én megjártam az ŐV-t, kb tudom miről van szó. Hajtépés és idegbaj magas fokon, mégis szeressük.
Az, hogy a játékosok írhassanak kalandot, szerintem nagyon jó ötlet. Eleinte lesz belőle szitkozódás, de majd arra is kialakul egy admin réteg és kész Nagyon várom
Dátum: 2009.09.29. 19:25:22
Igen, ezt készséggel elismerem, úgyhogy a zászlót dobjuk. Viszont azt hiszem jó felé járunk...
1. A Dicsőségcsarnok kell a LE védelemre, mert anélkül esélytelen az egész, hogy lesz is háború, túl nagy a bukás veszélye és nincs miért harcolni. Sőt, védekezni káros.
2. Az ötleted nagyon tetszik, hogy csak háborús nyereségből építhető épületek. Ez tényleg ösztönző lehet. Sőt! De meg kell oldani, hogy a szövik ne a sok (biztos) kicsi sokra megy elvén minden esélytelen picikét 1 nap alatt befarmoljanak (ne feledjük, itt már bukik a Békepaktum citadellástól (nem is baj), hiszen az már csak járulékos költsége lesz csupán az épületeknek), ergo valahogy gondoskodni kéne a picik védelméről, hogy nagyjából saját súlycsoportjukba kelljen nézelődni a szövetségeknek... Erre nem tudok jobbat, mint a háborús nyerés-vesztés-időtartam trió (hány csata volt, mennyit nyertem és milyen sokat küszködtem, ez alapján jöjjön a bónusz, vagy épp levonás, lehetőleg jó nagy mindkettő).
Dátum: 2009.09.29. 19:05:49
Köszönöm a véleményt. Annyiban nem értek egyet vele, hogy direkt azért írtam bele, hogy 3 napos háborúért, kapitulációért nincs zászló, mert el szeretném kerülni messziről a farmháborúkat, és emiatt rombolódik a zászló is, hogy ne egy szövit rohanjon le mindenki (vannak nagy és egyben piszok gyenge szövik). Vicca a te ötleted messze egyszerűbb, ezért tetszik.
Ezzel együtt ott is meg kéne oldani a fő problémát: egyáltalán legyen háború!!!! Emiatt egyrészt javallanám, hogy a Dicsőségcsarnok azért az ötleteim közül (vagy ehhez hasonló) maradjon meg, különben ott vagyunk ahol a part szakad, nem éri meg háborúzni. Nem éri meg védeni a kutat, mert csak még többet bukunk. Ugyanakkor valahogy ösztönözni kéne a támadót is, hogy a saját súlycsoportjából válasszon ellenfelet. Gondolom a nyert csaták és a háború időtartama alapján növekedhetne a nyeremény. Vagy szélsőséges helyzetben egyszerűen csak a lélekkútba töltődne, a bónusz épületekhez nem lenne felhasználható. Vagy ilyesmi...
Dátum: 2009.09.27. 22:04:37
Winnie! Amikor átléptem nagyjából biztos voltam abban, hogy nem tudok hozzászólni az epichez, igen. De ez nem jelenti azt, hogy örülök is neki.
A szövetségek változnak. Van aki abbahagyja, meg szimplán nem telnek fel. Ha elérték kb az 50k-s kutat, ne vegyenek fel több embert? Marhaság...
Amiatt legyen valaki hátrányban, mert később kezdett/nem prémmel játszik? Dettó marhaság...
Ha valaki jól érzi magát a szöviében annak egy játékrendszeri elem miatt had ne kelljen már más szövibe mennie! Akkor, akár magának "kreálta" akár nem, a játékosnak kell az elsőnek lennie, és biza meg kell változtatni a rendszert.
A Bezzeg Béla dolog nem jó érv ez tény, de nem véletlen hangsúlyoztam: ott is jó döntés volt a KH. Játékstílusok vannak, amiknek legfeljebb a karakter-karakter csatában kell szerepet kapniuk (ezért játszunk, ki az okosabb alapon), de a játékrendszert ne rombolja le senkinek. A játékosok az elsők...