Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezékiel

Oldal: 12
Dátum: 2009.03.07. 12:59:53
Szeintem a napi aranydukát-szerzést valamiképpen a kvízhez kéne kötni és nem direkt erőforrásokhoz mint csp vagy pp.

Akár a vadászaton kívül is lehetne egy kvíz-funkció, ahol mondjuk egy perc alatt kéne 10 kérdésre válaszolni (hogy a google-hatást kiszűrjük), és a helyes válaszok függvényében lehetne 1-2-3 aranydukátot szerezni.
Hajjaj, hát akkor gondolom csípőből kapituláltok Összejön végre Black Diamond első győzelme?
Azt hiszem, hogy a tartalmi ellenőrzést elég nehéz lenne megvalósítani, de a kvíz-adatbázisra legalább egy automatikus helyesírás-ellenőrzést rá kéne ereszteni néha. Én nem tartom magam különösen érzékenynek a témában, de mostanában sorozatban kapok olyan kérdéseket, amik már nekem is bántják a szememet. Pl "Harry Potter és a halál erekjéi".

Ezzel egészen biztosan lehetne tenni valamit. Ahogy bizonyos szavakat nem enged a rendszer a kérdésekben feltenni, úgy helyesírásra is kéne egy automatikus ellenőrzés, mielőtt egyáltalán tartalmi értékelésre kerülhetne a feltett kérdés.
Dátum: 2009.02.12. 09:06:11
*átrakva a megfelelő topicba
Idézet: Maci - 2009.01.10. 20:03:55

szerk: most olvasom köv. hozzászólásodat. MÁr miért ne szólhatnék én, ha valamit észre veszek? basszus, ne legyenek már korlátozva a "jogaim" azért, mert portyás szöviben vagyok, vagy portyával szerzem az LE-t. A fórum arra van, hogy megtárgyaljuk egymással a problémákat, egyebeket, és ezt szerintem kultúrált hangnemben tettük. Akkor pedig nem lehet vele problémád.


A fórum arra van, hogy megtárgyaljunk dolgokat, ez igaz. Ami számomra nem volt szimpatikus az az, hogy tényként kezeltetek valamit, amit csak sejtettek. Ezt a kérdést sokkal körültekintőbben kellett volna feldobnotok. Főleg az első hsz-odra gondolok, ami egy picit azért túlmutat azon, hogy egy fórumon megtárgyaljuk a dolgokat. Ezt nevetem pl sárdobálásnak:

"rabszolgák futtatásával pofátlanul ütögetnek olyan LE-ket ki karakterekből, hogy az megcsúfolása az egész játéknak."

Idézet: Maci - 2009.01.10. 20:03:55

Úgy érzem ki leveledből, hogy te egyébként is negatívan állsz hozzánk, csak azért mert portyában eredményesek vagyunk és ez befolyásolja véleményedet a dologról, ahogy írtad is. Ha nem mi szóltunk volna, akkor nem is szólsz hozzá...


Tévedsz, nem állok negatívan a sem a szövidhez (nem is ismerek személyesen senkit tőletek), sem a portyázáshoz, annó még a 15-30 PP-s szabályokra is nem-mel szavaztam. Azért írtam, hogy nem nektek kéne ezt a kérdést felvetni, mert ugyanezen logika (=biztos, hogy csaló, mert többet ér el, mint én) alapján titeket is sokat vádolhatnának csalással.

A félreértések elkerülése végett én senkit nem vádolok. A VU alapjában véve egy stratégiai játék, és ti a szabályokhoz igazítva eredményes taktikát alkalmaztok. Azonban azt is el kell ismerni, hogy ha nem lennének farmolható rabszolga-karik, akkor ez a taktika sem lehetne ennyire tápos.

Edit: a konklúzió pont lemaradt: a beholdernek kéne végre fellépni a rabszolgák ellen, pl MOrtimer javaslata is jó lenne, és akkor senki senkit nem vádolhatna se fórumokn/se priviben
Idézet: winnie - 2009.01.10. 19:41:10

de így fura, hogy mások, akik nem lehetnek biztosak benne, kelnek a védelmére.


Mert szerinted akik lecsalózták, ők mégis milyen alapon tették ezt? Kb azon, hogy "nem igaz, hogy valaki nálunk is többet tudjon tarhálni". Egyébként ha nem pont a legnagyobb LÉ-szipolyozók kezdik el a sárdobálást, valószínűleg nem szólok hozzá a dologhoz, de nehogymár az legyen a nemnormális aki fellép a szövi-társát alaptalanul megvádolókra.

Egy normális játékban a játékvezetés foglalkozna a a multizással, és nekik személyesen lehetne jelenteni a gyanús ügyeket - ne adj isten még ki is szűrnék a rabszolgákat. De egy normális játékban nem is fordulhatna elő, hogy egy nyílt fórumon lemultizzanak valakit azért (és nem Mészy az első), mert valakinek nem tetszenek az erdeményei.
Trinigan, meg tudnád mondani honnan veszed, hogy Mészy csaló?

Normális ember nem jár ennyi LÉ-vel, a célpontja persze biztos, hogy rabszolga, na de honnan veszed hogy Mészy a multi? Ha nem tűnt volna fel, azt még a Lélekszipolyozók is nyíltan elismerik, hogy mások rabszolga-karijaiból élnek (vö. 1,9 M LÉ kbség). Hogyha ők ártatlan báránykák, akkor Mészy miért ne lehetne az?

Srácok, ez az egész vita kezd teljesen abszurddá válni...Már az is elég fura, hogy a top portyázók kezdték el a vádaskodást, akiknek aztán tényleg nem lehet panaszuk a jelenlegi játékmenetre, de az meg tényleg túlzás, hogy valakit bármiféle bizonyítlk nélkül lemultizzanak.

Emlékszem az elején mindenki felhördült, amikor látta, hogy Aranyalma 100k LÉ plusszal nyomul, pedig ő sem csalt. A játék eleje óta ugyan az megy, legfeljebb a top portya nem 3k, hanem 10k. De ez nem tök mindegy? Amíg a beholder nem számolja fel a rabszolgázást, ennek abszolúte semmi jelentősége sincsen azon felül, hogy vkinek rossz lesz a napja, mert nem ő nyerte a bajnokságot, vagy hogy lekerül a LÉ-toplista éléről.
Dátum: 2009.01.06. 08:14:19
Pár oldallal ezelőtt a 313.hsz-ban már javasoltam, hogy a kérdést inkább az ép irányából kéne megközelíteni. Bizonyos szintkülönbség felett (ez változhat is akár) a csaták afféle barátságos mérkőzések legyenek, ahol a védekező (vagy akár mindkét) fél visszagyógyulja a sebzés egy részét. Így továbbra is levernék a kicsiket, de legalább a játékukat nem ölné meg a folyamatos leverés.

Ezzel az egyetlen gond az, hogy így háborúban egy gyengébb tagon több pontot lehetne szerezni, ezért mindenképpen beállításfüggő kéne legyen a dolog / vagy ne működjön háborúban.

4-5 szint különbségnél már tényleg durva különbségek jönnek ki. Ma reggeli csatáimból pár eredmény (nem dicsekvés, mert erre nem büszke az ember, csak tény): 788-89, 520-23, 484-8

Ilyen zúzás mellett nem meglepő, ha pár embernek elmegy a játékkedve.
Dátum: 2008.12.30. 09:22:13
A támadási küszöb csökkentése szerintem egy idő után oda vezetne, hogy a top játékosok egyáltalán nem tudnának portyázni, ami nem biztos, hogy cél egy ilyen játékban. Itt ha jól értem inkább az a probléma, hogy az alacsonyabb szintűek ép-jét mindig lenullázzák és erre kéne valami megoldás.

Pl lehetne egy opció, amit ha beállít a játékos, akkor azontúl ha 5 szinttel feljebbről ütik, akkor már csak "barátságos" meccset lehetne vívni vele. Ekkor mindkét fél csak a csatában vesztett ép felét vesztené el valójában / a sebzés felét visszagyógyulnák csata után. Ez lehetne egy sima beállítás, mint a portyázásoknál, vagy kéne hozzá valami épület/skill.

Ez csak egy nyers ötlet, elég sok kérdés felmerülne, pl mennyi LÉ, TP járjon ilyen csatákért, de szerintem lenne értelme.

Én most pont abban a helyzetben vagyok (26. szint) , hogy mindkét oldalát látom a történetnek, mert felülről jön az ELIT, de amikor túl sok PPm van, leütök 21. szintre is, ahol -20-30%-kal is elég durván elverem a célpontokat - márha éppen van valaki, mert általában csúnyán le van verve mindig mindenki.
Dátum: 2008.12.18. 08:31:13
Kedves Mulder, attól tartok félreértettél. Hozzászólásom nem a tiédre, hanem Mortimerere volt válasz

A bla-bla-bla azért került be mert nem emlékeztem a pontos szövegre a szövetség hadüzenet menüje alatt. Ennek most utána néztem, azaz

Egyszerre maximum 1 olyan hadüzenetetek lehet érvényben, amit ti kezdeményeztetek! = "Egyszerre maximum 1 bla bla bla"

Ja és ez egy nyílt fórum, bárkinek joga van elmondani a véleményét, szóval szvsz a TÖ összegnek semmi köze ahhoz, hogy ki szólhat hozzá a témához avagy sem (egyébként tényleg benézted )

Edit: és igen, a tévében is benne akarok lenni
OK, szóval egyszerűen nem működik és kész. Azért egy ősköves tárgy esetében ez picit gáz. Jöhet megint az acélkarom...
Dátum: 2008.12.18. 07:39:38
Most akkor az "Egyszerre maximum 1 bla bla bla" szöveg a bug, vagy az, hogy ti mégis indítottatok új háborút?

Még az kéne, hogy indítunk pár háborút és aztán zárolnak amiatt, hogy kihasználjuk a bugokat...

Edit: nem enged egyáltalán szavazást kezdeményezni a háborúról, szóval szerintem ha tudsz is módszert egynél több háború indítására, szerintem nem kéne erőltetni
Rágócsonttal kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy nem igazán adja a plussz morált az állatkának. Van akinél műxik a dolog ?
Dátum: 2008.12.08. 21:31:54
Nem, több állatból is összejöhet az 5 szint
Idézet: Mortimer - 2008.12.04. 20:57:20
"mert elfogyna a morál"
Dehogy kéne, erre is van szakértelem.


A szakértelem is LÉ-be kerül
Szerintem magasabb szinten egyszerűen meg kéne növelni a szintlépéshez szükséges TP-t. Mondjuk 10-20. szint között 600, 20-30. között 700 stb TP kelljen az állatnak a szintlépéshez. A növekmény értéke akár még nagyobb is lehetne. Így mindenképpen érdemesebb lenne állatot váltani, ráadásul a nagyon magas szintű állatokra egy idő után még a 30 PP-s kariknak is komoly LÉ-t kéne áldozniuk, mert elfogyna a morál.
Dátum: 2008.11.29. 22:38:07
Idézet: Ezékiel - 2008.11.20. 19:05:18
Úgy tűnik eltűnt egy szavazat a szövetségünkből

Egészen pontosan átadtak egy szavazatot, de nem kaptam meg. A szövink a Martalócok, én pedig Kicsontozó vagyok. Tapasztalt már valaki hasonlót?

Most így áll a szövink /nyolcan vagyunk és minden tag aktív/ :

Aktív tagok szavazatainak száma: 15
Többségi szavazathoz szükséges szavazatok száma: 8


Erre van valami megoldás? Elég gáz, hogy eltűnik egy szavazat,
Az érvelésedben felfedezni vélek egy apró logikai ellentmondást. Hogyha 20k* LÉ elvesztése csak egy szúnyogcsípéssel ér fel nektek, és egyáltalán nem zavaró, akkor vajon miért támadtok be egy olyan szövit, akitől kb 5k-t nyerhettek? Talán ez nem kicsinyesség?

*a reggel hét órai szabályok szerint
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.20. 20:52:23
Hát ez igazán remek. Épp ma reggel léptem ki az Igazak szövetségéből, hogy móresre tanítsam a ránk támadó (nálunk nagyságrendekkel erősebb) szövetséget. Mivel én voltam az egyetlen ősköves cuccokkal rendelkező magasabb szintű tag, ez volt az egyetlen lehetőség, hogy példát statuáljunk, és hosszabb távon megvédjem a szövinket.


Ezért nekünk üzentél hadat? Kit fogsz móresre tanitani? A nálad gyengébb/alacsonyabb szintűeket támadva a szövetséget?Akkor most te mit is csinálsz másképp, mint egy átlagos háborúban a többi végzetúr? Hosszabb távon megvéded ezzel a VOLT szövetségedet? Ezt egy kicsit álszent dolognak tartom.


Attól tartok teljesen félreértettél. Soha nem mondtam, hogy ez a taktika "szent" lenne, sőt. Nem is alkalmaztam volna, ha látnék más esélyt egy kis borsot törni az orrotok alá. Itt most arról van szó, hogy van jópár top szövi, aki kedvére farmolhat kisebb szövetségeket, méghozzá teljesen kockázatmentesen.

Ennek a taktikának az egyetlen értelme a böntetés/bosszú. Eddig ti voltatok nyeregben, de most az egyszer nektek kell lehajtani a keserű poharat. Amikor átkerülsz a másik oldalra, ez a háborúzás-dolog már nem is olyan vicces, ugye?

A VOLT-ot pedig hiába hangsúlyozod, bármikor (mmint ha a szövitagok is úgy akarják) visszaléphetnék
Hát ez igazán remek. Épp ma reggel léptem ki az Igazak szövetségéből, hogy móresre tanítsam a ránk támadó (nálunk nagyságrendekkel erősebb) szövetséget. Mivel én voltam az egyetlen ősköves cuccokkal rendelkező magasabb szintű tag, ez volt az egyetlen lehetőség, hogy példát statuáljunk, és hosszabb távon megvédjem a szövinket.

Rendkívül csalódott vagyok a változások miatt, mert ezzel tényleg minden esély megszünt arra, hogy egy kisebb szövi bármi más szerepet betöltsön a játékban mint LÉ-farm és pofozógép.

Elképesztő, hogy ebben a játékban minden szabály és lehetőség úgy van kialakítva, hogy a tápos az még táposabb, a gyenge meg még gyebgébb legyen.

A nagyobb szövik farmolása két-három fős szövik által az tényleg gáz játékegyensúly szempontjából, na de könyörgöm, HOL VAN ITT AZ EGYENSÚLY???

Egy csomó nagyobb szövi alkalmazott építőrabszolgákat a játék elején. Az vajon nem rúgta fel az egyensúlyt? Ezek szerint nem annyira, hogy bárki közbeavatkozzon. Na és mi van az 500k LÉ plusszban lévő portyakirályokkal? Én soha nem mondtam, hgy csalnak, biztos vagyok benne, hogy becsületesen játszanak, de játékegyensúlyt emlegetni egy ilyen játékban az azért elég durva.

Ezek persze simán mehettek, mert csak a lúzereket érintette kellemetlenül. Ami viszont a topot szivatná, azt egyből letiltják.

Nem kell, hogy egyetértsetek velem, de ez volt az én személyes véleményem
Oldal: 12