Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A tudás fája
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
361. hozzászólás - 2013.07.30. 08:28:58 (Válasz Redswift #352 hozzászólására.)
Idézet: Redswift - 2013.07.29. 19:56:36
szerintem így is logikus


Meghokkento, ahogy a jozan eszt felul tudja irni a wishful thinking.
Pontszám: 6.39
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
362. hozzászólás - 2013.07.30. 08:32:49 (Válasz Offsboy #360 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.07.30. 08:28:40
Aham, hát lehet. Tegnap szándékosan nem reagáltam le a Miklós magyarázatát, inkább most sem teszem. Konkrétan milliók vesznek el az építésből, azértmertcsak.


Nem veszik el az epitesbol semmi. Csak magasabb faval tobbe kerul a tegla. Es ezt mashogy irja ki. Fontos erteni, hogy itt csak aranyokrol beszelunk.
Mi is szivtuk a fogunkat mar par napja, hogy nem stimmel az epites, de a rendszer vegulis korrekt, igy hogy erteni is lehet.
Persze jobban kene kommunikalni, mert amikor valaki azt latja, hogy epit 100 pontot a tudas fanal meg atvaltozik 70 pont, akkor joggal gyanakodik bugra.
Pontszám: 7.09
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
363. hozzászólás - 2013.07.30. 09:21:47 (Válasz Kocos #359 hozzászólására.)
Tessék értelmezni az előzményeket, valamint azt, amire reagálsz.

Tegnap valaki írta, hogy a szövetsége 11-es Tudás fájával rendelkezik - akkor ugye 1 szintet kellene építeni bármely más épületen az én olvasatomban is - és mégis csak 1 pontot dobott a szövetségi küldetésen, ami az "Építs 10 szintet" küldetés volt náluk.
Erre jött egy reag, hogy a Tudás fáján kellene +1 szintet húzni. Én pedig előkerestem Miklós leírását erről, és azt másoltam be, amire Te most reagáltál.

Szóval, ha már Hsz hunter módban tolod, az előzményeket is olvasd, ne csak írj.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagRedswiftFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
364. hozzászólás - 2013.07.30. 09:55:21
Nos, a tegnapi problémám folytatásaként választ kaptam a JV-től:

"Szerintem valamit nagyon rosszul tudsz.
Ha aktiv a 10 épületes küldid, és épül a Tudás fája, akkor a küldetés számlálója annyit növekszik, ahanyadik szintre növekedett meg a Fa. Vagyis ha aktiv a küldi, és pl a Fa 5-ről 6-ra növekszik, akkor a küldetés számlálója megnő hattal."

Persze éjfélkor nem lépett szintet a tudás fa a számomra követhetetlen sávos fejlődés eredményeként, ezért a következő volt a viszontválaszom:

"Akkor az a véleményem, hogy ezt nagyon rosszul csináltátok meg!
Ez nem oldja meg hosszútávon a 10 épületes küldetések problémáját, sőt kifejezetten rosszabb lett a helyzet hiszen egyre nehezebb lesz a tudás fájával szintet lépni arról nem is beszélve, hogy sikerült valami rendkívül bonyolult módon teljesen kiszámíthatatlanná tenni azt.
Mellesleg nem ezt kommunikáltátok szerintem a tudás fája bejelentésekor, legalább is erősen félreérthető volt az egész..."
Pontszám: 7.04
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
365. hozzászólás - 2013.07.30. 09:56:48
A tudás fája N. szintre építése egyből N szintnyi épitésnek felel meg az - Építsetek 10 szintet tetszőleges épületen! - szövetségi küldetésben!


Én ezt úgy értelmezem, hogy ha aktív a 10 szintes küldetés és a tudás fája 6. szintű lesz, akkor 6 épületszintnek felel meg a küldetésben függetlenül attól, hogy előtte hányadik szintű volt. (mindegy, hogy 1 vagy 2 vagy 3 szintet nőtt egyszerre)
Pontszám: 8.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
366. hozzászólás - 2013.07.30. 14:57:23 (Válasz Paco #363 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2013.07.30. 09:21:47
Tessék értelmezni az előzményeket, valamint azt, amire reagálsz.
Szóval, ha már Hsz hunter módban tolod, az előzményeket is olvasd, ne csak írj.


Nekem sikerult mindent ertelmeznem, tobbek kozott Miklos eredeti hozzaszolasat is, amire a teves kovetkeztetest sikerult epiteni, sot ismertettem is veletek a helyes ertelmezest. Ha ebbol neked valami tovabbra sem tiszta kerdezz batran, segitek.
Pontszám: 6.39
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
367. hozzászólás - 2013.07.30. 15:11:04 (Válasz Redswift #364 hozzászólására.)
Idézet: Redswift - 2013.07.30. 09:55:21
"Akkor az a véleményem, hogy ezt nagyon rosszul csináltátok meg!
Ez nem oldja meg hosszútávon a 10 épületes küldetések problémáját, sőt kifejezetten rosszabb lett a helyzet hiszen egyre nehezebb lesz a tudás fájával szintet lépni arról nem is beszélve, hogy sikerült valami rendkívül bonyolult módon teljesen kiszámíthatatlanná tenni azt.
Mellesleg nem ezt kommunikáltátok szerintem a tudás fája bejelentésekor, legalább is erősen félreérthető volt az egész..."


Par dolgot itt nem latsz helyesen.

Vegyunk vegig: Miklos hozzaszolasa egyertelmu volt, a tudas fajarol beszelt nem mas epuleten, ha ezen epitesz, az nem egy szintnek szamit. Akkor fog egyebkent szintet lepni a fa, amikor kozel van a teglamennyiseg a szukseges ertekhez. Nem lehet vele biztosra menni, de nagyon valoszinure igen.

Ha ugy mukode a dolog, ahogy te ertelmezned, az nem megkonnyitene, hanem ertelmetlenne tenne egy kuldetest, hiszen a 10 szintes kuldetes mindig azonnal keszen lenne. Altalanos igazsag, ha a jatekban azt latod, hogy egy valtozas uta valami trivialisan konnyu lenne, akkor jellemzoen felreertelmezed a valtozas mibenletet.

A tudas fajaval nem lehet roszabb a helyzet mint elotte, hiszen ugyanazok a lehetosegek, amik korabban rendelkezesedre alltak, most is a rendelkezesedre allnak, ami melle plusz lehetosegkent jott e a fa szintlepese. ha nem epited a fat, ugyanott tartasz, mint elotte.

Az a legfobb problema, hogy a kuldetes nehezsegenek kiertekelese soran csak a V5 viszonyokat veszed figyelembe, ahol a HT hianya miatt nem lehet vegtelenitve epiteni semmit. Ezt szerintem korrigalni kene, hiszen a HT nem amiatt lett kiveve V5-rol, hogy ne ehessen ezt a kuldit egykonnyen megoldani, hanem azert, hogy a 10% vadaszat bonusz ne biztositson jelentos elonyt a top szoviknek. Javaslat: mindenki kapjon egy 500-as vagy 1000-es tornyot, es mostantol aki birtokolja, az 1% bonuszt kapjon vadaszatra. Ez az elony elhanyagolhato, de azert letezo, ugyanakkor innentol a V5 is tudna normalisan haladni a 10 szintes kuldivel.

Ha mar irok, megjegyzem, hogy a 11-es tudas fa valami egeszen brutal. Mennyi tegla is az? 130K? Nagyon szepen latszik, hogy amig egy vilag fiatal, addig sokkal tobb teglan osztozik sokkal kevesebb szovetseg. Raadasul ilyen szempontbol minden vilag egy lejton van. A termelok szama csokken, a fogyasztoke no, tehat a ido elorehaladtaval nem a normalis egyre tobb eroforrast szerzek metodus fog ervenyesulni, mint amit az ember egy ilyen jatekban megszokott es elvar, hanem ennek ellenkezoje, ami frusztraciot szul, es egy ido utan bizony meg a savos buntetes ellenere is ellehetetleniti a felzarkozast. Kene valami hatas, ami biztositja, hogy hosszu tavon a termeles atlaga legalabb annyit nojon, mint a fogyasztok szama, de meg kedvezobb lenne, ha egy picit meg ennel is progresszivebben none.
Pontszám: 7.29
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
368. hozzászólás - 2013.07.30. 16:08:47 (Válasz Kocos #367 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.07.30. 15:11:04
... Nagyon szepen latszik, hogy amig egy vilag fiatal, addig sokkal tobb teglan osztozik sokkal kevesebb szovetseg. Raadasul ilyen szempontbol minden vilag egy lejton van. A termelok szama csokken, a fogyasztoke no, tehat a ido elorehaladtaval nem a normalis egyre tobb eroforrast szerzek metodus fog ervenyesulni, mint amit az ember egy ilyen jatekban megszokott es elvar, hanem ennek ellenkezoje, ami frusztraciot szul, es egy ido utan bizony meg a savos buntetes ellenere is ellehetetleniti a felzarkozast. Kene valami hatas, ami biztositja, hogy hosszu tavon a termeles atlaga legalabb annyit nojon, mint a fogyasztok szama, de meg kedvezobb lenne, ha egy picit meg ennel is progresszivebben none.

Miklós "sávos" felvetése óta nekem is szöget ütött a fejemben ez a probléma.
Nem piskóta pl. annak a szövinek a helyzete, aki pl. "friss húsként" belép az 50DP+ kategóriába.
Magasszintűmanakonstnagybácsi el - kategóriaváltással benehezedett 1. szintű TF húzása RAJT - miközben a legkisebb TF hol is lesz eme szerencsétlen kategóriaváltó szövi TF-éhez képest?
Szerencsére nem sok múlik rajta...
Amíg nincsenek 1 szintkategórián belül olyanok, akik pl. 3+ forgács különbséggel lépkednek szintet egymáshoz képest...
Pontszám: 7.23
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
369. hozzászólás - 2013.07.30. 17:12:09 (Válasz Kocos #366 hozzászólására.)
Menet közben realizálódtak a tények és elismerem igazságodat, fenntartom azt, hogy a mostani formájában azért pontatlan és félrevezető sokaknak a mostani leírás, ami a szövetségi küldetés "könnyítésére" irányul.

Sokkal könnyebben épít az ember minden világon HT - kivéve, ahol nincs - még akkor is, ha rendszeres HT birtokló. Legrosszabb esetben is 3-4 nap és megvan a 10 szint. Ha lebeszéli az ember a többi szövetséggel, mert birtokló szövetségek felosztották egymás közt a napokat, akár 1 nap alatt is teljesíthető.
Azon szövetségek, akik pedig még soha nem birtokoltak HT-t, akár percek alatt teljesíthetik ezt a küldetést a magas szorzó bónusz miatt.

Szóval őszintén megvallva némi könnyebbséget tényleg magában rejt ez az opció, de nem mondanám azért az igazinak.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.72
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
370. hozzászólás - 2013.07.31. 00:48:24
Evolúció

13.769.289 napi építésetek átalakult 3369 energiatéglává. Júl 29. 00:00
Kaptatok 1971 energiatéglát. 5.640.931 Tegnap, 00:00
Kaptatok 2834 energiatéglát. Ma, 00:00

Kíváncsian várom, hogy a következő zárásnál, hogy lesz még rövidebb a szöveg Más szöviben is egyre rövidebb lett?
Pontszám: 5.46
kedvelt tagThianFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
371. hozzászólás - 2013.07.31. 09:13:50 (Válasz Rodriguez #370 hozzászólására.)
Igen, V2n is rovidult a szoveg, igy gyakorlatilag semmi infot nem kapunk az arfolyamrol, csak ha fennmaradok ejfelig , es mentem sajat tablazatba a fa napi epiteset. a kov. szoveg majd az hogy : kaptatok teglat mindenki szamolja ki hogy mennyit mennyiert.
V2 Thian
Pontszám: 6.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
372. hozzászólás - 2013.07.31. 10:27:05 (Válasz Thian #371 hozzászólására.)
Azert vettek le, mert ugye az epites osztodik a fa szintjetol fuggo valtozoval, es ez mint gyorsan kiderult nem tetszik az embereknek. Ha viszont az eredeti epitest irnak ki, akkor mas es mas arfolyam jonne ki mindenkinek. Tehat nem irnak ki semmit.
Pontszám: 7.09
kedvelt tagThianFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
373. hozzászólás - 2013.07.31. 11:01:13 (Válasz Kocos #372 hozzászólására.)
Koszi a tuti infot, kb 40 perc olvasgatas utan hasonlo kovetkeztetesre jutottam.

megertettem a savos fejlodes epites, vagy mit is , meg a fa szint oszto stb. De attol meg erdekel hogy mennyibol lett az annyi. es mivel tobbet nem kapunk egyseges arfolyamot akkor be lehetne irni valami olyasmit hogy magusaitok elvegeztek az ejfeli ceremoniat es Ghalla istenei jovoltabol x epitesetek y teglava alkult. RPG szempontbol is oks a szoveg , es meg valami infot is kapunk. Sztem.
V2 Thian
Pontszám: 6.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
374. hozzászólás - 2013.07.31. 11:29:12 (Válasz Thian #373 hozzászólására.)
Esetleg a vilag esemenyek kozott megjelenhetne az alaparfolyam. Onnantol mindenki ki tudna szamolgatni maganak.
Pontszám: 7.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
375. hozzászólás - 2013.08.02. 11:40:51
Van nekem egy problemam, es erdekelne, hogy ti mit gondoltok errol.

Regota tervezem, hogy egy komolyabbat novelek a magiamon, amivel optimalis esetben mondjuk 1 millioval megugrik a manakonstim.
A jelenleg epitheto epuletek ugye a kovetkezok:
Hatalom tornya, senki sem epiti, idonkent a mienk, es 1%-ot hoz.
Dicsoseg piarmisa, aminek valos haszna jelenleg nincs 100-as szint felett.
A tudas faja, ami roppant hasznos, de ide tizedelve szamit a konstim.

A fentiek tukreben egyertelmunek tunik, hogy az utbbit erdemes epitgetnem. Mivel itt tizedelt a konsti, ezert napi 100K epitest tudok vele nyerni, ami hat nem sok. Ha a felhalmozodott LE-t egyszeruen beepitem a faba, az 1,5 milliard folotti epitest jelentene. Ezt a 100K-val leosztva (jo tudom a szintlepessel nem szamoltam), az jon ki, hogy feltehetoleg mar nem elek olyan sokaig, hogy ki tudjam hozni nullszaldora (80 eves koromra jonne ossze).

A fentiek tukreben szerintetek nem tul durva a tudas faja vagas a manakonstin?
A hozzászólást Kocos módosította 2013.08.02. 11:55:08-kor
Pontszám: 7.09
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
376. hozzászólás - 2013.08.02. 11:51:06 (Válasz Kocos #375 hozzászólására.)
Pont a te esetedben számít a legjobban a szintlépés, hiszen szintenként kapsz +1200-1300 vp-t minimum. Lehet ki tudnád hozni 40 éves megtérülésre Mindenesetre szerintem a szintlépés, az új tárgyak amik +mágiát adnak biztosan hamarabbi megtérülést eredményezne.

Fura amúgy a hozzászólásod, szinte nincs is benne idegen szó, semmi marginális vagy ilyesmi, így még az olyan egyszerű parasztok is értették amit írtál, mint én
Pontszám: 6.98
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
377. hozzászólás - 2013.08.02. 11:53:58 (Válasz Rodriguez #376 hozzászólására.)
Az uj targyak nem jatszanak, mivel azok alapmagiatol fuggetlen mennyisegu bonuszt biztositanak. A szintlepes jelenleg kb. 3 hetes program ugy, hogy van inspiratorom. Ez idovel nyilvan romlani fog. De igaz, ha szamolok vele, kijon mondjuk 25 evre. Meg mindig tulzonak erzem.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.08.02. 11:54:42-kor
Pontszám: 7.09
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
378. hozzászólás - 2013.08.02. 11:54:31 (Válasz Kocos #375 hozzászólására.)
Nagymesteri építészethez kell elég magas DP, szóval bíííp, rossz válasz.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
379. hozzászólás - 2013.08.02. 11:55:31 (Válasz Viszok009 #378 hozzászólására.)
Koszi, modositottam, es majdnem megertetted a kerdest.
Pontszám: 7.09
népszerűSkizmesterFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
380. hozzászólás - 2013.08.02. 12:00:50 (Válasz Kocos #375 hozzászólására.)
Erdekes felvetes. Annyit tennek hozza hogy nem tudhatod milyen fejlesztesek lesznek meg kesobb a szovetsegi epuletek teren, igy javaslom a magia fejleszteset. Sot ha jol tudom (nem biztos) de a tudas fajaba konstrualt mana bar tizedelve van, de az ossz epitesnel a teljes erteket adja hozza....
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!