Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: 2017. februári patch információk
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
141. hozzászólás - 2017.02.04. 13:25:34 (Válasz Lord Lajos #140 hozzászólására.)
Én nem zárnék ki senkit. De arra céloztam, hogy ha tudjuk, hogy véges a feldolgozási kapacitás (pl.: Miklós napi 0,5 órát ér rá), akkor ne olyan problémákkal és javaslatokkal terheljük, amikre egy másik játékos vagy a wiki is választ adhat. Sokan dobálgatnak be ötletetek komolyabb megfontolás nélkül, bele sem gondolva, hogy milyen exploitokot okozhat, a játékostársadalom mely részét érintené érzékenyen, stb. Egyáltalán nem zárom ki azt, hogy bárkitől jöhet világmegváltó ötlet, sőt mindenkit csak biztatni tudok az ötletelésre. Eddig is számos alkalommal jöttek kisebb-nagyobb jó ötletek mindenfelől. A tapasztalt játékosok alatt olyanokat értek, akik jóval nagyon valószínűséggel adnak olyan javaslatot, ami átgondoltabb.

Azt viszont nagyon sajnálom, hogy a hozzászólásomból mindössze ez maradt meg.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.78
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
142. hozzászólás - 2017.02.04. 14:45:54 (Válasz LanMaffia #141 hozzászólására.)
Az első mondatoddal cáfoltad az előzőt.
Pontszám: 8.89
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
143. hozzászólás - 2017.02.04. 16:02:44 (Válasz Bíborhold #142 hozzászólására.)
Igazából lényegtelen is, mert a folyamatnak ott kellene indulnia, hogy Miklós nyit egy topicot, hogy "Találjunk ki valamit a játékosok közötti interakció fejlesztésére!" Vagy az építésre, vagy akármire.
Emögött persze már ott van (kellene lennie) a hogy felismeri a problémát. Ha nagyon kényelmes akar lenni, ennyi elég is. Leírja, hogy szívesen lát javaslatokat, és elkezdenek a témában megjelenni a javaslatok az ésszerűtől a radikálisig. A játékosok egymást is korrigálják, leszólják, támogatják. Egy idő után benéz Miklós, azt mondja ez meg ez az irány tetszik, menjünk bele részletesebben. ott megibt jönnek ötletek, amiből mazsolázhat, vagy csak alapnak használja egy saját verzióhoz. Ehhez nem kell gyakorlott játékosoknak mítingelnie, itt van erre a fórum. Benne lesz a hülyeség is, de nem baj, ha valami valamiért nem jó, az is információ.
A dolog azonban az elején megcsúszik, mert mint a hozzászólásokból levettem, Miklós egyelőre abban a hitben él (vagy csak ez a kényelmesebb álláspont), hogy nincs is probléma amit meg kell oldani, az hogy a játék szinte minden területe kifutott egyesek alól, nem gond. Vagy van még az a másik verzió, hogy nem akarja beismerni, mert tudja, csak nem tud mit kezdeni a problémával. Őszintén, ez a második nekem sokkal hihetőbb, mert annyira ordít hogy gáz van a kifutó-bekerülő fejlesztésekkel, hogy egy Miklós-féle matematikus agy kizárt, hogy nem vészcsilingel már x éve.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.39
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
144. hozzászólás - 2017.02.04. 18:12:01 (Válasz Bíborhold #142 hozzászólására.)
De remélem, hogy ez utóbbival sikerült kiegészítenem magam annyira, hogy ne legyen bántó Az ugyanis nem volt célom.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.78
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
145. hozzászólás - 2017.02.05. 17:31:01
Idézet: LanMaffia - 2017.02.03. 22:18:14
Én az ideiglenes hatású épület koncepciójában gondolkoztam:
Bekerül 5 fajta építhető épület, de a Háború és Béke csarnokához hasonlóan csak az egyiket lehet építeni. Mindegyik ideiglenes hatású, pl. hétfőn délben az SZB kör végével rombolódik.

Ez nagyon jó ötlet, már meg is vettem A részletek, amit ki kell találni:
- A bónuszok tényleg egyformák legyenek (mert különben mindenki csak egyet fog építeni)
- Mi az építési költség. Ahogy Ariel erre helyesen rámutatott, ami a magas szintű karaktereknek néhány vadászatnyi LE, a kicsiknek nagyon sok. A csp-t viszont az általam leirt dolgok miatt felejtsük el. Van-e esetleg több szintje ezeknek, vagy csak egy? Egyáltalán akarjuk-e, hogy aki még a többi épülettel sehogy se áll, az építse / megérje neki építeni ezeket? Ha a fő épületek mellett is tudja ezeket húzni egy közepes/kis szövetség, akkor egy nagy szövetség építési kapacitásának csak töredékét fogják használni, és megmaradt az eredeti probléma. Megoldás lehet az összes fenti dilemmára, hogy az építési költség ugyan marad LE (hogy a szerencsét lehessen fejleszteni) de függ az aktív karakterek számától, és szintjétől. Ezt elvben lehetne exploitálni kilépkedésekkel, de egy egyhetes temporális épületnél ezt hosszú távon nem éri meg csinálni a szerencsevesztés miatt.
- A manakonstrukciót a jelenlegi formájában nem lehet jól kibalanszolni, az egyetlen dolog, amit megendethetünk, hogy az épületnek mindenképp az 1%-kát épiti, függetlenül a karakter szintjétől / max vpjétől.

Ariel: nem azzal van gondom, hogy új szövetségi épület kerüljön be a játékba, az interakció pedig a 4 alapvető játékelem egyike. Egyszerűen csak azt mondtam, az a javaslat, amit írtál, nem volt jó.

Offsboy: Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Már az is probléma, hogy megkérdezem, mit szeretnétek? Ahogy írtam fent, ezermillió dolog van, amit meg lehetne valósitani, ezekhez prioritást kell rendelni. Amíg egy dolog csak 1-2 karaktert érint, addig sajnos kisebb a prioritása. Minél gyakrabban szembesülünk azzal, hogy a játékosoknak szükségük van valamire, annál előrébb kerül a prioritási listában. Szerintem azt a részt ugorhatjuk is, hogy "nem ismerem fel a problémát", ha ez tényleg igy lenne, nem beszélgetnénk itt... Van egy adag aspektusa a játéknak: folyamatos újdonságok; meglévő dolgok menedzselése, felülvizsgálata, bővítése; célt adni a top játékosoknak; párbeszéd a játékosokkal arról, mit szeretnének; hibák javítása. Hiába vagyok tisztában mindezzel, nem fogunk tudni mindig 100%-kot nyújtani mindenben, mindig lesz aki elégedetlen. Én a részedről jobban örülnék egy Lanmaffia-féle kreativ hozzáállásnak, ahol már irod is, szerintem hogyan kéne az új relikviakuponos relikeknek kinéznie, melyikből kell új fokozat, melyikből nem, mehet-e tovább a lineáris bónusz; én igazándiból ezt kértem tőled, ha nem jött le az előző posztomból.

Erik0119: igértem, hogy reagálok az ötletedre. Alapvetően nyitott kapukat döngetsz azzal a felvetéssel, hogy a top karakternek új kihivásokat, a játék egy új szintjét kellene adni. Viszont semmiképp sem tartanám jó ötletnek elszigetelni és más szerverre rakni őket. Én inkább a 300-as szinttől kezdődő változásokat tartanám jó megoldásnak erre, ezekről írok majd egy összefoglaló topikot, azokat ott lehet véleményezni.
Pontszám: 8.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
146. hozzászólás - 2017.02.05. 19:24:38 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Én a részedről jobban örülnék egy Lanmaffia-féle kreativ hozzáállásnak
Lanmaffia olyan szinten végtelen türelemmel és konsruktívan kezeli ezt, meg általában a többi dolgot, hogy neki kivételes respect jár a stílusáért és gondolkodásmódjáért, szerintem bárki örülne, ha Lanmaffia-féle emberek véleményeznék a munkáját. Sajnos én nem vagyok ennyire profi, majd talán idővel.
Amúgy nekünk is jobb lenne részedről egy Lanmaffia-féle kreativ hozzáállással.
A lényegi részre számolgatás után.
A hozzászólást Offsboy módosította 2017.02.05. 19:25:51-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.08
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
147. hozzászólás - 2017.02.05. 23:32:29 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.05. 17:31:01
Idézet: LanMaffia - 2017.02.03. 22:18:14
Én az ideiglenes hatású épület koncepciójában gondolkoztam:
Bekerül 5 fajta építhető épület, de a Háború és Béke csarnokához hasonlóan csak az egyiket lehet építeni. Mindegyik ideiglenes hatású, pl. hétfőn délben az SZB kör végével rombolódik.

Ez nagyon jó ötlet, már meg is vettem A részletek, amit ki kell találni:
-.


Hát ez nagyon érdekes, pontosan ugyanezt javasoltam korábban ebben a topikban, annyi különbséggel, hogy nem ideiglenes lett volna az épület és válaszra sem méltatták...
Pontszám: 8.19
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
148. hozzászólás - 2017.02.06. 00:28:14 (Válasz Kwisatz #147 hozzászólására.)
Az ideiglenesség fontos, emiatt végtelenithető a dolog, lehet váltogatni a bónuszt, és igényel tényleges kooperációt, hogy eldöntse a szövi hétről hétre, hogy mi legyen a bónusz. De akárhogy is, a legtöbb fejlesztés nem csak egyetlen ember érdeme, hanem a közösségé, mindenki ad bele valamit, így ehhez te is hozzájárultál. Ha nincs gondja senkinek ezzel az ötlettel, csinálok hozzá egy részletesebb tervet, bónuszokkal, építési költséggel.
Pontszám: 8.86
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
149. hozzászólás - 2017.02.06. 09:37:27 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Relikviakuponok további felhasználása.

- Mytokronitos relikviáknak mehet tovább, hiszen úgy le lett csapva a myto szerzés, hogy az amúgy is dráguló képességköltségek mellett lehetetlen elszállni.

- Tul, szaki, szerencse olcsóbbítás, kaland, EH, stb.: vélemény kérdése, hogy van-e értelme, véleményem szerint elég fantáziátlan, és úgyis mindenki megszerzi, és igazából talán akkora szükség sincs rá, mint a mytokra. Majd rácáfolnak itt, ha valaki másként látja.

Hangsúlyoznám, hogy a fix 1-2 évente +1 szint a relikviákra, semmit nem old meg, csak annyit generál, hogy folyamatosan előjön problémaként, ami ugye nem előnyös.

Alternatíva 2
A kuponok végleges megoldásaként a Lanmaffia-féle időleges épület ötletéhez hasonlóan ideiglenes relikviákat gondolom. Bronz és ezüst fokozat, 1+1(2) kuponért.
Annak szenmel tartása mellett, hogy ne feltétlen tápot adjon, hanem kényelmi funkciót, vagy ha tápot, akkor a gyengébbeknek/alacsonyabb szintűeknek többet.
1. Projekció trambulinja:
Transzcendális projekciódra +500at kapsz, ezüst fokozat +1500.
2. Epikus böllér balta:
Epikus specializáció +1, ezüst fokozat +3
3. Őskőkereső szerencsemalac:
Ha megtámadnak portyában és vesztesz, x% eséllyel y db kiégett őskövet találsz a csatatéren. Ezüst: 3y. Itt olyasmire gondoltam, hogy csatánként egy 3-5 db azért hosszútávon kijöjjön. Visszaélést megnehezítendő csak védekezőként működik, a gyengébbeknek, akiktől inkább lopnak, mint ő lop.

A sor folytatható, ha megfelelő ez az alap. A hatóidejük szintén lehet megbeszélés tárgya, vagy akár a hétfő déli szb nullázáskor automatikusan eltűnnek, így egyszerűbb kezelni programból is.

Alternatíva 3
Ha ez túl merész, és nem, vagy megreked ott hogy felírod listára ( ), további opció lehet szerencsekeréken egy "Forgatok egy relikviakuponért" gomb, ami fixen ad egy pirosat, és a pechpontokat nem befolyásolja. Mivel tapasztalataim szerint kb 50%-ban végzet medál esik, így a banké az előny, nemigen fogják kifosztani a játékosok a kereket. Fun faktor megvan, aki zárkózna hamarabb összeszedi a tápokat, aki meg elöl van, úgyis megvan neki minden már, annak marad a fun.

------

És végül, nincs sértődés, ha azt mondod, hogy nem ilyenekre gondtál, ezért és ezért, szóval csak nyugodtan.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.08
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
150. hozzászólás - 2017.02.06. 14:30:00 (Válasz Offsboy #149 hozzászólására.)
Ezek jó ötletek, köszi!

Tehát akkor elég első körben a mytos relikeknek 1-2 új szintet gyártani? Igy akkor még egyszerűbb is a dolog.

Temporális relikviák: én ezt fel sem mertem vetni, azt gondoltam, mindenki utálná a relikviakuponját olyasmire költeni, ami nem tart ki a végtelenségig. De ha mehet így, részemről nem látom akadályát a dolognak.
A +500 transzc projekció nem túlzás? A játékosok jelentős részére nézve ez teljes rabolhatatlanságot jelent, az előny a védőnél, ha támadsz, csak veszíthetsz. Persze, ha van transzdestrukcióra is, akkor mindenki választhat...

A szerencsekerék fix ritka forgatás. Egyrészt, ez technikailag kb. azt jelenti, hogy a relikviakupont átváltom sorsjegyekre (méghozzá elég sokra), és miután kipörgettél mindent, soha többé nincs szükséged szerencsekerékre, és jön az a rész, hogy elfogytak a ritkák, rakjunk be még 30-at, amit a nagy készlettel rendelkezők másnap megint kiforgatnak. Úgyhogy ezt az ötletet elvetném, ha nem gond.

Volt itt még egy olyan felvetés, hogy az aukciós relikek közül néhányat is lehessen valamiféle módon upgradelni. Esetlg valami olyan rendszer, hogy pl.
gyémánttalér akkor viheted el, ha van aranytallérod, vagy ha a tétel átvételekor elköltesz 7 (10? 15?) relikviakupont?
Pontszám: 7.72
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
151. hozzászólás - 2017.02.06. 14:38:53 (Válasz Miklós #150 hozzászólására.)
Szerintem is jó ötlet relikviakuponból ideiglenesen működő relikviákat váltani. Akár azt is lehetne, hogy már eleve csak ideiglenesen működő(pl xenós) relikviák lehetnek upgradelhetők velük(pl a küldis, AF-es, állatos jogar)
Pontszám: 6.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
152. hozzászólás - 2017.02.06. 15:04:30 (Válasz Miklós #150 hozzászólására.)
Temporális relikviák: én ezt fel sem mertem vetni, azt gondoltam, mindenki utálná a relikviakuponját olyasmire költeni, ami nem tart ki a végtelenségig.
Akinek ezzel gondja van, azért, mert ő még tudja mire költeni. Aki már rég nem tudja, az ennek is örülni fog.

A +500 transzc projekció nem túlzás?
250.szinten ez 100+250*2=600LE projekciónként, a +500 az 300k LE-t véd le (landragór relik 150% hatásfoka miatt 450k-t). Azon a szinten 12k egy átlag vadászat, a 450k, az 37 csp-nyi LE. Szóval nem túlzás. Sőt. Elindítasz egy 100as vadászatot, és közben megcsinálsz 3-4 küldetést szb-ben, és máris 2-3M LE van nálad. Nagyon alsóhangon, mert akkor még nem EH esszenciáztál, ésatöbbi. Más szinteken nyilván mások a számok, de az arányok megegyeznek.

Transzdestrukcióra nem tenném be, mert ott még azzal is kell machinálni, hogy a templomvégi kristály jutalmat ne exploitolja. Meg én nem is igen látom a helyzetet mikor használnám, de majd valaki megcáfol, ha ő igen.

Esetlg valami olyan rendszer, hogy pl.
gyémánttalér akkor viheted el, ha van aranytallérod, vagy ha a tétel átvételekor elköltesz 7 (10? 15?) relikviakupont?
Személy szerint kicsit erőltetettnek érzem, de nincs is nagy jelentősége. Ha így akkor így kerül be. Mondjuk az ÜSZ-re meg majd ti kapjátok a leveleket, hogy megvettem dukátért a cuccot, miért nem kaptam meg?

Még a kupon fogyasztáshoz mehet esetleg fixen 5-10-20 darabért templomi pálca, verempálca váltás, vagy amit akar a nép.
A hozzászólást Offsboy módosította 2017.02.06. 15:05:45-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.77
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
153. hozzászólás - 2017.02.06. 16:27:51
Offs fix áron váltható tárgyas ötlete nagyon tetszik. Szerintem ez lenne az egyik legjobb megoldás, ugyanis erre nem kell teljesen új dolgot kitalálni, sem leprogramozni, egyszerűen ha rákattintunk a Relikviakuponokra, akkor +x tárgy megjelenik válthatóként.
Amik eszembe jutottak:
-Verempálca
-Templomi pálca
- Nagy adag PP/CSP ital egyben
-Kheszon törmelék/diránium az arénán élvezkedőknek
-Sok aranydukát egyben
-Rengeteg pechpont/sorsjegy
Egyelőre ennyi, hozzátéve, hogy ezeknek az árát nyilván nagyon jól kell belőni, mert félő, hogy a Verempálca jelenléte jelentéktelenné tenné az összes többit
Pontszám: 7.36
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
154. hozzászólás - 2017.02.06. 16:44:05 (Válasz Miklós #150 hozzászólására.)
Úgy vélem, hogy csak akkor lehet valami upgradelni, ha már eleve rendelkezel az adott komponenssel.
Így ebből kiindulva aki Gyémánttallért szeretne (ami akkor így vehetjük úgy, hogy továbbfejlesztése lenne a reliknek), akkor nem árt, ha rendelkezik eleve a fejlesztendő alappal.
Így akkor mondhatni a logikai menetrend mentén maradunk+rengeteg ÜSZ levél meg lesz vele spórolva azoktól, akik már eleve rendelkeznek eme relikkel.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.90
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
155. hozzászólás - 2017.02.07. 08:33:15
Nekem a következő ötleteim lennének relikviakuponokkal kapcsolatban:

Egyszer vásárolható nagyobb relikviák

20 - Állatelfogás esetén is esik szürke mytokronit (ugyanolyan eséllyel, mint vadászatkor)
20 - Térkapuban is esik szürke mytokronit (ugyanolyan eséllyel, mint vadászatkor)
50 - Megnöveli a mytoszerzés szakértelem max szintjét 1000-re
120 - bármilyen AH-s vagy élő aukciós tételt megvehetsz
30 - Ha sikerül minden LÉ-t kiszívnod a térkapus szörnyből kapsz egy nagyobb mytokronit csomagot.
50 - A kárhozat vermének max. szintje megnő 1-el.

Többször vásárolható kisebb relikviák (a relikvia naponta egyszer vásárolható, és el kell használni, mint a memóriaszelencét)

2 - Azonnal új entitást hívhatsz ki
2 - újra megveheted az aktuális napi ajánlatot (kivéve akciók esetén)
2 - újra megkapod a napi belépési bónuszt
2 - megveheted az előző napi ajánlatot

Többször fejleszthető relikviák, bronztól unobtániumig

0,1%-al növeli az arany univerzum ládika találási esélyét szintenként

mytokronit konverter minden mytokronitra érvényes lesz és a 4:1 arányt csökkenti 0,2-vel szintenként.
Tehát: 3,8:1 - 3,6:1 - 3,4:1 - 3,2:1 - 3:1 - 2,8:1 - 2,6:1

a kheszon törmelék - arany lélekfókusz átváltási aránya szintenként 50-el csökken
Tehát: 950, 900, 850, 800, 750, 700, 750

megnöveli a csatlós bónuszokat szerezhető max. szintjét 10-el
Tehát ha az én szintem 250, a csatlósom max. 500. szintig kaphat bónuszt. Ezt viszi fel minden szint 10-el.

epikus kaland találási esély megnő 0,5%-al

győztes csaták után 5% eséllyel kapsz egy véletlen mytokronitot. (mytokronit csomagot)

ha szereztél egy esszenciát sajtoláskor, akkor szintenként 5% eséllyel kapsz még egy ugyanolyat.

---------------
Hirtelen ezek jutottak eszembe. Ezzel szerintem igen nagy részét le lehet fedni a játéknak és a sok vásárolható és fejleszthető tétel extramagas szinten is ad lehetőségeket. Vannak nagyon értékesek, vannak kevésbé, van amiért sokat kell gyűjtögetni, van amihez számolgatni kell, hogy megéri-e, van ami csak x. szint felett éri meg, stb.

Ez a pakk szerintem 1,5 -2 évig lazán kitart.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.44
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
156. hozzászólás - 2017.02.07. 08:46:58 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.05. 17:31:01
Idézet: LanMaffia - 2017.02.03. 22:18:14
Én az ideiglenes hatású épület koncepciójában gondolkoztam:
Bekerül 5 fajta építhető épület, de a Háború és Béke csarnokához hasonlóan csak az egyiket lehet építeni. Mindegyik ideiglenes hatású, pl. hétfőn délben az SZB kör végével rombolódik.

Ez nagyon jó ötlet, már meg is vettem A részletek, amit ki kell találni:
- A bónuszok tényleg egyformák legyenek (mert különben mindenki csak egyet fog építeni)
- Mi az építési költség. Ahogy Ariel erre helyesen rámutatott, ami a magas szintű karaktereknek néhány vadászatnyi LE, a kicsiknek nagyon sok. A csp-t viszont az általam leirt dolgok miatt felejtsük el.


Köszönöm szépen

A bónuszok balanszolásán gondolkozni fogok.

Én kb. 5 - 10 millió LÉ-re gondoltam. 40-es építés mellett bazigyorsan beépíthető. Magas szinten pedig gyakorlatilag mindegy. Olyanban gondolkoztam, hogy ha hétfőn 12-kor rombolódik az épület, akkor gyorsan vissza lehessen húzni. Szombattól pedig már lehet szavazni előre is, hogy mi legyen a következő heti bónusz

Idézet: Miklós - 2017.02.05. 17:31:01
Van-e esetleg több szintje ezeknek, vagy csak egy? Egyáltalán akarjuk-e, hogy aki még a többi épülettel sehogy se áll, az építse / megérje neki építeni ezeket?


Én Alkimista laborhoz kötném az építési feltételt. Alatta nagyon sok lehetősége van egy kezdő szövetségnek építkezni. Utána pedig majd eldöntik saját maguk, hogy mit szeretnének jobban.
Több szintesre gondoltam olyan módon, hogy a lehetséges 5 különböző bónuszból 1-et lehet felépíteni 5 - 10 millió LÉért, és lehet még egyet ennek a 10-szereséért fele bónuszért.

Idézet: Miklós - 2017.02.05. 17:31:01
Ha a fő épületek mellett is tudja ezeket húzni egy közepes/kis szövetség, akkor egy nagy szövetség építési kapacitásának csak töredékét fogják használni, és megmaradt az eredeti probléma. Megoldás lehet az összes fenti dilemmára, hogy az építési költség ugyan marad LE (hogy a szerencsét lehessen fejleszteni) de függ az aktív karakterek számától, és szintjétől. Ezt elvben lehetne exploitálni kilépkedésekkel, de egy egyhetes temporális épületnél ezt hosszú távon nem éri meg csinálni a szerencsevesztés miatt.


Úgy gondolom, hogy aki szerencsét szeretne fejleszteni az bármikor megteheti ezt a Tudás fájával. Úgy tudom, hogy nem csak nálunk, hanem másoknál is ez a bevett út. Tehát a szerencsenövelés igény ezen épületnél úgy gondolom nem játszik.

Idézet: Miklós - 2017.02.05. 17:31:01
- A manakonstrukciót a jelenlegi formájában nem lehet jól kibalanszolni, az egyetlen dolog, amit megendethetünk, hogy az épületnek mindenképp az 1%-kát épiti, függetlenül a karakter szintjétől / max vpjétől.


Azt hiszem igazad van, viszont így akkor maradnék a 2. épület építési lehetősége 10-szeres árnál fele bónuszért. A manakonstrukció újbóli hasznos bevetésén pedig még gondolkozni fogok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
157. hozzászólás - 2017.02.07. 10:48:03 (Válasz LanMaffia #155 hozzászólására.)
Ez egy szép csomag! Grat hozzá.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.83
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
158. hozzászólás - 2017.02.07. 12:59:02
Nagyon jó, 10 pontos ötletcsomag, ebből sok dolgot meg fogunk tudni valósítani, köszönet érte!
Pontszám: 8.48
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
159. hozzászólás - 2017.02.07. 13:07:50 (Válasz LanMaffia #133 hozzászólására.)
Jó ötletnek tartom az automatikusan rombolandó épületeket. Az SZB-hez kötöd őket, mint idő turnust. Így jutott eszembe egy másik. Mi lenne ha sz SZB-re tennénk a hangsúlyt? Ez váltotta ki a legnagyobb versenyszelemet a játékban az utóbbi időkben, valamint a fórumon is megmozgatta az életet.
Azt javaslom, hogy inkább erre felé haladjunk. Az SZB mezőket újabb 9 részre lehetne osztani, amelyeket külön-külön kellene támadni. Az birtokolná a nagyobb mezőt akinek a legtöbb elfoglalt kis mezője lenne. A kis mezőkön katapultokat, védőfalakat, őrtornyokat, sáncokat stb lehetne építeni ami befolyásolná a támadásokat. A kisebb mezőkön vortex örvények(LE), kiégett őskőbányák, egyéb bányák(amiért AD-t kaphatnánk a kufárnál, esetleg myto-kat) is fellelhetőek lennének itt-ott. Ami megfelelő építkezéssel pluszhoz juttatná a szövetségeket.
Az első forduló végeztével derülne ki, hogy mi hol található(de csak azoknak akik birtokolják), ill. mely területekre(csak az elfoglalt) építhetjük a háborús vagy hasznot hozó épületeket. Ez jóval nagyobb stratégiai elemet adna az SZB-nek, és a másodlagos bevétel is meglenne a bányákból.

A szövetségi munkát kellene díjazni. Magasabb szinteken egy-egy épület felhúzása nem jelent kihívást, ezért szintfüggővé kellene tenni. Minden épületet bizonyos mennyiségű építőkőért lehetne megépíteni. 1építőkő (szint*1,5)*XLE lenne.
Pontszám: 8.19
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
160. hozzászólás - 2017.02.07. 14:26:40 (Válasz Bíborhold #159 hozzászólására.)
Ez az szb javaslat nekem kicsit erős. A jelenlegi mondhatni egyszerű rendszert gyökeresen változtatná meg és meg is bonyolítaná, a küzdelem nem nyerésre hanem a legtáposabb mezők bírtoklásáért menne javarészt, ez sokat borítana. Maga az ötlet még lehet is jó de mint külön és új játékelem, függetlenítve az szb-től. Lehetne egy erőd foglalós rendszer, ahhol az erőd ad különféle bónuszt ami fejleszthető is, egy igazságos harcrendszer kell rá és mehet is a buli. Akár hetente foglalható erődök lehetnek és a csatatér és csata olyan mint az szb, csak egy az egy ellen úgymond, aki nyer azé az erőd a hétre. Minden hétre egy erőd foglalható max, de védeni többet is lehet, több erőd nagyobb bónusz de nehezebb is védeni.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2017.02.07. 14:27:37-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 8.46
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője