Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Karakter mozgatás világok között
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Karakter mozgatás világok között
1. hozzászólás - 2013.03.27. 14:14:34
Kérésetekre elkészült a leprogramozása annak az új lehetőségnek, hogy karaktert lehessen világok között mozgatni.
Erre elsősorban azért volt szükség, mert bizonyos világokon, bizonyos szinteken kevesebb az aktív játékos, mint máshol.
A kódot úgy készítettük el, hogy csak az újabb világokról lehet a régebbiekről mozogni (tehát V5-ről bárhová, V3-ról V1,V2-re, V2-ről V1-re). De még nem élesítettük be!
A fő dilemmát az okozza, hogy V2-n és V3-on is van már magasabb szintű karakter, mint V1-en. Két kérdésünk, ami főleg a top karakterekhez szól, a következő:
1.) Gondot jelent-e számotokra a top játékosok esetleges, ilyen módon történő "összevonása"? Ez megtörheti 1-1 játékos egyeduralmát, viszont a játék izgalmasabb lesz, újabb ellenfelek, újabb kihívás.
2.) Megengedhető-e az, hogy ne csak felfelé, hanem lefelé is lehessen mozogni (V5-re nyilván nem, de a többi világra igen, hiszen a karakterek szintje hasonló. Egyetlen probléma talán, hogy a V3-on nem lehet annyira pókoskodni, de aki elég erős a szintjéhez képest és van bőven célpontja úgysem fog átmenni, ez inkább a célponthiánnyal küzdő, inaktiv karikkal körülvett játékosokra vonatkozik).
Megjegyzem, hogy a "hobbi-transzferek" elkerülése végett a művelet ára elég borsos, 200 őskő lett.
Pontszám: 7.57
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
2. hozzászólás - 2013.03.27. 14:26:05 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.03.27. 14:14:34
2.) Megengedhető-e az, hogy ne csak felfelé, hanem lefelé is lehessen mozogni (V5-re nyilván nem, de a többi világra igen, hiszen a karakterek szintje hasonló. Egyetlen probléma talán, hogy a V3-on nem lehet annyira pókoskodni, de aki elég erős a szintjéhez képest és van bőven célpontja úgysem fog átmenni, ez inkább a célponthiánnyal küzdő, inaktiv karikkal körülvett játékosokra vonatkozik).

És ha mindenki V3-ra menne a pókok kivételével, majd emiatt ők is odakényszerülnének az mennyire lenne probléma nekik? Én nem vagyok pók és azt sem tudom, hogy V3-on milyen az élet portyázás szempontjából. Mármint azt tudom, hogy a vesztes nem veszít kb semmit, de a nyertes kap?

Más: egész szövik egyben áttelepülhetnek csoportosan, ha mind kifizetik az árát és a szöviért is mondjuk x őskőt amit a világváltó karik összedobnak?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
3. hozzászólás - 2013.03.27. 14:46:20 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.03.27. 14:14:34
Kérésetekre elkészült a leprogramozása annak az új lehetőségnek, hogy karaktert lehessen világok között mozgatni.
Erre elsősorban azért volt szükség, mert bizonyos világokon, bizonyos szinteken kevesebb az aktív játékos, mint máshol.
A kódot úgy készítettük el, hogy csak az újabb világokról lehet a régebbiekről mozogni (tehát V5-ről bárhová, V3-ról V1,V2-re, V2-ről V1-re). De még nem élesítettük be!
A fő dilemmát az okozza, hogy V2-n és V3-on is van már magasabb szintű karakter, mint V1-en. Két kérdésünk, ami főleg a top karakterekhez szól, a következő:
1.) Gondot jelent-e számotokra a top játékosok esetleges, ilyen módon történő "összevonása"? Ez megtörheti 1-1 játékos egyeduralmát, viszont a játék izgalmasabb lesz, újabb ellenfelek, újabb kihívás.

Én a magam nevében beszélek, de én nem látok ebben problémát. Ugyanakkor azoknál lehet gond, akiket egyébként napi X ember püföli, ha ezután 50%-kal többen püfölnék. Azokat, akik a szintjükön top karakterek, vagy a legerősebbek közé tartoznak ez nem befolyásolja, azaz a ragadozóknak jönnek új prédák, a prédáknak meg új ragadozókra kell figyelni.

2.) Megengedhető-e az, hogy ne csak felfelé, hanem lefelé is lehessen mozogni (V5-re nyilván nem, de a többi világra igen, hiszen a karakterek szintje hasonló. Egyetlen probléma talán, hogy a V3-on nem lehet annyira pókoskodni, de aki elég erős a szintjéhez képest és van bőven célpontja úgysem fog átmenni, ez inkább a célponthiánnyal küzdő, inaktiv karikkal körülvett játékosokra vonatkozik).
Megjegyzem, hogy a "hobbi-transzferek" elkerülése végett a művelet ára elég borsos, 200 őskő lett.


Ha valaki bevállalja, akkor szerintem mehet, ahova akar, bár ugye itt a világok eltérő szabályrendszerei miatti pozitív vagy negatív hatásokat nem látom teljesen. Aki az adott világon a környéken nagyragadozó és egy eltérő világról kap a nyakába egy nála jóval erősebbet, nem biztos, hogy pozitív érzéseket fog táplálni iránta. Ami alapban szerintem bekapcsolható a V1 - V2 csere, mert ezeken teljesen azonosak a feltételek.
Pontszám: 7.74
kedvencJuvesFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
4. hozzászólás - 2013.03.27. 15:22:29
És akinek van mindegyik világon karaktere,mégis átmenne másikra,akkor törölnie kellene az egyiket? Ha közel azonos a szintje,üthetik ugyanazt a célpontot?

Jobban örülnék annak,ha nem a karaktereket lehetne mozgatni,hanem összevonnák a V1 és V2-es világot. Az sokkal izgalmasabb lenne. Később lehetne újabb V2-es világ.
V1-V2: Juves
Pontszám: 8.80
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
5. hozzászólás - 2013.03.27. 15:25:23
Nem semmi...
Végre valami izgis! Igazából az a sejtésem hogy ez egy teszt szerü dolog lesz. Az esetleges népvándorlás után megállapítják melyik szerverre mennek a legtöbben, aztán összevonják a 3 szervert az adott világ szabályai szerint. Sokkal kevesebb az atív játékos mint 1-2 éve, kevesen vagyunk 3 szerverre. Ez egy jó megoldás és nagyszerü kihívás lehetne!
Egészen okos dolog, ha ez megtörténik csak az aktív szövetségeket és karaktereket vonnám össze. Esetleg még az inaktív karakterek 10%-át a küldizöknek.
Csak azoknak lenne nagy szívás akiknek mindhárom világon van aktív karaktere.
Pontszám: 5.98
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
6. hozzászólás - 2013.03.27. 15:43:04 (Válasz Juves #4 hozzászólására.)
Ha mindkét világon van karaktered, akkor max. annyit tehetsz, hogy a korábbi karit, amivel már nem akarsz játszani, átadod egy másik játékosnak. De két karaktered nem lehet egy világon.
Egyébként a világösszevonás + új világ indítás jó ötlet, csak ez kiszúrás lenne azokkal, akik mindkét világon játszanak.

Nagyon sok statisztikát néztünk egyébként, úgy néz ki, hogy alapvetően nincs probléma, mivel a V1-V2-V3 aránylag fej fej mellett vannak. Egyedül a V5, ami kivétel, ott a top jóval lejjebb van, ezért ha onnan megy át valaki V1-V3-ra, akkor ugye egy top szintlépés lassított karakter megy a nem lassítottak közé. Neki viszont nincs VF-e.
Pontszám: 8.42
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
7. hozzászólás - 2013.03.27. 18:00:31
szerintem se kell túl bonyolítani a dolgot,a V1 és V2 pár hét eltéréssel indult azonos szabályokkal,egyszerűen csak össze kell vonni a 2t,a többi világ más szabályokkal működik,minek piszkálni

Craslorg: akit eddig sokan támadták azt most is csak 3 óránként 5ször lehet támadni akármennyien szeretnék,az meg hogy a kiskirályokat elkapja valaki,nem biztos hogy gond,kell már 1 kis változatosság fönn is,biztos unalmas hogy senki nem támad benneteket(egymást se) csak 15-20 szintre lefelé királykodtok
Pontszám: 5.77
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
8. hozzászólás - 2013.03.27. 18:54:34
Az oda-vissza költözésben én azért látok visszaélési lehetőségeket. Szerintem a 200 őskő mellé oda kéne tenni azt is, hogy fél évente egyszer lehet csak költözni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
9. hozzászólás - 2013.03.27. 19:02:04 (Válasz Csagary #7 hozzászólására.)
Nem lehet összevonni a két világot, mert van, akinek mindkettőn van karaktere.

Mint jeleztem, engem baromira nem zavar, ha jönnek át bármelyik világról új ellenfelek és igen, azokat támadom, akiken a küldiket minél kevesebb PP-ből megoldom. Ezek pedig a környezetemben az alsóbb szinteken vannak, mert ott nincs kábításra mínuszt adó vari és nem elérhetőek a kábítás-ellenállásos cuccok. Kritikusnál fölfelé is támadok, olyat meg nem ütök, akinél necces mind a küldi, mind a győzelem. Emellett van, aki engem is rendszeresen kamráz és van, aki hébe-hóba bepróbálkozik és még néha össze is jön neki. Olyankor nem is szokott rosszul járni. Arról meg nem tehetek, hogy olyan nem üt, aki lepattanna, nyilván mindenki olyanokat üt, akit simán legyőz és küldizik rajta.
Pontszám: 7.74
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
10. hozzászólás - 2013.03.27. 19:18:30
Akinek két karija van (v1-en és 2-őn is) megtarthatná mindkettőt. Egy szövibe nem mehetnek, egymást nem támadhatják és visszaélés megoldva. Én is a radikális megoldások híve vagyok, vonjuk össze v1-2-őt. Egy nagy belső szavazást esetleg megérne (csak a v1-2-őn jelenik meg).
V3 szerintem problémás. Aki nem bírja az izgalmakat átmozogna oda, a többieknek meg maradék pvp részt is kiírtanánk a VU-ból (reálisan persze ez nem valószínű, de a lehetőséget megadnánk és ez hiba).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.76
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
11. hozzászólás - 2013.03.27. 19:30:41
Üdv

Ezt az összevonást folyamatosan visszásan fogadom. A nem tetszésem fő oka az az, hogy a non prémesek (és a minimum kövesek) kényszer helyzetbe kerülhetnek. Nem lehet kikalkulálni akármekkora statisztika májer is valaki, hogy mekkora lesz egyes szinteken az elvándorlás és mennyire kerül valaki kényszeredett helyzetbe. A kényszeredett helyzet két irányt vehet egy a muszáj költés, kettő pedig a beleunás és törlés.

Ha fer feltételeket akartok megvalósítani, akkor V1 és V2 összevonását ingyenessé kell tenni. A régóta nem használt karakterek (+1-2 év) 50% át szelektáljátok, majd aki átlépi ezt a határt az automatikusan mindig törlődik.

Akinek két karaktere van annak meg kell adni a lehetőséget arra, hogy válasszon melyiket viszi tovább az összesített világon a másik karaktert pedig viheti V3-ra vagy!! ,ha törli akkor megkapja az addig felhasznált őskövek bizonyos százalékát a meghagyott karakterének. (befizetések gondolom mentve vannak mindenkinél)

A többi világ vándorlása szerintem szintén ferebb ingyenesen,de V1 és V2 alapból megérett az olvasztásra. Új világ indítását pedig én is támogatom (ott megtaláltok engem is majd az biztos).

V1 és V2 pedig ne csak karakterek átviteléről szóljon, hanem tényleg olvasztásról szövetségestől együtt. Ahol eléri a 10 aktív tagot egy szövetség az mehet.


Üdv: F.
Pontszám: 8.93
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
12. hozzászólás - 2013.03.27. 19:32:41
ha egymást nem támadja a saját karijaival valaki akkor miért nem lehet több karija?szerintem most is van ,nem is egy...elég csak a folyamatos SK-s csapatot megnézni
az meg hogy megint üzlet lenne ebből az átmenetelből (200 őskő) ez azzal jár hogy csak a bivalyerős karakterek mennének át V2ből V1be és maradna 1 farm szerver ahol pár félszeműből király lenne a vakok között és pár hét/hónap után bepirosodna az egész szerver
Pontszám: 5.77
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
13. hozzászólás - 2013.03.27. 20:27:40
Rettegj Maffia!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.96
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
14. hozzászólás - 2013.03.27. 20:51:50
Az összeolvasztást én támogatom.
Tény hogy csöken a játékosszám de igy ez a probléma megoldódna.
jobb 1 aktiv világ mint 2 haldokló
Van akinek tecene van akinek nem, de 1-2 hónap és már senki se emlékezne az öszeolvasztásra és minden menne tovább
De ha már ez az ötlet megvalósulna egyutal lehetne törölni V1-röl az inaktiv karikat pl: aki már legalább fél éve nem játszik az mehetne, de elöte persze kaphatnának 1 figyelmeztetö levelet hogy játszanak vagy különben .... és talán még a portyalistán is lehetne aktiv karaktereket találni, mert most igy a portyalistás portyáknak értelme nincs ....
Pontszám: 6.41
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
15. hozzászólás - 2013.03.27. 21:12:25 (Válasz Craslorg #9 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.03.27. 19:02:04
nyilván mindenki olyanokat üt, akit simán legyőz és küldizik rajta.


Én szeretek ki-ki csatákat is vívni. Halálra unnám magamat, ha csak a tuti nyerő portyákat vállalnám be.
Pontszám: 8.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
16. hozzászólás - 2013.03.27. 21:17:46 (Válasz Bpetya75 #15 hozzászólására.)
Arra tökéletesek a bajnokik havonta kétszer
Pontszám: 7.74
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
17. hozzászólás - 2013.03.27. 22:21:58
Köszönjük szépen! Nagyon vártuk már V2-n! Mikor élesítitek be?

És mi lesz az éppen futó térképes eventtel, ha vált a karakter?
Pontszám: 9.12
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
18. hozzászólás - 2013.03.27. 22:38:05
Nekem egy kérdésem van. Ha mindenki elmegy más szerverre V3-ról, és kihal a szerver, akkor aki nem akar más szabályokkal játszani abba fogja hagyni. Kalkulált veszteség?
Pontszám: 6.37
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
19. hozzászólás - 2013.03.27. 22:41:34 (Válasz Csagary #12 hozzászólására.)
Idézet: Csagary - 2013.03.27. 19:32:41
ha egymást nem támadja a saját karijaival valaki akkor miért nem lehet több karija?szerintem most is van ,nem is egy...elég csak a folyamatos SK-s csapatot megnézni


Sztem meg is válaszoltad a kérdésedet.
Pontszám: 7.06
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakter mozgatás világok között
20. hozzászólás - 2013.03.28. 00:15:37
Nekem van V1-en és V2-n is karakterem, és szeretnék velük játszani. HA a V2 aktív része átvonul, akkor buknám az ottani karakteremet.
Szerintem egyetlen értelmes megoldás a két világ egybeolvasztása annak programban szereplő letiltásával, hogy azonos számlán levő karakterek egymást támadják.
V3 nekem nem opció, viszont az a lehetőség, hogy odavonul mindenki a többi világról, aki nem szereti, ha megtámadják kicsinálhatja a másik 2 világot.

A több karakteres dolgot meg rég át kellene gondolni, alacsonyabb szintű ismerőseim naponta többször járnak rá valaki másnak feltehetőleg napi rendszerességgel feltöltött farm karakterekre. Az LE differencia élbolyban meg látni azokat, akik üstökösként törnek fel több farmkarakter segítségével.
Szerintem ez az igazi romboló multizás, és nem az, hogy egy nagy szöviben valaki visz egy építőt, vagy hogy valaki két főkarakterrel játszik függetlenül, mert az egyik rámaradt a haverjáról, vagy esetleg átkerült a másik világról.
Pontszám: 9.31
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!