Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
421. hozzászólás - 2012.11.08. 22:12:01 (Válasz Szula #420 hozzászólására.)
Felhasználási feltételek vagy mi, elég jó előzetes figyelmeztetés?
Mit kapjon még, kitüntetést?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.71
kedvencSzulaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
422. hozzászólás - 2012.11.08. 22:39:07 (Válasz Quellon #421 hozzászólására.)
Hát végülis az, hogy nem lőtték már egyből tarkon, az is eredmény ezek dzerint.
Én egy KULTÚRÁLT, tehát nem a JV által megfogalmazott értesítőre gondolok. Mert mint Miklós írta, a ban csak a végső megoldás.
v2: Agnus Dei, Sötét Mágusok
Pontszám: 8.41
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
423. hozzászólás - 2012.11.08. 22:45:08 (Válasz Szula #422 hozzászólására.)
Igen, ha mondjuk vki egyetlen egyszer "megbotlik", akkor kap egy figyelmeztetést. Ha viszont hónapokon keresztül gátlás nélkül folyamatosan nyomja, akkor ott nem a figyelmeztetéssel kezdünk.

Ha RL-ben valaki lebukik egy kisebb szélhámossággal, lehet, hogy csak felfüggesztettet kap. De ha mondjuk a 40. bankrablás után kapják el, akkor ezt a fázist ott is átugorják.

A gond az ilyen esetekben mindig az, ha vki nem ismer mértéket. Ha talál vki vmi kis exploitot, 1-2x elsüti, aztán szól, hogy srácok, izé, van egy ilyen bug... Többet természetesen nem használom, remélem mielőbb ki tudjátok javítani, az mindjárt más.
Pontszám: 7.02
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
424. hozzászólás - 2012.11.08. 22:50:23 (Válasz Szula #422 hozzászólására.)
Lassan a cinkos státuszt is eléred, szerencse, hogy nem vagyok JV
Ha csalt miért véded?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.71
kedvencSzulaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
425. hozzászólás - 2012.11.08. 23:25:17 (Válasz Quellon #424 hozzászólására.)
Nem védem, csak mint már korábban írtam, az eljárást tartom minősíthetetlennek.
Már vártam a cinkosságra való utalást, nyugodt a lelkiismeretem, nézzétek csak vissza logokat, akár 4 évre visszamenőlegesen.
Játékosorientált játékvezetők, hát ebben még van mit fejlődnötök...
v2: Agnus Dei, Sötét Mágusok
Pontszám: 8.24
kedvencArvionFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
426. hozzászólás - 2012.11.08. 23:35:16
Nyilvános fórumon megszólalok én is, mivel én voltam az egyik, akit kitiltottak, és a példákat szerintem rám hozták.
Pár dolog, amit sérelmezek és továbbra is fenntartok magammal és a karimmal kapcsolatban:
- NEM szándékosan használtam a bugot, majd a lenti levelezésben részletezem
- screenshotok és levelezésen keresztül bemutatom milyen "elbánásban" részesültem, milyen bizonyítékokkal támasztották alá igazukat
- továbbá azt is, hogy kinek a döntése volt, reagált-e a levelemre, amit Neki címeztem

A történetet megpróbálom összefoglalni röviden, illetve a leveleket is beollózom ide.

Szerintük szándékosan bugot használtam ki.....
*Tiltás oka: *Programhiba kihasználása
A játékvezető megjegyzése:
7 nap, állatfelszerelés gyors eladása sokszor, őskő duplázás

Történet röviden:
Kufár medállal kap a karim x% LGY kedvezményt. Zafír gallár ára. 2450 LGY (kedvezménnyel) és 8 őskő. Eladása: 2500 LGY és 8 őskő -> Ergo infinitive LGY
Továbbá templomi küldetés: Költs el összesen X lélekgyémántot a kufárnál!
Ugyanezzel a módszerrel csináltam:
Vásároltam 10 olyan állatcuccot, amely Őskőbe és LGY-ba került, majd gyorsan eladtam őket, oly módon, hogy nem vártam meg eladáskor, hogy az oldal betöltődjön, hanem gyorsan klikkelgetve eladtam mind a 10-et. Itt jött a probléma állítólag:
E-mailban az alábbi levelet kaptam:
A programhiba az volt, bár ezt te is tudod hiszen kihasználtad, hogy állatfelszereléseket vettél őskőért, majd egyesével eladogattad, gyorsan kattintva egymás után, kihasználva azt, hogy ilyenkor a rendszer néha duplán vette a kattintást, ezzel őskövet termeltél magadnak. -> ezt nem vettem észre, lehet, hogy így volt

Kaptam 1 hét ban-t, elvették az összes Őskövemet (kb 900 az Ősköves akció után) és a kiégetteket is (kb 300 lehetett) -> buktam kb 10KHUF-ot.
Állítólag régóta csinálom (Május óta), több 1000 soros a logom, ahol ezt látják, én nem kaptam semmilyen bizonyítékot (még screenshotot sem) e-mailben, Ők mindent láttak, de semmit sem mutattak, napra mp-re pontosan tudják mikor, mit csinálgattam, de pontosan nem számoltak ki semmit stb.
Minden templom esetében a fenti módszerrel csináltam ezt a küldit itt is és a V2-n is, de csak a V1-est büntették!

Levelezés Dikó Istvánnal:
Szia.

Erdekes, fel sem tunt hogy folyamatosan szaporodik az oskoveid es kiegett oskoveid szama? Na ne.
Tudtal errol, megha allitasod szerint nem is ezert csinaltad (szerintunk ezert) es nem szoltal.
A buntetes merteke nem az en hataskorom volt ebben az esetben, hanem a vezetosege. Egyebkent teljesen egyetertek vele.

Egyebkent meg a visszaeso tolvajt sem szoktak figyelmeztetni hogy ejnye-bejnye talan ezt abba kellene hagyni. Vagy elkapjak, vagy sem, viszont ha elkapjak akkor buntetik. Ennyi.
Ezzel az uggyel kapcsolatban nincs tobb mondanivalom, a buntetest megkaptad, ha letelt az 1 het, automatikusan megszunik a letiltas es jatszhatsz tovabb.

Kellemes játékot kíván a Végzetúr csapata!

Üdvözlettel:
Dikó István
Végzetúr játékvezető
info@vegzetur.hu

2012. 10. 29. 19:40 keltezéssel, xxx írta:
> Szia István!
>
> Pár észrevétel , amit ne vegyél kötözködésnek:
> "A programhiba az volt, bár ezt te is tudod hiszen kihasználtad...." - mint írtam az előző levélben is: LGY miatt volt amit csináltam, ősköveket pedig függetlenül attól, hogy mennyi van kb 2 havonta illetve akció esetén vásárolok 5200HUF-ért (ellenőrizd le a befizetéseket, ha akarod). Kufár medál miatt 2450LGY-ért vettem állatfelszerelést, 2500-ért eladtam, ha a kufármedálok ilyen használata (LGY termelés) programhiba, akkor miért vannak kufármedálok a játékban?
>
> "Ezt régóta csinálod, és érdekes módon még nem szóltál egyszer sem, hogy miért is
> szaporodik az ősköveid száma."
> Pontosan mióta is? Őskövekről, vásárlási szokásokról meg fent és lent már írtam.....
>
> "Letiltottunk egy hétre, nem zártunk ki a játékból, egyelőre... Természetesen az ősköveidet, és kiégett ősköveidet elvettük. Lehet többet is mint amennyit ezzel tápóltál, de ezt tudd be tanulópénznek és figyelmeztetésnek."
> Ezt kicsit erősnek érzem...kb 900 őskövem volt, ami kb 10K HUF. Az 1 hét kizárás rendben, ha tényleg vétettem a szabályok ellen, mert nem tudtam erről az őskő duplikációs programhibáról, de fent és az első levélben írtam már.
>
> "Ha az megvigasztal, másnál is felfedeztük ugyanezt a trükközést,
> ugyanilyen büntetést kapott mint te." - nem ez nem vigasztal......
>
> Magyarországon Mindenki ártatlan addig, amíg be nem bizonyosodik bűnössége minden kétséget kizárólag. Számomra a le írt indokok nem tejlesen egyértelműek, de lehet, hogy én vagyok a hülye...
> Illetve a halmozati büntetést (1 hét ban, összes Őskő ->0 és összes kiégett őskő -> 0) visszaesőknél ajánlatos használni.
>
> Illetve még 1 dolog: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.0 -> 13. hozzászólás Miklóstól:
> "Értelmetlenül nem akarunk senkit büntetni, az elsődleges cél a szerver lag megszüntetése. Ha valakinél ilyen problémát észlelünk, első alkalommal csak figyelmeztetés lesz de utána már bant."
> Ha olyan régóta csinálom és tápolom magam, gyorsan egymás után eladva a cuccokat, akkor ez script-nek minősül?
> Ha azt írtad, hogy én nem szóltam egyszer sem, Ti sem figyelmeztettetek egyszer sem, pedig van állítólag ilyen programotok, ami a gyorsan ismétlődő tevékenységeket kiszűri.
>
> Várom válaszod.
>
> Üdv.:
>
> Arvion
>
> -- Eredeti üzenet --
> Feladó: Dikó István <info@vegzetur.hu>
> Címzett: Varga Béla <arvion@vipmail.hu>
> Elküldve: 2012. október 29. 15:31
> Tárgy : Re: Végzetúr - V1 - Arvion(365) Zárolás
>
>
> Szia.
>
> A programhiba az volt, bár ezt te is tudod hiszen kihasználtad, hogy
> állatfelszereléseket vettél őskőért, majd egyesével eladogattad, gyorsan
> kattintva egymás után, kihasználva azt, hogy ilyenkor a rendszer néha
> duplán vette a kattintást, ezzel őskövet termeltél magadnak. Ezt régóta
> csinálod, és érdekes módon még nem szóltál egyszer sem, hogy miért is
> szaporodik az ősköveid száma.
>
> Letiltottunk egy hétre, nem zártunk ki a játékból, egyelőre...
> Természetesen az ősköveidet, és kiégett ősköveidet elvettük. Lehet
> többet is mint amennyit ezzel tápóltál, de ezt tudd be tanulópénznek és
> figyelmeztetésnek.
>
> Ha az megvigasztal, másnál is felfedeztük ugyanezt a trükközést,
> ugyanilyen büntetést kapott mint te.
>
> Kellemes játékot kíván a Végzetúr csapata!
>
> Üdvözlettel:
> Dikó István
> Végzetúr játékvezető
> info@vegzetur.hu
>
>
> 2012. 10. 29. 13:42 keltezéssel, Varga Béla írta:
> > Hali!
> >
> > Meglepődve tapasztaltam, hogy a V1-es Arvion nevű karakterem zárolták az
> > alábbi indokra hivatkozva:
> > *Tiltás oka: *Programhiba kihasználása
> > A játékvezető megjegyzése:
> > 7 nap, állatfelszerelés gyors eladása sokszor, őskő duplázás
> >
> > Állatfelszerelést adtam el sokszor egymás után, ez igaz, de hogy az
> > őskővet dupláztam volna....ez nem tűnt fel. Ami miatt ezeket csináltam,
> > hogy van LGY kedvezmény kufár medálból és ezzel növeltem a LGY-ok
> > számát. 2450LGY-ért megvettem, majd 2500ért eladtam. Más is csinálja /
> > csinálta ezt, én is innen tudom,
> >
> > Őskövekről annyit, hogy ha a duplázás a célom, akkor nem veszek
> > 5200HUF-ért ősköveket, majdnem minden második hónapban.....
> >
> > Szeretnék egy részletesebb jelentést, magyarázatot, hogy mivel mit
> > okoztam, mi volt a programhiba, melyet kihasználtam, mert nem igazán
> > értem a JV megjegyzését.....
> > Több online játékkal is játszom és még soha, sehonnan nem tiltottak ki
> > szabálytalanság miatt.....
> >
> > Választ előre is köszönöm.
> >
> > Üdv.:
> >
> > Arvion


Ezután online VU chaten a következő történt:
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
egyszerűen kidobott....
2. próbálkozás:
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez okt. 30-án történt. Okt 28-án kapta a V1-es karim a ban-t, de chaten elhangzik, hogy a mai napig csináltam, ergo 30-ig.......
VU chat és segítőkészség közelít a 0-hoz. Nincs telefonos egyeztetés, nincs printscreen stb, amit leírnak az úgy van és kész......

Ezek után írtam 1 levelet Miklósnak, amire NEM reagált. Íme a levél:
Szia Miklós!

Elég sokat beszéltem ezzel kapcsolatban Dikóval. Normális bizonyítékot még nem kaptam, ami minden kétséget kizárólag bizonyítaná, hogy Programhibát használtam ki.
Mint Vezetőtől, várnék Tőled egy kimerítő magyarázatot, esetleg a logot printscrenekkel példaképpen, hogy pontosan mikor mit csináltam, hogyan használtam ki a programhibát, milyen előnyre tettem szert stb.
István szerint több 1000 sor a logom, ahol mutatja, hogy állítólag "szándékosan" kihasználtam a bugot és több 1000 őskőre tettem így szert.
A Neved elhangzott, hogy Te döntöttél a szankcióról. 1 hét ban, összes kiégett és összes őskövet nulláztátok (ezt nem látom, István írta).
Gondolkozz reálisan: aki befektetett a karakterébe 60-70 ezer ft-ot, az szerinted kockáztatná a kitiltását?
Az meg tudomásom szerint nem programhiba, ha a Kufár medállal olcsóbban veszem meg a Zafír nyakéket (2450LGY és 8 Őskő), majd eladom a normál árban (2500LGY és 8Őskő). Bár a chat legvégén István szerint ez is bug volt......
Az meg egyenesen unfair tartom, hogy Ti láttok ott mindent, de screenshotok segítségével semmit nem osztotok meg a "vádlottal", sőt mi több Ősköveinek elvételével büntetitek és kivesztek a zsebéből 10KHUF-ot.
Ez hol van leírva a szabályzatban (ily módon büntethetitek a karaktereket)? Tudomásom szerint pénzbeli büntetést az ügyészség, bíróság, NAV, rendőrség stb. szabhat ki. Beholder melyik ezek közül?

Várom válaszod.

Tisztelettel:

Arvion - V1

Válasz nem érkezett a mai napig sem....Ennyi adatom van nekem.

Itt én nem érzek eddig semmilyen fenyegető hangnemet amire Miklós célozgatott:
Az esetek többségében az illető van annyira gerinces, hogy elismeri a csalást, és elnézést kér. Néhány esetben azonban a csaló az, aki hihetetlenül felháborodik, hogy hogy merik őt büntetni, ő nem is tudott erről, hogy ez csalás, meg különben is, a mi felelősségünk, hogy a játékban ne legyenek bugok, fenyegetődzik stb.


Nyugodtan "kiteregetheted", aki csalt szándékosan, az elfogadja, aki nem az szót emel az igazságtalanságért:
Amikor egy játékost csaláson kapunk, a dolgot nem szoktuk kiteregetni, épp elég szégyen ez számára, nem akarjuk emellett még pellengérre is állítani.


Illetve még 2 dolog:
Bemásoltál 1 "állítólagos" log részletel, ami az én olvasatomban azt bizonyítja, hogy:
2012-05-10 (dátum) 11:38:39(időpont);-160(elköltött Őskő - dbszám * ;zafír gallér(tétel) vásárlás(cselekvés) (20 db)
Hol az eladás? Hol az Őskő növekmény? Hol a karakter azonosító?

Ban után 1-2 nappal kértem screenshotokat a log file-ról. akkor semmit sem kaptam, sőt válaszolni sem válaszoltál....amit meg Dikó művelt és írt az ügyfélszolgálaton azt meg jobb, ha hagyjuk.....
Erre több mint 1 héttel később beteszel ide vmit, amire azt mondod, hogy log file-ból van, bizonyíték (nekem nem, de lehet, hogy hülye vagyok hozzá). Lásd a pár sorral fentebbi kérdéseket.
Tehetsz most már be screenshotokat, de a Beholder "jó" hírét megvédve, már elképzelhetőnek tartom, hogy egy programozó által módosított (saját igazatok bizonyítása miatti) log file-ról készül majd.

Pár kérdés még maradt bennem, amire eddig nincs válasz:
- vki beleölt a kariba 60-70K HUF-ot az évek alatt (vagy többet) és folyamatos fizető, kockáztatná a karakterét?
- V1 és V2 kari ugyanazon tulajdonosé: Miért csak a V1-en volt a BAN és a büntetés?
- Miért 1 héttel később szólal meg Miklós? - levélre nem válaszol......
- Miért nem kaptam rögtön screenshotot a logfile-ról?

Pár reakció és befejezem:
Crimson:
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
Elmondják neki azt, amit már nagyon jól tud? Inkább ő tette volna jobban, ha lapít hőbörgés meg hazudozás helyett.
Szerintem:)

Kikérem magamnak a hazudozást, nem sértegettem senki, tisztelet Mindenki felé megvan. Ha nem ismersz minden részletet, ne nyilatkozz felelőtlenül.

Miklós:
A helyzet az, hogy a játékos cirka 90 alkalommal vett meg 20 darab felszerelést, és adta el őket egyesével. Megszámoltuk... A VT-hez kellett neki ennyi? Véletlenül csinálta, észre sem vette? Ne vicceljetek. Hogy pontosan mennyi őskövet csalt ezzel, pontosan nehéz kiszámolni, de NAGYON SOKAT.

A log mire való? Fent már részleteztem: Eladás? Őskő növekmény? Karakter? Mennyi az a NAGYON SOK?

Utolsó "szösszenetek" a részemről és a témát részemről lezárom:
- Állat felszerelés vétel és eladás LGY költésre -> sokan használják
- AH bug -> duplán kattintva 1 tárgyat ad el, de dupla dukátot kapsz (nem 2-t a bérlet miatt, hanem 4-et!) -> jelezték feléd már 1 ideje
- Landragór 3. fázisa 1 órával hamarabb indult. 3. ütésre kiesett az Epikus kincsesláda -> bug, mert 9 és 10 között ütöttem?
- VT egymás utáni 8 napon belépés a játékba, 5 Lady verseny és 5 épület statisztika több napon keresztül nullázódott -> bug, kompenzáció a karaktereknek?
- a legjobb, hogy a játék eleje óta nem zárolnak senkit multizásért, ha prém (bocsi Mindenkitől aki érintett ebben), de ha szerintük őket őskővel rövidíted meg, ne adj isten nem is szándékosan (annak ellenére, hogy az ő programozásuk a sz*r), mert pl 4 év alatt nem sikerült betenni, hogy lenyíló ablakkal egyszerre többet is el tudj adni ugyanabból a tárgyból, akkor persze utólag is zárolnak, és még az ősköveidet is elveszik, ha pedig bizonyítékokat akarsz, akkor finoman elküldenek a búsba... -> idézet a szövetségi fórumról, amivel egyetértek teljesen.....
- Miklósunk valójában teljesen tudatában van, hogy a VÚ népessége folyamatosan csökken, de a megmaradt játékosokról még az utolsókig igyekszik legombolni, amit le lehet, a lehető legkisebb energia és pénzbefektetéssel. -> belső szövi fórumról vélemény
- Rengeteg nerf vagy csak egyszerűen tovább nem lépés: Annak idején kezdődött a normál küldetések leállásával, az épületeket nem fejleszti már vagy másfél éve (pedig nem sok idő lenne, akárcsak a meglévőket upgradelni, a külső fórumon rengeteg ötlet volt, a V5-ösök pedig teljesen szívnak vele), az ismételhető küldetésekben a vadászatos küldik egyszerűsítése (15 kisebb vadászos és 8 kiégett találósban azt az 1-1 változónak az átírása), Af képességek (bár ez engem nem érint de jó pár játékosnak igen csak hiányoznak hónapok óta). -> belső szövi fórumról vélemény

Bocsi, ha hosszú voltam, de NEM vagyok hajlandó lenyelni a "békát", melyet a számba erőszakoltak!
Miklóstól az lett volna a fair, ha a teljes történetet, levelezést, logot közzé tesz, nem pedig a karakter háta mögött a fórumon próbálja bizonyítani több-kevesebb sikerrel a Beholder igazát.

Ezek után nem lennék meglepve, ha a V2-karim is BAN-ra kerülne és elvennék az ősköveit is vagy a Beholder törölné a karikat és a hozzászólásom.

Köszönöm annak aki végigolvasta a kisregényem és eltekintett az esetleges helyesírási hibáktól. Elnézést azon karakterektől is, akiktől idéztem a belső szövetségi fórumokról. További jó játékot és jó éjszakát.

Témát részemről lezárom, mert semmilyen érdemi fejlődés / előrelépést nem várok a témában a Beholder oldaláról. Őskővásárlás beszüntetve mindkét karakternek, törlés egyenlőre saját szándékból nincs a megismert társaság miatt.

Arvion V1 és V2
Pontszám: 9.22
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
427. hozzászólás - 2012.11.08. 23:47:21 (Válasz Kocos #414 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.11.08. 16:35:32
Kis ontopik:
Nagy gratula a játék első 200. szintű karijának.


Gondolom nem nyalsz be tövig, ha nem a ti szövetségetekben van
Pontszám: 5.13
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
428. hozzászólás - 2012.11.09. 00:14:12 (Válasz Arvion #426 hozzászólására.)
Idézet: Arvion - 2012.11.08. 23:35:16


Ezután online VU chaten a következő történt:
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
egyszerűen kidobott....
2. próbálkozás:
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121030/VU_chat_05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hát ez egyszerűen zseniális Főleg az a kép, amin az van, hogy a véleményed fontos számukra és értékeld Esélyes, hogy a legrosszabbra szavaztál, kíváncsi lennék, hogy követik e, az európai példát, és megkeresnek e, hogy mi volt a problémád, és megpróbálnak segíteni... stb., ahogy ez más országban szokott történni persze ez a kérdés költői volt, egyszerűen iszonyat jól szórakoztam az ügyfélszolgálati megnyilvánuláson, ritka mókás volt. Akár a kontraszt egy 5 csillagos Hilton és egy közös használatú fürdős hostel recepciója között.
Pontszám: 7.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
429. hozzászólás - 2012.11.09. 00:53:38 (Válasz Arvion #426 hozzászólására.)
Idézet: Arvion - 2012.11.08. 23:35:16
- NEM szándékosan használtam a bugot, majd a lenti levelezésben részletezem

Történet röviden:
Kufár medállal kap a karim x% LGY kedvezményt. Zafír gallár ára. 2450 LGY (kedvezménnyel) és 8 őskő. Eladása: 2500 LGY és 8 őskő -> Ergo infinitive LGY


Ha jól étem nem őskövet akartál termelni csak LGY-t. Szerintem ez is bugkihasználás.
Pontszám: 5.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
430. hozzászólás - 2012.11.09. 01:09:20 (Válasz Rodriguez #427 hozzászólására.)
Idézet: Rodriguez - 2012.11.08. 23:47:21
Idézet: Kocos - 2012.11.08. 16:35:32
Kis ontopik:
Nagy gratula a játék első 200. szintű karijának.


Gondolom nem nyalsz be tövig, ha nem a ti szövetségetekben van


Rodriguez batyam, azt imadom benned, hogy sosem atallasz bohocot csinalni magadol. Ilyen az, ha valaki az elvek embere. Ne alkudj eztan sem.
Pontszám: 6.76
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
431. hozzászólás - 2012.11.09. 01:26:54
Nem akartam egy szót sem hozzászólni de Arvion levettek PÉNZZEL!!!!!!! Azonnali feljelentés!!! Szolgáltató önhatalmúlag nem játszhat a pénzeddel!!! Én mar rég személyesen vettem volna vissza a pénzem!!! De tényleg! Kik ezek!?!?!? Jó lenne ha kicsit végre összeszedné magát a Beholder! Akkor én követelem a pénzem v javítsák ki a 4eves hibákat es ne azt keljen figyelni h számol e kuldinel vagy épp h nem e bugos valami. Semmi őskő ez a megoldás es talán rájönnek h nem így kell anyagi előnyhöz jutni! Tolvaj banda!!!
Pontszám: 7.90
kedvencArvionFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
432. hozzászólás - 2012.11.09. 06:27:37 (Válasz Kocos #429 hozzászólására.)
És miért is bug kihasználás? Mert medállal drágábban adok el vmit, mint amennyiért vettem?
Feltettem a kérdést a levelezésben is: akkor miért van a medál a játékba? Ők adják a bónuszokat, de nem nézik mit okoz?
Ezzel a felfogással Utólag elvehetnék a kincspontokat is azoktól, akik a Ősi Kritikus Sokkoló-val ütötték az epiket, mert tévesen került bele a tüskésbőr?
A hozzászólást Arvion módosította 2012.11.09. 06:28:10-kor
Pontszám: 9.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
433. hozzászólás - 2012.11.09. 06:56:29 (Válasz Arvion #426 hozzászólására.)
Idézet: Arvion - 2012.11.08. 23:35:16
...- Landragór 3. fázisa 1 órával hamarabb indult. 3. ütésre kiesett az Epikus kincsesláda -> bug, mert 9 és 10 között ütöttem?...

A Landragor részei egységesen 240 óráig tartanak, de volt egy óraátállítás negatív irányban, ami miatt mindez eltolódott. Ezért 9-kor volt - helyesen - a váltás és 9-kor fog lezárulni majd.

Idézet: Arvion - 2012.11.09. 06:27:37
És miért is bug kihasználás? Mert medállal drágábban adok el vmit, mint amennyiért vettem?

Igen, ezért bug, mert minden egyéb esetben nem generálhatsz több LE-t/LGY-t/stb... ugyanazzal a tárggyal eladáskor, mint a vásárlással.
Mivel nekem nincs kufár medálom, nyilván nekem nem tűnhetett fel ez a hiba, de ilyenért és hasonlókért más játékokban is büntettek már, ha valaki folyamatosan kihasználta és nem szólt róla.
Az ősköves részbe én már nem szólok bele. Ha bizonyított, jogos a ban, ha nem bizonyított, nem jogos, de nem vagyok se olyan, aki a logot látja, se jogász.
Pontszám: 6.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
434. hozzászólás - 2012.11.09. 07:31:15 (Válasz Arvion #432 hozzászólására.)
Idézet: Arvion - 2012.11.09. 06:27:37
És miért is bug kihasználás? Mert medállal drágábban adok el vmit, mint amennyiért vettem?
Feltettem a kérdést a levelezésben is: akkor miért van a medál a játékba? Ők adják a bónuszokat, de nem nézik mit okoz?
Ezzel a felfogással Utólag elvehetnék a kincspontokat is azoktól, akik a Ősi Kritikus Sokkoló-val ütötték az epiket, mert tévesen került bele a tüskésbőr?


A bug az, amikor valami nem a tervek szerint működik. Szerintem te is tudod, hogy a kufármedál célja nem az volt, hgy végtelen mennyiségű LGY-hez juttassa tulajdonosát. Tehát ezt simán benézték. A cél az volt, hogyha te 1000 LGY-ért vennél valamit, akkor csak 980 LGY-t kelljen érte fizetned, és 20 LGY-t megtakaríts. Nem az, hogy mindet.

Az ősi kritikus sokkolót ehhez hasonlítani is roppant erőltetett - és azt kell mondjam, hoyg ez megint olyan amit te is pontosan tudsz - mert előfordult már a történelemben olyan, hogy bónusz egyszercsak megjelent másik sloton is, így játékosként a játéktervező célja nem volt egyértelmű itt. Az, hogy egy erőforrást végtelenítünk egy játékos számára az nem tartozik abba a kategóriába ami néha előfordul. De ismétlem, ezt te is pontosan tudod.

Vajon sokkal jobban jártál volna, ha minden LGY-s tárgyadat veszik el, és az ősköveknek csak a felét?
Pontszám: 5.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
435. hozzászólás - 2012.11.09. 07:33:02 (Válasz Lord Zero #431 hozzászólására.)
Idézet: Lord Zero - 2012.11.09. 01:26:54
Nem akartam egy szót sem hozzászólni de Arvion levettek PÉNZZEL!!!!!!! Azonnali feljelentés!!! Szolgáltató önhatalmúlag nem játszhat a pénzeddel!!! Én mar rég személyesen vettem volna vissza a pénzem!!!


Már a felkiáltójelek száma erősen megkérdőjelezi, hogy érdemes-e válaszolnom neked, de a felhasználási feltételeket kérlek olvasd el. Már csak azért, mert elfogadtad őket regisztrációkor, de láthatólag ha akkor olvastad is, mostanra kiment a fejedből.
Pontszám: 6.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
436. hozzászólás - 2012.11.09. 07:38:31 (Válasz Craslorg #433 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.11.09. 06:56:29
Idézet: Arvion - 2012.11.08. 23:35:16
...- Landragór 3. fázisa 1 órával hamarabb indult. 3. ütésre kiesett az Epikus kincsesláda -> bug, mert 9 és 10 között ütöttem?...

A Landragor részei egységesen 240 óráig tartanak, de volt egy óraátállítás negatív irányban, ami miatt mindez eltolódott. Ezért 9-kor volt - helyesen - a váltás és 9-kor fog lezárulni majd.


Egyébként ez szerintem bug (nem tervezett működés). És ha úgy működött volna, hogy 9-10 között még lehet használni, de már ütni is, és valaki ezt megteszi az bizony tökéletes példája lenne a bugkihasználásnak.
Pontszám: 6.57
kedvencSogilightFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
437. hozzászólás - 2012.11.09. 07:50:24
Drágábban adsz el, mint veszel? Ez a kereskedés lényege!!! A programozók nyilván szándékosan tettek bele egy ilyen lehetőséget a medáltulajdonosoknak. Minden cucc ad pluszt, szívást, LGY-t, %-ot a vadászatra ... Ez nem bug, opció a játékban.

Őskő? Ha a Miklós által vázolt 11 k őskő meg lett volna Arvionnál, akkor jogos lenne a büntetés, de mivel nincs nála, így csak feltételezés, spekuláció, esetleg urambocsá hazugság?

"A másik "bűnös" elfogadta a büntetést, nem problémázott!" Igen, kedves Miklós, egy szuperbajnok piros lett, elfogadta, hogy meglopták! Kicsit vicces a megközelítésetek.

Dikó kollegátok stílusa, hogy is mondjam, hogy ne legyen "trollos" ... nevetséges. Mi felnőttek vagyunk, tudjuk, hogy D.I. tud már írni, de ne vitatkozzon felnőttekkel ilyen stílusban, tanítsátok tiszteletre, főleg ha egy felnőtt tisztességesen kérdez! Ha már otthon ezt nem tanították meg neki! Ne játszon atyaúristent, bizonyítékok hiányában, ne vádaskodjon, ne feltételezzen, hallgasson!

Amin gondolkozzatok el:
Hova lett a "lopott" 11-12 k őskő?
Ha tudatos a lopás, miért csak a V1-es karival csinálta Arvion?

A napnál is világosabb, hogy valaki hazudik.
Én ezt tudom levenni a fennti gyűjteményből, nagyon bűzlik ez a sztori!
Moktorn Barindul v2 Sotet Magusok
Pontszám: 8.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
438. hozzászólás - 2012.11.09. 07:54:25 (Válasz Sogilight #437 hozzászólására.)
Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Őskő? Ha a Miklós által vázolt 11 k őskő meg lett volna Arvionnál, akkor jogos lenne a büntetés, de mivel nincs nála, így csak feltételezés, spekuláció, esetleg urambocsá hazugság?


Félreértetted a Miklós által leírtakat, olvasd el alaposabban.

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Drágábban adsz el, mint veszel? Ez a kereskedés lényege!!!


Amikor az akitől veszel és az akinek eladsz ugyanaz, az nem a klasszikus értlemben vett kereskedés. Ebben a játékban a lélekkufárnál való eladás célja nem a profitszerzés. Szerintem aki játszott már a játékkal valamennyit, annak ez világos.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.09. 07:58:41-kor
Pontszám: 6.41
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
439. hozzászólás - 2012.11.09. 07:55:00 (Válasz Sogilight #437 hozzászólására.)
Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Drágábban adsz el, mint veszel? Ez a kereskedés lényege!!! A programozók nyilván szándékosan tettek bele egy ilyen lehetőséget a medáltulajdonosoknak. Minden cucc ad pluszt, szívást, LGY-t, %-ot a vadászatra ... Ez nem bug, opció a játékban.




Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Őskő? Ha a Miklós által vázolt 11 k őskő meg lett volna Arvionnál, akkor jogos lenne a büntetés, de mivel nincs nála, így csak feltételezés, spekuláció, esetleg urambocsá hazugság?




Ez jól esett így reggel, köszi
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.73
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
440. hozzászólás - 2012.11.09. 09:27:02 (Válasz Arvion #426 hozzászólására.)
Idézet: Arvion - 2012.11.08. 23:35:16
Ha nem ismersz minden részletet, ne nyilatkozz felelőtlenül.
Többé-kevésbé beleestem a hibába, pedig pont ezt akartam elkerülni. Tőled amennyiben ártatlan vagy elnézést kérek. Az önjelölt védőid viszont inkább tettek kárt, mint hasznot, ebben igaza volt Miklósnak. A rosszul fogalmazott és előadott szövegekkel majdnem végleg bűnösnek ítéltelek magamban, még mielőtt te magad egy szót is szóltál volna a nyilvánosság előtt.
Én többet nem szólok az ügybe, de ha ártatlan vagy akkor ne hagyd annyiban. Vidd végig az ügyet bármi áron, ha fontos a becsületed.

Egyébként szerintem:
- a bizonyítás nem elégséges
- D. I. nem mindig reagál úgy ahogy elvárható lenne, tapasztaltam már tőle pozitívat és negatívat egyaránt
- nem vagyok csaló, nem keresem a kihasználható bugokat, sőt, ha vmi módon találkoztam ilyennel akkor jeleztem, de ezt (kufár medállal LGY termelés) nem gondoltam volna bugnak
Hogy lehet ennyire nem tisztában lenni, hogy ha ezt adom a játékosaimnak akkor ezt tudják majd vele csinálni?
Ezenkívül a jobb gomb/középső gomb, tehát az új lapon megnyitás és az azzal elszenvedhető összes hiba nagyon bosszantó. Nem lehet egyszerre több dolgot eladni és van, hogy lassú az oldalbetöltés, akkor is a ha a net egyébként hasít, na meg a felesleges, nem kikapcsolható "biztos, hogy biztos akarod...?" üzenetek elkerülése, ez a három dolog okozza, hogy rengeteget használjuk az új lapon történő megnyitást. Emiatt bármikor akaratlanul csalókká válhatunk, ha a mi javunkra történik a hiba, ha meg nem akkor bosszankodhatunk, hogy 5 perc 10 portya/kihívás különben lehet, hogy a küldibe nem számolja a kritet vagy 5 perc meginni az italokat vagy eladni a felesleges cuccaink.
Akár mi is lesz jelen ügy vége, ez nem mehet így tovább!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.49
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!