Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
61. hozzászólás - 2010.01.08. 17:23:48
Csereljuk el Cyront a buntetokre... Mi kiszogezzuk a fonkot a kapunk fole, melle a relikviait, Ti meg bedobaljatok a buntetoket valami kohoba... En benne lennek...
Na jo, a fonokot nem adjuk semmiert...
Pontszám: 7.12
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
62. hozzászólás - 2010.01.08. 17:24:58 (Válasz Solina #61 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2010.01.08. 17:23:48
Csereljuk el Cyront a buntetokre... Mi kiszogezzuk a fonkot a kapunk fole, melle a relikviait, Ti meg bedobaljatok a buntetoket valami kohoba... En benne lennek...
Na jo, a fonokot nem adjuk semmiert...


Persze így is elég nagy büntetés
Pontszám: 4.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
63. hozzászólás - 2010.01.08. 17:41:43 (Válasz Jeriko #60 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 17:16:19

Azért kíváncsi lennék, ha Begginer, Nabilius vagy Nephila kezébe kerülne egy ilyen, hányan ordítanának korlátozás után közülük.


Max ketten. Akinel van az aligha.
Pontszám: 7.73
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
64. hozzászólás - 2010.01.08. 17:54:50 (Válasz Jeriko #60 hozzászólására.)
Senki sem ordítana, mert sok a játékos a szintjükön. A bajnokiról a legtöbben már lemondtak, márpedig ha arról lemondott valaki, és meg tudja védeni az LE-t, akkor a pók (vagy Nephila esetében mostmár az optimalizátor) nem sok vizet zavar. Elfogadjuk hogy itt vannak velünk, néha megveregetjük a hátukat. Aki tud vigyázni a LÉre, azt nem támadják, akkor én miért sírjak?

Odefent viszont látható probléma, ha valaki talál egy nagyon durva kitörési pontot, a baj nem is a kitörési pont, hanem a játékosok száma.

Egyébként ha sokat sírunk, lehet, hogy butítják a bérletet, és Cyron is töröl. Vagy ott fent nincs elég ember aki sírjon, mint Dutch esetében?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
65. hozzászólás - 2010.01.08. 17:55:56 (Válasz S0laris #64 hozzászólására.)
Nem a bérlet a baj, az rakat játékosnak van már, hanem az inspirátor, ami kb. olyan, mintha egy sakkpartiban egyenlően kezdenénk, fogynak a bábuk, majd minden tizedik körben felrakna magának még egy futót a táblára.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.08. 17:56:50-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.58
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
66. hozzászólás - 2010.01.08. 18:08:08 (Válasz Mortimer #65 hozzászólására.)
Mondjuk ez így korrekt Morti, előbb kigyilkolod nálunk az epikus cuccot, de utána nekiállsz faragni az inspirátort Cyronnál. Ezek után ha tartod ezt az ütemet és egyet le, majd egyet fel reformálsz akkor nem lesz egy rossz szavam sem.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.92
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
67. hozzászólás - 2010.01.08. 18:08:09 (Válasz Mortimer #65 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 17:55:56
Nem a bérlet a baj, az rakat játékosnak van már, hanem az inspirátor, ami kb. olyan, mintha egy sakkpartiban egyenlően kezdenénk, fogynak a bábuk, majd minden tizedik körben felrakna magának még egy futót a táblára.


Igazad van az inspirátort illetően, a hasonlat is kb. jó. Nekem is úgy tűnik, hogy nem szabadott volna ilyet berakni a játékba. A bérlet ettől még persze szintén nagyon gáz, mint ahogyan az ismétlődő küldetésekért kapott dukát is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.66
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
68. hozzászólás - 2010.01.08. 18:13:51 (Válasz Mortimer #65 hozzászólására.)
Mered állítani, hogy a bérlet nélkül csak úgy összehozta volna az Inspirátort (és a további 3 relikviát)? Szövitársam még annyi dukátnál sem tart, amivel egy jobb tárgyat megvehetne, pedig az AH első napja óta megszerzi a számára elérhető napi maximum dukátmennyiséget (LE nélkül persze). Nem az Inspirátor a baj, hanem az, hogy az átlagjúzer keservesen összekapart dukátja semmit sem ér, ha egy "dukátmágnás" szemet vet a cuccra amit meg akarsz venni. Az inspirátor csak titeket zavar, mert Cyron ott van az ütőtávotokban. Ha itt lenne az én ütőtávomban, engem nem érdekelne. Lehagyna szintben, a szint viszont számomra nem jelent semmit. Ha pár szinttel magasabb, már esélyes hogy a kisebb nyereség miatt nem fog engem támadni, megszűnik az interakció, ergó olyan mintha ott sem lenne.

Megértem az aggodalmadat, te egy maroknyi emberrel vagy versenyben.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.08
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
69. hozzászólás - 2010.01.08. 18:18:17 (Válasz Mortimer #65 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 17:55:56
Nem a bérlet a baj, az rakat játékosnak van már, hanem az inspirátor, ami kb. olyan, mintha egy sakkpartiban egyenlően kezdenénk, fogynak a bábuk, majd minden tizedik körben felrakna magának még egy futót a táblára.


Szerintem a hiba ott van benne, hogy nem regisztrálási időhöz van kötve. A szerver indulása és a tulajdonos regisztrálása közötti eltelt idővel kellett volna manipulálni, úgy hogy adott időszakra véges számú CSP-t adott volna (többet kapott volna naponta de nem a végtelenségig), aztán nem ér semmit vagy az idő letelte után max. napi 1-2 plusz CSP.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6.92
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
70. hozzászólás - 2010.01.08. 18:24:18 (Válasz Ösvényjáró #66 hozzászólására.)
Mindenfajta nagyon szűk kör által elérhető, de a karakter erejét erőteljesen megnövelő dolog zavar. Lehessen tápolni, de apránként, pár százalékos előnyökkel, sok befektetett munkával. A bérlet megszerzése annak köszönhető, hogy jókor volt jó helyen: a játékban az elsők között kezdte a térkapuzást, és kihasználta az ismételhető küldetésekért kezdetben járó 3 dukátot - nekünk ez egyre csökkent, ráadásul 50 után nehezített volt. Olyan előnye volt, ami nekünk nem volt meg, egyszerűen nem egyenlőek a feltételek. Inkább ott látszik, hogy jobb játékos valaki, ha még ilyen tápok ellen is képes nyerni ellene.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.38
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
71. hozzászólás - 2010.01.08. 18:39:00
Épp akartam mondani, hogy "fél év múlva behozhatatlan előnyre teszek szert" témával kapcsolatban Nephilia nevét emlegettem volna, de itt már megtették.

Ő már 1 évvel ezelőtt kiérdemelte ezt a titulust, én legfeljebb a lába nyomát érinthetem... vele mégse foglalkoztatok ennyit és továbbra is ugyanúgy halad a maga jól kitaposott útján.
Neki baromira nincs ellenfele, mégis élvezi a játékot... szerintem ezért senki nem hibáztathatja Őt, sokkal inkább azt a lehetőséget ami ezt megengedte Neki.
Ráadásul vannak szép mennyiségben követői is... érdekes módon a top10 LE szívásban egyetlen egy TOP kari van, Galmuszk, mindenki más 30-50 szinttel kisebb nála.

A különbség az, hogy Ők alacsonyabb szinten terrorizálják a népet, ahol jóval többen vannak, így az 1 főre jutó verések száma kisebb mint 1 naponta.
Itt fent az állandó portyacélpont hiánya miatt ez KH mentes időszakban olykor 2-re módosul, bár hozzátenném hogy én 95%-ban csak küldetés miatt portyázok.

Ezt a hozzáállást szerintem senki más nem teszi meg.
Ennek megvan a maga előnye és hátránya is egyben.
Előnye, hogy gyorsan haladok a küldetésekkel, hátránya hogy olyanok is elvernek akiket egyébként megvernék.

Továbbra is azt mondom, hogy kellene NPC célpont... állandó és örök.
Ami nem ad durva LE tápot, de alternatíva a PP pont elköltésére és a küldetések teljesítésére.
Ebben az esetben mások is nagyobb sikerélményt kapnának és csökkenne a távolság az erősebbekhez képest.
Továbbá erőteljesen csökkenne a nyomás a gyenge karaktereken, hiszen nem éri meg ütni Őket.
Kicsi tápot jelentenek most is, de fixet, ugyanezt adná az NPC is.
Ha nagy tápot akarsz, akkor verj el egy erősebb karaktert, megkapod a kamrát, a LE-t, stb.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.49
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
72. hozzászólás - 2010.01.08. 18:46:25 (Válasz Mortimer #70 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 18:24:18
Mindenfajta nagyon szűk kör által elérhető, de a karakter erejét erőteljesen megnövelő dolog zavar. Lehessen tápolni, de apránként, pár százalékos előnyökkel, sok befektetett munkával. A bérlet megszerzése annak köszönhető, hogy jókor volt jó helyen: a játékban az elsők között kezdte a térkapuzást, és kihasználta az ismételhető küldetésekért kezdetben járó 3 dukátot - nekünk ez egyre csökkent, ráadásul 50 után nehezített volt. Olyan előnye volt, ami nekünk nem volt meg, egyszerűen nem egyenlőek a feltételek. Inkább ott látszik, hogy jobb játékos valaki, ha még ilyen tápok ellen is képes nyerni ellene.


A fenti állításokban sok a csúsztatás és a fele nem igaz!

1. a térkaput először a Tökéletes Gyémánt építette meg.
2. Az elején nagy lemaradással kezdtem az ismételhető küldetéseket a hüle 20 ősköves küldi miatt. Jópár másik ember legalább 15-20 küldivel volt előttem, de ennél még jóval hamarabb lekorlátozták 1 dukátra a jutalmat.
3. Az aukciós bérletre sokan pályáztak és sokaknak több dukátjuk volt mint nekem, egyszerűen mázlim volt hogy én vittem és akiknek több dukátjuk volt azok nem voltak online vagy nem erre szánták a dukátokat.
4. Immáron 3 aukciós bérlet van a játékban a V1-en, sőt volt már több mint fél évvel ezelőtt egy inspirátor is, akkor nem ágáltál ellene. Igaz, hogy Baalcain később törölt... ezek szerint mégsem csinál ősistent valakiből az inspirátor?
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.27
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
73. hozzászólás - 2010.01.08. 19:21:03
legjobb fejlesztés:
nemtom talán a kalandok vagy az AH mindkettő tetszik
legroszabb:nálam a VF viszi a pálmát 100%-osan...de a manakonstrukció se semmi meg mondjuk az ismételhető küldik egysíkussága is nagyon zavaró inkább a küldis topicból tennének be néhány értelmes és egyszerűen leprogramozható küldit
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6.12
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
74. hozzászólás - 2010.01.08. 20:45:17
legjobb fejlesztések közül kiemelném a VF-et ami az egyik legjobb dolog a játékban, mellette a kalandok, zarknod az ami tetszett mivel színesítik a játékot.

A legroszabb fejlesztések:

-aukciós ház, igaz az alapötlet zseniális ( egyéni cumók) de a tárgyak nagy része nevetséges és van pár brutál tárgy igaz azokat már elkezdték gyengíteni, de utólagos módosítások már rossz szájízt adnak azoknak akik már megszerezték (Ricardo törlése pld meg a skara miatti szájkarate, de az aukciós bérlet is túlzás).

-mannakonstrukció vagy ha már berakták akkor kevés az épület
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2010.01.08. 20:48:40-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.89
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
75. hozzászólás - 2010.01.08. 21:42:25
Legjobb:
- kalandok - játékosok bevonása, új célok, egy-két kreatív kaland üdítő színfolt (a sok tucatsemmi között)
- gyorsítás,
- AH
- Zarknod- bár jómagam nem vettem benne részt aktívan, de ezek a mini-célok nagy löketet adhatnak a játéknak. 3-6 havonta lehetne egy-egy ilyen :S

Legrosszabb:
- Minden olyan "bugjavítás", ami a korrekcióig (akár hónapokig) gond nélkül működött, de váratlanul 'megjavításra' kerül az egyensúly nevében (állat kritsebzés kiherélés, kivégzés-krea reform, 3 dukát/ismételhető küldetés egy ideig egy szűk rétegnek).
- Minden olyan dolog ami csak egy szűk rétegnek szól (KH, HT - bár ez kezd helyére rázódni).
- Fertőzés leküzdése - sokkal kreatívabb megoldásra számítottam A 100%-os fertőzés már villant valamit, de a a játék eddigi fő motiváló ereje meghalt.
Konstrukció - alapvetően nem rossz ötlet, de a háborút értelmetlenné tette, a legnagyobb szövik építési kapacitását sokszorosára duzzasztotta a kisebb szövikkel szemben (ráaádsul a JV kb saját maga alól vágta ki a fát ezzel a fejlesztéssel - pikk-pakk felépül minden új épület)

Legjobban hiányzik:
- ÚJ (normál és ismételhető) küldetések (legalább még1x ennyi)!
- Bajnoki patch! (élvezeti faktort növelő feature-k mint fa rendszer, top3, stb).
- Háborús reform! (szövetségek közti viadalok a bajnokik mintájára!)
- Portyafejlesztés (szakértelem,? épület?) ami a játékosokat az azonos erejű karakterek támadására ösztönzi. /Jelen fejelsztési terv (energianyelés) erre nem megoldás./


Cyron 'keresztre feszítésével' kapcs.: szerintme jól csinálta én csak gratulálni tudok neki hozzá (mint ahogy Galmuszknak is), hogy képes volt kiemelkedni abból a meglehetősen merev CSP-orientált közegből okos felismeréssel és kreativitássall. Amíg valaki azt számolgatja hogy hány CSP veszteség X dukát beszerzése és az mennyi LE, az szerintem nem túl hiteles amikor nyafog, hogy jaj de erősek az AH-s cuccok. A lehetőség mindenkinek adott aki nem tesz érte semmit, az ne lepődjön meg hogy nem repül a szájába sült galamb. / OFF: Én ezt nem értettem soha a VF-nél sem sem: a lehetőség adott midnenkinek, aki nem él vele vegye tudomásul, hogy: a) elszakad b) gyengébb lesz c) ezen a döntését viselje méltósággal, ne sírjon lépten nyomon, mint egy fürdősqrwa. /
Szóval AH. A probléma itt az, hogy rossz volt az időzítés, a játékosállomány számát figyelmbe vévelegalábbis úgy érzem kissé túl korai volt az AH bevezéstese. A térkapu még sokaknak újdonság volt, de jó ha pár szint fel volt belőle húzva as legtöbb szövinek (szemben a kimaxolt topszöviseknek), és az ismételhető küldetéseknél is csak nagyon kevesen jártak (nem beszélve arról, hogy ők kezdetben 3-asával kapták, míg a többiek akik később értek oda nem - ez szerintem a JV egyik legigazságtalanabb húzása volt nem mellesleg). Márpedig a 3 fő dukátszerzési forrásból ez lefed kettőt. Ezekkel semmi baj nem lenne, mivel most hogy tudjuk mik ezek, lehet rá áldozni, és lehet haladni a küldetésekkel (aki nem halad a küldikkel az szerintem alapból szivatja magát amúgy is, hiszen az a napi 10K LE szinte ingyen van az ismételhetők eljövetelével, a dukát csak grátisz), nyomatni a szerencsét a térkapuhoz, venni CSP-ért minden nap, stb. Ezek áldozatok, amiért tenni kell. Aki nem tezs, kimarad sima ügy. Csak nem mindegy hogy ki mikor kezdi az áldozatokat meghozni (értsD: mikortól van lehetősége, lásd térkapu, ismételhetők). Azt gondolom ha pár hónappal később indul az AH addigra sok szövinek megvan a maxos térkapu és karinak a 100 küdletés és máris sokkal fairabb körülmények között startolhat az aukció. Perpill a legnagyobb favoritok kb ugyanahhoz a pár emberhez fognak mindig kerülni, így max a másodvonalbeli/ TOP számára értéktelen cuccokra (ám valójában baromi erős, pl kristálygömb) tudnak a többiek rástartolni. Szóval az AH ötlet sztem alapvetően korrekt, az egyedi tárgyak egyedi taktikákat is generálnak, ez jó. De egy revízió valóban ráférne már az AH-ra is (pl már emlegetett zsákbamacska sztem egy ötletnek jó).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.12
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
76. hozzászólás - 2010.01.08. 21:58:08 (Válasz Aurri #75 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2010.01.08. 21:42:25
Azt gondolom ha pár hónappal később indul az AH addigra sok szövinek megvan a maxos térkapu és karinak a 100 küdletés és máris sokkal fairabb körülmények között startolhat az aukció.


Ott tévedsz, hogyha később vezetik be az AH-t akkor később is több dukátja lett volna, hiszen attól, hogy mindkét szövetség kimaxolja a térkaput, még annak van több, aki mindezt előbb tette meg.

Idézet: Aurri - 2010.01.08. 21:42:25
Perpill a legnagyobb favoritok kb ugyanahhoz a pár emberhez fognak mindig kerülni, így max a másodvonalbeli/ TOP számára értéktelen cuccokra (ám valójában baromi erős, pl kristálygömb) tudnak a többiek rástartolni.


Nem ez a legnagyobb baj az AH-val, hanem az, hogy egy most 25. szintre érő játékos számára semmi értelme. Mintha ott se lenne. Nézzük csak, hogyan tud ő dukátot szerezni? Kap munkával napi kettőt, illetve lehet a szövetségének térkapuja, jellemzően nem maxos. Ezzel szemben felette több száz ember ugyanezt csinálja hónapok óta, akár nagyobb térkapuval, és ismételhető küldetéseket is csinál.

Hetente 5 tétel megy le AH-ban, és ennek sokszorosa termelődik a karaktereknél. Aki most ér 25. szintre, az inkább adja el a térkapus tárgyait LE-ért, jobban jár.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.36
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
77. hozzászólás - 2010.01.08. 22:21:07 (Válasz Mortimer #76 hozzászólására.)
Sokkal több gyakori termék kéne az AH-ba, és nem napi 5, hanem 10-15, de ez lehet mind gyakori.
Jöhetnének akár a +1 mágiát adó orbok is, az is sikerélmény, meg játék, hogy vesz onnan az ember bármit, ezt már a 100 dukátos tétel is bizonyította.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.28
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
78. hozzászólás - 2010.01.09. 02:09:41
Legrosszabb:

Manakonsti (minket és a vezetést is ugyanúgy szivatja: elkopnak az épületek. Persze lehet majd betenni csak LE-ből építhető kérókat, de azzal ugrott a szerepjáték jelleg, csak a nerf-feeling marad, hiszen ami jó volt 25 szint falhoz,az miért nem mehet mondjuk a Fogadóhoz... Remélem a következő világról már alapból kimarad.

VF: Célját csak részben érte el: aki le akart maradni a toptól, megtette, viszont ez az erőteljes gatyafék igencsak átformálta a játék tervezett haladását,ez ismét öngól volt. Szvsz nem a legjobb ötlet, hogy hagyták kettéválni a mezőnyt. Mondjuk ez természetesen mindenkinek a magánügye, de egy idő után unalmas is lehet a csigatempó,főleg ha valaki idejekorán kezdi: se kaland, se entitás, hamarosan már epikus sem...

Kvíz: "Szép,szép, de a kutyám szebbet rajzol" , ahogyan egyik jóbarátom szokta mondani. Nem lenne szabad a játékosok kezébe adni ezt a részt, figyelembe véve a következményeket: rossz kérdések, folyamatos szűrésigény, állandó vita. Szerintem jobban menne a dolog, ha az adminok az előttük tiszta keretek között termelnék a kérdéseket. Kb ugyanannyi erőből meg lehetne oldani,mint a javítgatást, és gondolom a minőséget csak javítaná. Az adatbázisokat alapból elítélem, aki ilyet használ, az nem érdemli meg még a 10% LE-t sem, amit a kérdések után kap vadászatban. Saját kútfőből tiszta sor, de így... Na ebbe inkább nem mennék bele,mert kitiltanak.

És ha már adatbázis: szerintem a Végzetúrwiki is egy baromi rossz húzás. Gyakorlatilag rákényszeríti az embert arra hogy használja, hiszen ha nem, akkor lemarad. A felfedezés élménye meg mehet a kukába, pedig egy ilyen játéknál ez lenne az alap. Így aztán mivé válik a játék: lássuk mit dob a random erre vagy arra... Minden másra ott a wiki.

AH: kevés tárgy,sok vevő, aki nem az elejétől vásárol+kapuzik+küldizik dukátot, az már alapból esélytelen.Ez sajnos kész tény.Nem ártana erre valami reform, ami mindenkit esélyessé tesz.És persze némi új cucc sem ártana.

És a jó dolgok:

Entitás: Kellett egy plusz feature, így mindenki kiélvezheti a magányos farkas üzemmódot. A tárgykompenzáció,amit ad, az meg hab a tortán.

Kalandok: Hibátlan ötlet, igazi fantasy játékba kell mindenképpen. A gond maximum pár elXXXtt kalandíró kontár műveiből adódhat. Meg pár beteges célszámból. Jah, meg persze wiki...

Eventek: Na ez az, amivel fel lehet még kelteni a játékosok érdeklődését.Ha nem fix LE töltésből áll majd,akkor ezek lesznek a játék legélvezetesebb részei.

Hirtelen ennyi...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.65
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
79. hozzászólás - 2010.01.09. 14:23:32 (Válasz Mortimer #65 hozzászólására.)
Nem az inspirátorral van baj.Az a baj,hogy a VF-es is használhatja.
Hogy miért engedi MIklós használni a VF-esnek az jó kérdés.Vagy ennyire nem ért hozzá,hogy nem látja mennyire eltolja ez az erőegyensúlyt az inspirátort használó vf-es számára,vagy csak szimplán nem érdekli.Én a 2.ra tippelek bár bármelyik eset áll fenn mindkettő elég nagy hiba a részéről.

Az inspirátort más játékokban arra találták ki,hogy aki késöbb kezd felzárkózhasson az élhez,ezzel nincs is gond.Ha utol is éri őket akkor sem több erőforrásból tette így egyenlőek lesznek az esélyeik.

De,hogy itt arra van használva a vf-esek még jobban széttápolják vele magukat a nem vf-ezők rovására az sajna megint csak azt mutatja,hogy átgondolatlanul hoztak egy tárgyat a játékba,és ahelyett,hogy javítanák inkább úgy csinálnak mintha nem létezne a probléma.
Pontszám: 8.09
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
80. hozzászólás - 2010.01.09. 15:29:33
Ide még nem írtam és nem szeretem, ha egy topic nélkülem halad az útján

Legrosszabb: büntető és társai betétele a játékba, azaz olyan tárgyak, amelyek durva vagy taktikától függően durvának tűnő kárt okoznak és NINCS ellene védekezési mód. Olyan tárgyak, amelyeket küzdelemmel mások nem szerezhetnek meg, mert egyediek (találkozós licit). állatok sebzésének kurtítása, változások kései bevezetése, azaz ha valakik már túljutottak rajta, akkor ők jobban jártak, mint a többiek. Bár nem fejlesztés, de a PP-k semmire sem való használata, hisz az már kiderült, hogy majdnem ugyanolyan erőforrás, mint a CSP. Értem ezt pl a dukátok vásárlására. Semmi baja nem lenne senkinek, ha ez PP-re is működne. Epikus specializáció, tudom, hogy az idő csökkentése végett lett betéve, de olyan anomáliákat okoz, hogy hajj (megoldás: valamely épület, melynek építése hatására a szöviben MINDENKI gyakrabban tudja ütni)! Ez igaz az épületekre is, azaz a köréépítéses taktikák ellen nincs védelme a többieknek (ja bocs, hogy írtam, én majdnem TOP vagyok, nekem csak magammal kéne törődni )

Legjobbak: Zarknod (még ha a 3. relikviát nem is tudtam megszerezni, mert 2 nap alatt letudta a társaság V3-ról ismerve az eredményt), Entitás (mások számára elérhetetlen tárgyakat is végre meg lehet szerezni - bár büntető ellen védő relikvia még mindig nincs...) Kalandok (rákaptam az ízére, no). Meg még sok apróság.

Kvíz: Ezt külön írom, mert mind a két helyre igaz. Egyrészt rossz, mert küldetés és itt a fórumban látszik, hogy sokaknak ez megoldhatatlan akadály, mert nem tudnak jó kvízkérdést feltenni, így persze reklamálnak (kell valami kiváltó), másrészt viszont látszik az adminok munkája, mióta csak ők értékelnek. Persze reklamáció ugyanúgy van, de a régi 20-ból 12-14 rossz kérdés leredukálódott már 20-ból 2-3 rossz kérdésre, gondolom nem kis meló lehet.
Pontszám: 6.72
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője