Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
381. hozzászólás - 2012.11.08. 11:24:20 (Válasz Coronita #365 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.11.07. 21:39:55
Igen-igen gyakorlatilag 1db ellenféllel lehet számolni!


Szerintem ne jatssz tovabb. Egyebkent a topikot eltevesztetted.
Pontszám: 6.02
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
382. hozzászólás - 2012.11.08. 11:54:54 (Válasz Craslorg #373 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.11.08. 08:31:10
Azért mondvacsinált okokból nem fognak 1 hétre bannolni senkit, az őskőelvételt meg pláne nem értem. Nyilván nem lesz nyilvános ennek az esetnek a TELJES folyamata, de ennyiből azért én nem vonnék le messzemenő következtetést és inkább a feszültségek szítására jó ez a pár sor. Abból meg momentán amúgy is van elég egy másik topicban.


Cras, hidd el, ez a bannolás és őskőelvétel kritikán aluli eljárás mellett történt. Az illető azért vett állatfelszereléseket, hogy az LGY költős VT küldetést így teljesítse. Majd eladta az ősköves tárgyakat, és mivel nem várta meg mindig, hogy betöltődjön az oldal, néha dupla őskövet kapott vissza. Ráfogták, hogy direkt termelt így ősköveket, bannolták és elvették az összes őskövét.
Egyetlen bizonyítékot sem mutattak meg neki, ki sem számolták, hogy mennyi őskövet szerzett így, azt sem vizsgálták meg, hogy valóban a VT miatt csinálta-e a tárgyak vételét és eladását, egyszerűen ráfogták hogy direkt őskőtermelésre ment rá, miközben több tízezer forintot költ a játékra.

Az eljárás módja teljesen felháborító és kritikán aluli. Gyakorlatilag ha nem veszel észre egy őskővel kapcsolatos bugot, és nem jelented, akkor azt kockáztatod, hogy elveszik minden őskövedet, elég ha úgy gondolják, hogy direkt csaltál és semmilyen bizonyítékot nem kell bemutatniuk.

Ezt a témát mindenképp fel fogom hozni a VU találkozón.
A hozzászólást Ariel módosította 2012.11.08. 11:55:33-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.10
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
383. hozzászólás - 2012.11.08. 12:06:45
Azért azt nem ártana tudni, hány őskövet termelt így, néhányat vagy egy vagonnyit...nem mindegy.
Teljesen korrekt, hogy elvesznek annyi őskövet tőle, amennyihez jogtalanul jutott hozzá. Nem többet.
Még a ban is elfogadható, ha a mennyiség miatt fennáll a csalás gyanúja. De elszedni az összes őskövét?

(Akkor legalább kapjon végleges bant, úgy nem fog bosszankodni a lenyúlt kavicsok miatt )
A hozzászólást Crimson módosította 2012.11.08. 12:07:07-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.99
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
384. hozzászólás - 2012.11.08. 12:19:36 (Válasz Ariel #382 hozzászólására.)
Ezek szerint többen is tudtok a dologról vagy akik eddig írták mind ismerősök IRL és/vagy társak szöviben. Mikor történt? Egy dolog, hogy élőben visszatérünk rá, de a megoldással nem szabad addig várni sztem.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
385. hozzászólás - 2012.11.08. 12:35:49 (Válasz Ariel #382 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy az eredeti postból semmi nem derült ki, pusztán feszültségkeltésre jó. Ha valaki ilyen vádat postol, és nyilvánossá teszi, akkor nyilván a nyilvánosságot a részletek is érdeklik, érdekelhetik.
Így nyilván más az egész és ha sokkal több őskövet vettek el (gyak egyáltalán, ha csak 1 őskővel is többet vettek el), mint amennyit így szerzett, arra - függetlenül attól, hogy ez egy netes játék és mi szerepel az őskövekkel kapcsolatban törlés esetére a felhasználói feltételekben - vonatkozhat a fogyasztóvédelmi törvény és az alapján kell eljárni.
Nyilván, ha tőlem elvesznek több ezer őskövet úgy hogy tudtomon kívül csak 10-20 kavicsot generáltam vele, biztosan nem állok le a szolgáltatóval való levelezésben.
Pontszám: 7.69
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
386. hozzászólás - 2012.11.08. 12:38:29
Amikor egy játékost csaláson kapunk, a dolgot nem szoktuk kiteregetni, épp elég szégyen ez számára, nem akarjuk emellett még pellengérre is állítani.

De mivel úgy látom, ő maga igényli ezt, hogy a dolgot publikusan tisztázzuk, akkor megosztjuk veletek a helyzetet.

A kérdéses visszaélés így nézett ki: a játékos megvett 20 állatfelszerelést, és utána gyorsan katitntgatva jobb gombbal, eladta őket egyesével. Néha előfordult, hogy az eladáskor az őskő duplán íródott jóvá. Könnyen lehet (sőt szinte biztos) hogy ezt az exploitot eredetileg úgy sikerült találni, hogy a VT-hez vette az állatfelszerelést, és utána eladta.

A helyzet az, hogy a játékos cirka 90 alkalommal vett meg 20 darab felszerelést, és adta el őket egyesével. Megszámoltuk... A VT-hez kellett neki ennyi? Véletlenül csinálta, észre sem vette? Ne vicceljetek. Hogy pontosan mennyi őskövet csalt ezzel, pontosan nehéz kiszámolni, de NAGYON SOKAT.

20 éve csinálunk játékokat, természetesen elő szokott fordulni néha csalás. Az esetek többségében az illető van annyira gerinces, hogy elismeri a csalást, és elnézést kér. Néhány esetben azonban a csaló az, aki hihetetlenül felháborodik, hogy hogy merik őt büntetni, ő nem is tudott erről, hogy ez csalás, meg különben is, a mi felelősségünk, hogy a játékban ne legyenek bugok, fenyegetődzik stb. Véleményem szerint az ilyen viselkedés még szégyenteljesebb, mint maga a csalás. Ha lebukott, viselje emelt fővel a következményeket. Ja és még hozzáteszem: a büntetés mindössze annyi volt, hogy 1 hétre (nem véglegesen!) letiltottuk, és elvettük az ősköveket. Félreértés ne essék: csalás esetén NEM az az eljárás, hogy CSAK annyit buksz, amennyit összecsaltál (ha már össze lehet számolni egyáltalán).

A csalókkal szemben ZÉRÓ a tolerancia.
Pontszám: 8.03
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
387. hozzászólás - 2012.11.08. 12:43:43
" Félreértés ne essék: csalás esetén NEM az az eljárás, hogy CSAK annyit buksz, amennyit összecsaltál "

Öööö... nem erre való a ban?
Ha nem, akkor volna egy ötletem: a csaláson kapott, de őskővel nem rendelkező játékosoknak küldjetek sárga csekket a büntetésként befizetendő összeggel:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
388. hozzászólás - 2012.11.08. 12:48:12 (Válasz Quellon #384 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.08. 12:38:29
A kérdéses visszaélés így nézett ki: a játékos megvett 20 állatfelszerelést, és utána gyorsan katitntgatva jobb gombbal, eladta őket egyesével. Néha előfordult, hogy az eladáskor az őskő duplán íródott jóvá. Könnyen lehet (sőt szinte biztos) hogy ezt az exploitot eredetileg úgy sikerült találni, hogy a VT-hez vette az állatfelszerelést, és utána eladta.

A csalókkal szemben ZÉRÓ a tolerancia.


Már megfogalmaztam egy nagyon felháborodott hozzászólást, amiben pont Miklóstól vártam volna konkrétumokat, de közben a konkrétumok megérkeztek, és engem meggyőztek. 1800 állatcuccot nem vesz az ember normál körülmények között. Helyre állt a lelki békém.

Remélem a javítás közben már el is készült.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.08. 12:53:38-kor
Pontszám: 7.05
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
389. hozzászólás - 2012.11.08. 12:58:03 (Válasz Miklós #386 hozzászólására.)
Miklós, úgy tudom, hogy több játékost is ilyen csaláson kaptatok, nem biztos, hogy ugyan arról az illetőről beszélünk.

A konkrét adatokat pedig azt hiszem illene akkor is bemutatni a csalónak, ha valóban igazatok van, nem csak annyit mondani neki, hogy bizonyítható, hogy csaltál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.84
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
390. hozzászólás - 2012.11.08. 12:58:35
1800 az sok.+

érdekelne, h pontosan létezik-e ilyen szorzó 90*20ból adódóan. vagy vmit félreértünk


ill lehetséges-e, h egy valakit elkapva mindenki más aki lehet 1 őskövet kapott véletlen egyszer az bekerült az általánosítás kalapba. és gondolom bizonyítáani tudjátok ennek megfelelően, személyre szólaóan dolgokat.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.11.08. 13:00:40-kor
Pontszám: 7.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
391. hozzászólás - 2012.11.08. 13:00:59 (Válasz Miklós #386 hozzászólására.)
Így megint más a leányzó fekvése. Csatlakozom Kocoshoz, és valóban remélhetől, hogy ez a középső gombos módszer ki lesz mindenhol küszöbölve.
Pontszám: 7.69
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
392. hozzászólás - 2012.11.08. 13:05:56
A 10000 forintnyi őskő elkobzása elsőre durván hangzik, de ha ilyen ipari méretekben harácsolta magának a kavicsot, könnyen lehet, hogy egy darabbal sem vettek el tőle többet, mint amennyit összecsalt magának. (Vajon abból a 10000 forintból mennyit fizetett be ő maga?)

Szóval táguljanak, emberek, nincs itt semmi látnivaló:-P
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.66
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
393. hozzászólás - 2012.11.08. 13:08:46 (Válasz Kocos #381 hozzászólására.)
Konstruktív, előre mutató javaslat volt, köszönöm! Tudtam, hogy legalább egy „okos” majd ezt fogja írni…

Szegényebbek lettünk volna, ha ezt nem írod le!
Pontszám: 8.84
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
394. hozzászólás - 2012.11.08. 13:10:48 (Válasz Miklós #386 hozzászólására.)
Kár, hogy ide lett keverve ez a vélt, vagy valós csalás. Az még nagyobb kár, hogy Miklós a felvetett bajomra egy szót sem reagált…
Pontszám: 7.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
395. hozzászólás - 2012.11.08. 13:11:55 (Válasz Coronita #393 hozzászólására.)
Mit mondjak erre? Próbáltam a hisztid szintjére leereszkedni. A reakciódból úgy vélem sikerült.
Pontszám: 6.30
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
396. hozzászólás - 2012.11.08. 13:15:45 (Válasz Kocos #388 hozzászólására.)
Ezt véletlenül címezted nekem? A felháborodás kinek szólt (volna)?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
397. hozzászólás - 2012.11.08. 13:16:09 (Válasz Crimson #392 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2012.11.08. 13:05:56
A 10000 forintnyi őskő elkobzása elsőre durván hangzik, de ha ilyen ipari méretekben harácsolta magának a kavicsot, könnyen lehet, hogy egy darabbal sem vettek el tőle többet, mint amennyit összecsalt magának. (Vajon abból a 10000 forintból mennyit fizetett be ő maga?)

Szóval táguljanak, emberek, nincs itt semmi látnivaló:-P


10000 Ft-nyi őskő 13 Ft/db-bal számolva 770 db, kiégettel 1540 db.
1800 állatcucc minimálisan 3600 őskő, de akár 16200 őskő is lehet. Előbbi esetben 43%, utóbbi esetben 10%-os duplázás mellett termelte volna ki ezt az őskő mennyiséget.
Pontszám: 6.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
398. hozzászólás - 2012.11.08. 13:17:04 (Válasz Quellon #396 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.08. 13:15:45
Ezt véletlenül címezted nekem? A felháborodás kinek szólt (volna)?


A te hozzászólásodra válaszoltam eredetileg, de azt teljesen töröltem az új infó fényében. Veled egyetértve háborodtam volna fel.
Pontszám: 7.05
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
399. hozzászólás - 2012.11.08. 13:24:19 (Válasz Kocos #398 hozzászólására.)
Én még csak infót gyűjtöttem,* nem háborogtam, de kösz, hogy tisztáztad a helyzetet, így már értem

*
Idézet: Quellon - 2012.11.08. 08:48:12
Mindkét felet meg kell hallgatni, mielőtt ítélkezel.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.49
népszerűCedrikFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Rövid és hosszútávú céljaid a játékban
400. hozzászólás - 2012.11.08. 13:25:47
Ha valóban ennyi követ kapott érte, akkor miért csak az egyik világon alkalmazta?
Ha valóban ennyi követ kapott, akkor miért fizetett szorgalmasan a jatekert?
V2-Cedrik-Sötét mágusok
V5-Cedrik-Dicső faj
Pontszám: 8.51
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője