Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A tudás fája
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
21. hozzászólás - 2012.11.19. 20:30:59 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Köszike
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
22. hozzászólás - 2012.11.19. 20:31:09 (Válasz Birka #7 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.11.19. 17:28:54
A manakonsit én értem, mivel drasztikusan alacsonyabb szintre lehet "leadni" építést, ahol a szintből adódó max mana szorzó jelentősen máshogy számolódik. A nyers lé az valami, de a manakons egy léért fejlesztett mágia és egy szintből adódó szorzó eredménye. A mágia tuningolása másik topikban elindult már, ott lobbizhatunk...


Megegyszer leirnam, mert nem erzem, hogy cafoltad volna: szerencse fejlesztes süti, magia fejlesztes nem süti. Ezt minden ovis tudja álmából felkelve. Továbbá szintet lépni sem süti. Mégis a szerencsefejlesztést támogatjuk, a mágiafejlesztést meg nem egy új fejlesztés során. Én ebben nem találok logikát.
Ha így túl sok LE menne le a kis szöviknek, akkor meg kell emelni a tégla árát és a probléma megoldódik.

Félreértés ne essék, nekem van a legmagasabb építésem a játékban (úgy sejtem), szóval nem okoz gondot LE-ből építeni, csak épp nem tartom logikusnak.
Pontszám: 7.05
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
23. hozzászólás - 2012.11.19. 20:31:23 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Na ne már itt is elnyomnak!

Most elszólta magát! Mindenki hallathatja le"parasztozott" ez egy erőszak-rendszer! Elnyomnak, segítség, elnyomnak!

mod.: hát ezt nem bírtam kihagyni, a jó öreg Gyalog Galopp by Monty Python jutott az eszembe
bocs a topic off-ért!
A hozzászólást Yasmina módosította 2012.11.19. 20:38:02-kor
Pontszám: 7.81
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
24. hozzászólás - 2012.11.19. 20:34:01 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó, csak egy idő után elfogynak a kis szövik is, mert nekik is minden fel lesz építve, új szövik meg nem igen vannak(legalábbis értelmesek)
Pontszám: 5.59
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
25. hozzászólás - 2012.11.19. 20:34:02 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
@Biri, Te tényleg király vagy

Na akkor én meg tényleg egy büdös paraszt lennél?!
Pontszám: 7.94
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
26. hozzászólás - 2012.11.19. 20:37:50 (Válasz Yasmina #25 hozzászólására.)
Yas te se tanultál meg olvasni?

Próbálom "paraszt" szavakkal leírni,


Ki tud "Paraszt" szavakkal fogalmazni? Hát a KŐparaszt...
Pontszám: 6.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
27. hozzászólás - 2012.11.19. 20:39:12 (Válasz Kocos #22 hozzászólására.)
Kóc, azaz a mágiát tuningolni kellene, és NEM a manakonsot. Totálisan egyet értek veled, de nyitott ajtókat döngetsz, ott a másik topick!
Pontszám: 5.88
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
28. hozzászólás - 2012.11.19. 20:40:28 (Válasz Birka #26 hozzászólására.)
Biri: az olvasással mindig is gondjaim voltak, ezért is lettem mérnök, ott szinte csak számolni kell, az meg még megy
Pontszám: 7.94
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
29. hozzászólás - 2012.11.19. 20:55:13 (Válasz Yasmina #17 hozzászólására.)
Azota mar tul vagy egy operacion is...lOl... (noi mivoltot jelzo szimbolum-lanyok behalozasa)

Maffia@ en sem ertem, de kit erdekel, lehet valamit epiteni a dicsosegpiramisa helyett Le-bol, kiegettbol, es remelem LGY-bol is.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.38
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
30. hozzászólás - 2012.11.19. 21:21:58
Húha, szóval túl komplikált lett? Ettől tartottam. Nekifutok majd még egyszer, és megpróbálom érthetőbben leírni. Ha úgy sem megy, akkor egyszerűsíteni kell

Amit Kocos írt, hogy egyszerűen a kereslet-kínálat határozza meg az arányt, jó ötlet, és egyszerűbbé teszi a dolgot, nekem jó így is.

Természetesen ez normál építés, az építés ugyanúgy felszorzódik, növeli a kút méretét, a kereskedelmet stb. Egyszerűen a tégla egy 1-es szintű épület amit újra meg újra meg lehet építeni.

Persze nem jó, ha a manakonstrukció teljesen haszontalanná válik. Átgondolom még, talán meg lehet engedni a manakonstrukciót, csak akkor valami masszívabb osztóval építse a téglát.
Pontszám: 7.62
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
31. hozzászólás - 2012.11.19. 21:43:44
Érdekesnek tűnik bár nehezen érthető.

Annyit azért kihámoztam, hogy a mamut szöviknek ez szuper a kicsiknek szintén. Viszont az erős középszöviknek semleges az egész. Bár a megoldás nem is nekik készült az is tény.

Csak ugyebár minden értékes épületünk fel van húzva kivéve kémgömb és még egy két időhúzónk na meg persze a piramis ami nekünk betart fél egy évig is. A gond pedig az, hogy ezzel kell majd vacakolnunk míg elérünk egy értelmes épülethez. A max egy millás táp pedig pár órás kút regenerálás ami hát fanyarú ízű. Nem igazán csábít majd arra, hogy beváltogassunk bármilyen téglát egy milla léért és nem igazán látom hány kisszövi lesz ehhez opcionálisan.
Súlyos előfeltétel az 50 es piramis.

Igaz a mamutok is végigjárták az utat míg megkapták az tudás fáját. Na mindegy kicsit többet reméltem. :s Azért élvezze akinek része lesz benne.

Mód: helytelen épületnév.
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2012.11.19. 21:46:41-kor
Pontszám: 8.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
32. hozzászólás - 2012.11.19. 22:01:13 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.19. 21:21:58
Persze nem jó, ha a manakonstrukció teljesen haszontalanná válik. Átgondolom még, talán meg lehet engedni a manakonstrukciót, csak akkor valami masszívabb osztóval építse a téglát.


Az rendben is van, de a statba azert teljes erteken sszamitson bele.
Pontszám: 7.05
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
33. hozzászólás - 2012.11.19. 22:04:16 (Válasz Fecsu123 #31 hozzászólására.)
Mivel az energiatéglához szükséges energia csak úgy jön vadászatból, portyázásból is, nektek akkor is ad pluszt, ha a max 1 misi kevésnek tűnik. Semmi extrát nem kell tennetek érte, és lerövidíti a piramisépítés idejét.
Pontszám: 9.14
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
34. hozzászólás - 2012.11.19. 22:04:51 (Válasz Viszok009 #29 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.11.19. 20:55:13
Azota mar tul vagy egy operacion is...lOl... (noi mivoltot jelzo szimbolum-lanyok behalozasa)
+10
Idézet: Viszok009 - 2012.11.19. 20:55:13
lehet valamit epiteni a dicsosegpiramisa helyett (...) remelem LGY-bol is.
Már miért lehetne LGY-ből? Tudtommal semmi köze hozzá. Nekem támadás italból van feleslegem, akkor abból is lehessen építeni?



Miklós csak olvasva bonyolult, ha látnák rögtön értenék, szerintem jó lett.
Mondjuk érdekes ötlet téglából fát építeni, de hát ne legyek/legyünk már annyira nagyravágyóak ...a lényeg, hogy a problémákat megoldja - remélhetőleg.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.45
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
35. hozzászólás - 2012.11.19. 22:16:08 (Válasz Quellon #34 hozzászólására.)
Jajj Quell! Nem lehetsz ennyire fantáziátlan!

Energiatéglából épül a Tudás energiafája. Mi ebben a fura?
Pontszám: 8.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
36. hozzászólás - 2012.11.19. 22:28:49 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Nem kell masszívabb osztó. Elég a nagyobb alapérték (bár ez a V5-öt szívatná, ott lehet csökkenteni a szintméretet).
Pontszám: 7.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
37. hozzászólás - 2012.11.19. 22:31:33
Még valami! A kisebb szöviknek ezt nagyon el kell majd magyarázni, mert van egy olyan érzésem, hogy sok szövinek gőze nem lesz róla, mi ez és mire való, így a kínálat jócskán többségben lehet, lévén az ugye jó kis táp. Másrészt ha valaki felépíti az épületeit és áttér erre az útra, akkor egyre inkább szaporodni fognak azok akik téglákat gyártanak lefelé és csökken a felvevőpiac, vagy akár egy idő után meg is szűnik. Erre nem árt majd figyelni és bár lehet mondani, hogy az csak 1-2-3 év, de el fog jönni. Szerintem...
Pontszám: 7.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
38. hozzászólás - 2012.11.19. 22:54:29 (Válasz Craslorg #37 hozzászólására.)
Majd megalakulnak a kis téglavásárló multiszövetségek

De izgalmas lesz a nagyoknak ez az építés. Mindenki elkezd építeni mint az állat, és a kisebbeknek még nehezebb lesz bejutni egy nagyobb szövetségbe.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
39. hozzászólás - 2012.11.19. 23:48:11 (Válasz Craslorg #36 hozzászólására.)
Cras minél kevesebb diverzitást tégy a szerverek közé, mert az folyamatos odafigyelést és bug lehetőséget rejt magában! Ha emlékszel még a hűség zálogra akkor érzed mire gondolok.

Ha benne van a manakons, akkor komolytalanná válik az egész, mivel 1 kons/téglával fogja idővel mindenki építeni, és a manakons folyamatosan növekszik. Most még csak kóc épít vele vagy 1,5 milkát, de 1-2 év múlva többen is (különösen ha a mágia kap tápot is).

Ha már lehet manakonssal építeni, akkor egy konstrukció max x-et építsen az épületbe szerintem, így diverzitás független lesz a szerverek szempontjából is...
Pontszám: 6.32
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
40. hozzászólás - 2012.11.20. 00:39:12
Érdekes meglátások.
Személy szerint örülök a sokféle szemszögnek.
Hajlok arra, hogy Cras és Lan utóbbi 2 HSz-e dominánsan megfigyelhető lesz pl. V3-on, ahol alig van aktív kisszövi és azok sem az aktív taglétszámukról híresek.
Viszont:
Idézet: Kocos - 2012.11.08. 14:53:28
... már rég a hosszútávot tapossuk a centralizációban, és remekül működik. ...

Milyen igaza van. :S
Attól félek, hogy pl. egy 5-10 AKTÍV tagot számláló kisszövi nem lesz kisegítve ezzel. Még NAPI +1M Lélekkút segítséggel sem. Vagy valaki úgy látja, hogy mondjuk egy 1M-es szövi számottevőbben fejlődik, mint egy 3M-es?. Ez ábszolút a tagságon múlik (aktív tagok szintjén, számán, stb.) és mint fentebb említették NEM ez a jellemző tendencia (Lélekkút/Építés erőltetés az elvándorlással szemben). Természetesen "apró" épületeket/szinteket gyorsabban felrántanak majd.
A kezdeményezés azért szimpatikus.
Talán ha 1-2 évvel korábban bejött volna.......
No de a szövik között ma már PONT annyira nagy a különbség, mint az 1 szinten lévő játékosok TÖ összegei között. :S
Tartok tőle, hogy a felsőbb régiók játékosai számára joggal tetszetős ötlet az alsóbb régiók életére nem sok hatással lesz... A kisszövik megmaradnak a Szövivámpírok bástyáinak, karaktertemetőnek, illetve "ugródeszkának" minimális színplusszal, amit ez a fejlesztés jelent (ráadásul "elvárja" a kisszövi tagtól a "rohanást" szerintem nem ellenértékes bónuszért). Akár úgy is felfoghatnám a dolgot, hogy a kisszövi tagok kiássák a nagyszövitagok további előnyét. REMÉLEM rosszul gondolnám.
Csak nehogy "tömeges" reklamációözönbe botoljak a bevezetés után, hogy "mér' csak félévente bírunk táphoz jutni - erősítsenek a téglaváltószámon a bűvös tégla javára, mer' ez a kevéske nyüves kisszövi xarik a téglákra".
Aaaaz biztos, hogy személy szerint az "XY, a hűűűha" irányvonalat leszek kénytelen javasolni nálunk ebben a fejlesztésben, mert a másik vége a dolognak félek nem igazán fog számítani... :S

Birka.
Ezt az általad említett "interakciót" hogy érted?
PM-ezés, hogy "Hajrá-hajrá"?
Pontszám: 8.08
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője