Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Az avatár projekt
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Az avatár projekt
1. hozzászólás - 2010.08.10. 16:54:58
Ez gyakorlatilag egy algoritmus, ami egy karakternek egy tetszőleges szintű avatárját képes létrehozni. Pl. van egy 90. szintű karaktered, meg tudjuk határozni ennek a 80., 50. vagy akár 30. szintű avatárját.

Mire lenne ez jó?
1. Lehetne egy speciális portyázás, ahol a karakterek avatárjai mérkőznének. Így gyakorlatilag bárki bárkivel harcolhatna, nem lenne ellenfél hiány. Az állatok ugyanúgy fejlődnének, a győztes kapna TP-t (úgy, mintha egy, a szintjének megfelelő ellenféllel harcolt volna). LE szerzés: a szerzett LE-t egy táblázat szerint konvertálnánk, hogy a nyeremény a szinthez képest reális maradjon. A lélekszívással elég sok probléma lenne, ezért az valószínűleg ilyen csatákban nem működne.
2. A háborúk során választható lenne, hogy a karakterek avatárjai csatázzanak. Így minden tag harcolhatna mindegyikkel, sokkal érdekesebbek lennének a háborúk, és több taktikázási lehetőség lenne. Az ilyen háborúkért lehetne valamilyen extra jutalmat is szerezni.
3. Játékos esemény során a küzdelem sokkal kiegyensúlyozottabb lenne, ha az avatárok mérkőznének egymással.

Hogyan működne az algoritmus?
Vesszük az összes karakter adatát, és ezt kiegészítjük a játék kezdete óta minden hónapban készített teljes adatbázis mentésekkel. Így egy igen nagy mennyiségű statisztikát kapunk arról, hogy mennyi játékidő alatt milyen fejlődést képes elérni a karakter. Ez alapján felállítunk egy képletet. Amikor egy avatárt kreálunk, mindig ehhez a képlethez viszonyítunk. Ha a karakter az átlaghoz képest erősebb, akkor az avatárja is az lesz. Ha gyengébb, az avatár is az lesz. Valószínűleg a szint is egyike a statisztikáknak: egy "szinthuszár" avatárja az átlaghoz képest valamivel magasabb szintű, egy VF-es vagy pók karakteré az átlaghoz képest valamivel alacsonyabb. A tulajdonságok, szakértelmek kiszámítása az eredeti karakter alapján történik. Tehát ha valaki elsősorban IQ-ra gyúrt, akkor az avatárja is - arányosan - erre lesz kiélezve. Az avatárok az egyszerűség kedvéért fiktív tárgyakat kapnak, amelyek a meglévő tárgyainak arányosan leképezett verziói.
A harc során ha pl. egy 80. és egy 50. szintű karakter harcol, akkor mindkét karakter 50. szintre ill. annak közelébe konvertálnánk. Az 50. szintű karakterből csinálnánk egy 50. szintű avatárt (ami, ha jó az algoritmus, az eredeti karakterre fog nagy mértékben hasonlítani). A rendszernek lenne egy minimum szintje, hiszen 1. szintű karakterből még nem lehet normálisan számolni semmit.

Mi biztosítja, hogy a rendszer korrekt?
Ez egy elég összetett fejlesztés, ezért szeretnénk egy alaposabb tesztelést. A rendszer beélesítése előtt mindenkinek lenne lehetősége egy gombnyomással ellenőrizni a saját avatárját, és jelezhetné, ha úgy gondolja, valami nem stimmel.

Mikorra készül ez el?
Először is beszélünk erről itt a fórumon, mindenki elmondja a véleményét, tetszik, nem tetszik stb. Összegyűjtjük az adatokat, megcsináljuk a statisztikát, kitaláljuk a képletet, készül egy fejlesztői dokumentáció a ti javaslataitok figyelembevételével, és utána mehet a programozás. Hogy ez összesen mennyi idő, nem tudom, de ha a többségnek egyáltalán tetszik az ötlet, akkor ezt legkésőbb 2 hónapon belül be tudjuk izzítani, és talán a VU találkozó előtt még az erre alapuló újabb esemény is elkészül.
Pontszám: 6.80
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
2. hozzászólás - 2010.08.10. 17:16:53
Ez nagyjából olyan, mint a KH?


Szerk2: Átolvastam újra, nagyjából értem, vagyis portyázásnál kihívhatom Kocos avatárját,akit lekonvertálnak nekem 86-os szintre, aki olyan, mint amilyen ő volt kb. ezen a szinten és lemegy a csata?
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.08.10. 17:24:30-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.11
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
3. hozzászólás - 2010.08.10. 17:20:30 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
igy elsore nekem nagyon az jon le, h a 20-30-50 milliot rabolt pok karik beverik mindenki avatarjat. Mert ugy tegyuk fel vagyok 100as szintu Pok Ivan meg 50es. Pok Ivan rabolt 50M LE 50es szintig en meg 100ig mondjuk 8-at. Ebbol kovetkezik, h ha visszakonvertalnak 50es szintuve, akkor kb a labat tudom lekohogni Pok Ivannak, es ha o ezt kihasznalja egy haboruban es orankent lealazza az avatarom meg meg par tarsamet, akkor egymaga lefarmolja az egesz szervert (csak birja PPvel)

vagy rosszul latom?
Pontszám: 9.36
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
4. hozzászólás - 2010.08.10. 17:21:51
Zsír, jöhet!
Pontszám: 5.38
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
5. hozzászólás - 2010.08.10. 17:23:34 (Válasz Endyr #3 hozzászólására.)
Nekem is.
Pontszám: 6.85
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
6. hozzászólás - 2010.08.10. 17:29:32 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.08.10. 16:54:58
Az avatárok az egyszerűség kedvéért fiktív tárgyakat kapnak, amelyek a meglévő tárgyainak arányosan leképezett verziói.


Ez pontosan hogyan néz ki?

És a támadhatósági ÉP % úgy fog működni, mintha mindkét karakter 50-es lenne?

Két irányba fog a dolog működni, azaz az ötvenes is létrehozhatja a saját 80-as szintű avatarját?

Edit:
Illetve ahogy Panna írja, a nagyobbat lekonvertálják a kisebbhez?
A hozzászólást Darah módosította 2010.08.10. 17:31:12-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.69
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
7. hozzászólás - 2010.08.10. 17:38:27 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ez Az
Miklós konvertáljatok fel engem gyorsan 110. szintre hadd rakjak rendet
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.01
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
8. hozzászólás - 2010.08.10. 17:41:49
Akkor egy sokat rabolt pók kariként megszólalok. Szerintem igen nehéz ebben olyan megoldást kidolgozni, hogy ne legyen hőzöngés. Úgy 30. szintig én is farm voltam, aztán a kifejlesztett vadász szakikból felerősödve lettem pók. Ezek szerint aki találkozik a 20. szintű avatárommal, az jól jár
Vicces lesz hogyan lesznek meg az erőviszonyok, mert szerintem elég sok karakter "életében" van törés amikor hirtelen romlott, vagy javult a helyzete (VF, vadász szakik kifejlesztése, ismételhetőkhöz eljutás, stb.); bár lehet ez nem is akkora gond, nem tudom. Valószínűleg inkább morálisan fogja zavarni az avatár gazdáját, hogy egy 50 szinttel alacsonyabb szintű - aki mondjuk nem is top10 a szintjén - ledarálja. De a soksok új célpont igen hangzatos!

[edit] Igazából, ha ezen a morális részen túljutnak a játékosok, akkor akár nagyon izgalmas is lehet, szinte látom a szövetségi fórumokon, hogy x nagyon erős, y nagyon gyenge, kivel kell vigyázni.
Jelige: "Senki sem az akinek látszik"
Valamint a VF-es határ feletti karakterek kitehetik magukat az ablakba, mert nemigen tudnak majd érvényesülni az adott szinten jóval erősebb karakterekkel.
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.08.10. 17:45:20-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
9. hozzászólás - 2010.08.10. 17:46:06
Idézet: Miklós - 2010.08.10. 16:54:58
Ha a karakter az átlaghoz képest erősebb, akkor az avatárja is az lesz. Ha gyengébb, az avatár is az lesz.


Tehát ha van egy 60-es szintű VF-es kari és egy 60-as VF nélkül, és mindketten létrehoznak egy 40-es avatárt, akkor a VF-es avatár megint ugyan úgy elveri a másik avatárját mint normál portyában?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.42
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
10. hozzászólás - 2010.08.10. 17:47:10
És mi van akkor, ha én egyáltalán nem akarok avatárt?
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.09
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
11. hozzászólás - 2010.08.10. 17:57:42
Érdekes ötletnek tűnik, de mindenesetre ami nekem így elsőre lejött ebből:

-Ez a TP tömés kánaánja (nem a pókokról beszélek, hanem a top X karakterről, akiknek jól jön a TP...)
-Én személy szerint nem örülnék neki ha az egész szerver elérné a farmokat (meg valszeg a farmok sem...)
-Nekem nem tiszta hogy hogyan generálnánk az avatárokat, de ha LE/TP-vel arányos lenne a fejlődésük, elbúcsúzhatunk a VF nélküli karakterektől.
Pontszám: 6.86
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
12. hozzászólás - 2010.08.10. 18:10:17
Most akkor aki nyer elveszi az eredeti tulaj LÉjét? Ezek is csak 15% felett üthetnek? Érvényesek rájuk a karakter ill. szövetségbónuszok? Ha igen akkor milyen mennyiségben? Állata is lesz az avatárnak? Ha igen akkor mennyi? Az avatárra csak támadni lehet vagy kihívni is szabad?

Nekem ez így még nem tetszik
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.49
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
13. hozzászólás - 2010.08.10. 18:13:54
Lefordítom magyarra:

Miklós szeretne betenni egy újabb PvE elemet, mely PP-t eszik, és értelmet ad a portyának, esetleg háborúban is adna egy alternatívát.

A kezdeményezés dicséretes, az észrevett probléma, megoldási kísérlet jó, de a jelenleg felvázolt próbálkozás sajnos több sebből vérzik, már a defibrilláció se segít rajta

VF-es karik eltolják az átlagot, szingus karik lufik lesznek lé/tp arány nincs latba véve, össz létermelés smafu stbstbstb...

Szóval az "Avatar" hadművelet szükségessége szerintem is fontos, de jelenleg a partraszállás nagyon sziklás terepre érkezik
A hozzászólást Birka módosította 2010.08.10. 18:14:50-kor
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
14. hozzászólás - 2010.08.10. 18:25:13
Nem csak a pók/VF és a szinguláris szaki miatt problémás a projekt. Az állatokkal és a hozzá tartozó szakikkal is problémák lehetnek.

Akik vastagbőrt, sebgyógyítást, és másodlagos szakikat fejlesztettek, dobhatják a kukába az egészet, mert az avatárjuk állatai minimális sebződést fognak elszenvedni egyszerűen az alacsony szint miatt. Az állatok elnyelése és varázslat elnyelése pedig durván felértékelődik. Egy 400-as elnyelésű állat ellen nem tudom mit produkálna egy 20-30-ik szint közötti ellenfél.

Még valami. Innentől kezdve minek fejleszteni a karaktert? Az avatáromat leklónozhatom bármilyen szintre, azt támadok akit akarok, azzal háborúzok akivel tetszik. Ha netán nem vagyok VF-es, neadjisten még szinguláris ismeretet is használok, akkor minden egyes nappal amikor "fejlesztem" a karakteremet, gyakorlatilag az avatáromat gyengítem, rontva ezzel az esélyeimet.

Amíg ez a projekt nem mentes a VF és s szinguláris torzító hatásaitól, addig elég kétségesnek tartom a jó megvalósítást.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.98
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
15. hozzászólás - 2010.08.10. 18:33:35 (Válasz Ariel #14 hozzászólására.)
Még valami. Innentől kezdve minek fejleszteni a karaktert? Az avatáromat leklónozhatom bármilyen szintre, azt támadok akit akarok, azzal háborúzok akivel tetszik. Ha netán nem vagyok VF-es, neadjisten még szinguláris ismeretet is használok, akkor minden egyes nappal amikor "fejlesztem" a karakteremet, gyakorlatilag az avatáromat gyengítem, rontva ezzel az esélyeimet.

Pont ezen gondolkoztam felmosás közben.
Pontszám: 7.90
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
16. hozzászólás - 2010.08.10. 18:36:54 (Válasz Ariel #14 hozzászólására.)
Ha viszont nincs figyelembe véve, akkor az minek fejleszt, aki a VF-el fejlődik?

Mert most azért, hogy a környezetében jó legyen.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.79
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
17. hozzászólás - 2010.08.10. 19:01:00 (Válasz Darah #16 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.08.10. 18:36:54
Ha viszont nincs figyelembe véve, akkor az minek fejleszt, aki a VF-el fejlődik?

Mert most azért, hogy a környezetében jó legyen.


Viszont az Avatár projekttel hirtelen az egész játéktér a környezete lesz, azt üt akit akar. Van aki arra megy, hogy a lehető legjobb LE/TP arányt érje el, ezért fejleszt VF-et, vagy pók karaktere van. Van aki viszont arra megy, hogy a lehető legtöbb LE-t szerezze a játékban.

Vagy nem veszi figyelembe a képlet a VF-et és a szingulárist sem, vagy egy olyan képlet kell ami az össz. LE termelést is figyelembe veszi.

Így nem lesz "A" csak azért erősebb "B"-nél, mert "A" kétszer annyi időt tölt egyadott szinten.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.77
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
18. hozzászólás - 2010.08.10. 19:06:15 (Válasz Ariel #17 hozzászólására.)
Pontosan, ahogy mondod.

Miért akarsz most hirtelen megszabadulni a szingu negatív hatásától, miszerint átrohansz a saját erőforrásaidon?
Ez annyira jó taktika volt, hogy mindenki mást is erre biztattál.
Csak addig jó, míg ott mutat a lista elején, ha negatívként jelenik meg, uccu tüntessük el, meg a másikét is, aki nem is a lista elején volt eddig se?
A KH előnyödet miért nem óhajtod megszüntetni?
És a HT-t?

A lehető legtöbb LE-t eztán is megszerezheted, max picivel jobban kell rá vigyáznod, 15 % fölött.
Ahogyan mindenki másnak.
Mert arról szót se látok, hogy így be lehet ütni 15 % alá.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.49
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
19. hozzászólás - 2010.08.10. 19:17:06 (Válasz Darah #18 hozzászólására.)
Na ja, csak az avatár 15% alá mikor kerül? Akkor amikor a gazdája? Ha meg nem, akkor figyeljek 2-3-x karakterre? Én még mindig azt mondom, hogy nincs az egészre szükségem!
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.09
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az avatár projekt
20. hozzászólás - 2010.08.10. 19:18:54 (Válasz WillChi #19 hozzászólására.)
Nagyon semmit nem tudunk még, de máris megy a nyervogás.

Szerintem egy az egyben téged másol adott pillanatban, amikor kihívsz-kihívnak, de persze ugyanilyen erővel tévedhetek is.

Egyébként jó kérdés, mi van, ha te nem is akarsz ilyet?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.60
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője