Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Karakter mozgatás világok között
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
61. hozzászólás - 2013.03.29. 08:09:10 (Válasz Truth80 #58 hozzászólására.)
V5-re meg sehonnan sem lehet menni, csak távozni. De a V3 és 5 spec. szabályai miatt nem hiszem, hogy ezen világokból nagy mozgás lenne, mert ott (gondolom többségében) azok játszanak akik kifejezetten azokkal a szabályokkal akartak játszani. Talán V5-ről V3-ra még átmászik aki beleunt a LE-vigyázásba, de hátránya lehet abból, hogy V5-ön nincs VF. V3-ról viszont miért menne bárki V2-re vagy V1-re?
Inkább a V2->V1 mozgás lehetséges/valószínű.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
62. hozzászólás - 2013.03.29. 08:11:47 (Válasz Quellon #57 hozzászólására.)
Minek erőlteted.
1. Akik társaságban szeretnek játszani azok előbb-utóbb összetömörülnek 3, később 2, végül 1 szövibe és utána egyenként átlépnek ők is.
2. Kavics nélkül gondolod? Mert kavicsosan sok szövetség kompletten átmenne? Vagy fizetik a tehetősebbek a többiek átvitelét?
3. A Szövetség komplett (fórum, épületek, stb.) átvitele érzésre nem 200 kavics "értékű" lenne az egyéni átvitelhez képest... :-X

Inkább Világegyesítés.
Pontszám: 7.21
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
63. hozzászólás - 2013.03.29. 08:30:19 (Válasz McMad #62 hozzászólására.)
Amíg el nem dőlt, hogy egyesítés nem lesz, csak mozgás, addig én is az egyesítés mellett voltam.
Nekem nem fontos a szövihordozás, V1-en csücsülök, ha lehetne menni fiatalabb világra, akkor sem mennék, így meg főleg nincs min izgulnom. Csak mivel eszembe jutott leírtam, hátha lenne rá igény csak későn derülne ki, de ha nem kell, én nem erőltetem, csak eddig nem monda senki, hogy nem kell
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.24
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
64. hozzászólás - 2013.03.29. 08:35:16
Szerintem meg ez is legyen szerencsekerék szerű, pörgess meg egy "világ" kereket, aztán ahol megáll, oda mész...

vagy

ne is tudjál semmiről, hanem amikor belépsz akkor kapsz egy üzenetet, hogy a kozmikus vákuum átszippantott pl. a kettes világra, vagy az ötösre..

Izgalmas és egyben vidám perceket lehetne szerezni mindenkinek, főleg az ÜSZ-nek
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 9.48
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
65. hozzászólás - 2013.03.29. 09:02:16 (Válasz Syabo #64 hozzászólására.)
Már az ötlet is kedélyborzoló
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
66. hozzászólás - 2013.03.29. 09:12:08 (Válasz Quellon #65 hozzászólására.)
Mit vártál tőlem?
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.19
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
67. hozzászólás - 2013.03.29. 14:24:16
Látom van még mindig, aki szeretne világösszevonást. Szeretném, ha leírnátok, hogy miért lenne jó az, ha minden toplistán, viadalon stb. kétszerannyi emberrel kéne versenyeznetek, felakkora esélyetek lenne mindenféle sikerélményre. És ha van olyan, aki úgy érzi, hogy teszem azt 3 dologban volt eddig első, nem szeretne most hirtelen 10. helyre visszaszorulni egy világösszevonás miatt, az is nyugodtan írja ezt le...
A célponthiányt egy középmezőnyben levő karakternél pedig érvként hagyjuk, célponthiánya kizárólag az élmezőnynek van (most itt ne térjünk ki a pókokra akiknek esetleg az a gondja, hogy nem találnak elég óvatlan karit, akit le lehet rabolni).
Manapság minden játékban inkább az a koncepció, hogy gyakran sok új világ, hogy mindenkinek lehessen sikerélménye, és csak akkor vonják össze őket, ha a világok kihalnak, V1-V2-n ilyen nincs...
Én sokkal jobban szeretem a rámerőltetett dolgoknál, amikor szabadon dönthetek.
Eyébként a világok közti bajnoki ötlete már igy is felmerült, de azért ennek az implementálása nem triviális.

A csak fiatalabb világról lehet öregebbre mozogni témáról pedig, a nyitó topicom pontosan erről szólt, hogy ezt meg lehet-e engedni oda-vissza.

Szóval még egyszer:
1.) Világösszevonás most biztosan nem lesz (a későbbi jövőben persze bármi elképzelhető).
2.) A karakter transzfert kedden be fogjuk élesíteni, a kérdés csak annyi volt, hogy lehessen-e visszavelé is mozogni (kivéve V5-re) de úgy tűnik ez a kérdés eldőlt, lehet majd mozogni.

A legális multizás témára később majd visszatérünk, a fenti linkben megadott cikkben mindent megtaláltok ezzel kapcsolatban, a fent vázolt ötleteiket pedig felírom átgondolásra és esetleges későbbi megvalósításra, köszönöm szépen a javaslatokat!
A hozzászólást Miklós módosította 2013.03.29. 14:30:25-kor
Pontszám: 5.88
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
68. hozzászólás - 2013.03.29. 15:16:44 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Hmmm...
CSAK a magam nevében beszélek.
Kivel is versenyzem toplistákon, Eventeken?
MINIMÁLIS a verseny. Eddig ahol eldöntöttem, hogy felkerülök ott fel is kerültem.
A legutóbbi Xenón merő kalandvágyból a legtöbb csata és állatájuló toplistára is feltornáztam magam HOLOTT a kettő elméletileg öléggé egymást kizáró. Lenne, ha lenne annyi versenyezni IS vágyó.
Bajnoki?
Évek óta (megkockáztatom, hogy a rajt óta, habár sajnos bő 1 évvel később csatlakoztam) a Bajnoki kategóriák 1, MAXIMUM 2 bajnokesélyessel indulnak (a medálbünti rendszer bevezetés ezen nem változtatott jellemzően). Ez teljesen természetes okból van így - bajnoki optimalizáció. Az esélyesek arra is figyelnek, hogy mikor lépnek kategóriát. A FŐ probléma azonban NEM az, hogy alig billegtethető a kategóriesélyes, hanem a szétnyúlás, mert minimál létszámosak egyre inkább a kategóriák. Én mindkét végét "élvezem" a bajnokinak. Néha nyerek és gyakrabban vesztek. Azonban nem mindegy, hogy hogyan. Még nyerés esetén is zavar (ENGEM) ha minimális meccsel érek oda, ahova. Hát akkor mit mondjanak azok, akik évek óta 1, max 2 kört játszanak le. Lassan már csak a LE-ért, küldiért neveznek sokan. Erőteljesen fokozná a játékélményt egy sokfordulós bajnoki, de azt nehéz megvalósítani 1-10 fős kategóriákkal.
Mindegy.
A lényeg az, hogy én biza bevállalnám a világegyesülés miatti "nehéz" életet. :-X
Kieg.:
Amiben reménykedem: Az általad nem kizárt távoli világegyesítés NE várja meg azt a pillanatot, amikor már a kategóriaesélyesek sem erőltetik a sima élményt és.... Bele lehet unni a versenymentes életbe.
A hozzászólást McMad módosította 2013.03.29. 15:29:01-kor
Pontszám: 7.21
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
69. hozzászólás - 2013.03.29. 15:30:48 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.03.29. 14:24:16
Látom van még mindig, aki szeretne világösszevonást. Szeretném, ha leírnátok, hogy miért lenne jó az, ha minden toplistán, viadalon stb. kétszerannyi emberrel kéne versenyeznetek, felakkora esélyetek lenne mindenféle sikerélményre.


Természetesen van aki ellene, van aki mellette, nekem speciel erősebb az összevonás iránti igényem, sőt... azért mert nekem valószínűleg élvezetesebb játékot adna, több interakciót, több ismerőst (több ismerősöm csak V1-en játszik, korábban persze több világon is, ahogy én is), kicsit pörgősebb játékot, mert ez (V2) kezd egyhangúvá válni/csökkentem a játékidőt/abbahagyós hangulatom kezd lenni. (Persze egy kizárólag vadászó, építő stb. karaktert a pörgősség pont nem érdekel, vagy inkább ellene van, de én azt a stílust nem tudom megérteni.)

Plusz, összevonásnál szövivel együtt kell menni.

A kérdésed amúgy kicsit sarkított és egyoldalú szvsz.
Pontszám: 7.31
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
70. hozzászólás - 2013.03.29. 15:57:08 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Lol, most belegondolva. Valaki átjön V3-ra szépen összegyűjt 150-200M LÉ-t aztán visszamegy...mekkora.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.96
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
71. hozzászólás - 2013.03.29. 16:06:03
Még valami...
Tételezzük fel, hogy X játékos játszik RENDSZERESEN VÚ-t.
Mikor nagyobb a játékélmény, interakció, közösségi élet, stb.?
Ha 1-2, vagy ha 4-5 világon játszik 1-2 karakterrel ez a játékosmennyiség?
Most hagyjuk azokat, akik 4-5 karival tolják, mert az több mint ritka és nem is nevezném se optimálisnak, se kifizetődőnek (egyéni és szövi szempontból sem).
A teljes értékű játék időigénye magas. Evvan. :S
A több világ optimális HA nem olyan mértékű a mezőnyszétnyúlás, mint a VÚ-ban.
Kissé össze is vagyok zavarodva...
Hol gyorsítani szeretnék a játékot, hol fékezni.
Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya. A Behó oldaláról nézve is.
No de ez nem ennek a topicnak a témája... :-X
Kieg.: Kemény téma... És hosszú is... :-D :-S :-X
A hozzászólást McMad módosította 2013.03.29. 16:09:35-kor
Pontszám: 7.21
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
72. hozzászólás - 2013.03.29. 16:06:37 (Válasz Viszok009 #70 hozzászólására.)
Csak győzze kaviccsal... :S :-X
Kieg.: + Miklós szerint nincs jelentős különbség karierőben a szinteken pedig ugye 1. szinttől megtehető ez V3-on...
Tényleg annyit számítana? Pláne ennyi kavicsért? Hááát... :-X
A hozzászólást McMad módosította 2013.03.29. 16:12:42-kor
Pontszám: 7.21
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
73. hozzászólás - 2013.03.29. 16:26:50 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
szerintem nem olvasod a fórumot Miklós: a nagy többség összevonást szeretne,majdnem hogy csak Te vagy aki az átjárást szeretné,a kérdés az hogy miért kérdezed a véleményeket ha Neked kész elképzelésed és úgyis az lesz akárki akármit mond............

itt most a tehetősebbek átfognak jönni a V1re és pár hónap múlva (max 1-2) át kell rakni a többieket is az érdektelenségre hivatkozva

Idézet: Miklós - 2013.03.29. 14:24:16
Látom van még mindig, aki szeretne világösszevonást. Szeretném, ha leírnátok, hogy miért lenne jó az, ha minden toplistán, viadalon stb. kétszerannyi emberrel kéne versenyeznetek, felakkora esélyetek lenne mindenféle sikerélményre. És ha van olyan, aki úgy érzi, hogy teszem azt 3 dologban volt eddig első, nem szeretne most hirtelen 10. helyre visszaszorulni egy világösszevonás miatt, az is nyugodtan írja ezt le...
A célponthiányt egy középmezőnyben levő karakternél pedig érvként hagyjuk, célponthiánya kizárólag az élmezőnynek van (most itt ne térjünk ki a pókokra akiknek esetleg az a gondja, hogy nem találnak elég óvatlan karit, akit le lehet rabolni).


nem hiszem hogy havi 2 viadal miatt lenne valakinek is kétsége,vagy hogy a toplistán valaki megelőzi? viszont sokkal jobb lenne ha a portyalistába dupla annyian lennének még úgyis hogy duplaannyian támadhatnak
A hozzászólást Csagary módosította 2013.03.29. 17:41:16-kor
Pontszám: 7.45
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
74. hozzászólás - 2013.03.29. 17:42:17 (Válasz Csagary #73 hozzászólására.)
Neked a többség az a 10-20 ember aki ideírt? Vagy ez az összes játékos ezen a két világon? Elég bátor kijelentés volt azért ez a részedről.

Az én véleményem e témában nem mérvadó, de én pl. annak örülnék, ha nem lenne összevonás, mert akkor a v2-őn talán kevesebben lennének, és egy két aukciós relikért át lehetne ugrani, ha ott olcsóbban lehetne megvenni. Persze csak ha oda vissza nyitva a kapu. A sűrű befizetési akciók mellett néhány éve nem ment a kavicsom 3000 alá, úgyhogy simán belefér
Pontszám: 6.15
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
75. hozzászólás - 2013.03.29. 17:52:49 (Válasz Rodriguez #74 hozzászólására.)
mindig vannak nyerészkedni akarók,mint Te,de én a játszani akarókra gondoltam
Pontszám: 6.18
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
76. hozzászólás - 2013.03.29. 18:17:48
Elég viccesnek érzem, hogy olyan karakterek ötletelnek itt az átjárásról, összevonásról, akik egy szem karakterrel csücsülnek v1-en, és köszönik szépen, jól vannak, várják a frisshúst akit le lehet rabolni. v2-ről szinte nem is szólat meg senki, Coronita üdvözölte az ötletet, Redy pedig kifejtette, hogy v2 ritkább top-szintjei miatt azonos szinten brutális előnybe lehet kerülni v1-hez képest a dupla tp miatt.

A középmezőny köszönjük szépen megvan, elvan, jól érzi magát, és egyik világon sem kér kétszer annyi pókot a nyakába csak mert néhányan keveslik a zsíros zsákmányt.
Én pl. mind a négy világon játszom. Hülye vagyok? Lehet (egyesek szerint biztos, de nem a négy világ miatt ). Nem vagyok éljátékos sehol, de élvezem az eltérő környezet, játéktaktikák, alap világszabályok adta változatosságot, és köszönöm szépen, nem kérek belőle, hogy valaki egy tollvonással eldöntse, választhatok a v1-v2es karakterem közt, de a másikba fektetett 4 év munkát, őskövet, időt dobjam ki az ablakon, mert mostantól csak egy világ van, nem kettő, mert néhány hangosan unatkozó játékos szerint felesleges annyi világ
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.71
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
77. hozzászólás - 2013.03.29. 18:46:47 (Válasz Lanmandragoran #76 hozzászólására.)
Erre javasoltam azt, hogy a választott karakter kapja meg a beáldozott karakter elköltött köveinek egy bizonyos százalékát.

Miklós indoklása is helyt álló, hogy a toplisták kibővülnek, kicsit betorzulnak a bajnokik (ez spec engem negatívan érint, de az legyen az én gondom). A fő probléma ezeken túl az AH. Sokkal nehezebb lenne megszerezni tárgyakat.
A legmagasabb szinteken elvesztett karakterek bezavarhatnak az eddigi epikus verésbe is. Talán pár szövetség bajba kerülhet a top epikverői nélkül. Talán hónapokig visszahívásra kényszerülnek... sőt. Talán.. talán..

Ha szövetségeket nem lehet átvinni akkor engem az összevonás már nem is érdekel.

Világok közötti portya ennyi talán után lehet, hogy jobban megállja a helyét. Ezt lehet bővíteni idővel, világok közötti ranglistával, bajnokival, állat bajnokival (Lan behúzza a godzilllájával:D), közös eventtel.
Pontszám: 8.40
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
78. hozzászólás - 2013.03.29. 18:51:46
Ha összevonás lenne, akkor a v2-őn nem talán kevesebben lennének, hanem nem lenne v2, így nem lehetne átugrálni... legalábbis én így értelmeztem.

A v1 és v2 karakterek között meg nem kell választani, a legális multizásról is olvastam ebben a topikban, lehetne olyat, ha egy összevonás miatt alakulna ki... legalábbis én ezt meg így értelmeztem.

És nem felesleges a sok világ, csak nem "belakott", szvsz összevonható. Összevonásról én csupán a v1 és v2 esetében írtam, asszem mindenki csak ebben gondolkodik összevonás alatt.
Pontszám: 7.31
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
79. hozzászólás - 2013.03.29. 18:54:27 (Válasz Fecsu123 #77 hozzászólására.)
Összevonásnál gondolom összerakják a két világot szövetségestül, így van értelme, vagy ez is vitatéma lenne?

Az AH tételeket meg akár duplázni is lehetne az összevont világban, így ez sem szülne jelentős érdeksérelmet...
Pontszám: 7.31
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
80. hozzászólás - 2013.03.29. 20:46:24 (Válasz Lanmandragoran #76 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2013.03.29. 18:17:48
...Én pl. mind a négy világon játszom. Hülye vagyok?...

Nem vagy hülye.
Csak időmilliomos és ez azért nem annyira jellemző... :-P
A többi felvetésedre már válaszoltak mások + ölég figyelemre méltó ötletekkel álltak elő... :-x
Kieg.: Akárhogy lesz, azt én pl. meg fogom "enni". Az íze meg az én egyéni szocproblémám(?).
A hozzászólást McMad módosította 2013.03.29. 20:47:01-kor
Pontszám: 7.21
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője