Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
101. hozzászólás - 2012.07.13. 19:48:48 (Válasz Bella96 #99 hozzászólására.)
Idézet: Bella96 - 2012.07.13. 19:11:21
Végre vmi kézzelfogható jutalom és nem ideiglenes bónusz amit egy csomó idő, LE és pénzkidobással szerzel meg: a kérdőívért kapható 5000 LE a fejlesztők egyetlen jó cselekedete volt a Szerencsekeréken kívül.

Érdekes felvetés annak függvényében, hogy a szerencsekerék néhány UR díján kívül a többi miatt sokan panaszkodnak.

Végzet Temploma: többe kerül a leves mint a hús ráadásul őskővásárlásra kényszeríti elég durván a játékost.

Ne csináld, ha nem éri meg neked.

A Lady jutalmai: ideiglenes bónusz, azaz sok hűhó semmiért, persze Táp Béláék jól járnak.

Eredetileg még ennyi bónuszt se adott volna, puszta dicsőség, de végül belekerült kevés idomítás és meggyőző, aminek nagy jelentősége nincs. A Táp Bélák mivel járnak jól, ha szerinted semmi a kapott bónusz? Ellentmondást érzek (Aki nyeri nem ezért a bónuszért csinálja, hanem mert az adott játékstílus miatt az adott verse3nyben rendszeresen jól szerepel, mert arra állt rá, ezek: kihívás, portya, LE-rablás, küldi. A kaland pedig úgyis jön a CSP-vel, PP-vel, csak meg kell csinálni.)

Az egyetlen értelmes jutalom a xenóknál volt a 2 kristálylánc a +8,+8% LE szívással persze az is csak kezdő/inaktív játékosok ellen jó igazán, inaktívok ellen is csak addig amíg van náluk LE. Pozitívum a térkapuknál ily módon kiszívott LE

Érdekes, többen is inkább ideiglenes tárgyakat, állat TP-s cuccot és/vagy küldibónuszt választottak, mert jobban megéri nekik. Sőt, volt aki a kereskedelmes cuccot vagy egyéb cuccokat.

Az eventekben egyetlen jutalom sincs egyenes arányban az eventbe fektetett energiával, pénzzel, idővel.

Ha nem éri meg, ne csináld, mint a templomnál. Emellett az eventekből a térképkeresés semmi extrát nem kíván, Xenó gyors CSP-költést, azon kívül nem sokat kíván, kufárok csatában még az LE is védve van és az ÉP-d se fogy olyan nagy sebességgel, a Landragor meg a fórumon írók döntő többsége szerint bőven megéri a befektetett energiát.

A lélekgyémántoknak, csizmáknak nincs értelme, a kalandok közül azoknak van értelme, amelyekben minél több szörnnyel harcolsz, hiszen így ingyen LE-re teszel szert hiszen nem költöttél el csp-ket.

Az ingyen LE fogalm = X LE, ahol X > 0 és 0 TP. A kalandok LE/TP aránya a játék legrosszabb ilyen mutatója.

Na de ugye a legtöbb kalandot a játékosnak köszönhetjük nem a fejlesztőknek.

Ez igaz, csak nem tudom, ennek mi köze a fejlesztésekhez? A fejlesztés a kalandok lehetősége LGY-ért -> egyéb tárgyakért. A szöveg a játékosok 99%-át nem is érdekli.

Ebből kifolyólag a legtöbb fejlesztést ködösítésnek tartom ami csak a fejlődést lassítja. Ezért jómagam miután már nem nagyon kell a szakikon fejleszteni minden LE-t a tulajdonságokra költök mert a fenti dolgok olyanok mint az a bizonyos borsó.
Még jó, hogy nem kötelező ezeket megcsinálni, nem úgy mint a TF-en.

Valóban, dönthetsz. Csinálsz valamit a várható hosszú távú előnyért vagy sem. Ha nem, nyugisabb az életed, ha igen, lehet, hogy erősödsz a többiekhez képest, ezt már neked kell eldönteni, jó, hogy nem kötelező semmi. A TF-en se kötelező egyébként semmi.

Pozitívum: max.sajtolás max. csapdakészítéssel és max. vezetőkészséggel, spekt.man, elem.fúzió és bizony jó a manak. mert inkább vp-t költök az épületekbe mint LE-t. Alapos tanulás AF 4.szinten mert a tp a legnagyobb ellenség.

Ezek szerint mégis jók azok a szakértelmek és mégse olyan jó a kaland LE-je, ha a TP szerinted is a legnagyobb ellenség.
Pontszám: 8.43
népszerűBella96Nő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
102. hozzászólás - 2012.07.13. 20:22:46
Craslorg köszi a kimerítő választ.
Kis off: a csatornát kötelező átjutni, hogy továbbjuss, a királyi labikat, a ryukukat muszáj csinálni, hajózás szakit muszáj tanulnod, muszáj 2 fegyveres szakit kifejlesztened, és a kiégett földre sem tudsz csak úgy simán eljutni, a léghajóállomáson olyan tárgyakat kell leadnod ami arra kényszerít, hogy a Sötét Földön a Daxxról idejött lények ellen harcoljak. A Zarknod küldisorozatban is muszáj a labikat bejárni.

Legtöbbször a továbbjutás feltétele olyan tárgy megléte vagy leadása ami bizonyos épülethez/területhez/labihoz köt.
E tárgyak megléte nélkül egyszerűen nem jutsz tovább, muszáj vagy a pénzedből több fordulós kitérőket tenni. Ez pedig lassítás.

Ilyen alapon lassítás szempontjából látok párhuzamot a TF és a VÚ között.

Természetesen nem vitatkozom, pusztán véleményemnek adtam hangot.
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
103. hozzászólás - 2012.07.13. 20:43:19 (Válasz Bella96 #102 hozzászólására.)
600+ forduló óta nyugaton vagyok és még mindig nincs kedvem átúszni, mert mindig találunk magunknak valamit. Igaz, inkább az online TF-et várom, mert a parancssoros már a XXI. században igen elavult, de azért még ott vagyok '92 óta.
Pontszám: 7.65
népszerűLucyferrFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
104. hozzászólás - 2012.12.01. 17:44:56
Sziasztok!

Nemrégen tértem vissza a játékba, és megdöbbenve láttam, hogy az aranydukátból egyszerű tömegcikk lett és így még értéktelenebbé vált, hiszen mind hűségszilánkért, mind pedig templomkristályért is vehető.
Így most megint azok élveznek előnyt az aukción, akik ezeket rendszeresen gyűjtik.
Ez az egyik legrosszabb fejlesztés szerintem, mert ebben semmi esélyegyenlőség nincsen.
Így aki normális módon gyűjtöget, annak sosem lesz esélye, normális aukciós tétel megnyerésére, mert mindig felül lesz licitálva a mások által templomkristályért vagy hűségszilánkért felhalmozott dukátok miatt.

Kéretik ezt a fejlesztést törölni!
Pontszám: 6.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
105. hozzászólás - 2012.12.01. 18:02:04 (Válasz Lucyferr #104 hozzászólására.)
Gondolom azzal is tisztában vagy, hogy ezek beszerzéséből te se vagy kizárva, ha normálisan játszol
Pontszám: 8.48
népszerűLucyferrFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
106. hozzászólás - 2012.12.01. 18:13:30
Craslorg, nem mindenki kuksol minden nap reggeltől estig a gép előtt, van aki dolgozik is.
Értem ezalatt, hogy napi szinten fizikai munkát végez és nem az irodában ül és munkaidőben nyomja a végzeturat, mert gondolom itt ez eléggé általános jelenség.
Továbbá, nem mindenki tudja teljesíteni a templomos küldetéseket, mert akkora erőforrásba kerülnek a dekrétumok.
Azt hiszem, már többször meg lett jegyezve itt a fórumon, hogy nem mindenki milliomos, hogy 20-30K értékben nyomja tele kövel a karakterét.

Normálisan játszom, minden nap aktív vagyok, de én napi 10-12 órát dolgozom sokszor 30 méter magasan, tehát beláthatod, hogy ott nincs lehetőségem a végzetúrral foglalkozni.

Különben is, ez nem éppen játékosbarát fejlesztés, hiszen a dukát így is infláció áldozata lett,
Mint megjegyeztem az előző hozzászólásomban tömegcikké vált.
Az aukciós házban az egeket veri minden tétel ára, így a kisebb szintű karaklterek csak nyálcsorgatva nézik az ott levő dolgokat.
Megmondanád nekem, hogy egy darab 1 IQ-t adó kő hol ér 2-300 dukátot?
Na látod ez ellen kellene tenni, és nem elősegíteni még jobban a dukát értékvesztését.
A hozzászólást Lucyferr módosította 2012.12.01. 18:22:46-kor
Pontszám: 7.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
107. hozzászólás - 2012.12.01. 18:27:08 (Válasz Lucyferr #106 hozzászólására.)
Sorry, de arról, hogy te bármilyen okból nem tudsz többet a játékkal eltölteni, nem azok hibája, akik ezt megtehetik. Az AH-s cuccok ára a templomos küldetések miatt is megugrott. Ha valaki egyszer elkölt 1500-2000 dukátot, vagy éppen 3-400-at, akkor máris van mindenki másnak ekkora előnye vele szemben. A dukátszerzési lehetőség mindenkinek adott, de mindenki maga tudja, hogy tud-e élni, akar-e élni ezekkel a lehetőségekkel és ha igen, akkor milyen mértékben. V5-ön kevesebb dukát van, ha ez valakinek gondot okoz, érdemes ott játszania. Ettől még hosszú távon lehet gyűjtögetni 1-1 tárgyra és előbb-utóbb el fogja vinni, akinek kell.
Hűségszilánkhoz elég naponta egyszer belépni, a templomkristály meg egy fejlesztés díja, nyilván azok tudnak vele élni, akik a fejlesztést kihasználják. Bármilyen netes játékkal is játszol, mindenhol azok lesznek előnyben - és ez természetes -, akik több időt tudnak vele foglalkozni. Ezzel se itt, se másik játékban nem tudsz mit kezdeni. Aki többet játszik és/vagy többet fizet a játékért, az az idejéért és/vagy pénzért cserébe előnyöket élvez minden téren.
Pontszám: 8.48
népszerűLucyferrFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
108. hozzászólás - 2012.12.01. 18:44:09 (Válasz Craslorg #107 hozzászólására.)
Na ne őríts ezzel a mindenki másnak van előnye dologgal.
Már hogy lenne előnye egy teszem azt 60-s szintű játékosnak, még ha normálisan csinálja is a templomot teszem azt a hűség zálogára?
Ez az egyik tétel ami horribilis összegért megy el példáulé, minden világon az aukción, vagy még sorolhatnék tárgyakat.
V5-n nagyon jó, hogy kivették az ismételhető küldetésből a dukátszerzést, de ott is bevezetésre került a 10, 100, 250 dukát vétele templomkristályért.
Na akkor hol is tartunk már megint?
Látszik, hogy tényleg csak az a fontos, hogy akik magasan vannak előnyben részesüljenek és itt most nem a pénzért megvehető javakról beszélek.
Pontszám: 6.83
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
109. hozzászólás - 2012.12.01. 18:48:07 (Válasz Lucyferr #104 hozzászólására.)
Idézet: Lucyferr - 2012.12.01. 17:44:56
Sziasztok!

Nemrégen tértem vissza a játékba, és megdöbbenve láttam, hogy az aranydukátból egyszerű tömegcikk lett és így még értéktelenebbé vált, hiszen mind hűségszilánkért, mind pedig templomkristályért is vehető.
Így most megint azok élveznek előnyt az aukción, akik ezeket rendszeresen gyűjtik.
Ez az egyik legrosszabb fejlesztés szerintem, mert ebben semmi esélyegyenlőség nincsen.
Így aki normális módon gyűjtöget, annak sosem lesz esélye, normális aukciós tétel megnyerésére, mert mindig felül lesz licitálva a mások által templomkristályért vagy hűségszilánkért felhalmozott dukátok miatt.

Kéretik ezt a fejlesztést törölni!


Ez azért így vicces, nemrég tértél vissza, és máris töröltetni akarsz valamit a játékból amit másik pár száz játékos használ. Miért? Mert neked nem tetszik, nincs időd a játékra.
Pontszám: 5.31
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
110. hozzászólás - 2012.12.01. 18:49:14 (Válasz Lucyferr #108 hozzászólására.)
Idézet: Lucyferr - 2012.12.01. 18:44:09
Na ne őríts ezzel a mindenki másnak van előnye dologgal.
Már hogy lenne előnye egy teszem azt 60-s szintű játékosnak, még ha normálisan csinálja is a templomot teszem azt a hűség zálogára?


Hát erre már egy első szintűnek is van esélye, 100 kő az ára
Pontszám: 5.31
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
111. hozzászólás - 2012.12.01. 19:00:30
Plusz a templomra én személy szerint most költöttem először dekrétumot tegnap előtt, és már 8-at teljesítettem. Plusz kristályt meg AF miatt kapok. Vannak itt nagyon komoly játékosok is ingyen játékkal (nem tartom magam annak )
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
112. hozzászólás - 2012.12.01. 19:03:56 (Válasz Lucyferr #108 hozzászólására.)
Javaslom neked, hogy inkább olvasd végig a fejlesztéseket, amelyek azóta történtek, a velük együtt bevezetett új tárgyakkal, gyújthető egyéb felszerelésekkel, azok hatásaival együtt.
Hűség záloga 100 őskőért megvehető (az egyik legrosszabb fejlesztés volt ezt megvehetővé tenni szerintem). A szívósság övének az ára messze übereli a hűság záloga árát.

Teljesen mindegy, milyen módon és arányaiban mennyi dukát érhető el. Aki intenzívebben játszik, az akkor is többhöz jut hozzá, ha ezeknek csak a 10-e lenne elérhető. A különbség, hogy akkor tized ekkora árért vinné el ugyanaz a cuccokat, mint aki most is, mert a kevesebbet játszónak akkor is arányaiban kevesebb lenne.
Pontszám: 7.72
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
113. hozzászólás - 2012.12.01. 19:33:06 (Válasz Lucyferr #104 hozzászólására.)
Idézet: Lucyferr - 2012.12.01. 17:44:56
esélyegyenlőség... Kéretik ezt a fejlesztést törölni!


OFF
De kur**ra utálom már ezt a szót!
Kéretik az oktatásban is átgondolni ezt a "vakokból mesterlövészt képzünk" milliárdos pénzkidobást!
ON

Játssz Te is, akkor lesz dukátod!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
114. hozzászólás - 2012.12.02. 09:38:56
Érdekes, hogy előkerült az a topik.

A Bolygó ura számomra egyértelműen, kiemelkedően a legjobb event. Míg a többi eventben gyakorlatilag 1 tevékenységet kell űzni (Landi => PVE harc, Xeno => PVE harc, Terkep => vadaszat, PVP harc, Kufar => PVP harc) addig itt sokrétű tevékenységre van szükség.

Hozzá tartozik, hogy hasonló okok miatt a VT-t is a játék egyik legjobban kitalált elemének tartom. Ott ráadásul bejön a random is, amit a BU-ban az esélyegyenlőség miatt nyilván nem lehetett alkalmazni. Ez a két dolog a jatékélvezetemet és a motivációmat is megsokszorozta.
Pontszám: 8.03
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
115. hozzászólás - 2012.12.02. 09:51:06
BU-ban nincsen random?

sajtolj 20 állatot, oldj meg 30 kalandot, használj el 5 ősdrágakőt, szerezz 10 szubplazmát szubplazma detektorral. Ezek olyan feladatok, ahol nem kis szerepe van a mázlinak.

150 vadászat alatt 5 kalandot találtam, 300 vadászat alatt 4 ősdrágakő ment el..

Az esemény viszont tényleg szuper.
Pontszám: 8.39
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
116. hozzászólás - 2012.12.02. 09:54:55
Szerintem is messze a legjobb event!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.98
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
117. hozzászólás - 2012.12.02. 11:09:09
Csatlakozom, szerintem is a legjobb
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.32
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
118. hozzászólás - 2012.12.02. 11:20:13
Szerintem is király, de ez a lag, ami ezzel jár, elég idegtépő. Bár legalább most már csak időszakosan van.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az eddig legjobb/legrosszabb fejlesztes
119. hozzászólás - 2012.12.03. 05:58:21 (Válasz Maci #115 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2012.12.02. 09:51:06
BU-ban nincsen random?


Mindenki ugyanazt a feladatsort kapja.
Pontszám: 7.05
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője