Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A tudás fája
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
221. hozzászólás - 2013.07.16. 17:10:20
V5 -tel kapcsolatban érdeklődnék, hogyha az építési energiából épülnek az épületek, az növeli-e a szövetség építési átlagát? Itt ügye ez is fontos kis szöviknél
A topicot végigfutottam , de erre nem találtam választ (vagy csak elkerülte a figyelmem )

Ja és még ami nem teljesen tiszta egyenlőre: Ha pl ma szerzek 100 energiatéglát akkor azért éjfélkor vagy 3kor ( ?) kapok építési energiát amit másra ügye nem lehet elhasználni. Ha másnap is szerzek 100 energiatéglát , akkor következő hajnalban is ugyanannyi építési energiát kapok,-vagy függ attól,hogy a nagy szövik mennyit építenek összesen adott szerveren és mennyire volt aznap aktív a szerver kisebb szintű játékosállománya?
Még vmi: az építési energia halmozható? vagy ha a ma szerzett energiát nem építem el , az másnapra esetleg elveszik?

Egyenlőre első nekifutásra ezek nem tiszták nekem
Pontszám: 7.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
222. hozzászólás - 2013.07.16. 17:22:17 (Válasz Offsboy #214 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.07.16. 14:58:29
Idézet: Kocos - 2013.07.16. 14:53:55
Idézet: Syabo - 2013.07.16. 14:05:08
Az ajánlásból kapott Le maximalizálva van, azt hiszem erre van valami részletszabály....


Osszes ajanlasbol kapott LE <= osszes kapott LE.


Mármint úgy érted, hogy Osszes ajanlasbol kapott LE <= 0,1 x osszes kapott LE.


Pontosan igy ertettem. Koszi.
Pontszám: 7.08
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
223. hozzászólás - 2013.07.16. 19:40:58 (Válasz Utolsó_Lovag #208 hozzászólására.)
Az, hogy a becsületes, szorgalmatos emberektől kapja a LÉ-t, a portyára vonatkozik? Mert ha igen, akkor az egy szabályos – bár eléggé idegesítő – dolog.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.84
népszerűSkeccFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
224. hozzászólás - 2013.07.16. 20:09:12
Tegyük fel, hogy nem akarom segíteni a nagyobb szöviket. Ilyenkor meglehet valahogyan akadályozni, hogy eladjam a tégláimat?
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
225. hozzászólás - 2013.07.16. 20:16:24 (Válasz Baraty #203 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2013.07.16. 10:20:24
A kútból építést kivettük, csak le-ből és manakonstrukcióval lehet tölteni a tudás fájába jelenleg.

Tudomásom szerint ez a fejlesztés az építési problémák kiküszöbölésére készült. Ha a kútban levő LE-t továbbra sem lehet elkölteni, akkor az önszopatáson kívül mégis milyen felhasználhatóságot terveztek a nagy kúttal rendelkező szövik számára?

Ez a fejlesztés így 1 pontos...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.98
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
226. hozzászólás - 2013.07.16. 21:39:04 (Válasz Fsanyi82 #221 hozzászólására.)
Idézet: Fsanyi82 - 2013.07.16. 17:10:20

Még vmi: az építési energia halmozható? vagy ha a ma szerzett energiát nem építem el , az másnapra esetleg elveszik?



Igen halmozható az építési energia
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.56
kedvencBozgorFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
227. hozzászólás - 2013.07.16. 21:50:36
Nekem nem tiszta, hogy az energiatégláért mennyi építési energiát kapok. Már csak azért, hogy érdemes e venni a kufárnál vagy sem.

Találtam egy olyan leírást Miklós hozzászólásában, hogy a terv minimum 300 max 10.000, de ott se tiszta, hogy az erre az energiatéglára vonatkozik e, vagy másvalamire? Valaki érti ezt?

Idézet: Miklós - 2013.07.01. 18:18:04

Minden éjjel vesszük az összes építést az összes tudás fájába, és elosztjuk az összes építési energiával. Így megkapjuk, hogy 1 építési energia hány LE-t ér. A tudás fák épülnek annyit, ahány építési energiát kaptak. A kis szövetségek tagjai pedig megkapják ezt a LE-t.
Példa: 3 nagy szövetség egy nap alatt a tudás fájába épít összesen 120 millió LE-t. Ugyanezen idő alatt 500 végzetúr elhasznál 15000 csp-t és 5000 pp-t, és kapnak összesen 20000 építési energiát. Így 1 építési energia 6000 LE-t fog érni.
Korlátozások: szükség lehet egy ésszerű korlátozásra, pl. 1 építési energia minimum 300 LE és maximum 10.000, akkor is, ha kevesebb ill. több lenne.
A hozzászólást Bozgor módosította 2013.07.16. 21:53:15-kor
Pontszám: 8.75
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
228. hozzászólás - 2013.07.17. 00:44:27
Érdekes lenne, ha valahol látnánk, mennyi energia téglát "vásároltunk" a kisebb szövetségektől.

Most van egy készültségi foka a fának, de hogy abból mennyi a mi építésünk, és mennyi a "kapott" energiatégla, rejtély
Pontszám: 7.62
közkedveltGamer01Férfi
Végzetúr mester
461 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
229. hozzászólás - 2013.07.17. 01:33:02 (Válasz Maci #228 hozzászólására.)
Ahogy látom a nagy szövetségeknek két mód lehetséges. Az egyik LE-ből és manakonstrukcióval építeni és várni hogy mennyi íródik be. A másik hogy őskövek által építkeznek, ami enyhén szólva is eléggé drága mulatság. A kezdeti verzióban a kiégett is szerepet kapott, talán a kiégett helyett a platinát lehetne betenni.
A hozzászólást Gamer01 módosította 2013.07.17. 01:50:42-kor
Pontszám: 8.31
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
230. hozzászólás - 2013.07.17. 05:49:55 (Válasz Gamer01 #229 hozzászólására.)
üdv,

A nagy szövetségek tagjai nem tudnak kufárnál energiatéglát venni.

Közben meg úgy tűnik megkaptam a helyes infót: Nincs olyan, hogy mi építésünk meg kapott energiatégla külön. Csak a kicsik energiatégláinak "ránk eső része" után épül a tudás fája.

Mondjuk ez felveti azt a kérdést, mi van, ha a nagyobb szövetségeken kívül alig van élet
Pontszám: 6.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
231. hozzászólás - 2013.07.17. 06:03:33 (Válasz Maci #230 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2013.07.17. 05:49:55
A nagy szövetségek tagjai nem tudnak kufárnál energiatéglát venni.


Ni, tenyleg nem.
Ezt irja: Ezt a tárgyat nem veheted meg!

Valaki irta (Miklostol idezve), hogy minimum 10K epitesenkent jar egy tegla. V3-on most olyan 2-3K epitesert jart egy tegla, ha jol szamolom. Illetve maximuma is van a teglanak, minimum 300-at kell epiteni erte.
Pontszám: 7.08
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
232. hozzászólás - 2013.07.17. 06:12:47
Miklós leírásában szerintem szó nem volt arról, hogy a nagy szövik vehetnek téglát. A nagy szövik csak építenek, a ki szövik pedig különféle módokon (vadászat, portya, vásárlás) szerzik a téglákat. Ezeket este beváltjuk egymással. Tehát az összes nagy szövi építése = az összes kis szövi által szerzett téglák. Így jön ki a tégla értéke, illetve az egy-egy nagy szövi által betöltött téglamennyiség.

Lehet, hogy félreértem, de én így értelmeztem a leírást és az eddigiek meg is felelnek ennek. Kicsit megtévesztő, hogy a kufárnál látszik a tégla, az épületeknél pedig ott az "energiatégla 0" illetve "építési energia 0" felirat, de nem gondolom hogy ezek kellenek nekünk valamire is.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.76
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
233. hozzászólás - 2013.07.17. 06:27:58 (Válasz Kvnoemi #232 hozzászólására.)
Sokakat megzavar egyébként az alapkoncepció felvázolása a topic kezdő hozzászólásában. Lévén abban más van.

Ide jön fórumra az, aki kíváncsi mi a manó ez a tudás fája, és baromira nem a jó információt fogja megtalálni róla.
Pontszám: 7.56
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
234. hozzászólás - 2013.07.17. 06:33:27 (Válasz Maci #233 hozzászólására.)
Valóban azt a hozzászólást nem ártana javítani egy egyszerű, átlátható leírásra. Nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik az egész fa dolog, mint amilyennek innen összeolvasva elsőre tűnik. És a kapható jutalmakról is nálunk háromféle hozzászólás lett bemásolva fórumba, csak épp az nem amire Miklós azt mondta, hogy az a végleges verzió.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.14
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
235. hozzászólás - 2013.07.17. 07:43:29
szerk: eleje törölve, baromság volt.

Illetve nekem sem elég tiszta még teljesen ez a tégla dolog. Ha mondjuk egyik nap a kis szövik gyűjtenek x db téglát vadászattal, portyázással; a nagy szövik építenek y mennyiséget, akkor kapnak z darab téglát. Következő nap kezdődik mondjuk egy event, a kis szövik gyűjtenek össz 3x db téglát, de az építés teszem azt LE-ben ugyanannyi marad, tegyük fel mindenki ugyanúgy y mennyiséget épít, akkor viszont 3z db téglát kapunk ugyanazért a LE-ért? Godnolom nem így van, mert ez elég gagyi lenne, de valaki homályosítson már fel legyen szíves.
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.07.17. 09:02:41-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.61
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
236. hozzászólás - 2013.07.17. 08:03:42
Nekem sem világos még minden részlet. Ha manakonstiból építek akkor az effektív építésem normálisan nő, de a beépített LE csak a tizede? Kincspont is a "normál" mennyiség jár? LE-építésnél a szerencse és a kút mérete ugyanúgy nő?

A kezdő hozzászólás tényleg kicsit kaotikus. Én nem találom a raktár gombot meg a piacot sem. Sőt, ha jól emlékszem (bár ez nem biztos) abban maradtunk hogy szubplazma és ősdrágakő nem fog jönni, helyette mások lesznek. Lehetne teljesen, részletes infokkal updatelni a kezdő hozzászólást?
A hozzászólást Truth80 módosította 2013.07.17. 08:07:15-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
237. hozzászólás - 2013.07.17. 08:31:01 (Válasz Offsboy #235 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.07.17. 07:43:29
Hát én azt hittem ennél azért jobban fog épülni a fa. Tegnap mikor utoljára ránéztem huszonmillió felett volt az építés, hát kiderült, hogy ez egy szintre sem volt elég?


Mennyi teglat kaptatok?
Ha huszmilla folott sem kaptatok meg a 2000 teglat az azert kicsit aggalyos, mivel Miklos mintha azt irta volna, hogy az energiategla ara minimum 300 maximum 10000, es a huszmillat 10000-rel osztva pont megkapom a szukseges 2000-et. Azt erosen logikatlannak ereznem, ha csak az egyik iranyba valtva lenne korlatok koze szoritva.
Pontszám: 7.08
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
238. hozzászólás - 2013.07.17. 08:33:52
Igen, ha manakonstiból építesz, effektív építésed normálisan nő, de a beépített LE csak a tizede A kincspont normál mennyiségben jön.
Ezek biztosak, leteszteltük.

Az LE építésnél a kút mérete ugyanúgy nő, leteszteltük.

A szerencse remélhetőleg ennek megfelelő mértékben változik, de ezt bármikor könnyen meg lehet nézni. Építs be valamennyi LE-t a fába .

Offs,

Szerintem a következőképpen működik, két példát hozva:

1.

A nagy szövetségek építettek a fájukba összesen 10 millió lélekenergiát.
A kis szövetségek portyáztak, vadásztak összesen aznap 10.000-szer, azaz van 10.000 darab energiatéglájuk.

Így megkapjuk azt, hogy 10.000-nyi nagy szövi építés ért 1 energiatéglát.

Tegyük fel a te szövetséged ennek a 10 milliónak a 20%-át építette be, azaz 2 milliót. Így ti kaptok 2000 energiatéglát éjfélkor.

2.

Nagy szövetségek építettek a fába összesen 10 millió lélekenergiát.
A kis szövetségek portyáztak, vadásztak összesen aznap 25000-szer, azaz van 25.000 darab energiatéglájuk.

Ez azt jelenti, hogy 4.000-nyi nagy szövi építés ért 1 energiatéglát.

A szövetséged tegyük fel ismét a 20%-át építette be a teljes fa építésnek, azaz 2 milliót. Így ti ebben az esetben 5000 energiatéglát fogtok kapni.

Természetesen máris hozzáteszem, hogy szerintem

szerk.: A nagy szövetségek építési mennyisége azt határozza meg, hogy az aznap összevadászott, portyázott energiatéglákból milyen százalékban részesedik. Azonban a nagy építés közel sem jelent sok energiatéglát, sőt a kis építés sem jelent feltétlenül keveset. MINDEN attól függ, hogy aznap mennyire aktívak a kis szövetségek
A hozzászólást Maci módosította 2013.07.17. 08:47:55-kor
Pontszám: 8.41
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
239. hozzászólás - 2013.07.17. 08:34:18
Itt jegyeznem meg, hogy szerintem se logikus az, hogy kutbol nem lehet epiteni. Az aranyt ugyesen be kell loni, de az nem jarja, hogy egyatalan ne lehessen epiteni belole. Gondoljunk csak bele. A magas lelekkut nem magatol keletkezik, amogott komoly LE epitesek allnak. Raadasul a jelen rendszerben a kutnovelos kuldivel eros negativ visszacsatolast is kepez. Ha emellett a haszna elvesz, akkor hosszu tavon a LE epites nagyobb hatrannyal jar a szovire nezve, mint annak hianya.
Pontszám: 7.08
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
240. hozzászólás - 2013.07.17. 08:42:31 (Válasz Kocos #237 hozzászólására.)
Szerintem egyszerű a képlet. Nagyon kevés portya és vadászat történt olyan szövetségi tagok részéről, akiknek nincs még 50-es dicsőség piramisa.

Exhas elképzelhető, hogy összesen 5000 energiatégla képződött , miközben a tudás fáját építő szövetségek 100 milliós nagyságrendben építettek. Ez azt jelenti, hogy nagyon kevés energiatéglát kaptak, hiába a nagy építési mennyiség.

Hogy miért lehet ez?

A nagymesteri építési lehetőség arra kényszeríti a még aktív játékosokat, hogy a lehető leggyorsabban csatlakozzanak nagyobb szövihez. Erre nagyon jó példa v3. A nagyobb szövi alatt értendő, akik nagymesterit húznak. Nekik a nagymesteri feltétele miatt meg van, vagy nemsokára meg lesz az 50-es dicsőség piramisa .

Így igen kicsi azon szövetségek száma, akik energiatéglát tudnak termelni. Lévén a kis szövetségek általában jó pár inaktívabb, és pár aktív játékosból áll, utóbbiak pedig lépnek le szépen ahogy tudnak nagyobb szövetségbe.

Nem látom át még, de nekem úgy tűnik, hogy az energia tégla kapacitás alacsony lesz nagyon az 50 DP feletti szövetségek építési potenciáljához.

Szerintem egyébként a fejlesztés nem számolt a nagymesteri okozta "kötelező" elvándorlással. Igaz miért is számolt volna, akkor még nem volt szó róla
Pontszám: 7.62
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!