Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Az avatár projekt
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
101. hozzászólás - 2010.08.15. 18:24:04
De ezt mind úgy kéne megalkotni, hogy azért napi 50 őskőbe is belekerüljön simán...

Erőlködnek, idétlenkednek aztán páran megint törölnek, akik valóban jó csapatjátékosok voltak, szánalmasak a "fejlesztések", és toljátok a dolgot v10-ig is legalább mer az jó..., már a bejelentkezésnél nem férnek el a világok amikor lenyílik a menü...
A hozzászólást Sznoopy módosította 2010.08.15. 18:26:58-kor
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.16
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
102. hozzászólás - 2010.08.15. 18:47:28 (Válasz Ezüstszél #99 hozzászólására.)
Van ezzel pár probléma:
1. Karakter "receptek" lesznek. Ha nem úgy alkotod meg az avatárt, ahogy kell akkor gyakorlatialg mehet a kukába. Ha valaki mágiára és mondjuk manakonstukcióra is rak, akkor már széjjelfogják alázni azok akik mindenüket a harci szakikra és tulajdonságokra költötték.

Ebböl következik a második probléma:

2. Ha mindneki adott léből gazdálkodik akkro durván nagy a valószínűsége a "tükör" avatároknak. Tehát olyan lesz mint 1-2es szinten a random. Nagy öröm lesz ez olyanoknak akik a sima karakterükkel elérték az egyediséget! kaphatnak mellé egy tevét!

3. A vadászat kérdésére még senki nem válaszolt!
Mert ha csak fix átvihető LE lesz, akkor átviszek 10000-et és felnyomom a projekciót 80-ra és leülök várni. Amint elkenődik valaki rajtam egyböl költök egy kis LÉt, és ezt addig ameddig el nem húzok TÖben mindenkitől.. ennyi

Ezeket hogyan akarjátok orvosolni?
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.97
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
103. hozzászólás - 2010.08.15. 19:21:15 (Válasz LoWs #102 hozzászólására.)
No, válasz a problémákra:

1. Most is vannak karakter receptek. VF, pók, EH, szinthuszárság, stb. Ha valaki olyan avatárt készít, ami mehet a kukába, az nem ad neki LE-t portyára, és 1 hónap múlva újragenerálja.

2. Nem gondoltam végig az összes lehetséges variációt, de úgy gondolom, hogy nincsen überkarakter, ami mindent üt. Pl. SZÖ-s karakter kontra TÖ-s karakter. Most sem ütök olyan karaktert, akinek mondjuk durván túlteng az SZÖ-je hozzám képest, még ha TÖ-ben jobb is vagyok. Taktika.

3. Miért kellene egy avatárnak vadászni? Az avatár egy portyaklón, legalábbis ahogy én értettem eddig. Egy "leképezés", ami azt a célt szolgálja, hogy más karakterekkel is megmérkőzhessen az ember.
Nem fejlődik, nincs saját élete. Miklós módszerénél egy program kreálja meg, az én elképzelésemnél a játékos generálja adott LE-ből, amit ha elköltött onnantól már nincs több. Az avatár el lesz mentve, és egy hónap múlva lehet újraalkotni ugyanabból a LE-ből. Ergo a vadászatos szakértelmeknek semmi szerepük nincsen itt.

Ezt a fix LE-s dolgot nem értem. Vagy csak te nem érted, amit én írtam eddig. A játékos kapna avatárgeneráláskor egy adott adag LE-t, mint a mittomén melyik világon ahol nem lehetett kibújni a katakombából, amíg el nem használta. Ezt elkölti, az avatárt elmenti, onnantól meg annyi LE-t ad portyára az avatárjának, amennyit nem sajnál.
A projekciós ötleted érdekes, de ezt ki lehet ütni pl azzal, hogy le lesz tiltva a projekció avatárok esetében. De ha nem is lesz, még akkor sem feltétlenül jó, mert ha te 80 szintnyi szakértelembe belefeccölsz egy halom LE-t, akkor azt a tulajdonságaid és szakértelmeidtől veszed el, ezzel pedig csökkented az avatárod harci potenciálját.

Edit: Kieg.
Edit2: Helyesírás.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2010.08.15. 19:27:42-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.67
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
104. hozzászólás - 2010.08.15. 19:27:21
Hozzám Ezüstszél ötlete áll legközelebb anyival kiegészitve hogy nem szeretnék 10 avatárt mert 10 avatárt felcuccolni nem kevés kavics max 3-4 ben gondolkodtam .Lenne egy olyan menü avatárok ott kiválasztom ép melyikkel szeretnék harcolni és azzal tolom mert pl 70 es avatáok között nincs anyi ellenfél vagy az avatárok ugye harcolnak és az ép-vp-je lement és pihen adig szorakozok a másikkal.
Az hogy fix le-böl hozzod létre az avatárod az nem jelenti azt hogy mindenki ugyanugy készitené mert én ugy gondolnám hogy ugyan fix le-böl készül az avi ,de utána már ugy fejlödik ahogy te pl ha huzol egy erőt vagy bármit akkor ő is ,persze itt kikéne számolni hogy magas-alacsony szinten menyivel több vagy kevesebet tud huzni szakiból tö-böl az átlag karakter.
Ha valami ilyesmi modon fejlödnének az avatárok mindjárt nem ugyanolyanok készülnének nagy üzemben mert ha xy 2-3 honapig ugy tervezi a fö kariával hogy iq -ra gyur akkor tuti nem huz anyit az avinak.
Pontszám: 3.43
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
105. hozzászólás - 2010.08.15. 19:42:25 (Válasz MESSER #104 hozzászólására.)
Hm, az ősköveken nem gondolkodtam. Ez valóban megbonyolítja a dolgot.

Esetleg itt lehetne valamilyen szorzó, ami meghatározná, hogy adott karakter ha átad egy őskövet az avatárjának, akkor az többszörösen számít. Mondjuk talán 10-szeresen. Hm.
Viszont avatárnak nem kellene prémre őskő (az avatár örökölné az eredeti karaktertől), meg italokra sem talán, csak a felszereléséhez amit legfeljebb egy újrageneráláskor cserélne le a játékos.

Viszont továbbra is úgy látnám jónak, hogy az avatárok (mármint az én szintekre generált elképzelésemben) ne feljődjenek az eredeti karakterrel párhuzamosan. Ha valaki nagyon gyepál avatárként, kidolgozhatok egy másik stílusú avatárt, újragenerálom 1 hónap múlva, és le tudom győzni. Rengeteget lehetne ezen taktikázni, változhatnának az avatárok idővel, ilyesmire gondoltam.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2010.08.15. 19:43:37-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
106. hozzászólás - 2010.08.15. 19:48:44 (Válasz Sznoopy #101 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ha neked nem tetszik, akkor ne szapuld, hanem szólj hozzá konstruktívan. Ha pedig ez az egész avatáros dolog nem tetszik, akkor hagyd a fenébe ezt a topicot és ha lesz belőle valami ne használd a lehetőségét.
A szapulásának azonban nem sok értelmét látom, hacsak nem tényekkel támasztod alá, hogy mi miért nem jó.
Pontszám: 5.49
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
107. hozzászólás - 2010.08.15. 20:01:59
A leírt ötletetekben van egy visszaélési lehetőség, mégpedig, hogy az eredeti karakter adja a portyára valót az avatárjának. Nos van egy magas szintű karim, meg van egy másik saját, vagy barát karaktere az avatárosdi minimum szintjén. Röviden a nagy kari avatarjától a lét szépen átlehet csorgatni a kis karihoz. 0 tp mellett végtelen LE-t lehetne így összeszedni. Egyébként meg bármelyik szinten meglehetne ezt csinálni, és a sima kari statisztikájába bele sem kerülne semmilyen formában ez a megszerzett LE. Szóval szerintem az avatar és a kari közti lécsorgatást ki is lehet venni az egészből, vagy pedig nagyon lekorlátozni, az avatartól a kari felé történő LE osztást.
Pontszám: 7.15
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
108. hozzászólás - 2010.08.15. 20:28:08 (Válasz Tabac #107 hozzászólására.)
Vagy esetleg elolvashattad volna Miklós hszét, hogy képlet alapján számolt LE lesz a jutalom, ami nem lesz összefüggésben a karakternél levő tényleges LE-vel.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.09
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
109. hozzászólás - 2010.08.15. 21:54:17 (Válasz Tabac #107 hozzászólására.)
vagy nem lehet kivenni az avatárból a LE-t csak betenni................és ha jó vagy kapsz majd valamit
Pontszám: 5.96
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
110. hozzászólás - 2010.08.15. 22:10:52 (Válasz Tabac #107 hozzászólására.)
Hááát, nem tudom.

Magas szinten általában azt látom a fórumon, hogy bárki bármiben is elmarad a többiektől, akkor az már komoly veszélyt jelent a karakterre.
Nem igazán látom miért gyengítené bárki is a magas szintű karakterét egy barátja (vagy a kisebb karaktere) kedvéért, de gondolom ezt a lécsorgatást ugyanúgy lehetne figyeltetni programmal, ahogy most figyelik azokat a portyákat, ahol mindig csak az egyik fél nyer nagyokat, a másik meg veszít. (Most ennek a hatékonyságát nem vesézném. )
LE-t csorgatással eddig is lehetett próbálkozni, csak egymáshoz közelebbi szinten.

Idézet: Csagary - 2010.08.15. 21:54:17
......és ha jó vagy kapsz majd valamit


Inkább ne. Aki versenyezni akar, az versenyezzen a versenyvilágokon...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.43
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
111. hozzászólás - 2010.08.15. 23:43:57
az avatár karakter mégis hol lenne? belépésnél kellene váalsztani V1, V2,.... avatár
vagy az eredeti karakteren belül futna? ez el sem tudom képzelni hogyan lehetne összehozni...
ha megnyitom a portyaablakot, akkor az én vagy az avatár célpontjai lesznek benne? ráadásul ha több szintre lehetne generálni fixen, akkor pl 5:1-ben lenne?
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.36
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
112. hozzászólás - 2010.08.16. 10:25:02 (Válasz Craslorg #106 hozzászólására.)
na igen, nekem mostanában konkrétan az egész játék ami nem tetszik sajnos... konstruktívan egy fölösleges baromsághoz nem tudok pozitívan állni Erőlködtök, kb 20 ember akit érdekel, a valóban konstruktív hozzászólásokat, ötleteket pedig lepontozzátok... akkor mi értelme ennek, úgy is azt "programoztok" majd le amit ti akartok, inkább dobnátok össze egy jó kis eventet, azok összességében tényleg szórakoztatóak voltak némi kihívással, bár a "pénzeseknek" bocsánat kövesekenk azok is jobban feküdtek, mint minden, bár ezzel nem is vitatkoznék, mert ami ingyen van a valóságban az is olyan amilyen, hébe-hóba én is veszek 100 követ, hogy nagyon ne maradjak le...
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.05
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
113. hozzászólás - 2010.08.16. 10:36:34 (Válasz PottomPanna #108 hozzászólására.)
Vagy esetleg értelmezni kéne, amit mások leírnak. A többi játékos ötletére írtam le a mondandómat, Miklóséra már kifejtettem régebben (amit természetesen elolvastam).
Pontszám: 7.16
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
114. hozzászólás - 2010.08.16. 12:17:31 (Válasz Sznoopy #112 hozzászólására.)
Úgy írod, mintha bármi közöm lenne a játék programozásához, tervezéséhez. Nem igazán értelek. Ne nekem címezd hogy Miklósék mit csináljanak, mert bár ismerem őket a talikról, de semmi közöm a VÚ programozásához, tervezéséhez, illetve pont annyi, mint neked, mint bármely játékosnak.
Pontszám: 5.49
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
115. hozzászólás - 2010.08.16. 14:55:35 (Válasz Craslorg #114 hozzászólására.)
Akkor ne beszélj úgy mintha közöd lenne hozzá
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 2.27
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
116. hozzászólás - 2010.08.16. 23:49:55 (Válasz Tony Ramirez #111 hozzászólására.)
Én simán el tudnék képzelni a portya fül mellett egy avatár-csata fület.
A játékos rákattint, előjön egy új képernyő ahol a megadott szintekből lehetne választani, és az kiadja az adott szintű avatár portyalistáját.

Esetleg - talán ez a jobb ötlet - lehetne a mostani portyalista mintájára megcsinálni, csak hordák helyett (vagy mellett) betenni helyes kis gombokat, amikkel az avatár-szint bejelölhető, és így adná ki a megtámadható avatárokat. Eredeti karakterrel lehetne portyázni a hagyományos módon, az avatár-portya fülnél meg lehetne portyázni avatárral avatárok ellen.

Az avatárgenerálás bekerülhetne az egyéb menüpont alá, úgyis ott vannak az 1 hónaponként használható dolgok (kút kisütése, spec. váltás).

Ömm. Sznoopy megnyilvánulását nem tudom magamra kellene-e vennem. Speciel most vagyok 83-as szintű, van kit ütnöm. Az avatár projekttel azért foglalkozom, mert látok benne fantáziát/kihívást a megvalósításában. Nem ismerem a topot (Miklósékat sem) - csak néhányukkal beszéltem eddig kicsit itt a fórumon illetve a játékban -, viszont érdekesnek tartanám összemérni magamat velük egy ilyen avatár-csatában. Meg szeretek taktikákkal is kísérletezni. Kb. ennyi.

Edit: Kieg.
Edit2: Ja, és nem szoktam pontozni. Csak ritkán, és főleg 10-essel.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2010.08.16. 23:59:04-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.65
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
117. hozzászólás - 2010.08.17. 08:59:49 (Válasz Ezüstszél #116 hozzászólására.)
Ez a havonta létrehozunk szintfüggően avatárokat, eleve halálraítélt gondolat, rengeteg idő lenne, kevesen foglalkoznának vele. Inkább csak azok, akik erősek és megérné nekik a haszonért.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.41
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
118. hozzászólás - 2010.08.17. 09:22:33
Ha sikerülne senki kárára belőni az avatarokat, (eddig erre még nem sok reményt látok) akár lehetne a bajnokság részeként egy össznépi viadalt is rendezni.

De ehhez persze elképesztően sok dolgot figyelembe véve kellene elkészülnie az avataroknak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
119. hozzászólás - 2010.08.17. 09:49:56 (Válasz Darah #118 hozzászólására.)
Az eddigi 6 oldalnyi problémafelsorolás alapján nem hiszem, hogy ebből lesz valami.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.41
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
120. hozzászólás - 2010.08.17. 09:55:53 (Válasz Offsboy #119 hozzászólására.)
Jó lenne ez a dolog, de tényleg túl nagy a veszélye, hogy felborít valamit.
Úgy lenne jó egyenlőre, hogy lehessen csinálni, de ne legyen semmilyen hatása (ergó nem kapunk LE-t TP-t). Így legalább ki lehet próbálni, hogy mennyire válik be.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 6.51
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője