Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A tudás fája
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
61. hozzászólás - 2012.11.20. 10:55:49 (Válasz Viszok009 #57 hozzászólására.)
Nincs mindenki 30 PP-s verzióban, sőt!

Teszem hozzá, nem akarok én LGY-ből építeni, ha Miklós, Craslorg nem vetette volna el az összes új LGY-s cuccokat, főleg relikviákat, amit (Ariellel, Aurrival, meg pár értelmes játékossal fejlesztgettünk) ez egy éve lehetett.

Ezt viszont nem értem. Mi közöm van nekem ahhoz, hogy nem kerültek be LGY-s cuccok? Aurri még anno nekem is elküldte véleményezésre és ötleteltem rajta én is, de egy részénél megírtam, mi lehet majd a probléma, ha Miklós elé kerül. Ezek után gőzöm nincs a lista sorsáról, csak annyi, ami itt nyilvánosságra került esetleg. Én vagyok az egyik legnagyobb támogatója, hogy az LGY-t el lehessen költeni és anno se az LGY-s árral volt nekem gondom, hanem a tárgy hatásával, ami egyébként még tetszett is nekem némely tárgynál, de tisztában vagyok vele, hogy mire lehet esély és mi az, amire abszolút nem.
Pontszám: 7.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
62. hozzászólás - 2012.11.20. 10:58:18 (Válasz Viszok009 #57 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.11.20. 10:38:01
a fórumot normális ember nem tudja végigülni


Ezért látsz ott csupa végzeturast.
Pontszám: 7.05
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
63. hozzászólás - 2012.11.20. 11:01:24 (Válasz Craslorg #61 hozzászólására.)
Cras! Valljuk be az összes javaslatot megvétóztad, de +dogot nem tettél hozzá. Ha meg van, amit elküldtem Miklósnak (e-mail, akkor átküldöm Neked) de már oly régen volt, eszemet sem tudom...

Persze, hogy vannak, de most a középtávot néztem, de havi szinten biztos elő tud rukkolni, majd mindenki 15K LGY-vel.

Érdemes lenne, akkor Miklóst megkérdezni, hogy mik azok a határok,+ dolgok, amik egyáltalán bekerülhetnek, mert ezek tudása mellett könnyebben tudnánk kigondolni új LGY-s relikviákat, talán.

Kócos! Te egy építő karakter vagy, a Langyiból lettél ezidáig fejlesztve, azért valljuk be nem ilyen szélsőséges határokban kell gondolkozni. Az természetes, hogy egy mágiára specializált karakternek "sokat kell tenni" az LGY-ért, de vannak akiknek nem, én a SZÖ-re mentem, a kalandok nekem sima liba 170K LGY-m van, és kihagytam félévet.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2012.11.20. 11:04:44-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
64. hozzászólás - 2012.11.20. 11:18:45 (Válasz Viszok009 #63 hozzászólására.)
Azért csak visszakerestem, miket írtam az ötletekre és miért. 3 ötletet támogattam és még 1-et félig, a többinél mindegyiknél 2 probléma merült fel: egyrészt őskővel kapcsolatos olcsóbbítás, amit Miklós nem preferál, nagyon nem. Az állatcuccok voltak a legjelentősebbek ezen a téren, illetve minimálisan a gyógyital, de ezt leszögezte anno nekem is, mikor egy rakat ötletet küldtem be, hogy őskőmachináció 99.9%-ban kizárva. A másik elutasítási ok részemről, hogy már minimum 1, vagy épp többféle módon meglévő játékbeli elemeket tudtak volna. Akkor is írtam, hogy
Olyat biztos nemfog támogatni Miklós, ami nyerstáp (olcsósító, %-ot adó, stb). Maximum olyat, ami hiánypótló és olyan egyediséget ad, ami nem nyerstáp vagy valami mást is kell csinálni vele, hogy kifejtse hatását (pl szintlépés). Olyanba semmiképpen se fog belemenni, amire van már bármilyen alternatíva: szakértelem, relikvia, AF képesség, épület, stb.

...Ilyen ötletek kellenek, amelyek nem nyerstápak. A többi szinte mind az és azokat Miklós nem támogatja.
Ha mindenképp nyerstáp kell, akkor legyen neki feltétele, pl szintlépés, nincs VF, stb, ami esélyes a támogatásra.

Azaz én támogatnék sok mindent (összesen kettőre írtam azt, hogy szerintem nem jó, meg is indokoltam, miért nem támogatnám), de valamennyire tisztában vagyok már azzal mi az, ami a játékosok ugyan rákapnának, de Miklós nem fogja támogatni. Nyilván nekem is minden olyan fejlesztés jó, ami plusz LE-t ad, csak tudom, hogy sokszor esélytelen, így már nem is gondolkozom általában ilyenekben, maximum feltételekkel tápod adó cuccokban: szintlépésre bónusz, stb. Mint akkor írtam, látszódik is, hogy valóban ilyen irányba ment el 1-2 új fejlesztés. Megkapod, ha mást is csinálsz.
Pontszám: 7.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
65. hozzászólás - 2012.11.20. 11:20:36 (Válasz Viszok009 #63 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.11.20. 11:01:24
Kócos! Te egy építő karakter vagy, a Langyiból lettél ezidáig fejlesztve, azért valljuk be nem ilyen szélsőséges határokban kell gondolkozni. Az természetes, hogy egy mágiára specializált karakternek "sokat kell tenni" az LGY-ért, de vannak akiknek nem, én a SZÖ-re mentem, a kalandok nekem sima liba 170K LGY-m van, és kihagytam félévet.


Toroltem amit irtam. Nekem van mire kolteni, de ez nem lenyeg. Nyilvan nem zavarna, ha a koltesi lehetosegek tovabb duzzadnanak.
Pontszám: 7.05
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
66. hozzászólás - 2012.11.20. 12:09:02 (Válasz Kocos #59 hozzászólására.)
Nyilván játékstílus függő, hogy ki mikor ér el odáig, hogy haszontalanul halmozódik az LGY, nekem úgy kb a 115. szint környékén jött el ez a pont. A lényeg az, hogy jelen állás szerint valamikor mindenki eljut odáig. Kivéve azt, aki nem csinál kalandokat.

Idézet: Quellon - 2012.11.20. 10:19:34
Vagy legyenek folyamatosan hasznos LGY-s cuccok.


Ezt maximálisan támogatom. Végül is vannak most is ilyenek, csak sokkal kevesebb LGY kell hozzájuk, mint amennyi termelődik. Félreértés ne essék, nem az áruk növelését szeretném elérni
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2012.11.20. 12:15:45-kor
Pontszám: 8.71
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
67. hozzászólás - 2012.11.20. 12:21:43 (Válasz Craslorg #64 hozzászólására.)
Értem, értem, ha nem kellene 3 előadást csinálnom már is ülnék le és agyalnék rajta, ha van vmi ötletbörze, akkor úgy is tovább küldöm, Akit érdekel, természetesen.

Én amúgy az LGY relikviák új, tovább fejlesztésében gondolkodnék, mert a 110-es kulcs az utolsó (véleményem szerint).
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.39
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
68. hozzászólás - 2012.11.20. 12:26:31 (Válasz Viszok009 #67 hozzászólására.)
A játékba fokozatosan bekerülő új elemek lehetőséget is adnának új LGY-s relikviák behozatalára. Kár, hogy én nem vagyok elég jó ilyenek tervezésében, biztos küldenék pár tervezetet
Pontszám: 8.71
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
69. hozzászólás - 2012.11.20. 13:12:02 (Válasz Viszok009 #57 hozzászólására.)
Ez így sokkal hasznosabb és érthetőbb volt.
Viszont 60 alatt (meg még utána is idő amíg kifejleszti az ember az AFK-kat) nincsen a kaland találási esélyre és az LGY-re sem bónusz valamint az 50+ DP-s szövik-be már be lehet férni.
Ja és egy hasznos infó: kaland nem csak győztes csatáknál/kihívásoknál esik, hanem vesztesnél is.

Idézet: Viszok009 - 2012.11.20. 10:38:01
Személyeskedésről annyit, lehet csak nekem tűnt fel, de eléggé úgy írod a hsz-eidet, mint a tanárbácsi a nebulónak, lekezelően. HA csak én látom így, vagy nekem szűr szemet, akkor elnézést.
A tanárbácsi-nebuló stílus valószínű 2 gyereknek, időnkénti túlzott precizitásnak és rengeteg értetlen, gondolkodni/utánanézni nem akaró játékosnak köszönhető, a lekezelés nem szükségszerű a tanárbácsiknál vagy olyan stílust követőknél, de ha akkor is úgy írok amikor nem bosszantanak fel és ezt többen is így érzitek, akkor aki így érzi küldjön 1 levelet és ha ezek alapján magamra is érvényesnek találom a *"marha szabályt" akkor elnézést kérek. Egyébként mindkettőn igyekszem majd változtatni.

*marha szabály:
- ha 1 ember mondja, hogy marha vagy, akkor nevesd ki
- ha 2, akkor gondolkodj el rajta
- ha 3, akkor szerezz be egy kolompot
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
70. hozzászólás - 2012.11.20. 13:12:56 (Válasz Kocos #58 hozzászólására.)
Igazad van, erre nem gondoltam.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
71. hozzászólás - 2012.11.20. 14:42:10 (Válasz Quellon #69 hozzászólására.)
Sajnalom, hogy ezt kell irnom, de Te semerted mirol van most szo.

Lenyegeben arrol, hogy a TOP szovetsegek nem tudnak mit epiteni, TOP szovetsegekbe nemvaloszinu, hogy 30-40. szintu karaktereket kell erteni.

50. szintu DP-t,nem 2 perc felepiteni.60. szint alatt, belehet ferni, de nagyon kivul allo ok. Nem valoszinu, hogy epitesben, epikus utesben reszttud venni, meglehet nezni az omeget v3-on talan ott van a legtobb kis szintu jatekos. De meg igy sem mondanam azt, hogy ez a modi, ismeresok ismerosei, gyerekei, rokonai, mas akkor tudna bekerulni, hanagyon kitunik a Tobbiektol.

Szoval, most elnezest Mindenkitol, de nem a 60. szint alatti karekterekrol van szo.

Tudom, hogy jon vesztesre is, de arra is 8%-ek esely, mert ebben nem vagyok biztos...

Ui: nem a beferesrol van szo, hanem, hogy reszt tud-e venni, a szovetseg elore lepeseben, szovetsegi kuldetesek, epites, epikus...megjegyeznem, a varazslatoz mar en is kibirom az epikus ellen, sot, ha viszem a dogot, akkor 4-5. korig is. Max nem sebzek, vagy alig.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.26
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
72. hozzászólás - 2012.11.20. 15:18:56 (Válasz Kocos #59 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.11.20. 10:52:38
Idézet: Bpetya75 - 2012.11.20. 10:16:27
Idézet: Quellon - 2012.11.20. 10:04:07
Az LGY-t másra találták ki, a vásárláson kívül a VT-ben áldozásra is kérik. Ha X. szint felett nincs mire költeni, attól még nem kell más felhasználhatóságot adni neki amiből azok akiknek van mire költeni az LGY-t kimaradnak.


Szerintem azért nem ártana egy új felhasználási mód az LGY-hez, hiszen egy szint után abszolút felesleges dologgá válik. A VT-ben kell, meg néhány állatfelszereléshez, oszt kb kész.


Kivancsi vagyok mondjuk hol jon el az a szint. Nekem most is tepernem kellett, hogy le tudjam adni amit kernek a VT-ben, de elotte meg vagy egy honapot gyujtottem csizmara. Pedig az Alvariel toplista szerint a legjobbak 75%-at teljesitem gyemantbol.


Te már rég elérted azt a szintet.
Felhasználható lélekgyémánt: 175900

Úgy van ennyi,hogy simán csinálom a VT-s küldiket ami Lgy-s cucc kell azonnal megveszem,és dobom a kalandok több mit felét de lehet többet is(eldobok minden kalandot amiben lét,manaitalt,gyógyitalt kér.Valamint mindent amiben kalandküldi van,vagy kivégzés ill másodlagosok,max akkor csinálok meg 1-1 ilyet ha 8 próbás és egy ilyen van csak belőle benne).Sőt 79lgy-s esszenciám van már azt is lusta vagyok használni mikor néha megcsinálok egy 15 kalandos küldit a szöviküldi miatt.
Mivel a lgy is egy olyan erőforrás lett magas szinten,ami semmire sem használható rég nem optimálisan szerzem mert akkor 176.000 helyett vagy 300.000-en ülnék de minek?
Pontszám: 8.60
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
73. hozzászólás - 2012.11.20. 15:26:42 (Válasz Viszok009 #71 hozzászólására.)
Tudom, hogy milyen egy topszövi, van előttem és mögöttem is jó példa. Egyetértek, hogy van egy bekerülési határ.
Csak V1-et látom, ha a többi szerveren más a világ akkor sorry.
Minden topszöviben vannak kisebbek, akik nem tudnak epiket ütni és még így is van hely mindenhol, van ahol több is. Szöviküldibe mindenki be tud segíteni minden téren, ha aktív. Persze minél nagyobb annál "értékesebb".
AD - lvl 24
kihívás - 30
kaland - 40
epik - akkora legyél mint a legnagyobbak és legalább annyira erős is
+5% LE-kút - ebbe számít a teljes összetétel és kútméret
A többi küldi szintkorlát nélküli.

Építeni nagyon nincs mit, ha már DP-znek, tehát nem fog hiányozni az építése annyira jelen álláskor, de persze ha jönnek az új épületek akkor ez változhat.
Epik fentebb már /le/tárgyalva.

Szerintem addig örüljetek amíg vannak (újra)kezdők és új tagok, mert ha nem lesznek vagy ennyi se, annál hamarabb fog bedőlni az *Élet fája és a tégla rendszer is sajnos.

*Elírtam Tudás fájára gondoltam.
A hozzászólást Quellon módosította 2012.11.20. 15:31:24-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
74. hozzászólás - 2012.11.20. 19:09:10 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A tudás fájának szintlépéshez kötődő jutalmával van némi problémám. Jelenleg a tervezett jutalom csak a fa szintjének függvénye, a karakter szintjét nem veszi figyelembe. Mivel alacsonyabb szinten gyorsabb a szintlépés, pláne, ha a top50-el hasonlítjuk össze, így lesz aki hetente élvezheti a fa "gyümölcsét" és lesz aki csak havonta, vagy még ritkábban.
A javaslatom az, hogy a szintlépések természetes lassulásával egyidejűleg a tudás fája arányosan több cuccot adjon a szintlépéseknél.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
75. hozzászólás - 2012.11.20. 19:12:36 (Válasz Ariel #74 hozzászólására.)
Jogos felvetés. Vagy - mivel a szöviküldik miat már számol ilyet - a normálk szintlépés TP-inek megszerzésekor adja a sima tápot, azaz ne szintlépést, hanem szinttől függő X TP-szerzést díjazzon.
Pontszám: 7.71
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
76. hozzászólás - 2012.11.20. 19:44:28
Igen a szint sem egy mellekes, viszont ha mar itt tartunk, az sem 2 perc lesz, hogy osszeszamoljak az aktiv, inaktiv szovetsegeket, mi van akkor, ha az egyik vilagon (hasrautes szeru, relax) 333 szovetseg van, amit tapolni lehet teglaval, mig egy masik vilagon, csak 57? Akkor ilyen szinten is menjen el a szorzo...

Azert az a honapos szintlepes magasszinten: minden eroforrast elhasznaltok, vagy csak egyiket (pp)? Mert nalunk Morze, azert szepen lepi a szinteket (igaz Neki ott az inspirator) es nem egy kivegzo karakter, vagy kitudja.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
77. hozzászólás - 2012.11.20. 20:01:00 (Válasz Viszok009 #76 hozzászólására.)
Nekem jelenleg 1828 sajtolásmentes vadászatból jön össze egy szintlépés. A sajtolás miatt jópár kiesik, de a térkapu nagyjából kiegyenlíti. Ami portyából jön, az meg nudli a vadászathoz képest. Szóval lehet, hogy a 30 nap nem is elég.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
78. hozzászólás - 2012.11.20. 20:04:52 (Válasz Viszok009 #76 hozzászólására.)
A top általában mindent elhasznál. Én spec vadászat, portya, térkapu, kalandok után is gyűjtöm a TP-t, de mivel marad a pozícióm, így ez mindenkire igaz. Így átlag 25-28 naponta lépek szintet.
Pontszám: 7.71
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
79. hozzászólás - 2012.11.20. 21:43:51
Biri köszi a parasztok nevében -)

Ahhoz, hogy legyen értelme a kis-közepes szöviknek a téglát megvenni, ahhoz előbb új - használható és drága (bár tudom ebben vannak akik nem hisznek)- épületek kellenek, ezt legkönnyebben a jelenlegiek max. szintjének bővítésével lehet elérni. Ez tisztán látszik abból, hogy már a toplista második oldalán lévő szövik is az időhúzó épületeket építgetik lassan,a lényeg már ki van maxolva / a HT a kürt és eszencia óta sokat vesztett vonzerejéből/.
Jelenleg ha bekerülne ez a fejlesztés az lenne, hogy az aktív szövik zöme elkezdene téglát gyártani, de nem nagyon lenne aki megvegye (mert miért is vegye meg? Hogy a nagyszövi élet fáját építsen belőle, ő meg dicsőség piramisát?). Én pl. középerős szöviben vagyok, ha bejönne ez a fejlesztés már a téglabizniszben és élet fája építésben lennénk érdekeltek. De nem nagyon látom kinek lehetne leadni a téglákat, ha már minket sem érdekel... A kisebb szövetségek elenyésző hányada aktív, és ha van is köztük néhány aktív tag jellemzően nem fogja őket meghatni a milliós kúttöltés. Nekik is jobban tetszene inkább ha szintlépéskor élet fáját meg csilivili ajándéokat kapnának. Valljuk meg teljes joggal.
AMúgy ennek ellenére tetszik a dolog, mert van rá sansz hogy interakciót indítson meg a szövik között. De egyelőre ez így nagyon bonyolult (úgy ahogy Biri leírta talán átjön majd a pórnépnek is), másrészt épületfejlesztések nélkül hamvába holt a dolog (bár ha jól értettem azok is várhatóak). És bár dicséretes a szándék, hogy a fejelsztés ezúttal elsősorban nem csak legnagyobbaknak szól (mint anno a HT), hanem a kisszöviknek is jót tesz, de mégiscsak ottmaradhat egy kis keserű szájíz, amikor majd a kisszövik nézegetik a wikin, hogy a nagyszövik milyen tápokat kapnak a tőlük kapott téglából.

Ezek az első reakcióim, aztán lehet majd kiderül rosszul látom :-)
A hozzászólást Aurri módosította 2012.11.20. 21:45:32-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.65
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
80. hozzászólás - 2012.11.21. 21:44:34
Ariel: persze, ezt a szorzót bele lehet számolni a jutalmakba. A tudás fája által adott táp még úgysincs véglegesítve.

Aurri: azért amelyik szövinek már csak a dicsőség piramisa van hátra azt nem hívnám közepes szövinek valószínűleg ezzel a fejlesztéssel párhuzamosan kell majd vmiféle "marketing" ami a kis szöviknek felhivja a figyelmét a téglaszerzés lehetőségére.
Pontszám: 8.41
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője