Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: 2017. februári patch információk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
81. hozzászólás - 2017.02.01. 19:27:14
Xinx: "Több éve megy a vita a TOP lassításról."
a top lassitás ugyan szükségszerű,de szerintem is túlkomplikált dolog lett. Ha berakjuk a 300-as szintplafont, kivehetjük a játékból.

Ariel: a birkózó gödör volt az, amire azt irtam, hogy az implementálás komplikált lett volna, ezért nem valósult meg. A csp-ből való építést nem értem, miért lenne jobb, mint a LE. Indítunk pár karit, soha, semmit nem csinálunk velük, csak pár naponta be kell lépni, és elkölteni a felgyűlt CSP-t... A taglétszámtól függő szorzó, nézd meg mi van a szövi bajnokságban, folyamatosan megy a sírás azon, hogy miért vehet benne részt azonos eséllyel a 3 fős szövi a 10 fős ellenében, miért nem kapnak mindenféle büntetést. Erre írtam, hogy lehet brainstormolni, de ha valamit meg is akarunk valósítani, azt alaposan át kell gondolni, minden szemszögből, minden buktatóval, hosszú távon hogyan fog működni. Én amikor egy új fejlesztést csinálok, részletes dokumentációt készítek róla, minden egyes emelével, ha van valamilyen fejlődési görbe, akkor legalább 1 évre lemodellezem, hogy meddig fognak a játékosok eljutni, milyen erőforrásba fog kerülni. Rengeteg fejlesztés lett elkaszálva - az én részemről, a ti részetekről is - ami elsőre jó megoldásnak tűnt, de aztán kiderült, hogy milyen problémák vannak vele.

Dozer: Azt már írtam, mi a gond azzal, ha a pvp Tö szerint van: nincs értelme a TÖ-t növelni, mert csak nagyobb pofonokat fogsz kapni, uaz, mint amit Offs írt, hogy a klónodat erősíted, ha magadat erősíted. Azt is írod, hogy a hordabónuszok a végtelenségig nőjenek szintlépéssel, ne fix bónuszt adjanak. Ezzel az a gond, hogy ezek mindig összehasonlíthatóak lesznek, lesz olyan, ami erősebb a többinél. Amíg ezek kisebb bónuszok, amiknek a jelentősége magasabb szinten elvész, nincs akkora gond belőle. Ha azonban egy exponenciálisan növekvő táp, akkor állandó problémázás megy arról, hogy a szomszéd kertje mennyivel zöldebb, ezt már sok játékban láttuk. Menne az állandó nerfelés, balanszolás, ebből sértődések stb.

Alapvetően megtehetnénk azt, hogy egy fórum topikba mindig mindenki leirná a játékkal kapcsolatos ötleteit. Ezeknek jó eséllyel kb. a 99%-a nem lenne megvalósítható ilyen vagy olyan okból. Nekem mindegyikre el kéne magyarázni, melyik miért nem jó ötlet. Ennek az lenne az eredménye, hogy az ötletadók 99%-a megsértődne Szóval ez elég nehéz ügy. Jelenleg is minden ötletet, ami eljut hozzám (elsősorban üszen keresztül, v vu talin, a fórumon nem mindig tudok minden posztot elolvasni!), azt elolvasok, és átgondolok. Mindent megköszönök, és ami tényleg jó, az megvalósulhat. De kérek mindenkit, akinek az ötlete nem valósul meg, ne sértődjön meg, sajnos lehetetlen mindent megcsinálni. Ariel (bocs,hogy megint téged hozlak fel) szerintem zseniális játékos vagy, rengeteg jó ötlettel, ahogy írtam, ezekből sok meg is valósult. De látjátok, amikor valamiből nem lett semmi, akkor a te részedről is jön, hogy itt volt a szerinted jó ötlet, és bezzeg nem csináltátok meg. Pedig csak arról van szó, hogy nem volt rá kapacitás, vagy nem volt elég objektiv, vagy pont az az ötlet éppen nem volt olyan jó, vagy egyszerűen csak a rengeteg ötlet közt elkallódott.

Én továbbra is hiszek benne, hogy a legjobb játékot úgy lehet felépíteni, ha a játékosok is segítenek. Nem véletlenül lehet a játékban kvizkérdéseket és saját kalandokat írni, így szinte minden játékos hozzá tud tenni valamit. De arra még mindig nem látok tökéletes módszert, hogyan lehetne a milliárdnyi javaslatból valami igazságos és korrekt rendszerben kiválogatni azokat, amelyektől a játék tényleg jobb lesz. Lehet, hogy erre a supporthoz hasonló profi rendszert fel kellene építenünk, ahol be lehet adni ötleteket, a játékosoknak pontozni lehet, és minden hónapban kiválasztani az X legjobbat, azokat megvalósítani, az ötletadóknak pedig jutalmat adni? A Vu fórum egyébként valami ilyesmi már most is, jelenleg az alapján dolgozunk, de talán lehetne ezt még jobbá tenni.
Pontszám: 6.36
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
82. hozzászólás - 2017.02.01. 19:40:46 (Válasz Miklós #81 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.01. 19:27:14
Xinx: "Több éve megy a vita a TOP lassításról."
a top lassitás ugyan szükségszerű,de szerintem is túlkomplikált dolog lett. Ha berakjuk a 300-as szintplafont, kivehetjük a játékból.


Ha be kerülne a 300-as plafon akkor sem szabadna kivenni a TOP lassítást. Mindenki tudja, hogy igen nagy táp. Jóval kevesebb TP-vel nyerik a nyersanyagot minden téren. Ha kikerülne, a felérkezők semmilyen téren nem lennének ellenfelek az ottani játékosoknak.

A játékosok felzárkóztatására lehetne egy új fajta inspirátort bevezetni, amely a PP-t növelné. Kicsit más megoldással, mint a CSP-s inspirátor.
A + PP-t minden egyes vadászat után kapná a játékos, így a két inspirátor gyors fejlődést biztosítana azoknak akik, hamar utol akarják érni a TOP karaktereket.
A hozzászólást Bíborhold módosította 2017.02.01. 20:03:08-kor
Pontszám: 8.87
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
83. hozzászólás - 2017.02.01. 22:43:29 (Válasz Miklós #81 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.01. 19:27:14
A csp-ből való építést nem értem, miért lenne jobb, mint a LE. Indítunk pár karit, soha, semmit nem csinálunk velük, csak pár naponta be kell lépni, és elkölteni a felgyűlt CSP-t...
Érdekes, de a LE-ből építő rabszolgák is kb ugyan ezt tudják, azzal a különbséggel, hogy minél régebb óta használom őket, annál hatékonyabbak.
Tudtommal egyes világokon létezik már az átlag építés, gondolom nem véletlenül. Ezt csp-re ugyan úgy be lehet vezetni, mint LE-re.

Azt mondod az építésnek befuccsolt a nagy különbségek miatt. Én erre azt mondom, hogy a csp-ből való építéssel és egy szorzóval ezek a különbségek durván redukálhatók. Erre azt mondod, hogy a csp-ből építés könnyű rabszolgázást jelent, erre azt mondom, hogy a csp-re is be lehet vezetni az átlagépítést, utána felhozod, hogy de az inspirátor befolyásolja a kapott csp mennyiségét, erre azt mondom, hogy erre a beépülő csp figyelembevételénél be lehet vezetni egy osztót, stb.
Pár órányi munkával el lehet jutni olyan érettségi szintre, hogy megvalósítható koncepció valósuljon meg képletekkel, modellekkel.

Ha azt kéred, hogy adjunk le javaslatokat, amik előbbre viszik a játékot, akkor az nekünk sem sokat segít, hogy másfél évvel a leadott javaslat után derül ki, hogy túl bonyolult, ezért nem csináljátok meg. Ez pont olyan nesze semmi, fogd meg jól kritika, amit épp itt nehezményeztél, mert nem tudsz vele mit kezdeni. Ha nem tudom, hogy mi a problémátok a javaslattal, változtatni sem tudok rajta. 3-4 ember, fél napnyi munkával össze tudta volna rakni a gerincét, ezzel szemben másfél év után is csak annyit tudunk, hogy túl bonyolult.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.14
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
84. hozzászólás - 2017.02.02. 08:53:08
.
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2017.02.02. 08:53:31-kor
Pontszám: 8.30
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
85. hozzászólás - 2017.02.02. 09:21:05 (Válasz Miklós #81 hozzászólására.)
Hogy modellezel mindent az lehet, hogy rosszul az meg bizonyított.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.60
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
86. hozzászólás - 2017.02.02. 09:47:04 (Válasz Ariel #83 hozzászólására.)
Bár a háttérből, de érdeklődve figyelem mi lesz ebből, hátha jut végre valahová a dolog.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.15
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
87. hozzászólás - 2017.02.02. 14:02:02
- új tétekek: ultraritka: zafír csatlós csatakő (+1 harcoló csatlós)

Konkrétan hányas szinttől?
Megyek
Pontszám: 8.48
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
88. hozzászólás - 2017.02.02. 14:16:24 (Válasz Megyek #87 hozzászólására.)
60. szintől

"4. Szerencsekerék változások.
Bekerül (60 szinttől mindegyik): ulta-ritka: zafír csatlós csatakő (ld fent), ritka: smaragd szelence, gyakori: 10 kheszon törmelék, 3 diránium. Kikerül: barátság kristálya.
Változik: gyakori és nemgyakori AF pont mennyisége nő, a 3 kiégett őskő helyett 5-öt fog adni a gyakori nyeremény."
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.79
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
89. hozzászólás - 2017.02.02. 14:36:48
Kösz kösz
Megyek
Pontszám: 8.51
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
90. hozzászólás - 2017.02.02. 14:46:19 (Válasz Unr34l #88 hozzászólására.)
10 Kheszon? Akkor már inkább hagyták volna bent a LE-t.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.43
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
91. hozzászólás - 2017.02.02. 14:46:51
Heimdall a következőt nyerte: 24 AF pont, 276 TP
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: 30 Relikviaforgács
Heimdall a következőt nyerte: +1 kivégzés
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: Templomi pálca
Heimdall a következőt nyerte: 2 Relikviakupon
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: A Felemelkedés Gyémántja
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: Végzet medál
Heimdall a következőt nyerte: 24 AF pont, 276 TP

Én próbálkoztam de zafír csatlós csata kő az annyira ritka tétel lehet, hogy véletlen se adta
Pontszám: 8.92
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
92. hozzászólás - 2017.02.02. 14:48:20
Megértelek,előtted az én nevemmel volt tele de a kavicsot csak nem dobta ki nekem se
Megyek
Pontszám: 8.51
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
93. hozzászólás - 2017.02.02. 14:56:37
Nekilátok én is.

Pechpont: 1837

Mondjuk a kavics nem kell.

* A random iróniája hogy annak dobja ki a zafír csatlóskövet, aki fél éve a csatlós aréna gombra se kattintott
A hozzászólást Offsboy módosította 2017.02.02. 14:58:46-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.15
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
94. hozzászólás - 2017.02.02. 15:03:43 (Válasz Offsboy #93 hozzászólására.)
Azért látom meg dolgoztál érte

Cseréljünk valamire
Pontszám: 7.84
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
95. hozzászólás - 2017.02.02. 15:08:07
De komoly vagy... Nekem meg szaros kvíz/sajtoló medál, meg egyéb hülyeségek estek
Megyek
Pontszám: 8.51
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
96. hozzászólás - 2017.02.02. 15:09:28 (Válasz Offsboy #93 hozzászólására.)
Offsboy a következőt nyerte: fétisszilánk, 323 TP
Traktor a következőt nyerte: a Felemelkedés gyémántja
Offsboy a következőt nyerte: Zafír csatlós csatakő
Offsboy a következőt nyerte: 27 AF pont, 324 TP
Offsboy a következőt nyerte: 30 Relikviaforgács
Offsboy a következőt nyerte: Sajtoló medál
Offsboy a következőt nyerte: Sajtoló medál
Offsboy a következőt nyerte: Sajtoló medál
Offsboy a következőt nyerte: Végzet medál
Offsboy a következőt nyerte: 2 Relikviakupon

No erről beszélek, s ez már a top 10% nak az elit része. Amúgy grat... De láthatod, hogy mekkora a gond...
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.02
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
97. hozzászólás - 2017.02.02. 15:23:47 (Válasz Megyek #95 hozzászólására.)
Kb. 70 db piros jött, 3k pechpontból.
Don Firenze, ninccs ebben semmilyen top meg 10%, csak évek óta pangó relikviaforgácsok és sorsjegyek agyatlan használata.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.15
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
98. hozzászólás - 2017.02.02. 16:45:34 (Válasz Offsboy #97 hozzászólására.)
Szerinted a 90 %-nak van a raktárában ennyi sorsjegy, vagy forgács ?

Szerintem nincs.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.02
kedvelt tagLord LajosFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
99. hozzászólás - 2017.02.02. 17:01:15
Nem értem miért vagytok kiakadva
Nekem semmi szükségem arra a kristályra és első jutalomként kijött
Pontszám: 7.69
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
100. hozzászólás - 2017.02.02. 17:26:05 (Válasz Don Firenze #98 hozzászólására.)
Hagyd már élni szerencsétlent.... Nem ő szórta el a maradék 90% forgácsait, meg sorsjegyét.
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője